DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 86 z 100
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 100
 #1072905  autor: Norbas
 30 maja 2019, 23:44
Z tego co wiem "polityka" wygląda tak, że sprawdzają okresy 4 miesięczne, jak jesteś dłużej poza PL niż połowę to zaczynają doliczać.... potem jak kolejny taki okres jesteś dłużej w PL niż połowę to przestają doliczać za granicą.
Podobno we wszystkich sieciach jest tak samo.
Ok, pozostaje mi aktywować pakiet i sprawdzić, z poza PL :-)
Do konsultanta "Norberta" dzwonić nie mam ochoty bo jak wiele osób w sieci już o nim pisało nie mam ochoty z nim rozmawiać. Dziwie się, że jeszcze go trzymają, no ale ... kto z nim nie rozmawiał ten nie wie o czym piszę, trzeba się przekonać samemu jak ciężko idzie z nim rozmowa i mało przyjemne traktowanie ludzi jak swoich głupich podwładnych.
 #1072911  autor: Norbas
 31 maja 2019, 00:52
Włączyłem pakiet Do Wszystkich S poprzez stronę internetową.
Dostałem smsa że pakiet został aktywowany.
W panelu widzę że ma 30GB danych , nielimitowane rozmowy i smsy...
Ale... jak włączyłem transmisję danych to zaczęło mi pobierać pieniądze z salda konta a nie jak powinno być z pakietowych 2GB na EU.
Dlaczego?
Poza tym ani na stronie ani w aplikacji nie widzę wyszczególnienia ile wykorzystałem a ile pozostało do wykorzystania zarówno z 30GB krajowych jak i 2GB w EU...
Gdzie to sprawdzić?
 #1072915  autor: jutek
 31 maja 2019, 03:01
Norbas pisze:
30 maja 2019, 23:44
Z tego co wiem "polityka" wygląda tak, że sprawdzają okresy 4 miesięczne, jak jesteś dłużej poza PL niż połowę to zaczynają doliczać.... potem jak kolejny taki okres jesteś dłużej w PL niż połowę to przestają doliczać za granicą.
Podobno we wszystkich sieciach jest tak samo.
Dopłaty z tytułu polityki uczciwego używania (te większe) biorą pod uwagę okresy 4 miesięczne, natomiast dopłaty UKE (te mniejsze) często są w abonamentach włączane po miesiącu, w kwestii tych drugich, po jakim czasie je stosować, sieci mają dowolność, mogą je stosować od pierwszej chwili pobytu w roamingu, a mogą nie stosować wcale (jak Orange w abonamencie). Lyca dopłat UKE nie stosuje i chyba nawet nie ma zgody UKE na ich stosowanie.
 #1072928  autor: patrix-83
 31 maja 2019, 09:59
Norbas pisze:
31 maja 2019, 00:52
Włączyłem pakiet Do Wszystkich S poprzez stronę internetową.
Dostałem smsa że pakiet został aktywowany.
W panelu widzę że ma 30GB danych , nielimitowane rozmowy i smsy...
Ale... jak włączyłem transmisję danych to zaczęło mi pobierać pieniądze z salda konta a nie jak powinno być z pakietowych 2GB na EU.
Dlaczego?
Poza tym ani na stronie ani w aplikacji nie widzę wyszczególnienia ile wykorzystałem a ile pozostało do wykorzystania zarówno z 30GB krajowych jak i 2GB w EU...
Gdzie to sprawdzić?
Stan pakietów możesz sprawdzać w aplikacji LYCAMOBILE do pobrania ze sklepu PLAY GOOGLE: https://play.google.com/store/apps/deta ... bile&hl=pl albo krótkim kodem *137#.
Nie wiem czemu Ci pobiera z salda konta, powinno pobierać z salda pakietu 2GB EU i dlatego jeśli tak się dzieje to zadzwoń na infolinie LYCA bo tutaj nikt Ci nie naprawi tego rozliczania konta. Być może ma to związek z tym co mówił konsultant że pakiet musi być aktywowany jeszcze podczas pobytu w PL. Zadzwoń i zapytaj.
 #1072964  autor: Norbas
 31 maja 2019, 20:52
Napisałem do nich wczoraj email... nadal bez odzewu.
Zadzwonić ciężko z pracy a po pracy oni też mają już wolne...
Ech...
 #1073322  autor: BigDaddy
 05 cze 2019, 20:56
Przeniosłem wczoraj jeden z dodatkowych numerów do Lyca ze względu na pakiety międzynarodowe i mam problem z sms-ami. Krajowe działają bez problemu, natomiast np. do DE nie mogę wysłać. Numer SMSC mam zdaje się prawidłowy +48729200111.
Czy ktoś miał podobny problem?
 #1075174  autor: rudymax
 01 lip 2019, 00:07
Czy ktoś wie, jak odpiąć dodatkowy angielski numer od polskiej karty? Przypisał się samoistnie po zalogowaniu do sieci w UK i teraz karta prezentuje się tym anielskim, zamiast polskim, niezależnie czy dzwonimy do Polski, czy na miejscowe numery.
 #1075740  autor: bige93
 09 lip 2019, 10:06
Czy LYCA wciąż ma tą ofertę z dwoma numerami (PL & DE) pod jedną SIM?

Gdzie to kupić, jak włączyć i ile kosztuje?

Potrzebuję niemieckiego numeru dla otrzymania sms od Packstation DHL.
 #1076944  autor: the4anoni
 24 lip 2019, 17:46
Wczoraj zamówiłem darmowy starter Lyca.
Ile czasu potrzeba żeby starter przyszedł do domu ? Rejestruje się w punkcie, nie przy kurierze, dobrze myślę ?
I jak chcę przenieść go do RBM (zaczęło się od tego że muszę na tydzień mieć kartę playa, a chciałem bonus za przeniesienie dostać ;) ) Jak zarejestruję lyca i wsadzę kartę SIM do telefonu muszę robić coś jeszcze żeby przenieść numer ? Muszę wykonać jakieś połączenie wychodzące z karty lyca ? (Najlepiej jakby się obeszło bez tego, bo doładować by trzeba było). Ile dni odczekać między rejestracją lyca, a przenosinami do play ?
 #1076948  autor: neotele
 24 lip 2019, 18:13
@the4anoni
Lyca starter wysyła pocztą (przynajmniej ja tak otrzymałem), a rejestrujesz go w punkcie (Żabka itp.)
Darmowa karta pozwoli Ci odbierać rozmowy.
Aby zadzwonić lub przenieść nr musisz doładować. Nie ma lekko, bez 5zł się nie obejdzie :)
 #1076952  autor: Skyline
 24 lip 2019, 18:57
Powyższa wypowiedź nie jest prawdziwa.
Doładowanie nie jest wymagane.
Karta przychodzi do skrzynki pocztowej, rejestrujemy ją w pasującym nam punkcie np. w Żabce i wystarczy jedynie uruchomić kartę oraz odczekać 24h żeby sobie bez problemu przenieść numer tam gdzie chcemy.
Sprawdzone.
 #1076958  autor: 24bis24
 24 lip 2019, 19:30
the4anoni pisze:
24 lip 2019, 17:46
I jak chcę przenieść go do RBM (zaczęło się od tego że muszę na tydzień mieć kartę playa, a chciałem bonus za przeniesienie dostać ;) ) Jak zarejestruję lyca i wsadzę kartę SIM do telefonu muszę robić coś jeszcze żeby przenieść numer
będziesz musiał znowu zatrudnić mamę (zapomniałeś, że w kwietniu skończyłeś 17 lat) :) .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1076966  autor: the4anoni
 24 lip 2019, 20:03
neotele pisze:
24 lip 2019, 18:13
@the4anoni
Lyca starter wysyła pocztą (przynajmniej ja tak otrzymałem), a rejestrujesz go w punkcie (Żabka itp.)
Darmowa karta pozwoli Ci odbierać rozmowy.
Aby zadzwonić lub przenieść nr musisz doładować. Nie ma lekko, bez 5zł się nie obejdzie :)
A ile czasu idzie ? 3 dni ?
A jakbym zadzwonił z aktywnego numeru na lyca, i wtedy przeniósł może to zadziałać ?
24bis24 pisze:
the4anoni pisze:
24 lip 2019, 17:46
I jak chcę przenieść go do RBM (zaczęło się od tego że muszę na tydzień mieć kartę playa, a chciałem bonus za przeniesienie dostać ;) ) Jak zarejestruję lyca i wsadzę kartę SIM do telefonu muszę robić coś jeszcze żeby przenieść numer
będziesz musiał znowu zatrudnić mamę (zapomniałeś, że w kwietniu skończyłeś 17 lat) :) .
W Playu łaski nie robią, nie raz przenosiłem u nich numer.
 #1077000  autor: neotele
 24 lip 2019, 23:26
Skyline pisze:Powyższa wypowiedź nie jest prawdziwa.
Doładowanie nie jest wymagane.
Karta przychodzi do skrzynki pocztowej, rejestrujemy ją w pasującym nam punkcie np. w Żabce i wystarczy jedynie uruchomić kartę oraz odczekać 24h żeby sobie bez problemu przenieść numer tam gdzie chcemy.
Sprawdzone.
Hmm. To ciekawe. Jesteś pewien, że nie doładowywałeś tej karty i ją przeniosłeś?

Też kiedyś próbowałem przenieś darmową kartę Lyca bez doładowania do Play i była odmowa ze strony Lyca.
BOK Lyca wyjaśnił mi to następująco:
Zgodnie z regulaminem świadczenia usług dostępnym na www.lycamobile.pl pełna aktywacja numeru następuje po wykonaniu pierwszego połączenia lub skorzystaniu z innej usługi określonej w Cenniku (w szczególności wysłaniu SMS lub wykonanie połᶏczenia telefonicznego). Aby wykonac płatne połączenie należy konto doładować. Po wykonaniu tych dwóch kroków musi minąć trzy godziny aby ststus karty odświeżył się w systemie. Wówczas będzie można przenieść numer bez przeszkód.
W ich Regulaminie mają zapis, który to potwierdza:
3. Zawarcie Umowy
Umowa zostaje zawarta z chwilą Aktywacji. Przed dokonaniem Aktywacji wymagane jest:
a) uzyskanie Karty SIM od Lycamobile, która pozostaje własnością Lycamobile,
b) włożenie Karty SIM do Urządzenia telekomunikacyjnego i użycia kodu PIN (osobistego numeru identyfikującego) lub kodu PUK (osobistego kodu odblokowującego) oraz
c) zasilenie Konta, jeżeli Konto ma wartość zerową.
 #1077025  autor: Skyline
 25 lip 2019, 10:04
neotele pisze:
24 lip 2019, 23:26
Hmm. To ciekawe. Jesteś pewien, że nie doładowywałeś tej karty i ją przeniosłeś?
To pytanie na poważnie? Miałbym zapomnieć, że doładowałem?
Zrobiłem jak napisałem w mini instrukcji wyżej, żadnego doładowania ani innych płatnych aktywności nie robiłem.
Przenosiłem numer 2 tyg temu i bez problemu przeniosłem do a2mobile - może zależy od operatora do którego przenosimy? Nie wiem. Ja żadnych problemów nie miałem.
 #1078703  autor: marekcekielski
 17 sie 2019, 15:54
Widzę, że temat świeży. Ja miałem również z przeniesieniem do Orange. Nie wiem czy tylko o współpracę z Orange chodzi czy o coś głębszego. Starter kupiłem w biedrze.

PS. W gazetce widzę, że obecnie wpycha telefony z starterami ;)
 #1078717  autor: Norbas
 17 sie 2019, 17:42
Mam pewien dylemat.
Jestem za granicą. Po przekroczeniu granicy otrzymałem smsa z kosztami.
Jednak przy ikonie zasięgu nie pojawiło się R jak przy drugiej karcie sim. Tak więc internet pobiera mi z pakietu dostępnego w kraju czy z tego zagranicznego?
Program monitorujący zużycie który mam zainstalowany od dawna również nie wykrył roamingu i zlicza jak w kraju...
Na drugiej karcie sim innego operatora sytuacja jest taka jak powinna być.
O co tu chodzi?
 #1080254  autor: Maherr
 12 wrz 2019, 11:32
Wygląda na to że jesteś w sieci macierzystej Lycamobile i liczy z ogólnego pakietu. Ja jestem we Włoszech i też mi liczy z pakietu głównego tylko co z tego jak w zasięgu mam Lycamobile 2G i z internetu nie da się korzystać , a na inne sieci nie można się przełączyć bo widnieją jako zakazane.
Do końca też nie wiem czy nie ma jakieś segregacji kart SIM , bo wskakuje czasami Lycamobile z H+ z pełnym zasięgiem i za chwilę z powrotem mam 2G, zmieniałem APN-y na inne i nic to nie dało. Ogólnie jestem niezadowolony z Lycamobile i korzystam i pisze z Play bo w drodze do Włoch też z Lycamobile były cały czas problemy a z Play wszystko Ok za 7zl/1GB.
 #1080281  autor: Robin560
 12 wrz 2019, 16:20
mi we Włoszech normalnie HSDPA+ działało. to samo w Austrii.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
  • Strona 86 z 100
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 100
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 100