DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1073873  autor: tom5690
 11 cze 2019, 22:24
Tak jak piszesz iphoneski. Sprzedawanie telefonu w komis to ja widziałem u znajomych jakieś 16 lat temu. Pamiętam jak mi jakieś dresy w 2003 roku chciały zwinąć Nokię 6610. Taki telefon mogłem opchnąć z miejsca za tysiaka. Niestety nie pamiętam jakie miałem abo wtedy. Ale moje pierwsze abo to było w 1999 roku (lub 2000) 120 zł i miałem tam całe 30 minut. To były czasy gdy można było nie tracić całej minuty jeśli się mieściłeś w 5 sekundach od tego aż ktoś odebrał. A teraz 120 zł za stacjonarkę, kablówkę, internet, dwie komórki i no limity. A tu dyskusje, że ktoś przepłaca 2 czy 3 dychy.
 #1073878  autor: iphoneski
 11 cze 2019, 23:16
Dokładnie tak było, a jak się pojawiły te WAPy i inne bajery w telefonach to dopiero można było sobie ładny rachunek nabić jak ktoś to otworzył, zwłaszcza, że w niektórych telefonach były dedykowane przyciski do tego. A telefon stacjonarny to nie był dodatek do abonamentu który każdy miał gdzieś tylko była to pozycja obowiązkowa, bo z komórek się dzwoniło tylko jak była taka konieczność a normalnie wszyscy z domowego dzwonili i następna stówa. No i jeszcze opłata za internet, a teraz ludzie numery przenoszą bo 5 zł taniej :)