DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1075582  autor: keza01
 07 lip 2019, 12:48
Witam
Mam 3 numery w abonamencie Orange, które kilka dni temu przedłużyłem po rozmowie z DUK na korzystnych warunkach (wcześniej oczywiście złożyłem wypowiedzenie w salonie). Teraz jednak chcę jeden z numerów przenieść na kartę. Powód tego jest taki, że osoba która go używa jest przez pół roku za granicą (UE) a telefonu używa wyłącznie do odbierania i dzwonienia (nie umie wysyłać smsów, nie korzysta z internetu - telefon typu "seniorphone").
W poprzedniej ofercie abo miałem pakiet 400 minut w roamingu i to załatwiało sprawę - nie było żadnych dopłat. Teoretycznie na nowych warunkach za ten numer który jest za granicą płaciłbym na nowych warunkach 15 zł miesięcznie, ale już widzę w aplikacji Orange, że są dopłaty za odbieranie i dzwonienie zgodnie z FUP.
Sądzę więc, że z tych 15 zł miesięcznie zrobi się 40 zł, więc to nie ma sensu.

I tu zwracam się do Was z prośbą o radę - nigdy nie miałem oferty na kartę, ale wiem, że jest tam dużo możliwości zbicia kosztów rozmów. Co polecicie dla takiej osoby, która dużo łącznie około pół roku przebywa za granicą, a telefon wykorzystuje tylko do dzwonienia? Oczywiście w grę wchodzi tylko Orange, bo taka jest karta SIM.

Pozdrawiam
 #1075584  autor: Karlos20
 07 lip 2019, 13:07
Może wybierz ORANGE FLEX? Już za 31 zł/mies. masz nielimitowane minuty, SMSy i MMSy również w UE. Bez dopłat po 30 dniach, bo usługa w tym czasie się odnawia. Wystarczy aplikacja na telefon + środki na karcie płatniczej, które umożliwią odnawianie subskrypcji.
Przy tańszej opcji w NJU na abonament, jest 19 zł/mies. z nielimitowanymi rozmowami w PL i UE, ale po 30 dniach pojawią się dopłaty.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1075588  autor: keza01
 07 lip 2019, 14:03
Orange Flex odpada - brak możliwości dostępu do internetu (seniorphone tylko z opcją dzwonienia, babcia nie umie nawet smsów wysyłać :D )
Jeśli dobrze patrzę, to wg FUP za minutę wykonanego połączenia jest dopłata 16 gr brutto, a za połączenia przychodzące - 4 gr brutto.
Zakładając, że miesięcznie wykonuje dzwoni / odbiera w UE 200 / 200 minut to daje łącznie 32 + 8 = 40 zł dopłaty do abonamentu. Przy tym nie wykorzystuje nic z 15 zł za który miałbym płacić w abonamencie.

Przejrzałem to co jest na stronie Orange i z tego co widzę, to wszystkie pakiety uruchamiane są wysłaniem smsa lub wpisaniem kodu. Taka opcja również odpada- babcia nie umie tego zrobić i nikt tego za nią nie może zrobić.
Jaka jest standardowa oferta Orange na kartę - cena za minutę połączenia?
 #1075590  autor: Karlos20
 07 lip 2019, 15:12
Flexa można obsługiwać z każdego smartfona, podpinamy numer do karty płatniczej i tyle - nie widzę żadnego problemu. Karta SIM będzie działać i na samej karcie NIC nie trzeba robić. Gdy wszystko będzie już na numerze ustawione (a to jest tylko kilka minut), aktywna transmisja danych bezpośrednio z karty Flex NIE JEST KONIECZNA do obsługi numeru. Dodam, że korowody się opłacą, bo roaming w UE jest wliczony w cenę (brak dopłat).
Przecież wszystko można zrobić zdalnie przez aplikacje np. Flex lub Mój Orange. Wystarczy wszystko co potrzeba poustawiać.
W Orange na kartę trzeba mieć kasę na doładowanie aby móc dzwonić w roamingu. We Flexie dbasz o to, żeby pobrało te 31 zł z karty płatniczej i nic więcej nie musisz robić - karta umożliwia dzwonienie bez limitów. 40 zł vs 31 z full opcją.
Standardowo opłata za minutę to 29 gr + dopłata roamingowa te 16 gr/min. Odbieranie połączeń to 4 gr/min. Ceny można lekko zbić pakietem rozmów na komórkowe w kraju za 25 zł, ale miesięczny koszt to 25 zł + dopłaty roamingowe. Flex lepszy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1075591  autor: f0ku5
 07 lip 2019, 15:45
Karlos20 pisze:
07 lip 2019, 15:12
Przecież wszystko można zrobić zdalnie przez aplikacje np. Flex lub Mój Orange.
Flexa obsłużysz tylko przez apkę Flexa, przez Mój Orange nie.
 #1075593  autor: keza01
 07 lip 2019, 16:13
Czy aplikacja musi być zainstalowana na telefonie z którego się korzysta?

Druga sprawa to kwestia dopłat w Orange Flex... Na stronie https://biuroprasowe.orange.pl/blog/odp ... ange-flex/ w punkcie 13 jest informacja o dopłatach zgodnie z zasadą FUP.
Czyli jak to w końcu jest - trzeba dopłacać do rozmów czy nie w ofercie Flex w mojej sytuacji?
 #1075596  autor: Karlos20
 07 lip 2019, 16:54
Apkę możesz mieć na dowolnym telefonie, podczas rejestracji tylko będzie potrzebny kod sms weryfikacyjny.
Dopłaty mogą pojawić się max po 4 miesiącach przebywania numeru w roamingu UE, wówczas minuta wychodząca to 16 gr, a przychodząca 4 gr. Wszystko zależy, ile czasu karta jest w Polsce.
W prepaidzie przy braku pakietów dodatkowo naliczana jest opłata 29 gr za minutę wychodzącą, więc opłaci się odbierać połączenia, więc w pełni nie ominie się dopłat.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1075610  autor: keza01
 07 lip 2019, 20:20
Obawiam się, że jednak dopłaty mogą się pojawić od razu po przejściu na Flex'a .
Tak jak już pisałem kilka dni temu podpisałem aneks do umowy abonamentowej i od razu pojawiły się dopłaty. Oczywiście numer o którym mowa przez ostatnie pół roku z przerwami jest głównie poza PL.

Mam jeszcze pytanie co do naliczania opłat zgodnie z FUP. Na stronach Orange pisze:
W ciągu ostatnich 14 dni nie zmieniłeś sposobu korzystania z usług i nadal przebywasz głównie w roamingu w UE. Od teraz za korzystanie z usług w roamingu w Strefie 1 (UE) na tym numerze zostaną naliczone dodatkowe opłaty: 16 gr/min połączenia wykonanego, 5 gr/SMS wysłany, 4 gr/min połączenia odebranego, 3 gr/MMS/1MB. Będą one naliczane przez minimum 4 miesiące.

Czy to oznacza, że po powrocie do kraju np. tydzień po otrzymaniu takiego smsa z informacją o początku naliczania opłat w roamingu, opłaty przestaną być naliczane?
 #1075625  autor: keza01
 07 lip 2019, 21:47
Mam na myśli że będąc np. 3 miesiące w Polsce zaraz po otrzymaniu smsa opłaty nie będą pobierane (no bo będzie w zasięgu krajowym), a dopiero po wyjeździe do UE będzie naliczana opłata przez 1 miesiąc.
Potem znowu przez jakiś czas spokój z naliczaniem dopóki przez większość czasu w okresie 4 ostatnich miesięcy numer będzie używany w PL.

Czy dobrze to rozumuję?
 #1075630  autor: Karlos20
 07 lip 2019, 23:51
Weryfikacja użycia jest co 4 miesiące. Jeśli masz przewagę korzystania z usług telekomunikacyjnych w Polsce, dopłaty będą mniejsze (w prepaidzie Orange) lub ich nie będzie (Orange Flex).
W uproszczeniu przedstawię dwa scenariusze:
1) korzystam z telefonu w roamingu UE dłużej niż pół roku: pierwsze 4 miesiące bez dopłat w UE > kolejne 4m i następne to dopłata do roamingu - liczy się czas zalogowania do roamingu,
2) korzystam z telefonu dłużej niż pół roku w PL: to gwarantowane 4 miesiące bez dopłat w UE.
Wniosek jest jeden: aby uniknąć dopłat warto być w kraju przynajmniej 8 miesięcy albo kupić pakiety roamingowe minut (są we Flexie, w Orange na kartę nie ma takich pakietów). Albo kupić kartę lokalnego operatora.

Wklejam przewodnik: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 651973.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1075637  autor: keza01
 08 lip 2019, 08:13
Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia.
Po namyśle jestem jednak zdecydowany przenieść ten numer na kartę.

Temat do zamknięcia.
 #1075729  autor: sylwekZolkusza
 09 lip 2019, 06:52
NJUmobile na kartę.
usługa rozmowy za nie więcej niż 19 zł
usługę możesz włączyć:
klikając w zakładce „usługi” po zalogowaniu się do swojego konta,
wysyłając SMS o treści START pod bezpłatny numer 80223.

Abonament w tej samej cenie + 1GB i
rozmowy bez limitu na numery komórkowe i stacjonarne w kraju i w roamingu w UE.
Umowa na czas nieokreślony z 30 dniowym wypowiedzeniem.