DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1074644  autor: marcz123456
 23 cze 2019, 00:10
Maciej Loret pisze:
23 cze 2019, 00:03
Cyba wręcz przeciwnie?
Taniej niż na kartę i przez 2 lata spokój z kombinacjami...
Dobry żart.
 #1074647  autor: Karlos20
 23 cze 2019, 01:00
Maciej Loret: dobry link, musisz otworzyć kartę, że jesteś obecnym klientem i pojawią się bieżące pakiety.
Za 16 zł masz maksymalny "Multipakiet" 200 minut + 200 SMS + 200 MB. Nie lepiej dopłacić 9 zł i za 25 zł mieć no-limit minut+SMS i minimum 15 GB + bonusy za doładowania? Jeśli to obecny numer - za dłuższy staż z 15 robi się więcej GB, gdy ten sam pakiet CYKLICZNY (to ważne) odpalisz na numerze przeniesionym do Orange w OFNK: otrzymasz 35 GB + bonusy z doładowań ważne rok (za przeniesienie dostajesz 2 GB bonusowe ważne rok).
A warto, bo do końca sierpnia tyle doładujesz, to równowartość doładowanej kwoty otrzymasz jako GB, np za 30 zł dostaniesz 30 GB + kasa na koncie. Dodatkowo za każde odnawianie pakietów cyklicznych no-limit z GB, pula GB ROŚNIE o 1 GB.
Szybko GB przybędzie w pakiecie no-limit za 7 zł/7 dni. Wtedy co tydzień otrzymasz po 3GB powiększone o dodatkowy +1GB. Przykład:
1 tydz. = 3GB, 2 tydz. = 4GB, 3 tydz. = 5GB, w 4 tyg masz już 6GB itd itd. No i niewykorzystane GB się kumulują, gdy pakiety będą skutecznie odnawiane przy posiadaniu kasy na koncie głównym.
Mnie nawet taka opcja kusi, żeby być może wyjść z Play abo, aby nie myśleć o ciągłym lejku 1 mbps...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074655  autor: Remington
 23 cze 2019, 10:06
Multi za 16 zł to bezsens, lepszy jest ten za 14 zł bez 200MB netu. Net będzie i tak z doładowań (50 zł raz na 3 mies. da kumulowane 25GB, a teraz promocyjnie 50GB) i jeszcze każdego miesiąca ponad 2 zł zostaną na koncie.
 #1074752  autor: Maciej Loret
 24 cze 2019, 17:22
marcz123456 pisze:
23 cze 2019, 00:10
Dobry żart.
Raczej rzeczywistość. Chyba, że pokażesz mi coś tańszego na kartę...
Karlos20 pisze:
23 cze 2019, 01:00
Maciej Loret: dobry link, musisz otworzyć kartę, że jesteś obecnym klientem i pojawią się bieżące pakiety.
Dlaczego obecny klient? Nigdzie tam nie widzę Multipakietów...
Karlos20 pisze:
23 cze 2019, 01:00
Za 16 zł masz maksymalny "Multipakiet" 200 minut + 200 SMS + 200 MB. Nie lepiej dopłacić 9 zł i za 25 zł mieć no-limit minut+SMS i minimum 15 GB + bonusy za doładowania? Jeśli to obecny numer - za dłuższy staż z 15 robi się więcej GB, gdy ten sam pakiet CYKLICZNY (to ważne) odpalisz na numerze przeniesionym do Orange w OFNK: otrzymasz 35 GB + bonusy z doładowań ważne rok (za przeniesienie dostajesz 2 GB bonusowe ważne rok).
Jeśli nic innego nie znajdę, to chyba warto dopłacić do tych 25zł.
Karlos20 pisze:
23 cze 2019, 01:00
A warto, bo do końca sierpnia tyle doładujesz, to równowartość doładowanej kwoty otrzymasz jako GB, np za 30 zł dostaniesz 30 GB + kasa na koncie. Dodatkowo za każde odnawianie pakietów cyklicznych no-limit z GB, pula GB ROŚNIE o 1 GB.
Szybko GB przybędzie w pakiecie no-limit za 7 zł/7 dni. Wtedy co tydzień otrzymasz po 3GB powiększone o dodatkowy +1GB. Przykład:
1 tydz. = 3GB, 2 tydz. = 4GB, 3 tydz. = 5GB, w 4 tyg masz już 6GB itd itd. No i niewykorzystane GB się kumulują, gdy pakiety będą skutecznie odnawiane przy posiadaniu kasy na koncie głównym.
OK, tego nigdy nie używałem w OFnK... Albo tego nie było albo nie musiałem korzystać, bo wystarczało internetu z 50PLN/3mies.
Karlos20 pisze:
23 cze 2019, 01:00
Mnie nawet taka opcja kusi, żeby być może wyjść z Play abo, aby nie myśleć o ciągłym lejku 1 mbps...
A propos Play - myślałem jeszcze czy tymczasowo nie przenieść jeden numer, na którym potrzebne jest więcej internetu z RMEnK na Play next na 6 (+1) miesięcy?
Będęzie 6 mies. za 22,50 czy 3mies.? Trzeba przenieść przez W3, żeby było 6mies za pół ceny?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1074934  autor: Karlos20
 26 cze 2019, 13:23
Maciej Loret: klikasz tą kartę dla obecnych klientów, bo tam masz info o wszystkich pakietach, a przy opcji dla przenoszących numer masz promocje z pakietem za 25 zł + 2 GB z RWK za przeniesienie numeru albo propozycja kupna nowego numeru. Proszę: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte
Jeśli chodzi o przeskoczenie do Play Next zasada jest prosta:
> przechodzisz z ofert na kartę w Play - masz 3 miesiące subskrypcji Nexta za 22,50
> przenosisz się z innej sieci niż z Play do Nexta (ja przenosiłem Virgin): masz 6 miesięcy Nexta za 22,50. Uwaga: nie używaj kodu polecającego, bo utracisz benefit 6m z przeniesienia numeru.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074939  autor: Maciej Loret
 26 cze 2019, 14:04
Karlos20 pisze:
26 cze 2019, 13:23
[..]Proszę: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte
OK, ale gdzie tam są multipakiety???
EDIT: OK, znalazłem... :)
Karlos20 pisze:
26 cze 2019, 13:23
Jeśli chodzi o przeskoczenie do Play Next zasada jest prosta:
> przechodzisz z ofert na kartę w Play - masz 3 miesiące subskrypcji Nexta za 22,50
> przenosisz się z innej sieci niż z Play do Nexta (ja przenosiłem Virgin): masz 6 miesięcy Nexta za 22,50. Uwaga: nie używaj kodu polecającego, bo utracisz benefit 6m z przeniesienia numeru.
Dziękuję. I to chyba jest kierunek na najbliższe pół roku. A potem jeśli nic się nie zmieni, to chyba pójdę w kierunku Orange. Który operator z W3 pozwoli najszybciej i bezboleśnie przeskoczyć z RBN do Play next?
Ewentualnie - w jaki sposób przenieść się do Play Next bezpośrednio? Wystarczy zgłosić play Next ?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1074947  autor: Karlos20
 26 cze 2019, 17:06
Który operator z W3 pozwoli najszybciej i bezboleśnie przeskoczyć z RBN do Play next?
Każdy. Normalnie przenosisz się do Play - do oferty Next. To jest prepiad.
Wniosek składasz w aplikacji PLAY NEXT. Krok po kroku jest opisane co trzeba zrobić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124487  autor: mariusz9a
 19 lis 2021, 08:29
Odgrzebie trochę stary temat, ale nie chcę zakładać nowego ;-)
Jak w Play wygląda kwestia odnawiania pakietów cyklicznych? W regulaminie mają zapis, że odnowienie pakietu nastąpi między godziną 00:00 a 01:00, a do tego czasu usługi będą działać zgodnie z cennikiem danej taryfy.
I tu pytanie jak to faktycznie wygląda w praktyce? Czy zdarza się, że przez np załóżmy godzinę internet będzie mi zjadał kasę z konta? Często jest tak, że w nocy telefon "zasysa" wszelkiego rodzaju aktualizacje (albo można np coś oglądać, cokolwiek robić co zużywa dane, czy prowadzić rozmowę telefoniczną, pisać z kimś SMSy itd - mniejsza o to) i może się okazać, że zje nam środki na odnowienie pakietu cyklicznego. Czy faktycznie w praktyce tak się zdarza, czy jednak pakiet aktywuje się w chwili wygaśnięcia poprzedniego tak jak to jest u pozostałych operatorów?
 #1124496  autor: Karlos20
 19 lis 2021, 12:11
mariusz9a: w najlepszym scenariuszu, gdy masz kasę na koncie i aktywne wychodzące, odnowienie odbędzie się ok godz. 0:05. W najgorszym - o godz. 0:30, max o 1. W porównaniu do abonamentu czy oferty mix, pomiędzy odnowieniem usługi, korzystamy cennikowo z usług (chyba, że mamy inny pakiet np. danych, cennikowy lejek itd.), dlatego zalecam nie korzystać z telefonu w momencie, gdy zobaczymy na zegarku godzinę 00:00. Jedna nieuwaga, a usługa nie odnowi się poprawnie.
Niestety, nie ma opcji, aby się przed tym ochronić, trzeba między 0:00 o 0:30 sprawdzać stan konta kodem *101#, jeśli zejdzie kasa na poczet odnowienia usługi cyklicznej, możemy spać spokojnie. Operator na 2 dni, 1 dzień lub gdy brakuje środków przed odnowieniem usługi, informuje o tym SMSem.

Orange odnawia swoje cykliczne usługi w kalendarzowym 7 lub 31 dniu ważności usługi cyklicznej i zachowywana jest ciągłość usług, bez dodatkowych dopłat - oczywiście gdy masz środki. Informuje o tym SMSowo na 3 dni oraz dzień przed.
T-Mobile: usługi są odnawiane po północy. Notyfikują o tym.
Plus: operator odnawia z automatu opcje cykliczne po upływie pełnych np. 30 dób. Pod kodem *136# możemy się dowiedzieć, o której godzinie odnowi się pakiet. 2 dni przed wysyłany jest SMS w tej sprawie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124501  autor: mariusz9a
 19 lis 2021, 14:00
Czyli jednak tylko Play ma to tak beznadziejnie rozwiązane - no trudno, trzeba pomyśleć o innym operatorze :-D Jakoś niechętnie chce mi się pilnować co miesiąc czy nie zjada mi kasy z konta...
 #1124504  autor: Window
 19 lis 2021, 15:16
Karlos20 pisze:
19 lis 2021, 12:11
mariusz9a: w najlepszym scenariuszu, gdy masz kasę na koncie i aktywne wychodzące, odnowienie odbędzie się ok godz. 0:05. W najgorszym - o godz. 0:30, max o 1. W porównaniu do abonamentu czy oferty mix, pomiędzy odnowieniem usługi, korzystamy cennikowo z usług (chyba, że mamy inny pakiet np. danych, cennikowy lejek itd.), dlatego zalecam nie korzystać z telefonu w momencie, gdy zobaczymy na zegarku godzinę 00:00. Jedna nieuwaga, a usługa nie odnowi się poprawnie.
Niestety, nie ma opcji, aby się przed tym ochronić, trzeba między 0:00 o 0:30 sprawdzać stan konta kodem *101#, jeśli zejdzie kasa na poczet odnowienia usługi cyklicznej, możemy spać spokojnie. Operator na 2 dni, 1 dzień lub gdy brakuje środków przed odnowieniem usługi, informuje o tym SMSem.

Orange odnawia swoje cykliczne usługi w kalendarzowym 7 lub 31 dniu ważności usługi cyklicznej i zachowywana jest ciągłość usług, bez dodatkowych dopłat - oczywiście gdy masz środki. Informuje o tym SMSowo na 3 dni oraz dzień przed.
T-Mobile: usługi są odnawiane po północy. Notyfikują o tym.
Plus: operator odnawia z automatu opcje cykliczne po upływie pełnych np. 30 dób. Pod kodem *136# możemy się dowiedzieć, o której godzinie odnowi się pakiet. 2 dni przed wysyłany jest SMS w tej sprawie.
A o której odpala się pakiet w Orange i w Virgin Mobile?
 #1124518  autor: Karlos20
 19 lis 2021, 18:25
Mi w OFNK opłatę 7 zł co 7 dni pobiera w 7 dniu ważności usługi o godz. 12, ciągłość usług jest zachowana.
Podobna zasada jest w subskrypcyjnym Flexie, lecz godzina odnowienia pakietu jest ustalana przy aktywacji pierwszego miesiąca nowego planu.
Virgin ma jeszcze gorsze warunki niż Play. Usługa odnawialna jest ważna 30 dni, 30-go dnia o godz. 23:59:59 przechodzi w tryb odnowienia (w tym czasie operator daje ok. 4h na przyznanie nowych środków), w czasie tych 4h korzystamy z cennika. Nie zapewnimy kasy na koncie, nie odnowią usługi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124548  autor: rsig
 20 lis 2021, 00:38
Karlos20 pisze:
19 lis 2021, 12:11
Niestety, nie ma opcji, aby się przed tym ochronić
Można używać pakietu cyklicznego na taryfie Lubię to. W LT za sam fakt doładowania dostaniemy internet (np. za 50 zł dostajemy 1.5 GB na 100 dni). Wtedy jak o północy przestaje działać pakiet cykliczny to dalej działa pakiet za doładowanie.
Oczywiście tyczy to tylko internetu, przed kosztami rozmów wychodzących po północy nie chroni.
Karlos20 pisze:
19 lis 2021, 18:25
Virgin ma jeszcze gorsze warunki niż Play. Usługa odnawialna jest ważna 30 dni, 30-go dnia o godz. 23:59:59 przechodzi w tryb odnowienia (w tym czasie operator daje ok. 4h na przyznanie nowych środków), w czasie tych 4h korzystamy z cennika.
A Fakt Mobile? FM ma odpowiednik playowego SOLO M, za 25 zł mamy tak samo nielimitowane rozmowy/sms i 10 GB, ale dochodzą nielimitowane mms oraz RWK po każdym doładowaniu. Tylko nie wiem jak z odnowieniami pakietu co miesiąc.
 #1124552  autor: Karlos20
 20 lis 2021, 08:00
rsig: Dobrze, LT ma bonus za zasilenie + lejek 32 kbps cennikowy, a co jeśli jesteś w innej taryfie, bo masz PNK RWK? Powstaje wtedy problem. Taryfa Formuła PNK to mniejsze zło, ale z konta zje nawet 5 zł za megabajty pomiędzy odnawianą usługą cykliczną. I tak źle i tak niedobrze.

Fakt Mobile = Play. Tak samo działają odnowienia pakietów. Z tym, że FM ma 3 "bezpieczniki": lejek 32 kbps cennikowy + darmową usługę z limitem wydatków 15 zł za rozmowy i SMSy + alternatywnie środki z kodów na minuty / SMSy / dodatkowe MB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124576  autor: rsig
 20 lis 2021, 20:14
Karlos20 pisze:
20 lis 2021, 08:00
rsig: Dobrze, LT ma bonus za zasilenie + lejek 32 kbps cennikowy, a co jeśli jesteś w innej taryfie, bo masz PNK RWK? Powstaje wtedy problem. Taryfa Formuła PNK to mniejsze zło, ale z konta zje nawet 5 zł za megabajty pomiędzy odnawianą usługą cykliczną. I tak źle i tak niedobrze.
Prepaid to nie cyrograf jak abonament, można się przenieść w dowolnej chwili. Używając pakietów cyklicznych w Play praktycznie zbędne staje się RWK, bo każda aktywacja pakietu automatycznie wydłuża ważność konta do końca tego pakietu (+1 dzień).
Sam dłuższy czas używałem SOLO M na Formule, ale niedawno przeniosłem się do LT, właśnie dlatego że praktycznie bezpłatnie mam "ochronę" konta w tym krytycznym czasie między 0.00 a 1.00. A że jeszcze na Formule i tak doładowywałem konto stówą raz na 4 miesiące, to teraz dzięki temu mam 3.5 GB extra do wykorzystania.
Fakt Mobile = Play. Tak samo działają odnowienia pakietów. Z tym, że FM ma 3 "bezpieczniki": lejek 32 kbps cennikowy
Przejrzałem regulamin tego pakietu za 25 zł i nie znalazłem informacji o lejku.
darmową usługę z limitem wydatków 15 zł za rozmowy i SMSy
Tak mi teraz przyszło do głowy - nie ma jakiegoś sposobu żeby w Play zablokować wszelkie płatności (inne niż zakup pakietów) z konta? Tzn. jeśli skończy się termin to po prostu przestanie działać internet i połączenia wychodzące na te kilka/dziesiąt minut, do czasu reaktywacji pakietu?
alternatywnie środki z kodów na minuty / SMSy / dodatkowe MB.
One nie mają ważności 3 dni?
 #1124622  autor: Karlos20
 21 lis 2021, 23:49
rsig: Fakt Mobile ma wbudowany w cennik lejek 32 kbps, więc jeśli zużyjesz wszystkie GB z pakietów, to prędkość zwolni.
Transmisja danych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej P4 Bezpłatne
Prędkość transmisji danych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej P4 wynosi do 32 kb/s.

Nie, Play nie ma takiej usługi. Poza tym, jeśli będzie niewystarczająca kasa na odnowienie pakietu, to on się nie odnowi i nici z wydłużenia ważności konta oraz korzystanie z cennika, stąd sugestia z taryfą RWK (365 dni masz bez łaski bez dodatkowego doładowania jednym kodem lub poprzez Play24), a w FM RWK jest po każdym zasileniu.

Znów nie znasz oferty, a to jest od kilku lat wałkowane: darmowe pakieciki z kodów FM, są ważne 7 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥