DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 65 z 73
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 73
 #1074456  autor: pakierhakierxd
 20 cze 2019, 09:52
szkoda ze play nie ma bez limitu danych :(
moze za 2 lata jak bedzie sie konczyc umowa adsl z Orange :D
ale chyba nie podpisalbym juz na 2 lata na net mobilny ,zrazilem sie ;)
u mnie kazdy operator spada do 512-1 mb w godzinach szczytu .
Kiedy kabel Orange ciagle 12-18 ;)
ale za 2 lata moze wydam te 400 na podlaczenie swiatlowodu 50/100 mb.

Pozdrawiam :)
 #1074458  autor: Kryniczanin
 20 cze 2019, 10:28
Ja powiem tyle, dzięki Bogu znajduję się w zasięgu dwóch stacji LTE 800 only oddalonych od siebie o 1 km. Jakby była jedna to już by był magiczny 1mb/s wieczorami, obecnie jest około 7 co jest jeszcze znośne. Boli tylko, że u konkurencji nie ma choć 512GB bez limitu, bo Play i Plus targają po ponad 40mb/s wieczorami.
 #1074461  autor: piotrzet
 20 cze 2019, 11:14
Kryniczanin
Najpierw piszesz jaki to T-M zły bo żadnych rabatów i w ogóle, niżej "Jakość jak wiadomo jest bardzo słaba, ale trzeba uczciwie przyznać, że nie ma innej oferty porównywalnej z tą - brak limitu danych."
To w końcu się zdecyduj. Oferta nie ma konkurencji to logiczne, że nie będzie na nią żadnych rabatów. Co najwyżej za jakiś czas może podskoczyć cena.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074467  autor: Kryniczanin
 20 cze 2019, 12:32
Jedno nie wyklucza drugiego - czy tak trudno to zrozumieć??? Co do podwyżki ceny - czy ja płaczę jak 80% tego forum o głupie 4 pln co więcej będę płacił? Czy wyję o 48-krotną podwyżkę ceny routera? Nie bo i tak cena jest niska i nikogo myślącego nie przeraża...

Co do docenienia klienta - nie trzeba zniżek, wystarczyło tylko np. dla obecnych klientów opcję 20 zwiększyć do 25mb/s i już po sprawie.

Jeszcze jedna ciekawostka:

Wprowadzono lejek - 1mb/s wystarczy tylko i wyłącznie zabrać kartę na działkę oddaloną o kilka km

W przypadku obu opcji, gdy T-Mobile stwierdzi korzystanie z Internetu Domowego w ramach Umowy poza zadeklarowanym
podstawowym adresem korzystania z usługi, może on. zmniejszyć tę prędkość w taki sposób, że do końca następnego Cyklu
Rozliczeniowego nie będzie ona większa niż 1 Mb/s we wszystkich wskazanych wyżej technologiach – dla pobierania i wysyłania.
Szacunkowa maksymalna prędkość pobierania i wysyłania danych przy braku ruchu internetowego pochodzącego od innych
użytkowników oraz przy znacznym ograniczeniu ruchu internetowego pochodzącego od innych użytkowników, dla technologii
stosowanych w Sieci a wyżej nieuwzględnionych podana jest w § 4 ust. 18 i ust. 19 RŚUT. Pomiar konsumpcji danych dokonywany
jest za każdy rozpoczęty 1kB osobno za dane wysłane i za dane odebrane.
 #1074492  autor: Karlos20
 20 cze 2019, 21:59
Kryniczanin: na serio oferta Internetu Domowego dla przedłużających ma już lejki 1 mega dla heavy userów i przemieszczających się? Podeślij jeśli możesz regulamin oferty, który otrzymałeś w ramach aneksu. To brzmi bardzo niepokojąco...
Jedno jest pewne, nie ma co z nimi przedłużać umowy, zresztą we wrześniu przejdzie umowa na czas nieokreślony, więc warunki się nie zmienią - muszą na miesiąc przed powiadomić o zmianach, jeśli chcą zmienić zasady w trakcie gry. Dodajmy też kiepskie działanie każdego wieczoru... Nie ma co się dziwić - brak limitu GB na "pełnej" prędkości to unikalność oferty. Wiele osób to wykorzystało do niecnych celów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074494  autor: Karlos20
 20 cze 2019, 22:24
matek451: Dzięki. No to wszystko jest już jasne.
Dobra rada: trzymajcie się bieżącej umowy i nie przedłużajcie jej na nowych warunkach, bo można oberwać lejek 1 mega. Pytanie jest tylko takie: jak będą sprawdzać, gdy Abonent usługi oddali się nawet o kilkaset metrów lub przeloguje się do innego nadajnika? Dadzą mu z tego tytułu bana z 1 mega? Śmierdzi mi tu absurdem.
Orange jakoś rozwiązał z tym problem i za zmianę "strefy" pobiera opłatę. Play z NETBOXEM obcina limit GB za przeniesienie usługi w inny rejon. Plus nie ma takich dziwnych ograniczeń, ale ma słynnego FUPa w ramach opcji "LTE bez końca".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074499  autor: Kryniczanin
 21 cze 2019, 04:37
Tak, teraz deklarujesz przy podpisaniu umowy/aneksu miejsce użytkowania i za zmianę miejsca użytkowania - lejek.

Ja będę korzystał w jednym miejscu - wiedziałem o tym i mi to lotto, że tak powiem,

Zwróćcie uwagę na ten zapis:
W przypadku obu opcji, gdy T-Mobile stwierdzi korzystanie z Internetu Domowego w ramach Umowy poza zadeklarowanym
podstawowym adresem korzystania z usługi, może on. zmniejszyć tę prędkość w taki sposób, że do końca następnego Cyklu
Nie do końca bieżącego cyklu, tylko następnego. Czyli w pierwszy dzień okresu T-Mobile wykrywa zabranie karty na działkę i co? Lejek na dwa miesiące, na dwa a nie na jeden :!: :!: :!:

Jak widzicie poszli na całość - dodatkowo wystarczy, że kupisz dobrą antenę np. do pasma 1800 podłączysz ją by mieć jakieś wyniki znośne z oddalonej stacji która nie jest LTE 800 i co za to? Lejek na dwa miesiące za podłączenie anteny- twoim zasmarkanym obowiązkiem jest korzystanie tylko z LTE 800 ha ha
 #1074500  autor: pakierhakierxd
 21 cze 2019, 07:00
Sprawdzilem i w mojej lokalizacji juz nie oferuja tmobile domowy xD
haha :)
myslalem przepisac na kogos go we wrzesniu bo konczy sie umowa ale 149zl chca wiec nie beda mieli zadnego klienta ;) ,to juz chyba wole Playa z lejkiem 300 gb :D

Pozdrawiam :)
 #1074505  autor: piotrzet
 21 cze 2019, 07:46
Tylko, że w Play w przypadku oferty z 300 GB był podobny zapis. Tylko różnica była taka, że tam zamiast lejka wprowadzają obcięcie pakietu do 200 GB. Swoją drogą w regulaminach jest zapis o max prędkości wysyłania, a tego nie stosują. Ciekawe jak będzie z tym
"Jeżeli stwierdzimy, że korzystasz z Usługi poza adresem podanym w
Umowie, możemy zmniejszyć Twój limit danych dostępny w danym Okresie
Rozliczeniowym do 200 GB."
Czyli płacimy za ofertę 300 GB a dostajemy pakiet 200GB.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074508  autor: Kryniczanin
 21 cze 2019, 08:00
200 GB normalnej prędkości daje znacznie większy komfort użytkowania niż max 1mb/s dl przez nawet dwa miesiące.

Do tego Play po 200 GB dopiero wprowadza lejek. T-Mobile może po kilku kilobajtach.
 #1074509  autor: piotrzet
 21 cze 2019, 08:04
Tylko kwestia tego zapisu czy będą stosować czy nie.
To że daje większy komfort to wiadomo tylko płacić za 200 GB 80zł zamiast 70zł to też trochę bez sensu.
Ja jak nie zwiększą pakietu min do 500 GB to i tak będę musiał szukać czegoś innego. Muszę spytać w Orange ile by kosztowało podciągnięcie FTTH do mnie. Bo jednak kabel to kabel.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074510  autor: Kryniczanin
 21 cze 2019, 08:08
Tylko kwestia tego zapisu czy będą stosować czy nie.
Po coś ten zapis się w końcu pojawił:-)

Będą to będą, nie to nie. Zapis jest i koniec.

Oferta wygląda tak: Włączysz router kilkaset metrów od domu, połączysz się z netem i od razu możesz dostać lejek na 1mb/s na dwa miesiące jak to się dzieje w pierwszym dniu okresu rozliczeniowego.
 #1074511  autor: piotrzet
 21 cze 2019, 08:13
Zapis o prędkościach maksymalnych wysyłania też jest od początku, a do tej pory nikt go nie dostał. FUP w RŚUT też był, a niektórzy ściągali 2TB i więcej i lejka też nie dostali. Także zapisy to są różne kwestia tego czy będą stosować czy nie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074513  autor: matek451
 21 cze 2019, 08:16
To wyjaśniło się po co ten lokalizator na stronie T-mobile. Ogólnie i tak pokazuje bzdury ale co gorsza to może stanąć na przeszkodzie aby zawrzeć umowę na Domowy bez limitu, zarówno na odległość ale pewnie i w salonie bo konsultanci są raczej zobligowani aby z tego korzystać. Ale nie przeszkadza to T-Mobile sprzedać oferty mobilnego, z limitami i na gorszych warunkach w tych lokalizacjach. Jakieś rozdwojenie jaźni bo nie podejrzewam żeby niemiecki operator robił to z premedytacją. :D
Ostatnie działania przy tej ofercie wskazują ze T-Mobile zaczyna powoli wycofywać się z niej, póki co takimi okrężnymi metodami, lokalizator, inny regulamin. Coś więc jest na rzeczy, po 2 latach. A co do uwiązania klienta internetu Domowego na sieci GSM do konkretnej lokalizacji to staje się to normą, sankcje bywają różne. Pytanie tylko jak T-mobile to sprawdza , czy jesteśmy przypisani do konkretnego BTS-a. Dotyczy to też Play czy Orange.
 #1074517  autor: piotrzet
 21 cze 2019, 09:12
Kryniczanin
Gdzie ich wybielam? Stwierdzam tylko co może być. A jak ty tego nie potrafisz tego zrozumieć to twój problem. Fakty są takie, że mnie ta oferta nie interesuje. Mam mobilny bez limitu danych do 10.2020 później jeśli nic podobnego nie będzie będę kombinował z FTTH.
matek451
Taką ofertę można wprowadzić tylko trzeba myśleć, a nie dawać za darmo.
Po pierwsze ceny powinny być o wiele wyższe niż na starcie i to o 100% opcja do 20 Mb/s powinna kosztować min 89,99, a 60 Mb/s 109,99. Do tego dać lejek możliwy np po wykorzystaniu 600 GB. To i tak starczy dla większości. W mieście nikt by tego nie kupił jeśli ma do wyboru światłowód bo jest tańszy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074568  autor: Kryniczanin
 22 cze 2019, 10:10
Ja też stwierdzam co może być. Powiem Ci zachciało mi się wydać z 5pln dla T-Mobile, 20 pln na paczkę pocztową i zamrozić 49pln na jakiś czas w różowej sieci. Zamówiłem jeszcze jeden internet domowy, kartę odpalę w miejscu deklarowanego użytkowania, a potem karta do moWIFI i pojedziemy sobie na jakąś wycieczkę :-)

Zobaczymy jak będzie wyglądać sprawa odpalenia lejka :-)
 #1074572  autor: darekka
 22 cze 2019, 11:15
Mniemam na granicy pewności 8) , że w okresie testów(czas na ewentualny zwrot i odstąpienie od umowy) na 100% nikt lejka nie dostanie ale jak już czas testu minie to szansa na taki "bonusik" wzroście wielokrotnie-nie jest powiedziane, że za każde użycie poza np. trójkątem złożonym z 3 najbliższych stacji w okolicy miejsca deklarowanego używania spowoduje natychmiastowy kaganiec 1Mb na nawet praktycznie 2 msc. ale już dłuższe używanie poza tym rejonem może uruchomić ten lejek i nikt nie będzie mógł mieć pretensji, bo regulamin w tej materii jest jasny-liczyć się też trzeba z coraz bardziej realną szansą na wprowadzenie regulaminowych ograniczników uploadu(teraz nie działają ale...), gdyż jak wielu już pisało sieć miejscami(zwłaszcza na stacjach only LTE800) już jakiś czas temu klękać zaczęła.
Stacje z samym LTE800 raczej nie zostaną rozbudowane, bo to bardzo duże koszty-dziś się dowiedziałem, że "moja" wiejska(lubelskie)stacja only LTE800 oddalona od domu o 200m nie zostanie rozbudowana ale na szczęście 2km. od domu mam stację only LTE1800 i ta wg.planów ma dostać LTE800 w wakacje(początek sierpnia), a w kwietniu 2020 jeszcze LTE2100.
Wynika z tego jasno, że stacje z samym LTE800 długo nie doczekają(i o ile kiedykolwiek doczekają) się zmian choć "moja" od samego początku istnienia ma pozwolenia na LTE800,1800 i 2100 to jak widać planów na jej rozbudowe nie ma żadnych, a stacja z LTE1800, która nigdy nie miała pozwoleń na inne pasma LTE zostanie rozbudowana o LTE800 i 2100.

Jak tak będą podchodzić do refarmingu/rozbudowy jak teraz to szanse na bardziej restrykcyjne podejście do lejków/kontroli/podwyżek rosną i to bardzo. Jak ktoś ma starą Umowę to niech przejdzie na bezterminową, bo nie dosyć, że taniej niż obecnie to jeszcze ma lepsze warunki(brak kary za zmianę miejsca) oraz ma wolność wyboru(30dni okresu wypowiedzenia).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
  • Strona 65 z 73
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 73
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 73