DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 71 z 91
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 91
 #1071969  autor: pakierhakierxd
 17 maja 2019, 09:07
ja płace 55 za 20/1 Neostrada ,za T-Mobile płaciłem 55 opcja do 60 ale co z tego skoro lte spadało nawet do 512 kb ! i musiałem przestawić na 3g na którym za jakiś czas było to samo ,do d@@y z takim netem.
Orange,Plus,Play lepiej chodzą a najlepiej Play ale te limity ;)
wolałem wziąc Orange Love i do neta dołączyłem tv,telefon voip i telefon komórkowy.

Pozdrawiam :)
 #1072127  autor: amamohu
 19 maja 2019, 19:30
wiechec pisze:
19 maja 2019, 12:54
Czy osoby mające jeszcze włączony pakiet "Cykliczny Internet bez limitu w Play Internet na Kartę " za 45 PLN, mają go widoczny na stronie play24 w zakładce "Pakiety" czy tylko w zakładce "włączone usługi"?
Nadal jest z resztą pakietów do wybrania w zakładce pakiety.
 #1072159  autor: darekka
 20 maja 2019, 08:06
W moim przypadku pakiet ten w wersji cyklicznej widoczny jest w obu tych miejscach.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1075857  autor: neesamnt
 10 lip 2019, 15:41
Drodzy,

Dzięki waszej pomocy (viewtopic.php?f=22&t=92288) zdecydowałem się na taryfę InK 50 zł, aktywowałem pakiet 24 GB na rok (2 x 12).

I właśnie minął rok od momentu aktywacji usługi. Jestem bardzo zadowolony. Zasięg jest u mnie bardzo dobry, pakiet wystarczający, zresztą łapałem się na kilka promocji typu 3 x 10 GB.

Parę godzin temu sytuacja miała się tak:
- taryfa InK 50 zł
- na koncie głównym 0,43 zł ważne do dziś 10 lipca
- połączenia wychodzące ważne do dziś 10 lipca
- połączenia przychodzące ważne do 8 października
- liczba promocyjnych GB: 16,60 GB ważne do 9 sierpnia

Rano Play przysłał SMS:
Usluga 24 GB na rok zostala wylaczona. Aby korzystac dalej aktywuj ponownie i wpisz kod *111*794*1#. Formularz odstapienia w 14 dni play.pl/odstap
Spanikowałem i doładowałem za 50 zł, ale nic więcej nie zrobiłem.

W Play24 na stronie stan konta jeszcze się nie odświeżył, ale sprawdzając kodem USSD widzę, że stan konta to 50,43 zł. Dostałem też SMS z podziękowaniem za doładowanie. Aplikacja na Androida także zaktualizowała już stan konta. Obecna sytuacja wygląda tak:
- taryfa InK 50 zł
- na koncie głównym 50,43 zł ważne do 8 września
- połączenia wychodzące ważne do ? (w aplikacji nie ma takiej informacji)
- połączenia przychodzące ważne do ? (jw.)
- liczba promocyjnych GB: 34,21 GB ważne do 8 września

Zakładając, że taryfa raczej mi odpowiada (ofertę głosową mam na drugiej karcie), nie muszę pamiętać o doładowaniach, nie jestem uwiązany bardziej, niż tymi 50 złotymi na koncie i mam prawie dowolną możliwość zmiany taryfy, a średni koszt miesięczny to 4,17 zł skłaniam się raczej ku zostawieniu tego, jak jest.

Mam w związku z tym kilka pytań:
1. mimo, że już pozamiatane, to czy dobrze zrobiłem doładowując konto dziś?
2. wiem, skąd wzięły się dodatkowe gigabajty, jak sądzę niezależnie od tego czy i kiedy bym aktywował teraz pakiet 12 x 2 GB, to i tak bonus za doładowanie za 2 miesiące wyparuje; nie jestem jednak pewny, w jakiej kolejności te GB będą wykorzystywane i czy oba salda pakietu danych da się sprawdzić
3. kiedy powinienem aktywować pakiet 12 x 2 GB na rok?
4. czy wcześniej skumulowane 16,6 GB nie przepadnie?
5. na przyszłość - jaka jest najlepsza strategia odnawiania tego pakietu? czy da się podtrzymywać kumulację teoretycznie (do końca jego dostępności) w nieskończoność?
6. co jeszcze mogę zrobić, aby było lepiej?
7. czy ewentualnie jest inna taryfa internetowa, która może mi zaoferować większe korzyści lub podobne w niższej cenie w przeliczeniu na rok? jako główną korzyść widzę oczywiście wystarczającą liczbę GB, kumulowanie pakietu danych i niską cenę na miesiąc.

Na chłopski rozum najlepiej korzystać teraz z bonusowego pakietu za doładowanie, a 7 września aktywować pakiet 12 x 2 GB na rok. Ale sam już nie jestem pewny... W najczarniejszym scenariuszu jutro okaże się, że 16 GB przepadło i zostało mi 17 GB na dwa miesiące, a potem kumulowanie od nowa po 2 GB. Na wakacje jestem i tak "ustawiony", standardowe 2 GB raczej mi wystarczają, ale czasem trafi się jakiś wyjazd, sytuacje losowe i zużycie rośnie. Mają te kilkanaście GB w rezerwie zawsze to raźniej.

Z góry dziękuję!
 #1075858  autor: jarekt
 10 lip 2019, 15:54
GB z doładowań i z cyklicznego pakietu 24GBnR trafiają na jedno konto i wzajemnie się przedłużają.
Za doładowanie 50zł masz 60 dni WK i 60 dni ważności GB (wszystkie GB się połączyły i skutecznie przedłużyły).
24GBnR najlepiej uruchomić przedostatniego dnia WK.
 #1076114  autor: Maciej Loret
 14 lip 2019, 11:40
Witam,

po DIL-u, od niedawna korzystam z PInK9.
Zdziwiło mnie, że po uruchomieniu pakietu za 49zł ważność konta nie wydłużyła się o 30 dni. Jak to działa? Połączenia wychodzące są do 14.10 a konto ważne tylko do 16.07?
Jak z tego pakietu korzystać (potrzebuję go jeszcze przynajmniej 1-2 miesiące, potem chyba przenoszę cały majdan do Orange ze względu na Internet)?
EDIT: chyba już wiem - jednym wyjściem jest doładowanie za 50PLN? Czy kwota z konta głównego nie przepadnie, pomimo ważności do 16.07?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1076137  autor: Karlos20
 14 lip 2019, 22:38
W Play nigdy nie wydłużała się ważność konta po zakupie pakietów... Nic mi o tym nie wiadomo. Nie ma też możliwości korzystania z usług, gdy dojdzie do blokady wychodzących.
A jeśli chodzi o ważność konta na przychodzące - w starym PINKu to 90 dni, więc w tym czasie kasa będzie nadal na koncie głównym pomimo blokady wychodzących, aby jej nie stracić, warto doładować konto. Polecam "piątki" co 7-8 dni (bardziej opłacalne), chyba, że chcesz mieć odnawianą usługę 100GB z lejkiem, to wtedy jesteś zmuszony zasilić konto za 50 zł.
Niestety, to taryfa typu data, w porównaniu do innych "uniwersalnych" ofert PINK / INK nie jest w pełni elastyczna.
Tak na serio w tej ofercie opłaca się zużywać bonusy z zasileń + weekendy bez limitu danych lub max 48h totalnego no-limitu neta za 4 zł, nie zapominając o nockach za 10 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1076146  autor: Maciej Loret
 15 lip 2019, 07:34
Witam,

nie bardzo rozumiem ten fragment: "[...] w tym czasie kasa będzie nadal na koncie głównym pomimo blokady wychodzących, aby jej nie stracić, warto doładować konto."

Czyli gdy czasowo nie chcę korzystać z usługi, zostanie zablokowana możliwość korzystania z niej ale pieniądze z KG nie przepadną i po ponownym doładowaniu będę mógł włączyć usługę za 49PLNów?
Czy jednak pomimo niekorzystania z usługi cały czas muszę doładowywać konto za 5PLN co 7 dni?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1076149  autor: LukAsz SUW
 15 lip 2019, 07:52
Karlos20 pisze:
14 lip 2019, 22:38
W Play nigdy nie wydłużała się ważność konta po zakupie pakietów... Nic mi o tym nie wiadomo. Nie ma też możliwości korzystania z usług, gdy dojdzie do blokady wychodzących.
A jeśli chodzi o ważność konta na przychodzące - w starym PINKu to 90 dni, więc w tym czasie kasa będzie nadal na koncie głównym pomimo blokady wychodzących, aby jej nie stracić, warto doładować konto. Polecam "piątki" co 7-8 dni (bardziej opłacalne), chyba, że chcesz mieć odnawianą usługę 100GB z lejkiem, to wtedy jesteś zmuszony zasilić konto za 50 zł.
Niestety, to taryfa typu data, w porównaniu do innych "uniwersalnych" ofert PINK / INK nie jest w pełni elastyczna.
Tak na serio w tej ofercie opłaca się zużywać bonusy z zasileń + weekendy bez limitu danych lub max 48h totalnego no-limitu neta za 4 zł, nie zapominając o nockach za 10 zł.
Kolego z tym odznaczoną teorią się nie zgodzę zdaje mi się że przy opcji 1 dzień mamy 10 GB a nie no limit.
 #1076216  autor: Karlos20
 15 lip 2019, 23:17
Drogi, nie myl dwóch taryf. Wyjaśniam:
> Dzień bez limitu za 4 zł w starym PINKu - to do 48h nielimitowany net na pełnej prędkości, nigdy nie miałem lejka w ramach tej usługi (regulamin mówi o możliwym lejku 2 mbps po 100 GB, ale w sytuacji gdy Abonent może powodować obciążenie sieci)
> Dzień bez limitu za 5 zł w INKu - to gwarantowane 10 GB na pełnej prędkości, po ich zużyciu włącza się lejek 1 mbps do końca ważności pakietu (do 48h).
Różnica to 1 zł, a net działa bez limitu w STAREJ taryfie.
Dodatkowo: w INK gdy włączysz dany pakiet z lejkiem 1 mega, pozbawiasz się możliwości włączenia nocek i zużywania GB z doładowań. Więc tylko 1 opcja może być jednocześnie aktywna.
W starej taryfie warto uważać na zmieniony ostatnio pakiet "miesiąc bez limitu" za 49 zł, gdyż po 100 GB prędkość spada do 1 mega. Lejek zlikwidujesz tylko zmianą taryfy lub gdy pakiet straci ważność. Dlatego rekomenduje w PINKu włączyć nocki bez limitu, weekendy bez limitu, jeśli to możliwe - dni bez limitu, no i zużywać GB z doładowań. Dodatkowo masz też 2 pakiety tzw. "try&buy" czyli "sprawdź&kup" czyli w Play24 możesz ZA DARMO jednorazowo włączyć na 30 dni nocki bez limitu oraz weekendy bez limitu na 30 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1076487  autor: Gatki1
 18 lip 2019, 22:48
jarekt pisze:
02 paź 2018, 23:11
Dorotea pisze:Próbuję ogarnąć najkorzystniejszy wariant użycia InK 50 jako łącza zapasowego do uploadu nocnego.
1) Doładowanie 100 zł - bonus 45,23 GB, ważność konta (wychodzące) 120 dni.
2) Włączam pakiet cykliczny Noce bez limitu za 5 zł mies.
3) W 120 dniu włączam RWK pakietem 24 GB na rok za 50 zł i dalej korzystam.
Pytanie do oblatanych w tej taryfie, czy dobrze myślę?
@Dorotea, no więc tak, najpierw wstępne założenia/uproszczenia aby było mniej potem pisania: zakładamy, że miesiąc to 30 dni, czyli np. 120 dni to 4 miesiące, nie rozmawiamy o bonusach GB za doładowanie, bo to nieistotne (są stałe za określone doładowanie i tyle) oraz NbL cały czas mają być aktywne (dzień w dzień). Na koncie zakładamy, że jest chociaż 0,01zł i że już jesteśmy w taryfie InK50.

Standardowo: nie piszę tylko dla Ciebie, więc niektóre rzeczy mogą Cię nudzić :).

1. W Twojej wersji zaczynasz od doładowania 100zł. WK to 4m (120 dni). Aktywujesz NbL.
2. Przez 4m pobiera 4x5zł=20zł. Zostaje 80zł.
3. Po tych 4m (ostatniego dnia WK) aktywujesz RWK i 24GnR za 50zł. Zostaje 30zł.
4. 30zł wystarcza na 6 miesięcy NbL (6x5zł=30zł). Po tych 6m zostaje 0zł.
5. Ładujesz 30zł aby było na kolejne 6 miesięcy NbL (6x5zł=30zł). Po kolejnych 6m zostaje 0zł.

W tym momencie masz 0zł na koncie i skończyło się RWK. Powtarzasz więc całą procedurę od nowa (nie musisz tylko NbL aktywować, bo pozostają aktywne):
100zł --> 4m --> RWK --> 6m --> 30zł --> 6m --> = 0zł. I tak w kółko co 16 miesięcy.

W Twoim wariancie 50zł na RWK i 24GnR wydajesz co 16 miesięcy (4+12). 5zł na NbL zjada Ci oczywiście co miesiąc.


A teraz moje rozwiązanie (wariant z doładowaniem 1x100zł).

1. Zaczynasz od doładowania 100zł. WK to 4m (120 dni). Aktywujesz NbL.
2. Przez 4m pobiera 4x5zł=20zł. Zostaje 80zł.
3. Po 4m (ostatniego dnia WK) ładujesz 50zł. WK to 2m. Masz 130zł.
4. Przez kolejne 2m pobiera 2x5zł=10zł. Zostaje 120zł.
5. Po tych 2m (ostatniego dnia WK) aktywujesz RWK i 24GnR za 50zł. Zostaje 70zł.
6. 70zł wystarcza na 12 miesięcy NbL (12x5zł=60zł). Po tych 12m zostaje 10zł.

W tym momencie masz 10zł na koncie i skończyło się RWK. Powtarzasz więc całą procedurę od nowa (nie musisz tylko NbL aktywować, bo pozostają aktywne):
100zł --> 4m --> 50zł --> 2m --> RWK --> 12m --> = +10zł. I tak w kółko co 18 miesięcy.
Czy ten sposób działa czy jest jakiś nowy?
Mam Internet na Kartę 9 zł.
 #1076489  autor: jarekt
 18 lip 2019, 23:01
Działa, bo to nie jest żaden trik, tylko optymalne wykorzystanie tego co daje regulamin, cennik i system.

Co prawda są lepsze sposoby (choć może nie dla każdego) np. 1000 GB za 10zł i to do wykorzystania w dzień ale muszę znaleźć czas aby to opisać, no i się dodatkowo zmobilizować, bo pisanie i odpisywanie na tym forum po zmianach w zeszłym roku, to udręka, a ja nie lubię się niepotrzebnie męczyć.
  • Strona 71 z 91
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 91
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 91