DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 85 z 100
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 100
 #1067993  autor: neotele
 21 mar 2019, 13:08
Należy jednak pamiętać, że Internet idzie przez serwery w UK, więc jest duży ping, co może być problemem dla niektórych użytkowników/aplikacji.
 #1068537  autor: ikarPL
 28 mar 2019, 10:16
Opiszę swoje doświadczenia, szczególnie że ktoś pytał o internet w Lycamobile. Jakość połączeń - ok, sms - działa MMS - BRAK (!!!), internet - Wrocłąw 4G zasieg 4/5 i co?? Słabo. Pingi powyżej 100ms a najczęsciej w granicach 200-300ms, utrata pakietów czesto 6% i więcej, predkość bardzo często 5-8Mbps. TV nie da sie oglądać bo tnie. Niestety, wole zapłacić więcej ale już nie doładuje konta w Lyca. Testowałem sieć 3 miesiące - jeszcze mam pakiet prawie miesiąc i koniec.
 #1070968  autor: sql
 03 maja 2019, 16:47
Czy Lyca stosuje jakieś FUPy gdy rozmawiamy dużo np. 1500 minut w miesiącu ?
 #1072202  autor: user11
 20 maja 2019, 19:09
Na pytanie "Czy można udostępniać internet z telefonu do laptopa?" Lyca Mobile odpisało:
"Oferta przeznaczona jest do użytku niekomercyjnego, prywatnego i osobistego – Lycamobile zastrzega sobie prawo do wycofania lub zawieszenia oferty lub odłączenia użytkownika w przypadku podejrzenia, że oferta używana jest dla celów komercyjnych lub do podłączenia innych urządzeń (włączając modemy, routery, tablety), bądź innych sposobów podłączenia komputera osobistego, które obejmują używanie telefonu komórkowego jako hotspota w celu podłączenia wielu urządzeń lub jeśli używana jest do dzielenia łącza internetowego."

Czy to oznacza, że nie można udostępniać internet z telefonu do laptopa?
 #1072213  autor: Remington
 20 maja 2019, 21:13
Nie można i chyba nigdy nie było można.

Blokują to jakoś systemowo, ale niektórym to działa, a niektórzy znaleźli obejście (gdzieś w tym wątku powinny być wskazówki). Zerwania umowy przez Lyca chyba nikt nie doświadczył.
 #1072447  autor: aster
 23 maja 2019, 19:06
Panowie, jak wygląda adres IP jeśli używasz net na karcie lycamobile?

Może ktoś sprawdzić czy jesteśmy wtedy pod polskim czy angielskim adresem IP?
 #1072876  autor: Norbas
 30 maja 2019, 19:36
Jestem w Virgin Mobile.
Zastanawiam się nad przeniesieniem numeru. Już zdecydowałem że do a2mobile ale dziś się okazało że od 1 lipca bedzie trzeba płącić nawet za odebrane rozmowy poza PL...internet itd.
Mam od miesiąca też kartę Lycamobile którą zamówiłęm na testy i zaczynam od jutra testować.
Czy warto się przenieść do tej sieci?
Zależy mi na tym by mieć w ramach wykupionego pakietu też pakiet danych do wykorzystania poza PL , odbierać i wykonywać rozmowy bez dodatkowych kosztów...
Czy przechodząc do Lycamobile będę zadowolony?
Jak jest z zasięgiem np w Niemczech?
Pierwszy minus jaki widzę w wątku to brak możliwości udostępniania internetu np na laptop... z tego bym chętnie korzystał i nie wiem dlaczego blokują?
Próbowałem kilka razy porozmawiać na infolinii by dopytać o szczegóły ale trafiam zawsze na człowieka o imieniu Norbert... który nie chce się przedstawić z nazwiska a do tego rozmowa z nim to jak bieg na bosaka po szkle... po prostu tak specyficzny i dziwny że gadać się nie da po ludzku...
PS. Czy ja dobrze interpretuję, że mając wykupiony pakiet Do wszystkich S mogę w jego ramach wykonywać połączenia do Polski czy też muszę płacić dodatkowo będąc poza PL?
 #1072878  autor: patrix-83
 30 maja 2019, 20:09
Lycamobile wprowadziła nowość czyli przechodzenie pakietu internetowego na następny miesiąc i jego kumulacja:
https://www.lycamobile.pl/pl/special-of ... nretowych/

Skorzystaj z kumulacji danych Internetowych w następujących pakietach:
Do Wszystkich S PLN 20.00 *139*4819# 30GB
Do Wszystkich M PLN 25.00 *139*4829# 35GB
Do Wszystkich L PLN 39.00 *139*4839# 40GB
Do Wszystkich XL PLN 49.00 *139*4850# 50GB

Regulamin:
Pakiety krajowe (Do Wszystkich) posiadają teraz opcję kumulacji danych Internetowych. Po upływie ważności pakietu niewykorzystane dane zostaną przypisane do kolejnego pakietu pod warunkiem, że odnowisz swój pakiet w ciągu tygodnia od jego dezaktywacji. Niewykorzystany transfer zostanie dodany do salda pakietu w ciągu 24 godzin od aktywacji pakietu.
Kumulacja danych Internetowych dotyczy tylko niewykorzystanego transferu z pakietów krajowych (Do Wszystkich) uruchomionych w ciągu ostatnich 30 dni. Niewykorzystane dane przypisywane są do salda pakietu jednorazowo.

Coraz bardziej polepszaja oferte, gdyby nie to ze net przechodzi przez serwery angielskie co powoduje wysoki ping to bylby to jeden z najlepszych MVNO w Polsce.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2019, 20:15 przez patrix-83, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1072882  autor: adbadbad
 30 maja 2019, 20:20
W momencie, gdy jest duży, strony chodzą wolniej i wydaje się, że wszystko jest ociężałe. Jednak najważniejszy jest w grach. Zwłaszcza w rywalizacji między graczami. Im mniejszy PING tym szybciej komunikujemy się z grą i tym jesteśmy „szybsi”. Łatwiej zwyczajnie reagujemy na to, co się dzieje na ekranie.
 #1072883  autor: patrix-83
 30 maja 2019, 20:22
Norbas pisze:
30 maja 2019, 20:13
Co w praktyce oznacza dla typowego użytkownika wysoki ping?
Np. nie możność grania albo utrudnione granie w różne gry na smartfonie wymagające być cały czas online, zauważyłem też że grafika się wolniej wczytuje na stronach www i same strony www sie wolniej wczytują w smartfonie a i o dziwo jest to przeszkodą czasem w oglądaniu streamingu na youtube a nie powinno mieć wpływu. Mam to przetestowane z kartą Lycamobile PL ponieważ używam też tej sieci jako zapasowej karty międzynarodowej.
 #1072884  autor: Norbas
 30 maja 2019, 20:25
Ok, ale w użytkowaniu z wyłączeniem gier czyli typowo, facebook, messenger z rozmowami video, www to się lycamobile sprawdzi?
Bo się dalej zastanawiam czy przenosić numer do nich czy najpierw kilka miesięcy przetestować.
No i jak jest z tymi pakietami Do wszystkich S - mogę dzwonić do Polski z zagranicy bez dodatkowych kosztów czy to działa tylko w PL a jak jestem poza krajem to płacę za każde połączenie wychodzące?
Za odbieranie za granicą chyba nie płaci się nic?
 #1072890  autor: aster
 30 maja 2019, 21:41
Lycamobile jest nadal problematyczną siecią jeśli chodzi o udostępnianie netu z telefonu ("tethering")?
 #1072898  autor: patrix-83
 30 maja 2019, 22:45
Norbas pisze:
30 maja 2019, 20:25
Ok, ale w użytkowaniu z wyłączeniem gier czyli typowo, facebook, messenger z rozmowami video, www to się lycamobile sprawdzi?
Bo się dalej zastanawiam czy przenosić numer do nich czy najpierw kilka miesięcy przetestować.
No i jak jest z tymi pakietami Do wszystkich S - mogę dzwonić do Polski z zagranicy bez dodatkowych kosztów czy to działa tylko w PL a jak jestem poza krajem to płacę za każde połączenie wychodzące?
Za odbieranie za granicą chyba nie płaci się nic?
Tak, w Lyca PL działa prawdziwy RLAH czyli jak pojedziesz za granice do krajów UE to będziesz wykonywał połączenia do Polski i odbierał tam bezpłatnie w ramach no limitu i smsował też bezpłatnie pod warunkiem że masz właśnie wykupiony np. PAKIET DO WSZYSTKICH S. Mam to przetestowane to wiem. O dziwo internet też mi schodził z tej paczki 30GB jak byłem za granicą gdzie normalnie nie powinien więc miałem cały pakiet do dyspozycji za granicą również :)
Odpowiadając na pierwszą część pytania to ten internet w Lyca PL aż tak znowu tragiczny nie jest, korzystać się da jeśli chodzi o podstawowe sprawy także spokojnie przenoś numer.
aster pisze:
30 maja 2019, 21:41
Lycamobile jest nadal problematyczną siecią jeśli chodzi o udostępnianie netu z telefonu ("tethering")?
Z tego co mi wiadomo tethering w Lyca PL jest zabroniony ale sam tego nie testowałem to się nie wypowiem bo nie chcę ryzykować blokady transmisji danych na karcie sim. Najlepiej jak zadzwonisz na infolinie Lyca i dopytasz czy zmienili stanowisko w tej kwestii.
 #1072900  autor: Norbas
 30 maja 2019, 22:55
OK. A jak jest z tą nieszczęsną "polityką uczciwego korzystania"?
Bywa że w roku 50-55% czasu spędzam poza PL i czy Lyca zaczyna wtedy pobierać dodatkowe opłaty za rozmowy i internet? Komuś się to zdarzyło?
Znajomy ma abonament firmowy w Plusie i w takim przypadku dostaje smsa i zaczynają mu pobierać nawet za odebrane...
PS. Co to jest RLAH?
Dodam jeszcze, że konsultant powiedział mi że najlepiej jakbym pierwszy raz pakiet aktywował będąc w PL.... dlaczego? To znaczy że jak teraz jestem poza PL to coś może pójść nie tak jak aktywuję Do Wszystkich S ?
 #1072901  autor: patrix-83
 30 maja 2019, 23:11
Norbas pisze:
30 maja 2019, 22:55
OK. A jak jest z tą nieszczęsną "polityką uczciwego korzystania"?
Bywa że w roku 50-55% czasu spędzam poza PL i czy Lyca zaczyna wtedy pobierać dodatkowe opłaty za rozmowy i internet? Komuś się to zdarzyło?
Znajomy ma abonament firmowy w Plusie i w takim przypadku dostaje smsa i zaczynają mu pobierać nawet za odebrane...
PS. Co to jest RLAH?
Dodam jeszcze, że konsultant powiedział mi że najlepiej jakbym pierwszy raz pakiet aktywował będąc w PL.... dlaczego? To znaczy że jak teraz jestem poza PL to coś może pójść nie tak jak aktywuję Do Wszystkich S ?
RLAH - ROAMING LIKE AT HOME czyli roaming jak w domu - to jest to o czym Ci pisałem czyli rozmawiasz i smsujesz z UE do PL bezpłatnie w ramach swojego pakietu i odbierasz też gratis.
Ja byłem za granicą 8 dni z kartą LYCA PL, nie wiem co się stanie jak będziesz dłużej niż miesiąc i może być tak że też będziesz mieć doliczane opłaty a może i nie. W abonamentach w dużych sieciach typu Play, T-Mobile, Orange i Plus obowiązuje 30 dniowy darmowy RLAH a później są pobierane dodatkowe jakieś groszowe opłaty za połączenia wykonywane i odbierane jeśli przebywasz dłużej niż 30 dni poza granicami PL więc wszystko Twojemu koledze prawidłowo doliczają.
Nie wiem czemu Ci tak konsultant powiedział że musisz ten pakiet w PL jeszcze aktywować, zadzwoń drugi raz na infolinie i się dopytaj czy tak na pewno musi być.
Ja faktycznie włączałem przed wyjazdem pakiet Do Wszystkich S, jeszcze jak w PL byłem.
  • Strona 85 z 100
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 100
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 100