DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 479 z 533
  • 1
  • 477
  • 478
  • 479
  • 480
  • 481
  • 533
 #1073844  autor: iphoneski
 11 cze 2019, 17:30
Niestety ale to czy sieć jest dobrze zrobiona czy nie w Polsce ma średnie znaczenie. Znam sporo ludzi, którzy biorą flagowe modele telefonów i korzystają z nich w takim Plusie bo najtaniej było a wiadomo jak w Plusie jest z nowinkami technicznymi. Także nawet jak Play zrobi mega super sieć to i tak mało kogo to w ogóle obejdzie.
 #1073847  autor: Mixiorek
 11 cze 2019, 18:06
WellDone pisze:
11 cze 2019, 17:12
Sorry stary, ale nie masz pojęcia jak różnie MUSZĄ działać korporacje typy O/T a jak taki o to PLAY.

Przecież właśnie to napisałem powyżej....
"W biznesie to normalne bo są różne uwarunkowania, priorytety, modele biznesowe"

Korporacja jest modelem biznesowym.
Mam znajomych bliższych i dalszych, którzy zaczęli pracować dla naszych różnych telekomów w drugiej połowie lat 90. Przeszli np: wcześniej przez dwie firmy a teraz są w Play. Ostatnio rozmawiałem z jedną z tych osób i ona mówi, że to jaki ma komfort pracy w Play jest nieporównywalny z tym u innych operatorów. Odnosi się to do organizacji pracy, realnego wpływu na rozwój lub sprzedaż czy same zarobki.
A potem dziwić się kto działa sprawniej. Jeżeli ludziom się chce i nie są wsadzeni w korpo szkielet (czasem zupełnie z kosmosu) to i wyniki są.
Wystarczy spojżeć na Plusa który wydaje najmniej na inwestycje, a wciąż ma bardzo dobre wyniki finansowe. To jest biznes, nie sport.

Spojrzeć.

Jak przeszukasz moje posty z ostatnich bodajże dwóch miesięcy to znajdziesz tam swoje ostatnie zdanie :-)
iphoneski pisze:Niestety ale to czy sieć jest dobrze zrobiona czy nie w Polsce ma średnie znaczenie. Znam sporo ludzi, którzy biorą flagowe modele telefonów i korzystają z nich w takim Plusie bo najtaniej było a wiadomo jak w Plusie jest z nowinkami technicznymi. Także nawet jak Play zrobi mega super sieć to i tak mało kogo to w ogóle obejdzie.

Napisałem to już jakiś czas temu. Nie wiem jak ktoś może korzystać np: firmowo w skali całego kraju z Play ;-) przecież uszy i serce czasem krwawią jak to chodzi na RK. Jestem dzisiaj po rozmowie z kontrahentem w jednym z mazowieckich miast powiatowych i rozmowa wyglądała tak, że wycinało mi 20% tego co mówiła. A jakość rozmowy jak bulgot ze spłuczki klozetowej. Dajmy tej firmie jeszcze te 2,5 roku.

Moim skromnym zdaniem przy moim prywatnym profilu wyboru najdroższe obecnie są dwie sieci -> Play i TMobile. Biorąc pod uwagę tylko samą kasę. Co robi 90% ludzi w tym kraju w każdej dziedzinie.

Uważam, że nasi operatorzy nie są tacy źli w technice czy inwestycjach jak niektórzy na tym forum opisują. Zawsze dobrze jest mieć punkt odniesienia.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1073849  autor: spotify
 11 cze 2019, 18:15
Playa zaletą jest głównie to, że nie jest taką wielką korporacją jak Orange czy TM. Również jest dużo mniejszym molochem od Plusa.
Więc na takim poziomie łatwiej podejmować decyzję.

@iphoneski
Urwałeś się z choinki? Kiedys brylowała Idea, bo to sieć miastowa była i głownie dla studentów z racji ceny. Wyjechałeś poza miasto i było słabo.
To samo Play. Bez zasięgu, bez własnej sieci. Sam siedzisz w tej "pseudo" sieci od lat, która to dopiero niedawno sie za budowę wzięła. Czy wybierając P4 kierowałeś się jakością? Wątpie. Raczej ceną.
U nas Kowalscy nie siedzą na forach bo mają inne ciekawsze zajęcia - życie. Dla nich oferta ma być dobra cenowo (chyba że reklama przyciągnie) i operator nie wkurzać. Póki dany op nie wejdzie za skórę albo da słabą ofertę, Kowalski nie jest skłonny do zmiany. Ale i tak coraz więcej jest leniwych, bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i nie chce im się już skakać z sieci do sieci.
Więc czy Play będzie pierwszy czy ostatni - Kowalski ma to gdzieś ;)

EDIT
Mixiorek napisał też swoje i się z tym zgadzam.
Orange dla mnie jest o wiele ciekawszą siecia i tańszą od TM ale......nie mogę w Orange gadać w domu. To był ten gwóźdź gdzie pożegnałem sieć. Na koniec umowy znowu O będę brać po uwagę, bo pomimo licznych wad to zawsze współpracę w Orange najlepiej wspominam. Niech mi tylko poprawią jakość sieci u mnie w domu.
Play podobnie - w domu ok gadanie ale net padaka, wieczne RK i brak pokrycia w mieście jak i w kraju. Ale też go wezmę pod uwagę.
Problem jest taki, że Play może osiągnie poziom N!, a Orange poprawi voice - to z trzech sieci - na zasadzie po co przepłacać - jedynym wyborem będzie O jako nju. I tak własnie czyni większość Kowalskich. "nie ma sensu płacić za najlepsze parametry w najdroższych sieciach TM/Play skoro możesz mieć podobnie za niższą cenę - O"
I to też widać jak marki Plusa łapią teraz ceną nowych ludzi - po kilka tysięcy kwartalnie.
 #1073867  autor: Kryniczanin
 11 cze 2019, 20:53
Play uzyskał decyzję lokalizacyjną inwestycji celu publicznego - budowa masztu w miejscowości Berest DW 981 Krynica - Grybów - Tarnów.

Żaden z operatorów nie ma tam zasięgu, jak stacja powstanie pokryje także wiele białych plam kompletnie bez zasięgu jak Czyrna, Banica, Izby.

Rozmawiałem z jedną osobą z lokalnej ludności która bardzo starała się o ten maszt - podobno Play wymyślił sobie, że jak oni wybudują to inni wejdą na ten maszt by pokryć tą około 8km dziurę w zasięgu na DW 981, ale nie zostaną wpuszczeni od razu tylko po jakimś czasie gdy ludzie widząc zasięg uwiążą się dwuletnimi lojalkami w ofertach VOICE i DATA:-)
 #1073937  autor: Ubinoob
 12 cze 2019, 16:27
Może ktoś potwierdzić, że po wyłączeniu transmisji i ponownym włączeniu, nadal mamy ten sam publiczny adres IP? To chyba ostatnia zmiana Playa, która np. u mojego kolegi objawia się tym, że ciągle musi przepisywać captche w googlu (prawdopodobnie za dużo userów na jednym publicu i google blokuje). Moja rada, żeby zmienił IP wyłączając i włączając transmisje nie zdała egzaminu, bo public jest nadal ten sam i to nawet po dłuższych próbach.
 #1073942  autor: Pawrzes
 12 cze 2019, 17:54
Mixiorek, nie wiem ale pewnie dual-beam bo osobne są częściej przy 4 sektorach.

Athantor, chodziło mi o brak screenu bo zamieściłeś 2 z menu serwisowego :wink: Tak to 4 sektor z Jana Pawła II 54.

spotify, odpowiedź na takie pytania zna Witek.

Tam gdzie jest E-GSM w nowej konfiguracji na każdym sektorze to nie ma śladu DCS w eterze. Gdy pojemność 2G w paśmie 900 nie wystarczy w danej chwili to wtedy tymczasowo stacje przydzielą dynamicznie zasoby z pasma 1800 lub wydzielą z U900.

Obrazek

Pozdrawiam
 #1073955  autor: spotify
 12 cze 2019, 19:55
Pawrzes pisze:
12 cze 2019, 17:54
spotify, odpowiedź na takie pytania zna Witek.
Niech to szlag....
Nie chce mi się specjalnie konta na ćwierkaczu zakładać, żeby do Witka napisać :(
Czy ktoś tu z szanownych użytkowników może podpytać przy jakieś okazji Witka o tą stację w Bojanie z pytaniem - kiedy ona zostanie postawiona fizycznie ? :-)
Dla przypomnienia ponownie wklejam link do GUNB
http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/captcha ... 8cf18e889/
 #1073957  autor: matek451
 12 cze 2019, 20:42
Możesz sobie pytać do woli i tak nie odpowie, to norma u nich. Nie gada z byle kim, na FB tez nie odpowiada bo po co? Brak szacunku dla ludzi to norma u niego teraz, to skutek awansu i zadawania się z Gruszką. Ten to nawet na maile do niego od zwykłego zjadacza chleba nie odpowiada, wrzuca do kosza. Produkuje się na swoim blogu gdzie wymienia uprzejmości ze swoimi dupowłazami, którym od czasu do czasu rzuci jakiś gadżet a ci się cieszą jak małpy. Konta ludzi krytycznie podchodzących do takiej zabawy i zadających kłopotliwe pytania są banowane.
Ci ludzie zapomnieli z czyich pieniędzy żyją. Typowe dzieci korporacji. Do kontaktów z plebsem mają ludzi na swoim Forum więc zapytaj tutaj https://forumplay.pl/showthread.php/451 ... post505091 @jahu przynajmniej się stara.
 #1073961  autor: iphoneski
 12 cze 2019, 21:25
Dokładnie, na forum Play są odpowiednie wątki w których pojawiają się odpowiedzi dość szybko.
 #1073965  autor: matek451
 12 cze 2019, 21:59
To zasługa moderatora @jahu, który przejął na siebie te obowiązki i jako jedyny poczuwa się aby informować ludzi o planach P4 w tym temacie. Informacje ma z działu technicznego.
 #1073969  autor: Pawrzes
 12 cze 2019, 22:34
sql pisze:
12 cze 2019, 19:14
Pawrzes "w nowej konfiguracji" czyli wszędzie gdzie jest oficjalnie "5G Ready"?
Na każdej gdzie jest UMTS 900.

Pozdrawiam
 #1073970  autor: spotify
 12 cze 2019, 22:38
@matek451
@iphoneski
Dzięki za pomoc. Jak widać w każdej sieci są dymy i mają gdzieś.
Ja kiedyś dwa razy potrzebowałem pomocy w Orange i na Wojtka akurat narzekać nie mogę.

W każdym razie na forum Play nie mam też konta i nie będę zakładać. Czy takie informację też otrzymam z działu technicznego z Play jak do nich zadzwonie?
Jeśli nie, to niech się rodzinka zajmie tym tematem. Od wszystkiego nie jestem. Najwyżej po umowie zmienią operatora.
 #1073972  autor: iphoneski
 12 cze 2019, 22:48
@spotify
Jak zadzwonisz raczej nic się nie dowiesz, wyślij mi w PW o jaką stacje dokładnie chodzi to rano napiszę.
 #1073978  autor: matek451
 12 cze 2019, 23:36
Do niedawana to nawet na Forum nie puszczali pary z ust, teraz to inicjatywa moderatora bo ile razy miał pisać ze P4 nie udziela takichinformacji. Tym bardziej ze na Forum Plusa chwalą się każdym pasmem na BTS-ie, w Orange i T-Mobile chętnie informacji udziela BOK i Dział Techniczny więc i Play poszedł po rozum do głowy i przełamali monopol Gruchy na jego blogu. Teraz chętnie dzielą się informacjami bo właściwie nie mają wyboru.To nowa polityka informacyjna spółki.
 #1074038  autor: Mixiorek
 13 cze 2019, 17:35
Sadyba Best Mall. Trwa rozmowa (VoLTE). Schodzę z parteru na poziom -1. HO do 3G a potem drop :/ Jestem na poziomie -1, dostępne tylko 3G. Nawiązuje ponownie rozmowę. Słyszę rozmówcę w miarę ok. Rozmówca mówi, że w zasadzie to mnie nie słyszy. Kończę rozmowę by ją dokończyć po wyjechaniu z garażu. Obok są dwie stacje własne Play oddalone o 200-300m? Niby mają L800. Jakieś takie chyba nie za mocne...
Jak to było? N! ma dużo stacji bo ma pikokomórki? :P Od poziomu -1 do poziomu +2 N! ma z nich full zasięg LTE. Żeby nie było. W Leclercu na Ursynowie to samo.
To by było na tyle. Skandaloza.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1074071  autor: WellDone
 13 cze 2019, 23:35
W Playu było ostatnio szkolenie wewnętrzne z sieciowcami. Podobno opowiadali jak to jest w każdej sieci i tylko o Plusie mówili, że nieprzyzwoicie odstaje od reszty. Nakłady inwestycyjne są tak mizerne, że z 5G bez połączenia infrastruktury będą mieć pseudo 5G.
Ktoś z forum był na tym szkoleniu i powie coś więcej?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1074072  autor: iphoneski
 13 cze 2019, 23:40
Jak tam takie Ameryki odkrywali to w sumie i ja mógłbym to szkolenie przeprowadzić :)
Przecież Plus cały czas twierdzi że tylko wspólna sieć 5G da efekty. A dlaczego tak? Żeby wydać możliwie najmniej a mieć 5G :)
  • Strona 479 z 533
  • 1
  • 477
  • 478
  • 479
  • 480
  • 481
  • 533
  • 1
  • 477
  • 478
  • 479
  • 480
  • 481
  • 533