DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 113 z 179
  • 1
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 179
 #1075393  autor: spotify
 04 lip 2019, 19:44
Kryniczanin pisze:
04 lip 2019, 19:22
Pojutrze będę w trójmieście weryfikował jakość i prędkości sieci. Cieszysz się :-)
Ty i te Twoje testy :mrgreen:
Wystarczą mi znajomi, którzy lawinowi uciekają z Play jak i nawet ostatnie testy UKE gdzie na mapce jak byk wygrał TMobile.
Play w Trójmieście ma braki w zasięgu, czesto w budynkach RK itd.
Ale sam się przekonasz :-)

A nie! Zapomniałem :mrgreen: Wg Twoich testów wyjdzie najlepiej Play, najgorzej TM :lol:

PS
A Ty się cieszysz, że Play w nowych abo uciął bezpłatny pakiet danych w UE i teraz za każde kb płacisz?
Co najciekawsze jakiegoś hałasu na forum o to nie ma....
 #1075420  autor: iphoneski
 05 lip 2019, 09:54
spotify pisze:
04 lip 2019, 19:44
Kryniczanin pisze:
04 lip 2019, 19:22
Pojutrze będę w trójmieście weryfikował jakość i prędkości sieci. Cieszysz się :-)
Ty i te Twoje testy :mrgreen:
Wystarczą mi znajomi, którzy lawinowi uciekają z Play jak i nawet ostatnie testy UKE gdzie na mapce jak byk wygrał TMobile. ...
A co to? Twoi znajomi to jakaś wyrocznia i jak oni coś powiedzą to jest ok a cała reszta to opłacani klakierzy? Byłem w 3City i jakoś nie zauważyłem tego co tu wypisujesz, jedynie w Sopocie były problemy bo masa ludzi ale nie sprawdzałem innych żeby mieć porównanie.
 #1075468  autor: Kryniczanin
 05 lip 2019, 18:39
Już jestem w drodze. Krynica - Tarnów - Katowice - Gliwice - Lubliniec - Ostrów Wielkopolski - Poznań - Świebodzin - Rzepin - Kostrzyn - Szczecin - Stargard - Koszalin - Słupsk - Lębork 3 cituy. Tak żey więcej potestować. sieci :-)
 #1075477  autor: spotify
 05 lip 2019, 19:51
Kryniczanin pisze:
05 lip 2019, 18:39
Już jestem w drodze. Krynica - Tarnów - Katowice - Gliwice - Lubliniec - Ostrów Wielkopolski - Poznań - Świebodzin - Rzepin - Kostrzyn - Szczecin - Stargard - Koszalin - Słupsk - Lębork 3 cituy. Tak żey więcej potestować. sieci :-)
I co koniec? Będziesz mieszkał teraz w 3city :mrgreen: ?

Jestem ciekaw czy coś się zmieniło na trasie "szóstce" między Lęborkiem i Słuspkiem, gdzie nawet latem bez liści Play bez własnego zasięgu w okolicach Potęgowa.
Ciuchcia mimo wszystko chyba inaczej ma poprowadzone tory :-)
 #1075481  autor: Kryniczanin
 05 lip 2019, 20:09
Pozwiedzam sobie trójmiasto o to się nie martw od Zajączkowa Tczewskiego po Grabówek :-) Mam trochę czasu na to:-)

Dojeżdżam do Tarnowa na 149km Play dwa razy stracił zasięg macierzysty. Młodów i Ciężkowice. N jeden raz w Młodowie. Tam działa tylko Plus i O2 Slovakia w 2G.

Tunelu w Żegiestowie i Kamionce nie liczę bo nikt nie miał zasięgu.
 #1075485  autor: spotify
 05 lip 2019, 21:18
Zatem udanego wypoczynku. Pogoda nie rozpieszcza ale może to i lepiej :wink:
Kryniczanin pisze:
05 lip 2019, 20:09
Dojeżdżam do Tarnowa na 149km Play dwa razy stracił zasięg macierzysty. Młodów i Ciężkowice. N jeden raz w Młodowie. Tam działa tylko Plus i O2 Slovakia w 2G.
To co, Plus ani razu bez zasięgu?
Ty to sprawdzasz na jednym terminale?

Jak Ty to sprawdzasz? To że zasięg jest na telefonie nie znaczy że coś działa. Trzeba brać pod uwagę dwie rzeczy:
1) Konfiguracja sieci (np tylko w Play widziałem trzymanie do nawet -140dBm)
2) Czas "odświeżania" terminala. Nie raz zdarzyło mi się, że niby zasięg masz a klikasz zadzwoń i wypadasz z sieci.
 #1075489  autor: Kryniczanin
 05 lip 2019, 21:37
Dziękuję.

Młodów to znam od lat tam tylko Plus ma zasięg i basta około -95dBm 2G Play i N jadą w roamingu 02 Slovensko. Play płynnie wpada N to tylko po wymuszeniu. Dziura ma koło 4km.

Tylko nie opowiadaj mi, że N nie ma prawa mieć dziury o ma i w dodatku tylko stacje 2G only.

Trzymanie w Play do -140dBm jest takie samo jak w N gdzie do śmierci trzyma Cię w 2600 i nie zrzuci o gram w dół.

Plus w Tarnowie na dworcu to porażka, 1,5dl w LTE 1800...Innego pasma brak.

Mam 5 terminali. Ludzie krzywo się na mnie patrzą jak na debila ha ha.
 #1075495  autor: spotify
 05 lip 2019, 22:54
Kryniczanin pisze:
05 lip 2019, 21:37
Play płynnie wpada N to tylko po wymuszeniu.
No jasne, skoro Play ma taką konfigurację od lat wymuszoną. Jak brak własnej sieci, wbijaj się w roaming
Tylko nie opowiadaj mi, że N nie ma prawa mieć dziury o ma i w dodatku tylko stacje 2G only.
Nigdzie nie napisałem, że nie ma prawa nie mieć zasięgu. Żadna sieć 100% Polski nie pokryje, bo nie ma uzasadnienia ekonomicznego.
Z tym only 2G nie przesadzaj. Zdarzają się takie ale to nie jest Twoje słynne 1/3 Polski :lol:
Play dla wyniku w tabelkach ile to stacji własnych mają , gdzie nie jest uruchomione nic albo byle co, byle odhaczyć że stacja stoi? Bo trzeba się reklamować jak się budują.
Trzymanie w Play do -140dBm jest takie samo jak w N gdzie do śmierci trzyma Cię w 2600 i nie zrzuci o gram w dół.
Ni cholery tak nie jest. Zależy od regionu i zależy od tego czy masz stację z L2600 w N!. Nie ma reguły.
Play wszędzie się tak zachowuje i najczęściej to w tej sieci jest niby zasięg a korzystać się nie da.
Nawet gdy N! tak trzyma L2600 i nie robi reselekcji to podczas h/o Cię zrzuci do innego pasma. W Play zazwyczaj nie ma gdzie albo co najwyżej w roaming.

Chodzi o to, że idealnej sieci nie ma. Nie ma też idealnego produktu, usługi itd.
Zawsze musisz wybierać kompromis. Z operatorów najbliżej do tego N!. Play jest już też blisko ;)

Co do Plusa i co napisałem. Chodziło mi o to, że Plus też ma dziury zasięgowe i dużo większe niż N! (pewnie zaraz będą większe nawet niż w Play) a skupiłeś się tylko na N! i Play ;)
Mam 5 terminali. Ludzie krzywo się na mnie patrzą jak na debila ha ha.
No świr paletka :mrgreen: Również tak bym reagował :D
Pamiętaj, że terminal terminowali nie równy ;)
Ostatnio zmieniony 05 lip 2019, 22:58 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1075506  autor: Kryniczanin
 06 lip 2019, 06:01
Od Mysłowic do Poznania Play stracił 9 razy zasięg macierzysty na około minutkę (logi pokazuję godz próby wbicia do roamingu krajowego- karta ma wyłączony i pojawienie się macierzystej) jest lepiej niż myślałem Plus miał cztery takie dziury a T-Mobile 7.

W T-M 3G się pojawia dużo częściej od Play i Plus.

Teraz Poznań - Rzepin kolejowe E20 odpowiednik A2.
 #1075854  autor: spotify
 10 lip 2019, 15:28
WellDone pisze:
10 cze 2019, 20:59
Plus jako numer główny odpada, bo bez Volte i Vowifi to jakbym cofnął się w czasie o 10 lat. Jakość rozmów często jest fatalna. Orange w 2G i czasami 3G też jest problem, ale przynajmniej Volte naprawili - działa nawet lepiej niż w Timo (wificalling łączy się od razu, bez żadnych wyjątków, a Volte w końcu nie ma już drop-ów i do tego w tym miesiącu z czerwcową aktualizacją Samsungów ma wskoczyć EVS).
Chciałbym przypomnieć, o czymś o czym pisałem już kiedyś.
Oczywiście każdemu zalezy na super jakości połączeń i to jest normalne. Kupujemy coraz droższe słuchawki, cieszymy się coraz lepszymi kodekami.
Ale to my.
Zwykły Kowalski nie korzysta z najnowszych słuchawek. Przeważnie nie ma VoLTE. Przeważnie tez ma telefon, który ma tylko LTE Cat. 4, góra 6.

Rozmowy telefoniczne polegają na rozmowie między co najmniej dwoma osobami na róznych terminalach i też nie zawsze w jednej sieci.
I my mając nawet najlepsze słuchawki, które obsługują najnowsze technologie nie mamy wpływu na to, co kto posiada po drugiej stronie.
Więc ta jakość połączeń też nie zawsze jest najważniejsza, bo Kowalskiego nie interesują nowinki a kalkulator na podstawie którego korzysta z usług danej sieci.
I dzwoniąc z kodeka EVS nie masz gwarancji że połączenie będzie idealne, skoro po drugiej stronie ktoś ma telefon bez HDVoice lub jest w sieci, gdzie zasięg jest szczątkowy lub słabej jakości. Czy też siedzi w nienawidzonym RK, gdy jest w sieci Play.
Suma sumarum, tak czy siak - rozmowa jest bardzo kiepskiej jakości i się nie dogadasz lub masz problemy z dogadaniem się. I płacisz za najlepszą jakość u najlepszego operatora (ktokolwiek nim jest ale załóżmy że to TMOBILE), gdzie najczęściej z tego względu dopłacasz (za tą jakość najnowszych kodeków, pokrycia, stabilności połączenia) w porównaniu do innych ofert i opów na rynku
A na końcu w praktyce ta jakość jest niewykorzystana.

W połączeniach wystarczy mieć brak obsługi VoLTE i już dana sieć inaczej się zachowuje podczas połączeń.
A nawet z VoLTE inaczej się zachowuje telefon z Androidem a inaczej z OiS, gdzie to bardzo dobrze widać w sieci Play.

No i co do LTE.
Ocenianie sieci na podstawie najnowszego telefonu z technologiami 4CA, MIMO4x4 QAM256 itd to też nie do końca jest adekwatne co do jakości sieci.
Kowalski takich nowinek nie posiada. Napisanie, że sieć X działa najlepiej bo posiadamy najnowszy terminal na rynku wcale nie oznacza, że u Kowalskiego w tej sieci będzie tak samo dobrze. Może sie okazać, że sieć Y lub Z będzie zdecydowanie lepsza dla takiego Kowalskiego.
Dla przykładu - ktoś kto wykorzysta 5GR w Play może być zadowolony w wydajności i działania LTE. A ktoś kto nie ma takiego terminala, obsługującego wszystkie nowinki lub ich część w technologi LTE, może narzekać, że internet w Play u niego nie działa i że lepiej działa u innego operatora np w Plusie, który ma L1800 a w nim aż 20Mhz
Lub też woli korzystać z 3G, bo wtedy ma lepszy internet.

Tak chciałem tylko te nasze dywagacje uzupełnić takimi dwoma przemyśleniami.
Jak to w życiu, trzeba brać pod uwagę kompromisy i że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 #1075868  autor: piotrzet
 10 lip 2019, 18:50
Ale jeśli mamy oceniać, która sieć jest najlepsza to robimy to na podstawie najlepszych urządzeń, a nie na tym co ma większość. Tak samo jak najszybsze przyspieszenie samochodu, nie robisz tego na tym na czym ma większość osób tylko na najdroższych modelach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1075870  autor: spotify
 10 lip 2019, 19:22
Jasne, że tak.
Tylko nie można komuś też narzucać wyboru sieci, skoro się okaże , że tym się zrobi komuś krzywdę.

Chciałem zwrócić uwagę, że jeśli chodzi o LTE to wpływ na działanie masz Ty i operator, ponieważ ze światem łączysz się przez operatora bezpośrednio.
Jeśli chodzi o rozmowy, to rozmowy przeprowadzasz między dwiema osobami. I dopłacanie do najlepszej jakości połączeń, gdzie 90% społeczeństwa nie zwraca na to uwagi, nie zawsze ma sens.
Trzeba zwrócić uwagę, że Polacy zazwyczaj usługi wybierają kalkulatorem a to z reguły nie równa się najlepsza jakość.
Ty wybierzesz usługę najlepszą na świecie jeśli chodzi o voice z EVS i płacisz X (np 50zł) a druga strona najtańszą na rynku czyli Y (np 15zł) lub jakiegoś średniaka bez takich udogodnień o połowę taniej czyli Z (np 25zł) i do tego jeszcze ma problemy z zasięgiem, gdzie używa operatora. Ponieważ tej osobie zależy głównie na wysokości rachunków.
Wynik takiej rozmowy znasz, bez zbędnego rozpisywania się po mojej stronie.

Rozmawiam bardzo dużo przez telefon dziennie z racji tego, że telefon to moje główne narzędzie pracy.
Wierz mi, że wiem jaki procent moich rozmówców ma problemy z połączeniami. Jest to baaaardzo duży procent! Dodatkowo z tego worka baaardzo dużo osób ma to gdzieś, bo liczy się cena jaką musi zapłacić u operatora, tłumacząc sobie i innym "po co przepłacać, jeśli wszędzie jest to samo" I na dokładkę czy też deser - zwalają winę na Twoją stronę, bo oni nigdy problemów nie mają i nie mieli.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2019, 19:37 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 113 z 179
  • 1
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 179
  • 1
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 179