DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1074091  autor: darekka
 14 cze 2019, 09:51
Witam i proszę o pomoc w zakresie wymuszania konkretnych pasm w telefonach opartych na Kirin 970: Huawei p20, Honor Play i inne z tym procesorem.

Nurtuje mnie znalezienie aplikacji/sposobu na wskazanie z jakiego/jakich pasm LTE lub z jakich zakresów ma korzystać podczas agregacji ma telefon z tym procesorem korzystać.
Ktoś zna taką aplikację/inny sposób?

Dodatkowe pytanie dotyczy możliwości sprawdzenia czy Honor Play/Huawei p20 uruchamiają agregację.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1074094  autor: Azarius
 14 cze 2019, 10:58
Byłem w serwisie z problemem agregacji w Honor Play powiedzieli że działa ale LTE+ nie wyświetla się bo jest to błąd w oprogramowaniu i nie da się tego sprawdzić niby aplikacje pokazują że jest agregacja ale wyniki prędkości są marne.
 #1074107  autor: darekka
 14 cze 2019, 13:41
Znam opinię serwisu, że agregacja w Honor Play działa ale nie wyświetla LTE+ choć bardziej mnie intryguje czy da się wymuszać dowolne pasmo/pasma LTE w telefonach z Kirinem 970-coś w stylu aplikacji do routerów HUAWEI B618/715/E5788 i tym podobne gdzie aplikacją na androida/skryptem da się zrobić praktycznie wszystko w kwestii wyboru częstotliwości LTE.

Żeby cokolwiek konkretnie obadać to potrzeba sposobu/aplikacji do wymuszania konkretnego pasma i po testach pojedyńczych pasm zrobić test w trybie AUTO i porównać czy suma pojedyńczych pasm oscyluje w okolicy trybu AUTO-jeśli tak to agregacja działa, jeśli jest spora różnica to już mamy potwierdzenie problemu z agregacją.

Jak dostanę w swoje łapki Huaweia P20(tu niby nikt nie marudzi na problemy z agregacją) to porównam jego osiągi w starciu z HONOREM PLAY.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D