DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 59 z 77
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 77
 #1075430  autor: Remington
 05 lip 2019, 11:36
1GB za każde wydane ok. 12 zł. Ale jak świadczy mój wcześniejszy post nie zawsze, bo nju nie przelicza pakietu 9GB za 9 zł na dane w UE (chyba łamiąc prawo).
 #1075444  autor: zakopane
 05 lip 2019, 13:59
A mialo byc tanio i prosto. Niestety EU na papierze tylko dobrze wyglada. Bo ciezko to wszytko zrozumiec, limity, doplaty :(
 #1075456  autor: Remington
 05 lip 2019, 17:04
Bez przesady, gdyby nie UE nadal byłoby BARDZO drogo, tak jak było całe lata przed rozpoczęciem regulowania roamingu. Minuta kosztowała ponad 4 zł i nie było konkurencji między sieciami.

Limity to akurat efekt lobbyngu operatorów. Za granicą net jest w niektórych krajach droższy niż wychodziłoby w roamingu wg regulacji UE. Zagrozili, że w ogóle usuną roaming ze swoich ofert, więc UE musiała iść na kompromis.

Dopłaty to z kolei odpowiedź na żądania operatorów z krajów takich jak Polska gdzie usługi są tanie i RLAH przyniósłby straty. UKE ma dbać o to by dopłaty rekompensowały jedynie stratę operatora, dlatego każdy ma inną stawkę, a najwyższą mają MVNO, które traciły najwięcej.
 #1075479  autor: bolek2004
 05 lip 2019, 19:58
Wszystko fajnie tylko że w świadomości większości ludzi pozostało że roaming w ue zniesiono i jest za darmo. Na początku tak było że wykupując no limit w pl można go było wykorzystać w ue. I tak ludziom to w świadomości pozostało. A od tego czasu sporo się zmieniło nie niekorzyść (czytaj limity, dopłaty)
A potem tylko zdziwienie że miało być za darmo, a nie jest.
 #1075499  autor: Remington
 05 lip 2019, 23:11
bolek2004 pisze:
05 lip 2019, 19:58
w świadomości większości ludzi pozostało że roaming w ue zniesiono i jest za darmo.

Trafiłeś w sedno! Od początku przekaz medialny w Polsce był bezsensowny i oderwany od realiów, przez co dał więcej szkody niż pożytku. I ludzie dokładnie tak myślą jak napisałeś, nie zastanawiając się nawet nad logiczną sprzecznością tego stwierdzenia.

Nasi operatorzy też nie są bez winy. Najpierw dali limity, po czym gdy Orange obiecał pełny RLAH większość też go zaoferowała, a potem wszyscy jak jeden mąż wystąpili o decyzje pozwalające na pobieranie dopłat.

Regulacja UE ma jeden zasadniczy minus - jest potężnym strzałem w operatorów wirtualnych. Bo nie dość, że nie mają oni przychodów z przyjezdnych użytkowników sieci zagranicznych, to jeszcze kupują usługi roamingowe od operatorów infrastrukturalnych drożej niż tamci kupują je od sieci zagranicznych, a skoro ponoszą większą stratę, to i UKE przyznaje im większe dopłaty czyniąc ich ofertę roamingową całkowicie nieatrakcyjną.
 #1075766  autor: bolek2004
 09 lip 2019, 18:19
Uzupełniając temat, bo sprawdziłem. Wykupując pakiet w Polsce w play 600MB za 5zł mamy do wykorzystania w ramach limitu ue 429MB.
 #1075791  autor: aster
 09 lip 2019, 22:24
zakopane pisze:
05 lip 2019, 13:59
A mialo byc tanio i prosto. Niestety EU na papierze tylko dobrze wyglada. Bo ciezko to wszytko zrozumiec, limity, doplaty :(
To jest akurat wina tylko i wyłącznie żenującego stanu naszego państwa w obecnych czasach, w którym to pseudo urząd sobie wziął w obronę kilka dużych korporacji (które i tak robią kokosy na rynku) zamiast zadbać o miliony konsumentów i ich prawa.

Tak jak wspomniał Remington, gdyby nie UE to w ogóle roaming byłby jednym wielkim "strzyżeniem owiec" z cenami typu 4zł/min.

Najbardziej denerwujący w tym wszystkim jest ten kompletny chaos informacyjny i brak przejrzystości w rzeczywistych opłatach jeśli chodzi o roaming. Mamy jakieś limity, dopłaty, czasem małe pakiety lub ich wycofanie bez informowania konsumentów, itd.

Konsument jest dziś w kiepskiej sytuacji i mało kto wie ile to dokładnie kosztuje i jak to działa. Kompletna dezorganizacja...
 #1075797  autor: Remington
 09 lip 2019, 23:01
Aster,
zgadzam się z Tobą poza kwestią pseudo urzędu. Dopłaty są nie tylko u MNO, po prostu wszyscy na RLAH stracili i niektórzy podawali konkretne kwoty. Jaka byłaby alternatywa dla braku dopłat w sytuacji gdy u nas można mieć no limit rozmów za 10 zł, a z netem już za 15 zł? To jest fizycznie niemożliwe by operator nie tracił mając taką ofertę krajową, a nawet 2x droższą. Mogły by wzrosnąć ceny krajowe lub operatorzy wycięliby roaming ze swojej oferty, jak np. Play Siema czy Netia. Dopłaty to mniejsze zło, choć bardzo skomplikowane i brak należytej komunikacji do klientów to coś za co UKE powinien się zabrać.

Od początku jednak pozytywnie zaskoczył mnie Lajt Mobile, który jako jedyny zastosował mechanizm polegający w skrócie na tym, że wyjeżdżając do UE dopłaca się ryczałt za RLAH za granicą. To uczciwe i bardzo rozsądne podejście, RLAH nie jest wtedy darmowy, ale droższą ofertę ma się tylko wtedy gdy potrzebuje RLAH. Nie ma jednak róży bez kolców, bo Lajt w standardzie blokuje Internet za granicą i przed każdym wyjazdem trzeba go ponownie odblokowywać.
 #1076058  autor: TeleCypisek
 12 lip 2019, 22:52
Czy ktoś się orientuje, ile w roamingu w UE faktycznie kosztuje internet NJU na Kartę?
Konkretnie chodzi mi o taryfę dzienną, z kosztem do 1,20 zł/dzień.
Na stronie operatora https://www.njumobile.pl/roaming napisano:
bez dodatkowych opłat
z połączeń, SMS-ów, MMS-ów i internetu podczas pobytu za granicą w jednym z krajów Strefy 1 korzystasz po takich samych stawkach jak w Polsce, powiększonych o dopłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE.

opłata
za transfer danych
jak w kraju + 0,1845 gr/MB


jeżeli korzystasz z usługi obniżającej koszty (np.: "wszystko za nie więcej niż 29 zł"):
- po osiągnięciu limitu wydatków w Twojej usłudze połączenia wychodzące, SMS-y i MMS-y są bezpłatne. Dlatego za połączenia wykonane w roamingu zapłacisz tylko stawkę wynikającą z dopłaty.
- za transmisję danych płacisz 0,738gr/1MB w ramach limitu GB dostępnego w Twojej usłudze. Po jego wykorzystaniu płacisz 2,34gr/1MB.
O ile sprawa ceny za rozmowy i SMS-y jest dość oczywista, to w dalszym ciągu nie wiem ile będę w roamingu płacił za internet jeśli mam taryfę z ograniczeniem kosztów do 1,20 zł/dzień, a przy moim stażu wynoszącym ponad rok, w kraju mogę w ramach tego limitu dziennie zużyć 625 MB.
Czy (do limitu 625 MB) naliczą mi dziennie 1,20 zł plus ta dopłata w wysokości 0,1845 gr/MB, czy też za cały transfer policzą mi po 738gr/MB?
Dotychczas na wyjazdy zawsze do smartfona wkładałem kartę OFnK z pakietem elastycznym, ale właśnie zacząłem się zastanawiać co by było, gdym na wyjazd zostawił sobie swoja kartę NJU.
 #1076061  autor: Remington
 13 lip 2019, 01:28
W teorii (bo nie wiem jak w praktyce), przysługuje Ci ok. 100 MB dziennie z dopłatą ok. 20 groszy. Każde dane powyżej limitu za ok. 23-25 zł/GB.
 #1076092  autor: TeleCypisek
 13 lip 2019, 20:09
Remington pisze:
13 lip 2019, 01:28
W teorii (bo nie wiem jak w praktyce), przysługuje Ci ok. 100 MB dziennie z dopłatą ok. 20 groszy. Każde dane powyżej limitu za ok. 23-25 zł/GB.
A możesz podać źródło tej wiedzy teoretycznej? Bo mnie nie udało się znaleźć na stronach NJU żadnych jednoznacznych informacji na ten temat :(
I czy ten limit 1,20 zł na dzień obejmuje także internet w roamingu?
 #1076097  autor: Remington
 13 lip 2019, 20:58
Napisałem jakie obowiązują wszystkich operatorów zasady. W ofertach za 19-29-39 zł tak właśnie jest jak napisałem i nawet się tym pakietem w UE chwalą. Kilka postów wcześniej znajdziesz moje oburzenie, że pakiet 9 GB za 9 zł nie zwiększa limitu w UE choć wg wspomnianych zasad powinien i jest to moim zdaniem łamanie prawa.
 #1076882  autor: GaduAirowiec
 23 lip 2019, 23:01
Mam wątpliwości do do promocji Play Internet Świat 300MB/ 1GB. Czy jeśli np. w Szwajcarii wg regulaminu jest tylko jeden operator którego można używać w ramach transmisji danych w roamingu w tym kraju, objęty promocją 300MB/1GB danych w pakiecie Internet Świat w Play, to czy oznacza to że jeśli telefon automatycznie przeloguje się do innego operatora z którym Play ma podpisaną usługę roamingową, to zapłacę za transmisję danych wg stawek standardowych z kosmosu?;((
 #1076885  autor: Karlos20
 23 lip 2019, 23:14
Tak, jest takie ryzyko - albo stawki jak za zboże, bądź brak działania usługi, nie od dziś wiadomo, że roaming międzynarodowy w Play nie działa idealnie - w niektórych krajach i sieciach w ogóle nie działa.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1076888  autor: Barciur
 23 lip 2019, 23:20
Raczej bym stawiał na to, że tylko do tej sieci się Play zaloguje. Tak widzę po USA, że tylko w AT&T jest i faktycznie tylko tam się loguje do roamingu.
 #1076937  autor: Marek_G
 24 lip 2019, 15:46
Mam pytanie odnośnie roamingu w Ja+Plus na Kartę. Prawdopodobnie pojadę na jakiś czas do kraju w którym 1 GB kosztuje ponad 20 zł a mam jeszcze starą kartę Plusa ze 100 zł i chciałbym to wykorzystać w ruterze mobilnym.
Znalezienie informacji na temat roamingu w Plusie to jest koszmar. Jedno jest pewne, pakiety euroatlantyckie są nieopłacalne.
Teraz mam dwie wersje:
Oficjalna z Plusa czyli limit GB - 0,83 GB za każde wydane 10 zł i dopłata 3,73 zł za 1 GB, potem po limicie 23,95 zł za GB
http://www.plus.pl/documents/16/1372539 ... REPAID.pdf http://www.plus.pl/documents/16/1372539 ... repaid.pdf
Ze spidersweb: "Klienci ofert na kartę z kolei, którzy mają w swoich pakietach nielimitowane połączenia głosowe dostają na start 100 minut na połączenia odebrane i wykonywane w roamingu UE, a w przypadku pakietów internetowych z okresem ważności 30 dni – 500 MB do wykorzystania w roamingu UE, chyba że pakiet jest mniejszy, wtedy do wykorzystania będzie pakiet w wielkości pakietu krajowego."
Która wersja jest prawdziwa? Nie mogę znaleźć info o darmowych pierwszych 500 MB w pakiecie bez limitu (w moim przypadku smsy, rozmowy 6 GB za 29 zł) ani tym bardziej o tych drugich 500 MB w przypadku pakietów danych.
Której wersji wierzyć? Jeżeli spiderweb ma rację to najlepiej dla mnie byłoby wykupić nolimit za 29 zł.
Jeszcze jedno pytanie: czy w Plus online można sprawdzić ilość pozostałego limitu GB? W regulaminie jest tylko kod *136#
 #1076976  autor: Remington
 24 lip 2019, 20:57
Obie są prawdziwe. Jeśli ma się wykupiony pakiet z internetem, przysługuje 500MB za darmo, a po nich net z dopłatą niecałe 4 zł/GB do wysokości limitu.

Aktywuj pakiet no limit z internetem za 25 zł (jeśli takiego nie masz w swojej taryfie to zmień za 5 zł na Plusha) to dostaniesz 500MB za darmo i 2GB limitu objętego dopłatą.
 #1077027  autor: Marek_G
 25 lip 2019, 10:53
Dzięki za odpowiedź. W swojej taryfie mam "Ja+Rozmowy do wszystkich i 2 GB" za 25 zł i "Ja+Rozmowy do wszystkich, SMSy, MMSy i 6 GB" za 29 zł. I tak planuję zużyć 3-5 GB na miesiąc więc paradoksalnie im droższy pakiet tym większy limit czyli lepiej dla mnie. Potem ewentualnie dokupię kolejny pakiet tym razem danych który da mi jak mniemam następne darmowe 500 MB. Rozmowy i tak są mi niepotrzebne, ograniczę się do mobilnego rutera i WiFi Calling na mojej głównej karcie.
Z tymi 500 MB w każdym pakiecie internetowym Plus mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. W Play czegoś takiego nie mam, tylko w Formule SOLO L jest.
  • Strona 59 z 77
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 77
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 77