DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 110 z 179
  • 1
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 112
  • 179
 #1073721  autor: matek451
 10 cze 2019, 21:42
Ja na Orange nie narzekam z dwóch powodów. Pierwszy to pre-paid i 72GB na 21 dni za piątaka, drugi bo działa tak https://www.speedtest.net/result/8326293532, a T-Mobile bez limitu u sąsiada kilka razy wolniej. Play daleko z przodu a Plus na należnym mu 4 miejscu. Jak zawsze zresztą korzystam z "patologicznych" ofert na pre-paid, kiedyś przez 5lat z DIL-a za 5 zł no limit a teraz z "promocji" na Orange FREE i NbL na InK50.
 #1073722  autor: iphoneski
 10 cze 2019, 21:49
Ja mam kartę w Play i O i po dłuższych testach O działa wyraźnie gorzej. Czasami gdy oglądam jakąś transmisję na żywo potrafi się przyciąć mimo dobrego zasięgu co w play praktycznie się nie zdarza i generalnie prędkości jeśli chodzi o Bydgoszcz ale nie tylko lepsze mam w play. Orange ma oczywiście lepszy zasięg w kraju ze względu na większą liczbę stacji, no ale to w play zmienia się na bieżąco. Chciałem się do nich przenieść ale niestety przynajmniej jeśli chodzi o kartę wygląda to dość słabo. W Orange widać to rozdawnictwo gigabajtów, często przy obecności wszystkich pasm prędkości są takie sobie średnie a w play idzie o wiele szybciej. Chętnie bym też T-Mobile sprawdził, ale nie wiem jaka taryfa nie ma ograniczeń prędkości.
@spotify Ja tel służbowy lepiej wyjaśniłem. Służbowa karta jest jako Esim w iPhone. Jak siedzę w domu i nie robię nic to służbowy odbieram a jak jestem na wyjeździe prywatnym to albo wyłączam kartę albo zostawiam i odrzucam połączenia.
 #1073723  autor: WellDone
 10 cze 2019, 22:14
Nie mam problemu z służbowym w telefonie prywatnym, bo po godzinach pracy mam ustawione "nie przeszkadzać" z wyjątkiem na numery prywatne ;)
Oferta w Play to tylko RBM Siema. 3 doładowania po 100zł co 2miesiące i mam 120GB + 6 * 10 = 180GB / 6 = 30 GB na miesiąc a jak braknie to jednym kliknięciem odpalam kolejne 10GB. Zostaje na to 120zł które wykorzystuje też na rozmowy międzynarodowe. Sumarycznie płacę 50zł miesięcznie i nie muszę się z niczym szczypać. Jak Play NEXT, odpali Volte/Wifi calling, albo T-mo zrobi taką ofertę to się do nich przeniosę ;) Nigdy więcej umów terminowych. Telefony i tak kupuje w sklepie.

Co do jakości O to wszystko zależy od lokalizacji. W dużych miastach, a w takich przeważnie przebywam wszystko działa bardzo dobrze. Rozumiem i wiem, że są miejsca gdzie N! niedomaga, ale taka już specyfika współczesnych opów - ciągle w budowie. Statystycznie jednak to N! ma najlepszą sieć w kraju i peplanina, że u mnie w Krynicy działa do d@@y jest mocno infantylne...

Aha, co do EVS w Orange to mają wprowadzić to w końcu w tym miesiącu. Oczywiście nie dotyczy to roamingu w Play, bo przecież nie działa Volte w RK ;)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1073725  autor: fwitkowski17
 10 cze 2019, 22:27
iphoneski pisze:
10 cze 2019, 21:49
Ja mam kartę w Play i O i po dłuższych testach O działa wyraźnie gorzej. Czasami gdy oglądam jakąś transmisję na żywo potrafi się przyciąć mimo dobrego zasięgu co w play praktycznie się nie zdarza i generalnie prędkości jeśli chodzi o Bydgoszcz ale nie tylko lepsze mam w play. Orange ma oczywiście lepszy zasięg w kraju ze względu na większą liczbę stacji, no ale to w play zmienia się na bieżąco. Chciałem się do nich przenieść ale niestety przynajmniej jeśli chodzi o kartę wygląda to dość słabo. W Orange widać to rozdawnictwo gigabajtów, często przy obecności wszystkich pasm prędkości są takie sobie średnie a w play idzie o wiele szybciej. Chętnie bym też T-Mobile sprawdził, ale nie wiem jaka taryfa nie ma ograniczeń prędkości.
@spotify Ja tel służbowy lepiej wyjaśniłem. Służbowa karta jest jako Esim w iPhone. Jak siedzę w domu i nie robię nic to służbowy odbieram a jak jestem na wyjeździe prywatnym to albo wyłączam kartę albo zostawiam i odrzucam połączenia.
Ograniczenie prędkości tyczy się tylko pakietów nielimitowanych, więc jak kupisz nowy starter to wyłącz pakiet odnawialny i aktywuj pakiet data np. 1 GB na 0,5 roku za 5 zł, 2 GB za 13 zł na miesiąc czy 20 GB na 5 dni za 20 zł. Nie mają limitu prędkości. Taryfa internet na kartę blueconnect również nie posiada limitu prędkości - starter z "Do 111 GB po doładowaniu" na froncie na 100% nie ma żadnych ograniczeń.
 #1073731  autor: spotify
 10 cze 2019, 23:10
WellDone pisze:
10 cze 2019, 22:14
Nie mam problemu z służbowym w telefonie prywatnym, bo po godzinach pracy mam ustawione "nie przeszkadzać" z wyjątkiem na numery prywatne ;)
Nic tak nie zastąpi trzymania telefonu w domu na półce i mieć komfort psychiczny, że ze smyczą nie jesteś wszędzie.
Ponadto - na telefonie służbowym podobnie jak na lapie korzystam tylko ze spraw służbowych.
Od reszty jest wolność własna czyli prywatny komp oraz telefon.

Oferta w Play to tylko RBM Siema.
Ok, zatem powodzenia z Play. Jestem ciekaw, jak będziesz zadowolony i jaki będzie odnośnik do TM oraz do obecnego służbowego Orange
Jak Play NEXT, odpali Volte/Wifi calling, albo T-mo zrobi taką ofertę to się do nich przeniosę ;) Nigdy więcej umów terminowych. Telefony i tak kupuje w sklepie.
No widzisz, szkoda że masz Orange słuzbowe bo tak byś mógł skorzystać z Orange Flex :-)
Co do jakości O to wszystko zależy od lokalizacji.

Tak jest i się z tym zgadzam. Ale z reguły widzę takie wady w stosunku do TM
1) Większy problem z połączeniami, głownie na 2G i na totalnych zadupiach. Tego nie ma w TM. Oraz w O więcej dropów
2) Z reguły trochę wolniejszy net. Nie ma przepaści ale z reguły jest wolniejszy. I czasami zamrożenia sesji.
3) Problem u mnie na chacie z Orange z połączeniami. Oczywiścei ratuje mnie wifi calling ale nie po to płacę za usługi Orange aby w miescie korzystać z usług innych (jako wifi) żeby gadać po Orange. Cały czas licze, że Orange dowiesi anteny do stacji TM (nadal jest tylko TM na tej stacji) i przez to w końcu się polepszy u mnie w domu. Z TM nie mam problemów.
Reszta to raczej zalety w O. Lepszy system. Mniejsze pingi. Lepsze oferty. Itd
Ogólnie w Orange wystarczy że lepiej dopieszczą voice i zbliżą się do TM a już będzie świetnie, bo w sumie tylko do gorszej jakości połączeń w stosunku do niemieckiej sieci mam najwięcej zastrzeżeń i uwag.
Najważniejsze, że jak pisałeś wchodzą w EVS oraz.....że nadrabiają czerwony długopis, który nie tak dawno był głownie w użyciu.
TMobile poza tą lepszą jakością połączeń i z reguły szybszym netem (wiadomo, mniej ludzi) nie ma nic więcej do zaoferowania. Oferty ma słabe.
Wifi Calling też w O lepiej działa i stabilniej (przynajmniej na Iphone)
Rozumiem i wiem, że są miejsca gdzie N! niedomaga, ale taka już specyfika współczesnych opów - ciągle w budowie. Statystycznie jednak to N! ma najlepszą sieć w kraju i peplanina, że u mnie w Krynicy działa do d@@y jest mocno infantylne...
Sieci mobilnej tak mają, że nie w każdym miejscu są idealne. To kazdy myślący homo sapiens wie, że sieci mobilne to sieci mobilne i żadna nigdy w każdym miejscu i o każdej porze nie bedzie najlepszą. Zawsze trzeba iść na kompromis, bo życie to kompromis we wszystkim.
A jak sam wiesz nie wytłumaczysz pewnym tutaj i nadal się będą upierać, że Play albo Plus są lepsze. I nie tylko Ty tak piszesz i uważasz - statystycznie N! wygrywa w skali kraju i tego nikt na razie nie przeskoczy. No ale sam wiesz jak jest......głownie w Krynicy :mrgreen:

Dla mnie Play to jeszcze nadal raczej ciekawostka niż poważny operator. Jeśli kogoś bawi użeranie się w tej sieci to jego sprawa (ciągłe jakieś zabawy i kombinacje od powstania tej sieci, żeby coś ominąć lub sobie poprawić). Dopóki nie skończą z budową i nie wyłączą całkowicie RK (i tak trzeba je mieć z powodów jeszcze braków pokrycia) to mnie tam nie zobaczą. Mimo, że stopniowo się poprawiają i są miejsca teraz gdzie po budowie o nowe stacje mają jedne z lepszych parametrów, jak nie najlepsze (ale do czasu, bo brak obciążenia to nie próżnia i nowe ich stacje to też czeka)

PS A po co Ci oferta nie terminowa? Lubisz się bawić operatorami czy raczej wolisz wolność i lubisz zmienić, jeśli się coś na lepsze zmieni?
RBM Siema to na kartę, więc w ogóle widzę, że z abo kończysz :P
 #1073742  autor: matek451
 11 cze 2019, 06:39
Oczywiście nieprawdą jest jakoby startery T-Mobile za 5 zł z 7GB na start z napisem 111GB na obwolucie( bo w rzeczywistości to przepakowany poprzedni starter z 1 GB) nie posiadały limitu DL. Sprawdzone kilkakrotnie, operator blokuje DL na poziomie 20Mb/s.
 #1073775  autor: iphoneski
 11 cze 2019, 11:14
Dzięki panowie, Play ma wprowadzić ESIM do końca roku także wtedy główna będzie jako ESIM a do normalnego wejścia będzie można włożyć T-M i sprawdzić jak sobie radzą.
 #1073783  autor: spotify
 11 cze 2019, 11:36
@WellDone
Coś czuje, że po przejściu do Play zatęsknisz za Iphone :mrgreen:

@iphoneski
Daj później znać, jakie u Ciebie są różnice po testach w TM.
W mojej opinii, gdzie Play ma L2600 tam z reguły jest najszybszy (20Mhz robi swoje). Gorzej jak tych L2600 nie ma (brak na maszcie albo nie dociera już sygnałem)
 #1073819  autor: Remington
 11 cze 2019, 14:56
spotify pisze:
10 cze 2019, 23:10
Dla mnie Play to jeszcze nadal raczej ciekawostka niż poważny operator. Jeśli kogoś bawi użeranie się w tej sieci to jego sprawa (ciągłe jakieś zabawy i kombinacje od powstania tej sieci, żeby coś ominąć lub sobie poprawić). Dopóki nie skończą z budową i nie wyłączą całkowicie RK (i tak trzeba je mieć z powodów jeszcze braków pokrycia) to mnie tam nie zobaczą. Mimo, że stopniowo się poprawiają i są miejsca teraz gdzie po budowie o nowe stacje mają jedne z lepszych parametrów, jak nie najlepsze (ale do czasu, bo brak obciążenia to nie próżnia i nowe ich stacje to też czeka)

Przedwczoraj: wkładam kartę Play do telefonu, zasięg własny złapany, SMS konfiguracyjny przychodzi itd., dzwonię na niego żeby sprawdzić czy wszystko działa i... słyszę, że abonent niedostępny. Mijają 4 lata odkąd odszedłem od nich z głownym numerem i jak widać cały czas dzieje się ta sama historia.
 #1073827  autor: spotify
 11 cze 2019, 16:18
Remington pisze:
11 cze 2019, 14:56
Mijają 4 lata odkąd odszedłem od nich z głownym numerem i jak widać cały czas dzieje się ta sama historia.
To się niestety zdarza nadal. Nie ma sieci bez wad.
Jak pisałem wyżej - każdy z nas caly czas musi iść na kompromis.
Najlepsza jeszcze sieć - Tmobile ale jak wiadomo - ich system to pomyłka, oferty słabe (z reguły jedne z droższych sieci), brak porządnej submarki, only L800 nie wszędzie ale zapchane
Trochę gorsza sieć - Orange - gorsza jakość połączeń, więcej czerwonego długopisu itd
Play - ułomności od lat, chory RK bo brak pokrycia itd
Plus - wiadomo bo już nie chce mi się wymieniać
Oczywiście skupiłem się na wadach i to z grubsza ale chodzi o to, że chciałem zwrócić uwagę, że zawsze musimy wybierać tak zwane mniejsze zło.

Faktem jest, że N! nadal rządzi w skali kraju ale zaraz Play ich może przegonić bo będzie połączenie zalet O i TM i będzie miał najmniej wad.
 #1073829  autor: fwitkowski17
 11 cze 2019, 16:27
matek451 pisze:
11 cze 2019, 06:39
Oczywiście nieprawdą jest jakoby startery T-Mobile za 5 zł z 7GB na start z napisem 111GB na obwolucie( bo w rzeczywistości to przepakowany poprzedni starter z 1 GB) nie posiadały limitu DL. Sprawdzone kilkakrotnie, operator blokuje DL na poziomie 20Mb/s.
To ja ci powiem że dostałem odpowiedni starter i nie mam limitów prędkości. Najwięcej miałem 124 Mbps, a speedtest sprzed chwili: Obrazek[/img]
 #1073842  autor: spotify
 11 cze 2019, 17:18
WellDone pisze:
09 cze 2019, 17:52
T-Mobile ma obecnie beznadziejną i ograniczoną ofertę. Co z tego, że za full wypas zapłacę tylko 40zł jak muszę podpisać umowę na 2 lata i jak w tym czasie będę potrzebował więcej niż te 20GB to nie ma takiej opcji i muszę kisnąć do końca okresu rozliczeniowego z 1mb/s. To jest głupota, że chcę dokupić więcej transferu, a nie mogę.
Sprawdziłem w innych sieciach.
Dla przykładu kliknąlem w oferty Play i też nie widzę, aby można było dokupić dodatkowy pakiet danych :shock:
https://www.play.pl/dokumenty/2019/1069 ... -06-05.pdf

Podobnie w Orange (gdzie w najtańszych po wykorzystaniu danych spada Ci aż do 16Kb/s)

Czy może ktos to wyjaśnić? Czy to wygląda na to, że obecnie operatorzy dają niby no limit a potem lejek a dokupić dodatkowego pakietu nie można?
 #1073845  autor: iphoneski
 11 cze 2019, 17:37
@spotify W Play możesz dokupić 10 giga za 15 zł do abo a w najnowszej ofercie Home box masz 100 giga za 20 zł na karcie Data. Kiedyś te 10 giga było za 10 zł no ale tanio w play to już było :)
 #1073851  autor: spotify
 11 cze 2019, 18:17
@iphoneski
Gdzie to jest napisane w regulaminie w tych nowych ofertach od 2-3 tygodni, gdzie Play je zaprezentował?
Ja tego nie widzę.
Podobnie nie widzę tego w Orange.

Co do karty data i podpięcia go w pod swój numer pakietem danych to już wiele lat temu było w Orange. Wiem że też to było w TM. Teraz nie wiem.
 #1073890  autor: JFK2016
 12 cze 2019, 00:26
matek451 pisze:
09 cze 2019, 23:21
Na moim łódzkim "zadupiu" , BTS-y wszystkich cirka 400m. Networks z kompletem 4 pasm LTE i ich agregacją. Właśnie kolega, sąsiad wziął Domowy z T-Mobile i już żałuje, oferta do 60Mb/s z B525, agregacja B7+B3 wieczorami DL 10-20Mb/s ale dochodzą ogromne problemy z ping do serwerów w grach.
Ma też stary B593 s-22i pre-paid w Play i tu na LTE2600 sztywne ponad 100Mb/s a w grach żadnych problemów.
Przecież to standardowe zachowanie sieci, gdy zależy nam na najwyższej jakości połączenia, niskich i powtarzalnych opóźnień to tylko w opcji bez LTE-A, ale do tego sieć operatora nie może być dojechana (w Play po wyrzuceniu "szkodników" sieć działa świetnie).
matek451 pisze:
09 cze 2019, 23:21
Na koniec Plus abonament, agregacja LTE1800+900 na E5186, prędkości 10-40Mb/s w zależności od pory dnia. ale to już jego ostatnie dni, juz mi się znudził taki internet ostatniego wyboru 200GB za 30 zł.
Pytanie , który operator jest numerem jeden w Łodzi i jak widać T-Mobile skutecznie nie daje rady nawet z BTS-a z 4 CC CA, jego partner z tego BTS-a działa kilka razy szybciej. Reasumując po co mi domowy z T-Mobile?.
To są bzdury wyssane z palca-wszyscy sąsiedzi siedzą w Plusie i w T-Mobile. Może się zdarzy 1/100 przypadek gdzie T-Mobile przy komplecie pasm ma problem z przeciążeniem sieci (to musi być "pustynia internetowa" lub brak zasięgu pozostałych opów). Poza tym w tej chwili "sieć Januszy" to Orange, odbije im się to "czkawką" jak wcześniej Play. Orange też sprzedaje praktycznie internet bez limitu od 3 lat w ofercie dla firm (999GB/m-c) i nie słyszę płaczu.
iphoneski pisze:
10 cze 2019, 21:49
W Orange widać to rozdawnictwo gigabajtów, często przy obecności wszystkich pasm prędkości są takie sobie średnie a w play idzie o wiele szybciej.
Oczywiście że widać, w tej chwili u mnie w Łodzi działa niewiele lepiej od Plusa. Play po wyrzuceniu Januszy działa najlepiej (nie wiem jak działa T-Mobile, ale w otoczeniu sieciowym widzę najwięcej po Play uruchomionych nadajników z LTE2600), w P4 rok temu było 2Mbps bez lejka i gigantycznym zamulaniem internetu (LTE2600, przy poziomie sygnału -55-60dB), także działał gorzej od darmowego BDI, teraz w godzinach szczytu jest minimum 30Mbps.
spotify pisze:
11 cze 2019, 16:18
Faktem jest, że N! nadal rządzi w skali kraju ale zaraz Play ich może przegonić bo będzie połączenie zalet O i TM i będzie miał najmniej wad.
Twoim faktem, oderwanym od realu.
 #1073893  autor: matek451
 12 cze 2019, 04:58
A gdzie ja napisałem że T_Mobile jest u mnie przeciążone a BTS zajechany ? Działa nie za szybko i tyle, wieczorami klienci T-Mobile robią swoje, Na stałe 60Mb/s sąsiad nie ma co liczyć a przyzwyczajony jest do innych prędkości w Play, DIL na RBM przez 5 lat wywarł na nim niezapomniane wrażenie. .
Oferta zresztą z limitami więc trudno spodziewać się szału. Działa tak jak powinna, w szczycie DL do 20Mb/s, w pozostałych porach szybciej. Opcja do 20Mb/s za pół litra wódki na dodatek bez limitu więc i T_Mobile to sieć Januszy wg. twoich kryteriów i rozdawnictwo TB za pół darmo. Orange za 1TB dla firm kasuje przynajmniej około 62 zł brutto od Firm. W tej chwili to partnerzy z NetWorks licytują się kto da więcej za mniej, w abonamencie T-Mobile jest pierwszy a w pre-paid Orange jest pod tym względem numerem 1. Więc korzystam z pomarańczy póki jest okazja , jest dość szybko bo na "mojej wsi "jeszcze o tym nie wiedzą. Nie moją winą jest to że Plus ma 25MHz na BTS-ie i wiernych klientów CP w okolicy. Oferty Zygmunta w nowym SD to lipa ale oni o tym nie wiedzą. Są zadowoleni bo tragedii nie ma ale w porównaniu z konkurentami tylko 4 lokata.
A co do ping w T-Mobile to bądź poważny, chyba nie myślisz że nie sprawdzone po kole przez sąsiada i na pojedyńczych pasmach LTE na B525? Nie masz do czynienia z Januszem,, dodatkowo wszyscy operatorzy przetestowani osobiście, na każdym z pasm LTE, każdej agregacji , zarówno w 2 CC CA, 3 CC CA i 4 CC CA z QAM256 oraz w 2 CC CA MIMOO4x4 z pobliskich BTS-ów na WF860/WF830 przy idealnych parametrach sygnału i wyniki takie a nie inne, Play poza wszelką konkurencją choć boli trochę brak MIMO4x4 na BTS-ie..

T-Mobile ma problemy z routingiem od słynnego już pożaru i w grach niestety spisuje się kiepsko, temat wałkowany na forach wielokrotnie ale kto powiedział ze mobilny na dodatek bez limitu danych za śmieszną kasę ma do tego służyć?
PS. Teraz rozdawcą i to TB jest T-Mobile i jakoś nie walczysz z tą "patologią" jak z DIL, bądź konsekwentny , 29 zł/m-c nawet z ograniczonym do 20Mb/s DL za TB danych to jest populizm porównywalny z pakietami na pre-paidach Orange. Masz pole do popisu a ja na forach nie widzę twojej masowej krytyki tych operatorów. Ich oferty skutecznie zabijają sieć LTE NW szczególne tą opartą na only LTE800 u każdego.
 #1073902  autor: Remington
 12 cze 2019, 09:21
spotify pisze:
11 cze 2019, 16:18
Plus - wiadomo bo już nie chce mi się wymieniać

@spotify
korzystam od 2 lat z Plusa na iPhonie i nie mam absolutnie żadnych problemów (podobnie w iPadzie i w nawigacji), a działa mi lepiej niż wcześniej w "certyfikowanym" Orange, o również "certyfikowanym" Playu nie wspominając. Trudno mi wymienić jakieś wady codziennego korzystania, a średnio raz na miesiąc podróżuję też po Polsce. Fakt, mają niekompetentny BOK (ale rzadko się korzysta), a promocje czasem głupieją lub się nie aktywują (i wtedy trzeba do BOK napisać, ale to też rzadkość) oraz 2 razy na przestrzeni tych 2 lat miałem problem z netem (raz na obrzeżach Warszawy, drugi na Stadionie Narodowym).
  • Strona 110 z 179
  • 1
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 112
  • 179
  • 1
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 112
  • 179