DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 116 z 179
  • 1
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 179
 #1076417  autor: piotrzet
 18 lip 2019, 08:01
JFK2016
A Plus to co? Zaczęli sprzedawać internet bez limitu i zaczęli go limitować. Różnica jest taka, że T-M przynajmniej coś modernizuje, a nie jak Plus, który dodaje 5 MHz pasma LTE,a L2600 w śmiesznej ilości lokalizacji. :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076431  autor: JFK2016
 18 lip 2019, 12:27
piotrzet pisze:
18 lip 2019, 08:01
Zaczęli sprzedawać internet bez limitu i zaczęli go limitować.
Nie manipuluj- zaczęli limitować prędkość w ramach FUP, dzięki temu sieć działa bdb, jest w stanie przerzucić najwięcej danych w PL, mimo takiego miniaturowego pakietu nocnego 200GB. W T-Mobile na L800 FUP klienci mają od początku okresu rozliczeniowego, nie ważne ile zużywają danych.
piotrzet pisze:
18 lip 2019, 08:01
Różnica jest taka, że T-M przynajmniej coś modernizuje, a nie jak Plus, który dodaje 5 MHz pasma LTE
Plus dodaje również L2600 tam gdzie jest niezbędne, nie "na pałę" jak w T-Mobile i nie podczepiaj się, nie chowaj się pod N, bo Orange działa w tej materii zupełnie inaczej (i nie opieram się na jednym BTS, przejrzałem wiele na prowincji). Dla zabawy i lansowania w miastach L2600 na każdym BTS w okół u mnie świeci i będzie 200-300Mbps w LTE-A-żeby chłopcy mogli się pobawić na nowych smartfonach przez chwilę, do wyzerowania pakietu data/voice. Widzę że do ciebie nie dociera prosta matematyka 25MHz nie jest równe 10MHz i to pasma zasięgowego a nie pojemnościowego jak L1800.
 #1076434  autor: piotrzet
 18 lip 2019, 12:39
JFK2016
Ja manipuluję niby czym?
W Plusie są również takie lokalizacje w których internet leży także ty nie manipuluj.
Przy okazji wspomnij także co zrobił T-Mobile w pierwszej kolejności nie chcieli sprzedawać nowych umów, później wprowadzili ograniczenie do lokalizacji, a Plus co? Od razu zaczął limitować zamiast najpierw sięgnąć po metody, które mniej odbiją się na klientach. Zresztą widać odpływ w Plusie w przypadku internetu mobilnego.
Lepiej się nie kompromituj. Rozumiem lepiej jak Plus narażać klientów na zapchaną sieć niż dawać zapas na przyszłość.
Prosta matematyka również dla ciebie przypomnij ile lokalizacji ma Plus, a ile T-M. Bardzo często na wsiach Plus 1 na 2-3 stacje N!. Także najwyższy czas zacząć liczyć nie tylko pasmo, ale i lokalizacje. Co do tych 200-300 Mb/s na stacjach miejskich lepiej to niż zapchana sieć Plusa.
Dalej sobie usprawiedliwiaj Plusa przewalaniem największej ilości danych. Play ma bardzo podobne wartości pomimo o wiele mniejszych zasobów pasma, a sieć ma o wiele bardziej pojemną.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076440  autor: iphoneski
 18 lip 2019, 15:34
Dziś przy jednym ze schronisk górskich pozazdrościłem jednej pani, która rozmawiała beztrosko przez telefon podczas gdy u mnie na dwóch kartach brak sieci. Pani była prawdopodobnie w T-M bo żadna inna sieć tam nie działała. Na przyszły rok trzeba będzie chyba zaopatrzyć się w ich kartę.
 #1076457  autor: spotify
 18 lip 2019, 20:11
JFK2016 pisze:
18 lip 2019, 00:14
W Plusie standardem jest L1800+L900, jeżeli na prowincji dochodzi L2600 tj. już 45MHz pasma, na takich obszarach olbrzymia pojemność sieci której nie idzie na obecne czasy zapchać. Nie jestem przekonany że mają najwięcej ludzi-może jak policzyć w tych wszystkich wirtualnych opów. Orange jest tani w prepaid voice/data i najtańszy w prepaid data.
@piotrzet ma rację, bo zaczynasz odlatywać i manipulować.
1) Plus ma mniej stacji
2) Na prowincjach nie wszędzie N! jest tylko z only L800
3) Plus ma L1800 + L900 a co robi w mieście, gdzie ma tego pasma najmniej?
4) Przestać z tym L2600, bo aż śmieszne żeby o tym wspominać

Plus na pałę nie montuje L2600 jak TM? :mrgreen: :mrgreen:
Plus nie montuje bo jeśli N! wg Ciebie oszczędza to Plus to już w ogóle złotówa!!!

Plus na prowincji ma najwięcej swoich klientów. Głównie całe pakiety CP. To ich głowny target, gdzie mają biznes.
I ciągle piszesz o biedzie N! odnosząc się do prowincji, dzięki którym Plus ma klientów i z czego się utrzymuje. A co w miastach?
Twoim tokiem myślenia mógłbym napisać, że mieszkam w miescie i Plus to dno!
N nie daje takich oszczędności-tego nie da się podzielić wprost na 2 (wiele masztów obu opów było stawianych "na pałę" nie dla optymalizacji zasięgu, tutaj P4 jest nr 1 i w ogóle nie musi mieć 10tys. stacji bazowych aby mieć optymalny zasięg, 9tys. tj. full. A Zygi pazur wie o tym doskonale że Play się wykrwawia rozbudową sieci i będzie łatwym kąskiem do współpracy.
Kolejna bzdura. 9tys stacji w Play to nawet za mało. Zobaczysz, że nawet i 10 będą mieli z czasem albo i więcej.
N! nie stawiał na pałę stacji. Większość likwidował. Poza tym N! przez dwa lata "przeryli Polskę" aby się połączyć i stworzyć z tego N!.
I czasami stację trzeba postawić w miejscu nie zawsze optymalnym bo protesty nie pozwalają. I wtedy lepiej na "pałę" niż wcale. Zresztą na pałę ma stacje Plus i często też Play stawia, bo nie może w innym miejscu.

A Zyga już kombinuje. Może ziści się plan Zygmunta. Orange wsiąknie N! i zostanie a Plus wsiąknie Play. Suma sumarum zostaną dwie sieci, jak to zębaty już kiedyś powiedział.
iphoneski pisze:
18 lip 2019, 15:34
Dziś przy jednym ze schronisk górskich pozazdrościłem jednej pani, która rozmawiała beztrosko przez telefon podczas gdy u mnie na dwóch kartach brak sieci. Pani była prawdopodobnie w T-M bo żadna inna sieć tam nie działała. Na przyszły rok trzeba będzie chyba zaopatrzyć się w ich kartę.
Była prawdopodobnie czy na pewno?
A wiesz jaką miała słuchawkę?
Podam Ci przykład. Jakieś 3 tygodnie temu zaraz po pracy w środku tygodnia wybraliśmy się ze znajomymi na spontanie nad jezioro - aby się wykąpać i zjeść grilla.
Pojechało nas ludu na 6 aut. Na miejscu - (nie będę podawał lokalizacji bo to i tak nic nie da) problemy z zasięgiem wszystkich sieci. W sumie zasięg był jak wlazłeś do wody po pas i coś tam złapałeś. Miała jeszcze jedna ekipa do nas dojechać ale nie znała miejsca (pierwszy raz się w to miejsce wybierali).
W okolicach jedna jedyna stacja (należy do TMobile) na której wiszą wszyscy operatorzy bez wyjątku. W ekipie wszystkie sieci i różnej maści telefony - głównie flagowce Huawei Samsunga czy Iphony (w tym dwa moje w dwóch sieciach). Zasięg się wszystkim pojawiał i znikał. Jak się pojawiło np w Play 3G czy w TM 2G/3G to wystarczyło nacisnąć zieloną słuchawkę i już byłeś poza siecią.
W pewnym momencie koleżanka wyjęła swojego starego poczciwego SE W580i tylko pracujący w 2G i zadzwoniła i rozmawiała!!! Sieć Orange.
A nam kopary w dół :-)
 #1076465  autor: piotrzet
 18 lip 2019, 20:45
Dokładnie telefon ma duże znaczenie również.
Swoją drogą z dedykacją dla JFK2016 T-Mobile właśnie przekroczył 8 tysięcy stacji CA czyli min 20 MHz, a ile Plus ma ogólnie nadajników? Bo z tego co kojarzę to chyba mniej niż 8000 czy się mylę?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076466  autor: iphoneski
 18 lip 2019, 20:48
Na pewno smartfon bo robiła fotki. Nie będę obcej kobiety pytał przecież z jakiej sieci jest. Wyciągnąłem swój telefon, kliknąłem ręczne wyszukiwanie sieci i wypluło Plus i T-M. Telefony z Plusa miałem obok siebie i nie działały także innej opcji nie było.
 #1076470  autor: spotify
 18 lip 2019, 20:55
iphoneski pisze:
18 lip 2019, 20:48
Nie będę obcej kobiety pytał przecież z jakiej sieci jest.
Wstydzisz się :mrgreen: ?
Normalne pytanie z ciekawości i po problemie.
iphoneski pisze:
18 lip 2019, 20:48
Wyciągnąłem swój telefon, kliknąłem ręczne wyszukiwanie sieci i wypluło Plus i T-M.
Wg informacji prasowych w górach TM I Orange mają wspólne nadajniki. Wiadomo, ze stawianie podzielili osobno ale korzystają wspólnie.
Podobnie jest nad morzem czy na koncertach: Opener czy Warsaw Festiwal. Stawia Orange ale daję dostęp też z automatu TM
Ostatnio zmieniony 18 lip 2019, 21:00 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1076472  autor: tomi81
 18 lip 2019, 20:58
@iphoneski - z ciekawości które to schronisko? Orange przy okazji poprawy pojemności sieci na wakacje podawał, że udostępnił zasięg w kolejnych schroniskach w Tatrach (gdzie jak wiemy mamy stacje T...).
 #1076479  autor: iphoneski
 18 lip 2019, 21:22
tomi81 pisze:
18 lip 2019, 20:58
@iphoneski - z ciekawości które to schronisko? Orange przy okazji poprawy pojemności sieci na wakacje podawał, że udostępnił zasięg w kolejnych schroniskach w Tatrach (gdzie jak wiemy mamy stacje T...).
Schronisko PTTK na Hali Ornak.
 #1076493  autor: JFK2016
 19 lip 2019, 00:25
piotrzet pisze:
18 lip 2019, 12:39
W Plusie są również takie lokalizacje w których internet leży także ty nie manipuluj.
Tia i klienci jednak wolą tego operatora i to z limitami prędkości FUP. :lol:
piotrzet pisze:
18 lip 2019, 12:39
Przy okazji wspomnij także co zrobił T-Mobile w pierwszej kolejności nie chcieli sprzedawać nowych umów, później wprowadzili ograniczenie do lokalizacji, a Plus co? Od razu zaczął limitować zamiast najpierw sięgnąć po metody, które mniej odbiją się na klientach.
O czym Ty piszesz człowieku?! Tj. prehistoria-klienci już mogli zrezygnować z tej usługi 2 razy i z Plusa a jednak tego nie zrobili? Dlaczego-bo Plus w przeciwieństwie do T-Mobile reagował na obciążenie sieci i robił update tych które tego wymagały (w Łodzi po rozstaniu Orange z T-Mobile u tego pierwszego nie przybyło nic w mojej okolicy L2600, za to w T-Mobile świeci na każdym BTS-to jest fajne gdy nie liczymy się z kosztami, ale gdy się liczymy modernizację się robi zupełnie inaczej, widać że Orange odrobił lekcję i bierze przykład z Plusa).
piotrzet pisze:
18 lip 2019, 12:39
Zresztą widać odpływ w Plusie w przypadku internetu mobilnego.
Gdzie i o ile-podaj te dane? O 100-200tys., a może o 0,5mln? Przypomnę że grupa Plus/CP dysponuje bazą abonentów internetu 1,8mln (ile ma T-Mobile :lol: ).
piotrzet pisze:
18 lip 2019, 12:39
Rozumiem lepiej jak Plus narażać klientów na zapchaną sieć niż dawać zapas na przyszłość.
Prosta matematyka również dla ciebie przypomnij ile lokalizacji ma Plus, a ile T-M. Bardzo często na wsiach Plus 1 na 2-3 stacje N!.
Ja wcześniej podałem konkretny przykład lokalizacji stacji N-które jako 2 są nic nie warte [Skórkowice,Tomaszów woj. łódzkie , ta druga tj. najbardziej przydatna dla wiewiórek i raz na jakiś czas przejeżdżających klientów po CMK w L800], N w tej lokalizacji ratuje stacja Plusa na której wiszą wszyscy (wkrótce również Play). W Łodzi służbową kartę mam w Plusie (nie pracuje w branży telekomunikacyjnej, żeby nie było niedomówień )-nie mam żadnych problemów ani z transferem danych ani zasięgiem który jest zawsze. Także komu to wasze mnożenie potrzebne?!
spotify pisze:
18 lip 2019, 20:11
@piotrzet ma rację, bo zaczynasz odlatywać i manipulować.
Tia :D , nawet się nie spodziewałem że tak upokorzę ułomność "najlepszej sieci" (gdyby nie @matek451, który mnie naprowadził ile to tych BTS N w okolicy [choć jak pisałem wyżej akurat w tym przypadku to teren trudny i jest zasięg z jednego tj. dobry wynik, góra 2 jak ma bdb położenie], przejrzałem teren jeszcze znacznie większy].
spotify pisze:
18 lip 2019, 20:11
1) Plus ma mniej stacji
Tego nie można przeliczyć 1:1-patrz wyżej. :wink:
spotify pisze:
18 lip 2019, 20:11
2) Na prowincjach nie wszędzie N! jest tylko z only L800
Proszę się nie ośmieszać i nie chować się za N tam gdzie T-Moblie ma olbrzymi smród-gołe L800 na BTS(przejrzałem obszar kilku powiatów, są to 3 województwa i niestety T-Mobile/Orange tj. zupełnie inna sieć, wspólne zostało tylko U900 i L1800 na obszarach przed rozstaniem). Także N na dziś tj. podział opłat za prąd, konserwację nadajników, infrastruktury, podatki i opłaty lokalne THE-END.
spotify pisze:
18 lip 2019, 20:11
3) Plus ma L1800 + L900 a co robi w mieście, gdzie ma tego pasma najmniej?
Jest 25MHz pasma, jak nie ma klientów "internetu mobilnego" to nie ma dramatu. W zabawę na testy w nowych telefonach to będzie odstawał, ogólnie jeżeli chce się mierzyć z pozostałą 3 w miastach to ma bardzo duuużo do zrobienia (najlepszą opcją byłoby przejęcie któregoś z konkurentów Play lub T-Mobile, ale Zygi jest na to za biedny).
spotify pisze:
18 lip 2019, 20:11
4) Przestać z tym L2600, bo aż śmieszne żeby o tym wspominać
Jest tam gdzie powinno być, sukcesywnie będzie go przybywać-tak jak klientów Plusa przybywa. :)
spotify pisze:
18 lip 2019, 20:11
N! nie stawiał na pałę stacji. Większość likwidował. Poza tym N! przez dwa lata "przeryli Polskę" aby się połączyć i stworzyć z tego N!.
Jesteś naiwnym idealistą że wierzysz w takie rzeczy (albo jak mówi Michał po prostu lipa :) ).
spotify pisze:
18 lip 2019, 20:11
Orange wsiąknie N! i zostanie a Plus wsiąknie Play. Suma sumarum zostaną dwie sieci, jak to zębaty już kiedyś powiedział.
T-Mobile jest za słabe, taka fuzja nie przyniesie Orange wystarczających profitów (gdyby mieliby takie zamiary inaczej organizowaliby sieć).
 #1076506  autor: piotrzet
 19 lip 2019, 08:05
JFK2016
Tia i klienci jednak wolą tego operatora i to z limitami prędkości FUP. :lol:
Tak właśnie widać jak wolną. Z każdym kolejnym kwartałem Plus traci klientów internetu mobilnego. Zapoznaj się z wynikami i wtedy wypisuj, bo jak zwykle wypisujesz bzdury.
O czym Ty piszesz człowieku?! Tj. prehistoria-klienci już mogli zrezygnować z tej usługi 2 razy i z Plusa a jednak tego nie zrobili? Dlaczego-bo Plus w przeciwieństwie do T-Mobile reagował na obciążenie sieci i robił update tych które tego wymagały (w Łodzi po rozstaniu Orange z T-Mobile u tego pierwszego nie przybyło nic w mojej okolicy L2600, za to w T-Mobile świeci na każdym BTS-to jest fajne gdy nie liczymy się z kosztami, ale gdy się liczymy modernizację się robi zupełnie inaczej, widać że Orange odrobił lekcję i bierze przykład z Plusa).
Nie no teraz leżę :lol: Plus reagował na obciążenie sieci dodając 900 na 5 MHz. Faktycznie reakcja zdecydowana i tak odciążająca sieć, że nie wiem.
Gdzie i o ile-podaj te dane? O 100-200tys., a może o 0,5mln? Przypomnę że grupa Plus/CP dysponuje bazą abonentów internetu 1,8mln (ile ma T-Mobile :lol: ).
Wyniki są ogólno dostępne także możesz sprawdzić. Nie widzę powodu żeby podawać link. Dodam tylko, że spadek jest nie tylko w postpaid ale i prepaid. Zobaczymy co będzie o 2Q2019.
Także komu to wasze mnożenie potrzebne?!
No tak zapomniałem klientom Plusa nie potrzeba VoLTE, VoWiFi itd zadowolą się również marnymi prędkościami. Dziwnym trafem w sieci nie od dziś funkcjonuje słowo skansen i dziwnym trafem nie odnosi się do nikogo tylko według ciebie do jedynej słusznej sieci Plus. Także może skończ to wychwalanie tej sieci i spójrz jakie są fakty. Inwestycji praktycznie brak, L2600 w śmiesznej ilości lokalizacji, VoLTE i VoWiFi od kilku lat w testach, testów 5G brak. Wystarczy porównać sieć Play i Plusa, które transferują podobne ilości danych. Nawet na te głupie średnie i widać, że pomimo tego, że Play ma o wiele mniejsze zapasy pasma potrafi wybudować zdecydowanie lepszą sieć. Nie wspominam już o tym, że Play nie ma lepszego pokrycia zasięgiem sieci własnej niż Plus, a i tak pojemnością są o wiele lepsi. Skoro Plus transferuje najwięcej danych to również powinien mieć wykorzystane najwięcej pasma aby użytkownicy mogli komfortowo korzystać z netu, a tym czasem mamy inwestycję w reklamy i kolejne MNVO, które jeszcze bardziej zapychają sieć swoimi ofertami.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076515  autor: MobileMaster
 19 lip 2019, 09:55
piotrzet pisze:Wyniki są ogólno dostępne także możesz sprawdzić. Nie widzę powodu żeby podawać link. Dodam tylko, że spadek jest nie tylko w postpaid ale i prepaid. Zobaczymy co będzie o 2Q2019.
Spadek jest rok do rok (jak u każdego operatora praktycznie), ale względem ostatniego kwartału jest wzrost i to spory.
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... iki-1q2019
piotrzet pisze:Tak właśnie widać jak wolną. Z każdym kolejnym kwartałem Plus traci klientów internetu mobilnego. Zapoznaj się z wynikami i wtedy wypisuj, bo jak zwykle wypisujesz bzdury.
No od prawie 2 lat jest na poziomie 1,8 mln +- kilka tys. więc baza ma się dobrze, a ilu klientów internetu ma T-mobile?
telewizja - wzrost o 1,9%, do 5 077 221,
telefonia komórkowa - wzrost o 6,5%, do 7 452 479,
Internet - spadek o 0,7%, do 1 801 295.
 #1076517  autor: piotrzet
 19 lip 2019, 10:17
Niestety ale takich danych nie podają. Plus niestety traci klientów w necie mobilnym i to widać właśnie w wynikach. Był wzrost, a później spadek. Zobaczymy co będzie po 2Q2019

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076521  autor: piotrzet
 19 lip 2019, 11:13
A czy ja napisałem, że jest to mega spadek? Czy że traci? Może najwyższy czas czytać ze zrozumieniem? No chyba, że dla ciebie 13 tysięcy klientów mniej to nie strata, a zysk.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076526  autor: iphoneski
 19 lip 2019, 12:06
@ piotrzet Jedno zdanie do dyskusji. 8 tysięcy nadajników T nie można przekładać 1:1 na nadajniki Plusa bo to jest zupełnie inna sieć, inaczej projektowana. Do tego spadek o 13 tysięcy przy takiej bazie klientów nie jest praktycznie w ogóle odczuwalny dla operator a poza tym może być tak, że po zakupie netii przez CP jakaś grupa ludzi poszła po prostu na net kablowy nie tracąc przy tym zniżek na smart dom. No i pamiętaj że ludzie kupowali net mobilny właśnie po to, by używać go mobilnie. Teraz ta grupa jest sporo mniejsza, bo po co mi mobilny net skoro w telefonie jest go mnóstwo?
 #1076527  autor: piotrzet
 19 lip 2019, 12:14
iphoneski
A czy ja napisałem, że się przekłada? Jak wiadomo oprócz tych 8 tysięcy z CA jest jeszcze co najmniej 2 bez CA, które z nich również pewno ponad połowa CA dostanie.
Co do netu to w Plusie przez to że był reklamowany jako bez limitu brało go do domu zamiast kabla. Nikt nie miał do tej pory takiej bazy abonentów samego netu mobilnego jak Plus.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 116 z 179
  • 1
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 179
  • 1
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 179