DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 112 z 179
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 179
 #1074129  autor: matek451
 14 cze 2019, 15:39
@JFK2016, fakt masz się czym pochwalić jeśli chodzi o sprzęt, u mnie takie zabytki daję wnukom do zabawy. Współczesny sprzęt znasz tylko z opowieści a te twoje dygresje na temat Huawei śmiechu warte. Ty się martw o swoją robotę a nie o Huawei,pożyjemy , zobaczymy. A M1 z Netgeara to żaden cud , miód i orzeszki. M2 póki co i tak u na niedostepny, czekam aż pojawi się w Play.
Z uporem maniaka twierdzisz ze Domowy z DL kosztuje 49 zł/m- c a to nieprawda. Koszt usługi to 29 zł, opcja tylko z routerem na raty za 20 zł/m-c to taka specyfika tego operatora. Inni jak Plus czy Orange rozbijają te pozycje w Play wlicza sprzęt do abonamentu( +10 zł i opłata poczatkowa). Plus już dawno poszedł po rozum do głowy i sprzęt ma na raty a nie za 1 zł na własność w abonamencie.Żyjesz wspomnieniami, operator nie ma żadnych szans aby zaawansowany sprzęt z LTE-A mieć za 20$. Trochę wiem coś na ten temat, informacja z pierwszej ręki , akurat nie z Huawei a od ZTE Polska, koledzy uśmiali się po pachy jak im ciebie zacytowałem.
Wszyscy pamiętamy jak piętnowałeś DIL-a bez limitu w Play, miał degradować sieć LTE tego operatora. Domowy w T-Mobile z TB danych już tego nie robi? To czemu w większości i tak proponują do 20Mb/s a MAX-a wycofali już dawno?.No i na bank cię posłuchają i wprowadza FUP bez żadnych zasad jak twój ukochany Plus, nic nie zrobią, chyba że po cichu. Maja teraz pewnie problem jak z tego wyjść z jak najmniejszymi stratami. Usługa za 29 zł/m-c za TB danych nie może przynosić zysków.
@piotrzet, cena B2338, M7460 wT-Mobile to jakieś nieporozumienie, koszt 24x50+99zł =1299 zł za sprzęt z 4 kat LTE( Huawei) czy 6 kat Zyxel to przesada. W Play taniej bez umowy B2368( 12 kat) czy WF830( 6 kat) za 1029 zł na raty.
 #1074134  autor: JFK2016
 14 cze 2019, 16:55
matek451 pisze:
14 cze 2019, 15:39
fakt masz się czym pochwalić jeśli chodzi o sprzęt, u mnie takie zabytki daję wnukom do zabawy.
Sprzęt i usługa jest do używania a nie do chwalenia się (też mi jest czym się chwalić-modemem cat.12, 16...).
matek451 pisze:
14 cze 2019, 15:39
.
Z uporem maniaka twierdzisz ze Domowy z DL kosztuje 49 zł/m- c a to nieprawda. Koszt usługi to 29 zł, opcja tylko z routerem na raty za 20 zł/m-c to taka specyfika tego operatora. Inni jak Plus czy Orange rozbijają te pozycje w Play wlicza sprzęt do abonamentu( +10 zł i opłata poczatkowa). Plus już dawno poszedł po rozum do głowy i sprzęt ma na raty a nie za 1 zł na własność w abonamencie.Żyjesz wspomnieniami, operator nie ma żadnych szans aby zaawansowany sprzęt z LTE-A mieć za 20$. Trochę wiem coś na ten temat, informacja z pierwszej ręki , akurat nie z Huawei a od ZTE Polska, koledzy uśmiali się po pachy jak im ciebie zacytowałem.
To już abonenci T-Mobile się cieszą, bo @matek451 zagwarantował im że abonament jest 25/29zł/m-c, a że ma informacje z pierwszej ręki to pewniak-już za kwartał kończą się pierwsze kontrakty, także od września wreszcie abonament w T-Mobile do 20Mbps będzie za flaszkę wódki. :D
matek451 pisze:
14 cze 2019, 15:39
To czemu w większości i tak proponują do 20Mb/s a MAX-a wycofali już dawno?.No i na bank cię posłuchają i wprowadza FUP bez żadnych zasad jak twój ukochany Plus, nic nie zrobią, chyba że po cichu.
Powtórzę się, bo już to pisałem na innym forum, oferta do 60Mbps tj. opcja dla "nocnych Marków" (jak jest pusta sieć w nocy aby sobie pościągali trochę więcej danych, gdyż nie jest możliwa do spięcia biznesowego przy tak rozległej sieci przy takiej cenie). Zapewne po doświadczeniach z roszczeniowymi klientami wycofują się, FUP już stosują, każdy operator ma zaklepany w regulaminie, jedynie Plus dodatkowo o nim informuje (i nikomu go nie wrzuca w pakiecie podstawowym, a Orange ma to gdzieś :D ).
matek451 pisze:
14 cze 2019, 15:39
Maja teraz pewnie problem jak z tego wyjść z jak najmniejszymi stratami. Usługa za 29 zł/m-c za TB danych nie może przynosić zysków.
Play przez 5 lat dźwigał sponsorowanie internetu-był on całkiem za free i Ty raz wmawiasz że kosztuje 25/29zł i że to jest =0zł?! Spokojnie ogarną tą usługę, tylko muszą brać przykłady z lepszych w tej materii-Plusa i Orange, nie no Play zrobił gigantyczną pracę i muszę ich za to pochwalić-raz wywalił DIL, dwa w marcu zrobił porządek z prepaid data, BRAWO. :)
 #1074135  autor: matek451
 14 cze 2019, 17:18
Czyli wg. ciebie operator daje b525 za 49 zł? Konstrukcja regulaminu i cennika jest zawiła ale na podstawie http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 017227.pdf widać ze rata za niego to 20 zł/m-c, wliczona w abonament. Po odjęciu od 49 zł koszty internetu to 29 zł/m-c przez pierwsze dwa lata. T-Mobile jest na tyle cwany ze po okresie promocyjnym cna 49 zł pozostaje ale raty za sprzęt już spłacone. Każdy kto ma trochę rozumu w głowie składa rezygnację i bierze kolejna umowę a router sprzedaje.
Twoja fobia na temat Play już nudzi. Czemu teraz nie czepiasz się Orange i ich pre-paid i rozdawnictwu GB za pół darmo? ale wiadomo ze ty stosujesz dwa standardy, Plus u ciebie jest pod całkowitą ochroną od lat, teraz zostałeś wyznawca bez limitu w T-Mobile za grosze, choć kiedyś twierdziłeś ze taka usługa musi kosztować, Play to u ciebie chłopiec do bicia a Orange to co?
 #1074336  autor: JFK2016
 17 cze 2019, 20:37
matek451 pisze:
14 cze 2019, 17:18
Czyli wg. ciebie operator daje b525 za 49 zł? Konstrukcja regulaminu i cennika jest zawiła ale na podstawie http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 017227.pdf widać ze rata za niego to 20 zł/m-c, wliczona w abonament. Po odjęciu od 49 zł koszty internetu to 29 zł/m-c przez pierwsze dwa lata. T-Mobile jest na tyle cwany ze po okresie promocyjnym cna 49 zł pozostaje ale raty za sprzęt już spłacone. Każdy kto ma trochę rozumu w głowie składa rezygnację i bierze kolejna umowę a router sprzedaje.
Coś widzę że nie jesteś za bardzo przekonany do tego
Kod: Zaznacz cały
 Optymalne to wypowiedzieć obecną i negocjować a jak nie zaproponują nic sensownego to zakończyć i wziąć nową za 49 zl z B525 a router sprzedać co obniży abonament 49 zł/m-c. Tylko najpierw sprawdź na ich stronie czy teraz w twojej lokalizacji oferta jesr jeszcze dostępna. Bo w T-mobile to są cuda o jakich się 'filologom" nie śniło. 
i kto tu jest uprzedzony?!
matek451 pisze:
14 cze 2019, 17:18
Twoja fobia na temat Play już nudzi.
Po tych jesienno-zimowych porządkach ja w ogóle nie czepiam się Play, wręcz przeciwnie. A sieć wstała w mojej okoliy "jak Feniks z popiołów", działa genialnie, gdzie kiedyś mogli konkurować jedynie z Aero2, teraz działa świetnie Obrazek. :)
matek451 pisze:
14 cze 2019, 17:18
Czemu teraz nie czepiasz się Orange i ich pre-paid i rozdawnictwu GB za pół darmo?
Bardzo mi się to niepodoba, wszystkim abonentom tego operatora odbije się to czkawką (mnie rownież, bo korzystam z usług tej sieci). Już dziś Orange rozsyła listy marketingowe z opcją sprzedaży usług mobilnych voice których abonamenty w stosunku do obecnych są 50% wyższe.
matek451 pisze:
14 cze 2019, 17:18
Plus u ciebie jest pod całkowitą ochroną od lat, teraz zostałeś wyznawca bez limitu w T-Mobile za grosze, choć kiedyś twierdziłeś ze taka usługa musi kosztować, Play to u ciebie chłopiec do bicia a Orange to co?
Plus ma "bez limitu" po swojemu (czyli pakiet podstawowy z full prędkością, a później progi prędkości zależne od zużycia danych-pierwszy 20/7Mbps i jak widać po statystykach odejść w pełni akceptowany przez abonentów). T-Mobile powtórzę ci jeszcze raz skoro udajesz że nie potrafisz ogarnąć: miał śmieszną/marginalną ilość abonentów data, przespał konkurencyjną walkę i gdyby dalej trwał z poprzednimi ofertami to może dziś zrównałby się z operatorami wirtualnymi, to była jedyna opcja zdobycia klientów w miarę krótkim czasie-może @piotrzet zaszczyci Cię danymi na jubileusz 2 lat, ile to T-Mobile zdobył aktywacji internetu domowego (przypomnę 2014 rok, Plus w ciągu 1 kwartału sprzedał 350 tys. aktywacji internetu "LTE bez limitu"). Opcja 20Mbps w T-Mobile za 49zł jest jak najbardziej ekonomicznie do utrzymania (może jakiś update FUP-torrenty, etc...), opcja 60Mbps uczciwie w godzinach szczytu za 65zł w żadnym razie, ale po godzinach szczytu/w nocy jak najbardziej (to już jest kwestia wyboru dla klienta, co mu bardziej odpowiada).
 #1074337  autor: matek451
 17 cze 2019, 20:51
No to pora na kolejną krucjatę przeciw Orange i ich rozdawnictwem GB na prawo i lewo, tym bardziej że jesteś ich klientem. Nie oszczędzaj ich, bo póki co to ja w tym temacie twojej aktywności nie widzę żadnej . Tym bardzie że ja znowu jestem Januszem i mam za 5 zł 72GB na trzy tygodnie w pre-paid i o zgrozo polecam innym.
A co do progów w Plusie i FUP to ja mam z limitem 100GB, po ich wykorzystaniu na LTE od razu lejek 0,5/0,5Mb/s http://www.speedtest.pl/wynik/212155137 ,od dziś nowy okres rozliczeniowy i cudowne http://www.speedtest.pl/wynik/212430711. A co do T-mobile to oferta z DL do 20Mb/s na wsiach z only 800/900 na BTS-ach "faktycznie ekonomiczna" ,aż do bólu w godzinach szczytu. Można zaszaleć na maksa.
 #1074340  autor: JFK2016
 17 cze 2019, 21:35
matek451 pisze:
17 cze 2019, 20:51
A co do progów w Plusie i FUP to ja mam z limitem 100GB, po ich wykorzystaniu na LTE od razu lejek 0,5/0,5Mb/s http://www.speedtest.pl/wynik/212155137 ,od dziś nowy okres rozliczeniowy i cudowne http://www.speedtest.pl/wynik/212430711. .
Wyników Plusa nie będę komentował, jak będę miał chwilę to podjadę i sprawdzę na miejscu, u mnie pierwszy test z telefonu, nie włączyła się agregacja, czyli zapewne gole LTE900 https://www.speedtest.net/my-result/a/5037793346, przeciążenia żadnego nie widać.
matek451 pisze:
17 cze 2019, 20:51
A co do T-mobile to oferta z DL do 20Mb/s na wsiach z only 800/900 na BTS-ach "faktycznie ekonomiczna" ,aż do bólu w godzinach szczytu. Można zaszaleć na maksa.
Powtarzasz mnie po raz n-ty , robisz to świadomie, bo wiesz doskonale że sieć LTE800/900 do internetów domowych "wszelkiej maści" (nawet z większymi lub mniejszymi limitami) się nie nadaje i basta (to nie CDMA z garstką terminali zużywających dane, choć teraz dzięki LTE zmienił się jego charakter i terminali jest cała masa, lecz zużywających "garstkę" danych). Jeżeli w tych obszarach komuś nie odpowiada internet T-Mobile to nie musi z niego korzystać-jest świetnie działający Plus i jeszcze lepiej działający Play na świeżo uruchamianych nadajnikach. To T-Mobile musi sobie szybko przemyśleć czy i jak szybko modernizować nadajniki aby utrzymać klientów.
 #1074341  autor: matek451
 17 cze 2019, 22:08
Z premedytacją to T-Mobile sprzedaje oferty domowego bez limitu danych na wioskach gdzie ma tylko LTE800 na BTS-ie a co gorsza po wyborze takiej miejscowości na ich stronie pokazuje dla nich opcję do 20Mb/s i o zgrozo do 60Mb/s. ja wiem doskonale ze taki BTS to dno i metr mułu ale ludzie tam na podstawie tego co im pokazuje strona T-Mobile pakują się w g.....o. Przecież strona T-Mobile obiecuje im DL do 60Mb/s. Więc do kogo masz pretensje, do mnie? Ja przestrzegam przed tą ofertą na takich obszarach. To operator świadomie wprowadza w błąd potencjalnych klientów. Teraz do tego celu zaangażował lokalizator i oszukuje aż miło.
Przecież to jest patologia a ty uwielbiasz z nią walczyć.
A T-Mobile nic szybko nie zmodernizuje. Bo po pierwsze nie jest właścicielem wszystkich takich BTS-ów. Po drugie to wymaga to działań legislacyjnych i administracyjnych a te jak wiadomo w Polsce trwają czasami lata. Po trzecie kilka tysięcy BTS-ów zbudowanych niedawno w oparciu o sprzęt 800/900MHz wymaga inwestycji a więc kasy.
A co do Plusa to pokazałem że po 100GB potrafi od razu przyciąć do 0,5Mb/s i to jest prawda o tym jak może działać FUP w Plusie. Brak jasnych zasad i regulaminu FUP pozwala operatorowi na wolną amerykankę. Mało istotne przy tym jak działa Plus u mnie w godzinach szczytu i poza FUP , czasami lepiej http://www.speedtest.pl/wynik/212439373 . Szału nie ma ale działa, od Play dzieli go przepaść z do operatorów N! też mu daleko.
 #1074368  autor: JFK2016
 18 cze 2019, 21:43
matek451 pisze:
17 cze 2019, 22:08
Z premedytacją to T-Mobile sprzedaje oferty domowego bez limitu danych na wioskach gdzie ma tylko LTE800 na BTS-ie a co gorsza po wyborze takiej miejscowości na ich stronie pokazuje dla nich opcję do 20Mb/s i o zgrozo do 60Mb/s. ja wiem doskonale ze taki BTS to dno i metr mułu ale ludzie tam na podstawie tego co im pokazuje strona T-Mobile pakują się w g.....o. Przecież strona T-Mobile obiecuje im DL do 60Mb/s. Więc do kogo masz pretensje, do mnie?
Jakie pretensje?! Ja do ciebie w kwestii T-Mobile nie mam pretensji że informujesz, ostrzegasz, jeżeli już to ostro ripostuję w tej materii z @spotify, @piotrzet którzy pieją z zachwytu jaka to najlepsza sieć, ja wiem o tym doskonale gdyż przemieszczam się po prowincji jak słabe jest N (tj. olbrzymi obszar ok. 30% powierzchni kraju). Nie róbmy też z klientów totalnych niedorajdów, internet dziś to żadna nowość i decydując się na abonament internetowy trzeba nabyć trochę wiedzy z rynku lokalnego i wykonać testy w realu.
matek451 pisze:
17 cze 2019, 22:08
Teraz do tego celu zaangażował lokalizator i oszukuje aż miło.
Przecież to jest patologia a ty uwielbiasz z nią walczyć.
Też napisz że uznaje reklamacje klientów, rabatuje abonamenty w skrajnych sytuacjach rozwiązuje umowy bez kar.
Nie chce mi się specjalnie pisać od nowa o DIL, to już historia. Ale jak chcesz to podsumuję go w skrócie: pierwsze 2 lata bardzo mało i drogie modemy LTE, z DIL korzystali głównie klienci Plusa mający modemy z abonamentem u tego operatora (Ty jesteś najlepszym przykładem)-którzy u niego zostawiali kasę za abonament, a Play doili ściąganiem danych, ostatnie 2 lata, modemy już tanie "jak barszcz", nowa ich odsłona LTE-A, Play chowa usługę głęboko pod dywan, mimo tego sprzedaż na Allegro idzie genialnie, coraz więcej abonentów zaczyna uciekać z taryf data, na forum Play ciągle pytają bez odzewu kiedy operator skończy z tą patologią?!
matek451 pisze:
17 cze 2019, 22:08
A T-Mobile nic szybko nie zmodernizuje. Bo po pierwsze nie jest właścicielem wszystkich takich BTS-ów. Po drugie to wymaga to działań legislacyjnych i administracyjnych a te jak wiadomo w Polsce trwają czasami lata. Po trzecie kilka tysięcy BTS-ów zbudowanych niedawno w oparciu o sprzęt 800/900MHz wymaga inwestycji a więc kasy.
To stracą abonentów, którzy pójdą do Play, Plusa i nikt nie będzie za nimi płakał (przecież skoro tak się męczą, to wkrótce skończą się im umowy i spokojnie zmienią operatora bez walki).
matek451 pisze:
17 cze 2019, 22:08
A co do Plusa to pokazałem że po 100GB potrafi od razu przyciąć do 0,5Mb/s i to jest prawda o tym jak może działać FUP w Plusie. Brak jasnych zasad i regulaminu FUP pozwala operatorowi na wolną amerykankę. Mało istotne przy tym jak działa Plus u mnie w godzinach szczytu i poza FUP , czasami lepiej http://www.speedtest.pl/wynik/212439373 . Szału nie ma ale działa
Ja mam od 2 lat bardzo transparentną usługę: pakiet podstawowy-full prędkość, następne 100GB 20/7Mbps, później 0,5/0,5Mbps w inne lejki nigdy nie wpada ta usługa (widocznie Plus Cię nie lubi :D , zresztą z równie gorliwą wzajemnością...).
matek451 pisze:
17 cze 2019, 22:08
od Play dzieli go przepaść z do operatorów N! też mu daleko.
Czym Ty mi tutaj próbujesz się chwalić?! :D Gdybyś chociaż w Play miał abonament z 1TB danych (200zł/m-c) lub w Orange ofertę LTE domowego dla firm- to OK. Co to za korzystanie z internetu w nocy i ściąganie "na małpę" czego tylko się da aby licznik nabił dużo danych (kilka lat temu w pracy jeden koleś się zalansował że podwyższył sobie pakiet w Toya do 120Mbps i całą dobę ściąga różne pliki audio-video nie wyłączając komputera, tak po chwili namysłu-pracuje też po godzinach?, zadałem mu pytanie kiedy wszystko to odtwarza, ogląda? Odpowiedział że większości nie ogląda ale że za internet płaci to dlatego ściąga... :D ). Mogę tylko podsumować-skoro masz dobry modem LTE-A, BTS T-Mobile z kompletem pasm, to tylko pozostaje ci jak najszybciej biegnąć do najbliższego salonu i podpisać ofertę na "Internet Domowy" z prędkością do 60Mbps, bo wkrótce może już jej nie być. :D (o innych cebulastych opcjach nawet mi nie pisz, potrafisz wywalić setki złotych na modem LTE-A, a internet chciałbyś mieć za free :!: ).
 #1074374  autor: matek451
 18 cze 2019, 23:02
A po co mi abonament z T-Mobile i Domowy do 60Mb/s ? Sąsiad ma od 3 m-cy i wystarczy że zobaczyłem jak toto "działa" z eNB90917 na 2 CC CA LTE2600+1800 na B525, tez miał do 60Mb/s ale już mu przeszło i zmienił jak przeważnie działa 15-30Mb/s. BTS z 4 CC CA MIMO4x4 więc szału nie ma. Co ciekawe lokalizator pokazuje tylko opcję do 20Mb/s przy 400m od tego BTS-a.
Wolę być Januszem i korzystać z 3-4 razy szybszego Orange, 2x72GB za 10 zł/m-c na ich promocji pre-paid mi wystarcza do dziennego użytku . Jest tez rezerwa na karcie Play.
A pliki i tak zawsze pobierałem w nocy nawet na DIL-u też a teraz na InK50 i NbL za 8 zł/m-c. Dbam o sieć Play na swoim terenie. Stałe200-300Mb/s w Play robi swoje, film 4K 60GB pobiera się 40=50 minut a nie godzinami, no i bez przesady pobieram gdy potrzebuję, czasami więcej a czasami mniej.
Ale bezcenne jest to żeby korzystać z mobilnego nie muszę podpisywać cyrografu na 2 lat i liczyć ze T-mobile nie skończy na prędkościach podobnych do Plusa. Koszt m-czny około 18 zł za pre-paidy Orange i Play pozwala zaoszczędzić kupę kasy więc na sprzęt jak znalazł. Choć teraz i tak mam za free dwa CPE LTE od ZTE więc reszta sprzętu z LTE-A służy tylko do testów i zabawy.
Wolność wyboru jest bezcenna, Orange dla firm z B525 mi niepotrzebny, Domowy T-Mobile też no i po co mam płacić Play 200 zł za 1TB i WF830 skoro mam już ten CPE LTE i WF860? Racjonalizacja i optymalizacja potrzeb oraz wybór odpowiednich ofert pre-paid to podstawa.Abonamenty pozostawiam innym, niech płacą i płaczą jak coś nie halo. Plusowi już dziękuję, 3 lata wystarczy, a te 100GB za 30 zł w SD to i tak był kaprys bo w cenie abonamentu był wliczony E5186 na własność( opłata początkowa 3 zł), 3 lata temu to był niezły router z 2 CC CA i umowa podpisana tylko ze względu na niego. Dałem im szanse jeszcze przez rok by zobaczyć jak działa z eNB31255 na LTE1800+900. Ale już mi się znudził, Play przez lata przyzwyczaił mnie do zupełnie innych prędkości.
 #1074444  autor: spotify
 19 cze 2019, 23:29
matek451 pisze:
17 cze 2019, 22:08
A T-Mobile nic szybko nie zmodernizuje. Bo po pierwsze nie jest właścicielem wszystkich takich BTS-ów. Po drugie to wymaga to działań legislacyjnych i administracyjnych a te jak wiadomo w Polsce trwają czasami lata. Po trzecie kilka tysięcy BTS-ów zbudowanych niedawno w oparciu o sprzęt 800/900MHz wymaga inwestycji a więc kasy.
Jedno zdanie bo widze, że sie trochę zagalopowałeś.
N! czyli O i TM na większości stacji (myślę, że co najmniej 90%) ma komplet pozwoleń. Co widać w wykazach UKE.
Tu jest tylko jedyny problem a może nawet dwa - polityka ich działania jako N! oraz szmal. Będzie kasa i chęć, to szybko są w stanie zmodernizować nawet only L800.
 #1074453  autor: matek451
 20 cze 2019, 09:23
A ty się po raz kolejny ośmieszyłeś ale tym razem już popłynałeś na całego. Przeraża twój kompletny brak wiedzy na temat budowy stacji bazowych.
Pozwolenie UKE to żaden problem, wystarczy zgłosić zmianę pozwolenia nawet tuż przed uruchomieniem BTS-a. Dziś wszyscy operatorzy biorą komplet, tak na wyrost. To jest bułka z masłem.
Kluczowe w przypadku BTS-ów only 800/900MHz jest to czy zostały zbudowane na podstawie pozwoleń budowlanych wydanych przez gminy na określonych warunkach. Inwestor czyli Orange czy T-Mobile w takim projekcie musi uwzględnić wszystkie systemy antenowe na BTS-ie, podać pasma na jakich maja pracować, moc anten, azymuty, kąty promieniowania itd. Widziałeś jak wygląda taki wniosek kierowany do władz gminy?
Play uruchamia teraz też stacje bazowe na które uzyskał po latach zgodę na budowę, były składane w momencie gdy nie posiadał pasm LTE800 i LTE2600 więc uruchamia tylko pasma 900/1800/2100MHz które były w projektach i we wnioskach o pozwolenia budowlane, uruchomienie pozostałych wymaga dalszego procedowania.
Nie rozumiesz ze każde prace modernizacyjne wykraczające poza to na co uzyskano zgodę w pozwoleniu budowlanym wymagają nowego wniosku i zgody na nie?. Nawet np. montaż dodatkowych wsporników w przypadku dowieszania się innego operatora na BTS-ie. Tu nie ma wolnej amerykanki.
Zabierasz głos w sprawach o których nie masz pojęcia, krytykujesz tutaj operatorów za ich opieszałość w rozbudowie sieci , sądzisz że to prosta i szybka sprawa. Nic bardziej mylnego, budowa stacji bazowej od projektu do odpalenia to wieloletni proces. Kasa to jedno ale formalności to droga przez mękę, teraz wobec masowych protestów jest jeszcze gorzej.
Jeśli w pozwoleniu budowlanym N! nie uwzględnił kompletu pasm na stacji bazowej i nie ma na nie pozwoleń to czeka go ponowna procedura administracyjna w gminie i wniosek o modernizację skierowany do określonych władz.
Życzę powodzenia N! w modernizacji BTS-ów only 800/900MHz ale ich użytkownicy trochę sobie poczekają na nią. Są na końcu długiej kolejki, teraz modernizują te z 1800 i 2100MHz, refarming pasm można zrobić bez pozwoleń administracyjnych i budowlanych.
 #1074589  autor: spotify
 22 cze 2019, 12:43
matek451 pisze:
20 cze 2019, 09:23
Inwestor czyli Orange czy T-Mobile w takim projekcie musi uwzględnić wszystkie systemy antenowe na BTS-ie, podać pasma na jakich maja pracować, moc anten, azymuty, kąty promieniowania itd. Widziałeś jak wygląda taki wniosek kierowany do władz gminy?
Trafiłeś kulą w płot bo akurat kiedyś pracowałem w tej branży i sie właśnie zajmowałem uzyskiwanie zgód pod budowę stacji bazowych.

Nie rozumiesz ze każde prace modernizacyjne wykraczające poza to na co uzyskano zgodę w pozwoleniu budowlanym wymagają nowego wniosku i zgody na nie?.
Po pierwsze- to nie budowa nowej stacji od zera. Po drugie - modernizacja to mniej papierologii i WIELE szybszy proces. Po trzecie - dzisiaj możesz z jednej anteny pociągnąć wszystkie pasma.
Nic bardziej mylnego, budowa stacji bazowej od projektu do odpalenia to wieloletni proces. Kasa to jedno ale formalności to droga przez mękę, teraz wobec masowych protestów jest jeszcze gorzej
.
O czym Ty piszesz? N! ma stacje i nie musi od zera startować. To zdecydowanie mnie pracy niż ma obecnie Play, który stacje musi postawić od zera.
Ponadto - nie w każdym miejscu i nie wszędzie jest problem ze stacjami i protestami. Juz nie raz widziałem złożenie wniosku i w bardzo szybkim tempie stacja dostała pozwolenie. I to dotyczy obecnie przede wszystkim Play. Tu nie chodzi tylko o protesty. Tu chodzi również o to, że Play miał wylane na budowę własnej sieci. W wielu miejscach stacje nowe w tej sieci powstają w bardzo szybkim tempie, tylko wcześniej tego nie robił.
Oczywiście są miejsca w Polsce, gdzie walka o nową stację (lokalizację) to walka ale nie tylko Play ma z tym problem.
Jeśli w pozwoleniu budowlanym N! nie uwzględnił kompletu pasm na stacji bazowej i nie ma na nie pozwoleń to czeka go ponowna procedura administracyjna w gminie i wniosek o modernizację skierowany do określonych władz
.
Przecież Ci napisałem - na większości stacji (nie wszystkie) N! ma pozwolenia na komplet pasm.
Mieszasz tutaj między wątkami że Twoja wypowiedź nie ma składu ani ładu.

Problem z N! to chęci i kasa. I tyle w tym temacie

Nie łykaj wszystkiego o czym pisze Play. To też gra marketingowa.
 #1074596  autor: matek451
 22 cze 2019, 13:12
Skąd masz informację że na większości stacji gdzie wiszą tylko anteny 800/900MHz Orange czy T-mobile w pozwoleniach budowlanych posiada zgodę właściwych organów administracji państwowej na pasma 1800-2100MHz czy 2600MHz. Dysponujesz takim wykazem? Skoro miałeś z tym do czynienia pokaz choć jeden projekt takiej stacji gdzie w ramach oszczędności zamontowano tylko 800/900MHz mimo pozwoleń gminy na komplet pasm.. Do tego wskaż mi jakiś BTS NetWorks na którym wiszą anteny triband 800/1800/2100/2600MHz a podłączone jest tylko 800/900MHz.
 #1075330  autor: piotrzet
 03 lip 2019, 20:05
Liczba reklam robi swoje. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz to zostało pokazane. Kiedyś było tak z Playem teraz tak jest z Plusem.
Doskonale widać, że u nas nie liczy się nic po za reklamami.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1075351  autor: Kryniczanin
 04 lip 2019, 06:59
Doskonale widać, że u nas nie liczy się nic po za reklamami.
Nawet najgorsza reklama jest bardziej wiarygodna niż robienie testów/sondaży itd. z gotową tezą.
  • Strona 112 z 179
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 179
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 179