DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 491 z 533
  • 1
  • 489
  • 490
  • 491
  • 492
  • 493
  • 533
 #1075660  autor: spotify
 08 lip 2019, 11:12
iphoneski pisze:
08 lip 2019, 11:01
Wybiera się ktoś w najbliższym czasie w okolice Zakopanego może? Jadę niedługo i jestem ciekaw czy można już tam korzystać z sieci czy będzie trzeba włączyć RK albo druga karta.
Byłem ostatnio w styczniu i się nie dało. Moze po pół roku jakaś zmiana będzie.
Oczywiście w samym Zakopcu bez problemu
kozien70 pisze:
08 lip 2019, 10:55
Przy zanikającym sygnale macierzystym mimo wymuszonego ręcznie zasięgu Play telefon i tak potrafi wpaść w RK.
Było to opisywane już nie raz i nie dwa.
Już @Kryniczanin o tym pisał. Widać to bardzo dobrze przy granicy Polskiej, gdzie łapiesz roaming sieci zagranicznej.
Play jest tak skonfigurowany, że jak nie ma sieci macierzystej to będzie szukał zasięgu kogokolwiek by wrócić do świata (roaming krajowy czy zagraniczny)
 #1075667  autor: Kryniczanin
 08 lip 2019, 16:07
Od Poznania po Rzepin Play ma jeszcze trochę roboty - pięć dziur w zasięgu jedna w okolicach Toporowa trwająca trzy minuty. Tutaj mój test może być obarczony błędem - jechałem pociągiem v max 120km/h a składy do Niemiec jadą tutaj do 160km/h. Rzepin - Kostrzyn - Szczecin dwie utraty zasięgu, ale też jeden zrzut do EGSM 900. Czyżby przygraniczna stacja bez L800 i U900? Widziałem dwie nowe stacje Play. Biało-Czerwone świecące się jeszcze nowością:-)

Szczecin - Słupsk via. Stargard, Runowo Pomorskie, Białogard, Koszalin. Jedna utrata zasięgu Play. Potem pojechałem sobie do Ustki tak, żeby przejechać się tym kawałkiem linii 405 - nigdy nie jechałem - zasięg ciągły. Ze Słupska do Trójmiasta jest jedna dziura w zasięgu ze Słupska wyjechałem o 17:01 od 17:12 do 17:15 nie było zasięgu chyba okolice Potęgowa (muszę sprawdzić w służbowym rozkładzie jazdy).

Ogólnie Play rządzi w L2600. Żaden z opów nie ma do niego startu w tym paśmie. Nie ważne czy metropolia czy dziura w większości przypadków jest L2600.

Wracać będę wyzwaniem dla Play pojadę sobie dziurami strasznymi - magistralą węglową. Od trójmiasta będzie tak Tczew - Malbork - Iława - Toruń - Inowrocław - Magistrala Węglowa - Herby Nowe - Częstochowa Stradom - Włoszczowa (zwykła) - Kielce - Kraków
 #1075672  autor: lordbyd
 08 lip 2019, 17:24
A nie lepiej wybrać z menu ręcznie Playa-a? Wówczas w razie W można ratować się RK, a efekt taki sam
Na podstawie moich obserwacji stwierdzić mogę, że działa to zależnie od modelu telefonu.
Na Nokii 6310i lub 3310 po ręcznym wyborze Play - w przypadku braku sieci własnej jest komunikat "proszę wybrać sieć" i ukazują się dostępne sieci GSM.
W Huaweiu Y5II czy Lumii po ręcznym wyborze sieci w przypadku braku własnego zasięgu Play telefon przełącza się do partnera roamingowego.
 #1075673  autor: spotify
 08 lip 2019, 17:28
Kryniczanin pisze:
08 lip 2019, 16:07
Ze Słupska do Trójmiasta jest jedna dziura w zasięgu ze Słupska wyjechałem o 17:01 od 17:12 do 17:15 nie było zasięgu chyba okolice Potęgowa (muszę sprawdzić w służbowym rozkładzie jazdy).
Już pisałem o tym w innym temacie. Na drodze głównej E28 (Słupsk Lębork) Play nie ma między Pogorzelicami a Chlewnicą. Tam jest las.
Żeby nie było. N! i Plus nie lepiej. Oczywiście nie cały odcinek ale Plus miał (nie wiem czy teraz tam L900 jest) 3G i był zawsze drop w czasie rozmowy. N! tylko 3G a rozmowa i tak kończy się na 2G na tym odcinku. Ale nie byłem tam z 4 miesiące już i wiem, że Orange miał tam stacje w Darżewie postawić, więc powinno być lepiej dzisiaj. Plus może też coś poprawił, żeby nie było dropu.
Od czasów rozpoczęcie budowy Play na tym odcinku (Lębork Słupsk) postawił dwa swoje wieżowce ( do jednej stacji się dowiesił) więc i tak jest dużo lepiej jak było.
Wystarczy, że Play się dowiesi do Plusa w Pogorzelicach (tam też wisi N!) lub do nowej stacji Orange (N!) w Darżewie i będzie miał ciągłość sygnału na tej trasie.

Jestem ciekaw co masz logach w okolicach Bożejewo, ponieważ tam kolejny odcinek leśny gdzie w każdej sieci przejechać ten odcinek bez dropa graniczy z cudem
Ogólnie Play rządzi w L2600. Żaden z opów nie ma do niego startu w tym paśmie. Nie ważne czy metropolia czy dziura w większości przypadków jest L2600.
To jest źle napisane. Rządzi bo musi mieć L2600. Nikt kto się tu udziela nie wyobraża sobie w miastach i w mniejszych miejscowościach Play bez L2600. Inaczej jest słabo. Plus bez tego daje radę, N! również. N! i Plus jeszcze dają radę ale przyjdzie czas że będą musieli. (pomijam tu biedę N! only 800 poza miastami)
Play ciągle wyciska więcej ze swojej sieci i nie robi tego dla hecy, bo nie mają co robić i nie mają co z kasą robić. To jest u nich konieczność. Operator to nie instytucja charytatywna.

A poza miastami jest głównie i praktycznie prawie zawsze w Play (oczywiście są wyjątki), gdzie ma stacje tylko L800/L1800/L2100 bo nie ma konieczności L2600. Przynajmniej teraz.

PS Dzięki wielkie @Kryniczanin że przywiozłeś do Trójmiasta ulewy :mrgreen: Zawracaj i zabierz to co żeś przywlókł :P
 #1075679  autor: Kryniczanin
 08 lip 2019, 17:45
A poza miastami jest głównie i praktycznie prawie zawsze w Play (oczywiście są wyjątki), gdzie ma stacje tylko L800/L1800/L2100 bo nie ma konieczności L2600. Przynajmniej teraz.
Coraz ciężej spotkać taką stację w Play na wioskach. U mnie w powiecie od czasu startu 5G to jakieś 15 wiosek dostało L2600, w kraju też tak jest utkwiło mi w pamięci jakieś zadupie na A2 za Poznaniem, na wiadukcie A2 poniżej kolejowa E20. N L800, Plus L1800 a Play co? Full wypas.

To mi utkwiło z soboty. Transfery muszą być tam ciekawe...
 #1075680  autor: WellDone
 08 lip 2019, 18:09
kozien70 pisze:
08 lip 2019, 10:55
@WellDone Nie, efekt nie jest taki sam. Przy zanikającym sygnale macierzystym mimo wymuszonego ręcznie zasięgu Play telefon i tak potrafi wpaść w RK.
Było to opisywane już nie raz i nie dwa.
Wywaliłem na infolinii wszystkie sieci listy priorytetowej i teraz po ręcznym wyboru sieci nie zrzuca NIGDY do RK. Przetestowane w KRK i na Podkarpaciu w miejscach gdzie Play jest egzotyką :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1075682  autor: spotify
 08 lip 2019, 18:12
Kryniczanin pisze:
08 lip 2019, 17:45
Coraz ciężej spotkać taką stację w Play na wioskach. U mnie w powiecie od czasu startu 5G to jakieś 15 wiosek dostało L2600, w kraju też tak jest utkwiło mi w pamięci jakieś zadupie na A2 za Poznaniem, na wiadukcie A2 poniżej kolejowa E20. N L800, Plus L1800 a Play co? Full wypas.
No właśnie nie. Poczytaj tutaj forum. Zdarzają się takie stacje z L2600 jeśli jest taka konieczność (np duże obciążenie) lub jest w planach budowa czegoś większego - jakiś kompleks handlowy, aquapark itp.
Z reguły Play nie dokłada L2600 w takich terenach bo nie ma konieczności i ta pasmo nie ma takiego pokrycia. Będzie konieczność dać drugie życie w przyszłości tym stacjom, to to zrobi.

To samo jak z prędkościami na wiochach i szybkiego awansu Play w rankingach prędkości.
Na wiochach głównie net mobilny jest w Plusie, mniej w N! a Play mało kto posiada, bo z reguły go tam nie było.
Jeśli Play w ostatnich dwóch latach postawił ponad 1tys stacji w takich miejscach to mało kto to jeszcze obciąża. Z jednej strony ludzie dalej siedzą na umowach wiążących w W3 a z drugiej - mała świadomość mieszkańców, że Play w końcu zawitał. (co najwyżej tam gdzie wioska się zbuntowała i zrobiła protest)
Ponadto CP i Orange mają również ofertę TV.
Trochę czasu potrzeba i to też się wyrówna, jak stacje P4 dostaną obciążenia. Do tego czasu Play nadal będzie okupował 1 miejsce w speedtestach lub bił się o wygraną.
Oczywiście, tam gdzie Play jest od lat to prędkości będą spadać (coraz więcej ludzie zużywają danych) co zresztą innych czeka to samo (też średnie będą w W3 spadać). A tam gdzie stawia nowe stacje (co teraz głównie jego priorytet być tam gdzie nie był czyli na łąkach i polach) które oddychają pełną piersią, średnią zawyża. I to mocno, co właśnie widać w rankingach.
Wywaliłem na infolinii wszystkie sieci listy priorytetowej i teraz po ręcznym wyboru sieci nie zrzuca NIGDY do RK. Przetestowane w KRK i na Podkarpaciu w miejscach gdzie Play jest egzotyką
No i super. Jednak jest metoda.
A jak teraz z działaniem telefonu w miejscach gdzie Play jest egzotyką? "brak sieci"?
 #1075686  autor: 3G
 08 lip 2019, 18:22
Mixiorek pisze:
08 lip 2019, 08:43
Nie odpalili przypadkiem nowej wieży przy Biedronce w Tarczynie i wieży w Grzędach?
kozien70 pisze:
08 lip 2019, 10:29
Nie analizowałem jeszcze logu z trasy, ale na odcinku Warszawa->Radom na pewno miałem na netmonie kilka razy sygnał ze stacji, których brak w bazie BTsearch.
Wtrącę się :) Wygląda na to, że Tarczyn już działa, Grzędy zdaje się też. Prawdopodobnie wraz z odpaleniem nowej, wyłączono "starą" stację w Tarczynie na kominie (cisza w logach).

Poza tym uruchomiono stację Nowa Bukówka przy S8. Ta stacja jest ciut dziwna - posiada trzy sektory, przy czym początkowo dwa z nich skierowano prostopadle do trasy, a trzeci w stronę Warszawy - nie było sektora w stronę Mszczonowa (w odległości ok. 4 km jest stacja Krze Duże na wieży T-Mobile, ale anteny dość nisko). Teraz któregoś dnia patrzę, a tu Nowa Bukówka ma anteny... odwrócone na Mszczonów i brak sektora na Warszawę :shock: Bez zmian "na boki". Nie wiem o co tu chodzi :)

Tymczasem w Piasecznie i okolicach zmieniono (po raz kolejny) LAC tylko w DCS z 1211 na 1215.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1075691  autor: WellDone
 08 lip 2019, 18:39
Brak sieci. Pokazuje sieci roamingowe w servicemode, ale do nich nie loguje. Jak potrzebuje RK to wybieram go sobie sam ;)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1075709  autor: spotify
 08 lip 2019, 22:30
WellDone pisze:
08 lip 2019, 18:39
Brak sieci. Pokazuje sieci roamingowe w servicemode, ale do nich nie loguje. Jak potrzebuje RK to wybieram go sobie sam ;)
Jeśli znalazłeś sposób na rozwiązanie problemu to zaraz połowa tego forum przeniesie swoje numery do Play dużo wcześniej niż Play wyłaczy całkowicie RK :-)

Jestem ciekaw, czy po czasie nie będzie jakiegoś odświeżania SIM i nie wróci do ustawień fabrycznych
 #1075714  autor: WellDone
 08 lip 2019, 22:47
Ale to nie jest rozwiązanie idealne. Jak przemieszczasz się w miejsce gdzie nie ma sieci własnej to jesteś bez zasięgu i żeby wykonać telefon trzeba wyszukiwać sieć ręcznie i później znowu przełączać się na Playa. Mało wygodne.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1075717  autor: kozien70
 08 lip 2019, 22:51
A odpowiedź na moje pytanie? ;-) Bo nadal nie wiem dokładnie o co miałbym poprosić OK.
 #1075723  autor: 3G
 08 lip 2019, 23:05

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1075724  autor: spotify
 08 lip 2019, 23:14
3G pisze:
08 lip 2019, 23:05
Kryniczanin pisze:
08 lip 2019, 17:45
Coraz ciężej spotkać taką stację w Play na wioskach.
Bez przesady... Przykłady praktycznie z jednego podwórka:
Już mu napisałem również o tym.
@Kryniczanin ma po prostu tendencje do robienia sensacji i czasami go ponosi :-)
Ale to dobry chłop
 #1075726  autor: WellDone
 08 lip 2019, 23:52
kozien70 pisze:
08 lip 2019, 22:51
A odpowiedź na moje pytanie? ;-) Bo nadal nie wiem dokładnie o co miałbym poprosić OK.
Napisz zgłoszenie o wyłączenie operatorów roamingowych z listy priorytetowej, aby automatycznie nie logował się żaden oprócz Play.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1075732  autor: kozien70
 09 lip 2019, 07:58
Dzięki. Z wcześniejszych doświadczeń pamiętam, że tylko całkowite wyłączenie RK blokowało samoistne przełączanie się telefonu na sieć partnera. Przetestuję :-)
 #1075734  autor: Mixiorek
 09 lip 2019, 08:30
Ja tam z tym wyłączeniem RK mam takie sobie wrażenia. Niby mam na jednej karcie wyłączony a np: dziś telefon zalogował się do Orange i tak tam siedzi.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1075736  autor: 3G
 09 lip 2019, 09:12
Nigdy na żadnej karcie mi się to nie zdarzyło. Natomiast jak ktoś pisał faktycznie taka karta z wyłączonym "romaningiem" :lol: w czasie rozmowy po utracie zasięgu macierzystego potrafi wskoczyć do T-Mobile. Dla mnie to jest nieco dziwne - albo mam roaming, albo nie.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1075737  autor: iphoneski
 09 lip 2019, 09:16
Mixiorek pisze:
09 lip 2019, 08:30
Ja tam z tym wyłączeniem RK mam takie sobie wrażenia. Niby mam na jednej karcie wyłączony a np: dziś telefon zalogował się do Orange i tak tam siedzi.
Czyli nie jest wyłączony ;)
Po wyłączeniu nie ma opcji żeby tak sobie z niczego wskoczyło i tam zostało.
  • Strona 491 z 533
  • 1
  • 489
  • 490
  • 491
  • 492
  • 493
  • 533
  • 1
  • 489
  • 490
  • 491
  • 492
  • 493
  • 533