DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1077410  autor: kvbala111
 30 lip 2019, 09:29
Dzień dobry,

Kilka miesięcy temu zainteresowałem się usługą oferowaną przez Plusha - niskie ceny abonamentu oraz adekwatna cena smartfonów oraz wieloletnie dobre opinie na temat tej sieci komórkowej wpłynęły na decyzję o skorzystaniu z oferty. Przeniosłem numer z Play na kartę, podpisałem umowę z Plushem/Plusem.
W momencie podpisania umowy liczyłem że Plus uzupełni to, co mnie denerwowało w playu i zapewni lepsze transfery, bezgraniczny zasięg... jednak nie.
Od momentu aktywowania karty aż do teraz nigdy nie spotkałem się z dobrym zasięgiem - notoryczne nerwy rozmówców i teksty "halo, nie słychać Cię, przerywa" już przestały być dla mnie nowością - powiedziałbym wręcz że to nowy sposób powitania (niegdyś taka wiązanka była podstawą każdej rozmowy na Skype).
Ograniczony zasięg dotyczy każdej lokalizacji w której się znajduję - nie mogę powiedzieć że mieszkam na wsi ale nie jest też centrum. Mówię oczywiście cały czas o miejscach objętych zasięgiem LTE ( wszystkie lokalizacje o których mowa obejmują mapę zasięgu Plusa).

Oczywiście w parze z zasięgiem idzie dostęp do internetu - konsultant podczas rozmowy kazał mi zweryfikować, czy czasem nie wykorzystałem dostępnego pakietu - zaśmiałem się nieco i zapytałem jak wykorzystać 15 gb internetu przy średniej prędkości 0,07 mbps - wysłanie wiadomości na messanger aby nie było kropki "niedostarczenia" - marzenia .
Konsultant twierdzi że na lepszej jakości sprzęcie prędkość powinna sięgać do 300 mbps, naliczyłem w Krakowie 13 mbps, w Katowicach 11 mbps - chyba że są to jeszcze zbyt małe miasta. Telefon Xiaomi mi 9
Wycieczka w góry - zasięg przekreślony już na drodze do parkingu w Palenicy - u dziewczyny na telefonie z sieci Play - w połowie drogi na morskie 3g


Ale do rzeczy, bo chyba zbyt się rozpisuje zbytnio - dziennie spędzam od godziny do kilku na rozmowach, internetu potrzebuje niemalże w każdej miejscu (taka charakterystyka pracy oraz przyzwyczajenia) - obecnie telefon jest bezużyteczny i działa mi tylko na nerwy - Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa ucieczki z tej sieci ?
Czy będę obarczony karą umowną wynikającą z zerwania umowy ? czy jestem w stanie rozwiązać tą sprawę z winy operatora ?

Uprzedzając pytania które mogą wystąpić :
-przekładałem kartę do innego telefonu
 #1077415  autor: kemsinenu
 30 lip 2019, 10:36
Nieco podejrzane te problemy. Rozumiem, że może tak być w niektórych miejscach, ale żeby wszędzie i na drugim telefonie też? Może spróbuj jeszcze wymiany karty SIM.
 #1077417  autor: pakierhakierxd
 30 lip 2019, 10:41
no sprobuj z inna karta sim ,w innym sprzecie ;)
ja mam problemy z zasiegiem w kazdej sieci i szybkosciami jesli chodzi o moj dom 2 km od nadajnika ale nie ciagle ;)

Pozdrawiam :)
 #1077421  autor: Remington
 30 lip 2019, 11:31
Może faktycznie coś z kartą? Ja mam net domowy Plusa z nielimitowanym LTE, co prawda rzadko z nim gdzieś podróżuję, ale do oglądania filmów na tablecie w kilku miejscach (w tym górach) dawał radę. Net w telefonie (prepaid) też, w Krakowie byłem ostatnio i nie miałem tam żadnych problemów. Z rozmowami głosowymi absolutnie żadnych, ani w kraju, ani za granicą.

Może jednak akurat tam gdzie bywasz jest słabo. Niestety, nie ma co liczyć na życzliwość operatora przy zerwaniu umowy.
 #1077429  autor: TomLee
 30 lip 2019, 12:18
Teraz to tzw musztarda po obiedzie, ale trzeba było w pierwszej kolejności wejść w ofertę na kartę u tego operatora a jeżeli wszystko byłoby ok, wtedy wejść w abo.
 #1080341  autor: lalas
 13 wrz 2019, 21:11
Dziwna sprawa, mam obecnie Plusha Abo już ponad roku, karta został przełożona do kolejnego telefonu i na jakość połaczeń naprawdę nie mogę narzekać. Służbowego plusa mam już 6 lat, 3 telefon i także złego słowa na jakośc połączeń nie mogę powiedzieć. Rozmowy prowadzone w różnych miejscach Polski