DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 57 z 77
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 77
 #1072833  autor: szyman12
 30 maja 2019, 07:54
Jak wygląda kwestia pakietu danych w roamingu i proporcjonalności? Załóżmy mamy Orange Free, gdzie mamy 15 GB powiedzmy w kraju i te 2 GB w roaminug dopłaty.
Czy jak zużyję pakiet w kraju do 5 GB to dostaję powiedzmy już tylko np. 500 MB w roamingu?
 #1072846  autor: as1as
 30 maja 2019, 12:33
dzisiejsza wiadomość z a2mobile
w imieniu Premium Mobile Sp. z o.o., świadczącego usługę pod marką a2mobile, pragniemy poinformować, że zgodnie z decyzją Prezesa UKE, wydaną Premium Mobile Sp. z o.o. 20 września 2018 roku dotyczącą wysokości stawek w roamingu międzynarodowym, od 1 lipca 2019 roku nastąpi zmiana opłat dotyczących usług świadczonych przez Premium Mobile Sp. z o.o. w roamingu międzynarodowym na terenie państw należących do „Strefy roamingowej 1” (Unia Europejska, Norwegia, Islandia i Lichtenstein).

W związku z tym, od wyżej wskazanej daty, dla Użytkowników a2mobile posiadających aktywny pakiet w ramach Oferty promocyjnej „Pakiety 3w1 + dodatkowe” lub Oferty promocyjnej „Niewyczerpalne pakiety” wprowadziliśmy następujące opłaty:

Połączenia głosowe:
0,04 zł – opłata za minutę połączenia wychodzącego do Polski ze Strefy roamingowej 1,
0,04 zł – opłata za minutę połączenia wychodzącego w ramach Strefy roamingowej 1, tzn. połączenia wykonywane z kraju należącego do Strefy roamingowej 1 do innego kraju należącego do tej Strefy,
0,04 zł – opłata za minutę połączenia odebranego w Strefie roamingowej 1.

Wiadomości SMS:
0,03 zł – opłata za wysłanie jednej wiadomości SMS z kraju należącego do Strefy roamingowej 1.

Wiadomości MMS:
0,00 zł – opłata za jedną odebraną wiadomość MMS w ramach połączeń w roamingu w Strefie roamingowej 1,
0,00 zł – opłata za wysłanie wiadomości MMS w roamingu ze Strefy roamingowej 1 do Polski lub na adres wiadomości elektronicznej email,
0,00 zł – opłata za wysłanie wiadomości MMS w roamingu ze Strefy roamingowej 1 na numer międzynarodowy.

Transmisja danych:
19,50 zł / 1GB – opłata za 1GB transmisji danych w ramach roamingu w Strefie roamingowej 1 (rozliczane co 1 kB).

Natomiast dla Użytkowników a2mobile korzystających z Cennika Usług Telekomunikacyjnych a2mobile oraz nieposiadających aktywnych pakietów w ramach Oferty promocyjnej „Pakiety 3w1 + dodatkowe” lub Oferty promocyjnej „Niewyczerpalne Pakiety” opłaty w roamingu międzynarodowym na terenie państw należących do „Strefy roamingowej 1” naliczane są jak usługi krajowe, z wyjątkiem połączeń odbieranych, za które pobierana jest opłata 0,04 zł za minutę połączenia, a odbieranie i wysyłanie wiadomości MMS jest bezpłatne.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej aplikacji WiFi Calling, która umożliwia realizowanie połączeń głosowych z wykorzystaniem sieci WiFi i własnego numer telefonu w a2mobile. Z aplikacji mogą Państwo korzystać na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Lichtensteinu. Szczegóły dostępne są na stronie https://a2mobile.pl/wificalling.

Na naszej stronie internetowej https://a2mobile.pl/dokumenty znajdą Państwo treść aktualnego Cennika.

Zgodnie z prawem, w przypadku braku akceptacji powyższych zmian, mogą Państwo skorzystać z prawa do wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych do dnia wejścia w życie tych zmian, tj. do 1 lipca 2019 r.
 #1072850  autor: aster
 30 maja 2019, 13:31
szyman12 pisze:
30 maja 2019, 07:54
Załóżmy mamy Orange Free, gdzie mamy 15 GB powiedzmy w kraju i te 2 GB w roaminug dopłaty.
Czy jak zużyję pakiet w kraju do 5 GB to dostaję powiedzmy już tylko np. 500 MB w roamingu?
Nie, to co w kraju używasz się nie liczy i nie ma nic z tym wspólnego. W każdym miesiącu masz 2 GB (dokładnie 2,09) "limitu", czyli tańszego internetu w roamingu UE.

Jeszcze raz powtarzam: tańszego... nie darmowego.

Czyli co miesiąc do tego limitu (ale już od pierwszego użycia) płacisz jedynie 1.89zł/GB na terenie UE. Natomiast jeśli przekroczysz w danym miesiącu ten limit to zapłacisz od tego momentu aż 23.96zł/GB.
 #1072851  autor: TeleCypisek
 30 maja 2019, 13:35
szyman12 pisze:
30 maja 2019, 07:54
Jak wygląda kwestia pakietu danych w roamingu i proporcjonalności? Załóżmy mamy Orange Free, gdzie mamy 15 GB powiedzmy w kraju i te 2 GB w roaminug dopłaty.
Czy jak zużyję pakiet w kraju do 5 GB to dostaję powiedzmy już tylko np. 500 MB w roamingu?
Nie zauważyłem w regulaminach żadnych zapisów o "proporcjonalności".
Regulamin mówi tylko o tym, że:
9.Korzystanie z Limitu GB powoduje pomniejszanie pakietu danych, dostępnego na terenie kraju, w ramach usługi, z której Abonent korzysta, o liczbę wykorzystanych danych w Strefie 1. Abonent może sprawdzić ile GB pozostało z Limitu GB do wykorzystania w danym okresie obowiązywania usługi, wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści ILE na nr 8095.
- https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 693564.pdf
Czyli jeśli z pakietu krajowego zostanie Ci nawet tylko 2 GB, to powinno dać się je w całości wykorzystać w roamingu. A przynajmniej powinno tak być :)
 #1072853  autor: Remington
 30 maja 2019, 13:57
aster pisze:
30 maja 2019, 13:31
Nie, to co w kraju używasz się nie liczy i nie ma nic z tym wspólnego. W każdym miesiącu masz 2 GB (dokładnie 2,09) "limitu", czyli tańszego internetu w roamingu UE.

Jedno zdanie przeczy drugiemu. Te 2 GB nie są darmowe, czyli nie ma we wspomnianym przypadku do wykorzystania niezależnie 15GB+2GB tylko 13GB w kraju + 2 GB wspólnie dla kraju i roamingu UE. Korzystanie z netu w kraju zużywa najpierw tę pulę wyłącznie krajową, z drugiej schodzi dopiero gdy ona się zużyje.

Tak rozumiałem od początku przepisy UE i dokładnie tak działa to u mnie w Plusie.
 #1072951  autor: aster
 31 maja 2019, 16:15
Tak jest, 2GB z tych 15GB może wykorzystać na terenie UE, lecz te 2GB nie są darmowe tylko od początku trzeba do nich dopłacać.

Stąd w Orange trochę wprowadzają klienta w błąd słowem "pakiet" gdyż te 2,09GB w UE nie jest pakietem tylko "limitem", do którego płacimy taniej za net.

Oczywiście są to groszowe sprawy gdyż dopiero jak się w roamingu przekroczy limit to cena wzrasta ponad 12-krotnie. :)
 #1073062  autor: marokmon
 02 cze 2019, 17:56
gtoni13 pisze:
30 maja 2019, 16:33
No to pozamiatane, nastepny op do odstrzalu. Mialem 1 nr przeniesiony z Rebtela do
netu w roamingu. Przy aktywnym pakiecie DOPLATA 19,5 zl/GB to zdzierstwo ! To chore !
Ciekawym ile net w roamingu bez pakietu ? - kpina.
To w odNowie 1 GB kosztuje 20 zl BEZ DOD.PAKIETU i to bezterminowo !!
Cos tu jest pokrecone w tym a2m - chyba redaktorek cos pokrecil zle przepisal !!!
Operator nie mogl dostac zgody na tak wielka doplate do netu w roamingu
Całkowicie sie nie orientuje w temacie - czy mając pakiet gb w play gdzie pisze mi 6gb (Limit GB w roamingu UE 2gb) oznacza że mogę użyć tylko 2 gb na terenie UE i jeszcze za każdy 1mb będzie dopłata?
 #1073082  autor: aster
 03 cze 2019, 10:33
marokmon pisze:
02 cze 2019, 17:56
Całkowicie sie nie orientuje w temacie - czy mając pakiet gb w play gdzie pisze mi 6gb (Limit GB w roamingu UE 2gb) oznacza że mogę użyć tylko 2 gb na terenie UE i jeszcze za każdy 1mb będzie dopłata?
Limit oznacza jedynie pulę tańszego netu w roamingu UE, nie absolutny limit powyżej którego odcinają Ci dostęp do netu.

Tak więc w Twoim przypadku w Play limit wynosi 2,10 GB. To oznacza, że pierwsze 2,1 GB w roamingu UE kosztuje Cię 7.32zł/GB.

Natomiast jeśli potrzebujesz/używasz więcej netu to po przekroczeniu 2,1 GB kolejne GB będą Cię kosztować aż 23.07zł/GB.

W roamingu UE płacisz od pierwszego użycia, nie ma żadnego wliczonego darmowego pakietu. Wyjątkiem są taryfy Solo L i Rodzina (od 2 osób), w których otrzymujesz w pełni bezpłatnie 500MB w roamingu UE w każdym miesiącu kalendarzowym.
 #1073492  autor: Barciur
 08 cze 2019, 03:19
Byłem na tydzień na wyjeździe w UE - Holandia, Francja, Hiszpania. Będąc w Hiszpanii po zużyciu mniej więcej 1GB net zaczął chodzić mega ślamazarnie. Miałem dual sima - Playa w taryfie za 30 zł z darmowym 500 MB i potem stawka ok 7 zł za GB do 2,52 GB oraz T-Mobile USA z darmowym roamingiem na całym świecie w prędkości 128 kbps. Ten darmowy roaming, połączony z dokładnie tym samym BTSem w tej samej sieci i na tym samym paśmie działał, a Play który teoretycznie powinien działać normalnie - nie. Wcześniej wszystko hulało, po prostu nagle po tym gigabajcie mniej więcej to się stało.

Myślicie, że to może być lejek od P4, problem techniczny czy kwestia jak sobie partner roamingowy priorytetu poustawiał?
 #1073755  autor: bige93
 11 cze 2019, 10:05
Czy ktoś z opów wciąż daje prawdziwy RLAH w ofertach na kartę? Chciałem już iśc do Orange za 25 zł, ale z tego co zrozumiałem nie dają roamingu w UE za darmo (
 #1073760  autor: bige93
 11 cze 2019, 10:20
Kamil7878 pisze:
11 cze 2019, 10:09
Zobacz ofertę lycamobile, odbieranie rozmów było zawsze darmowe jeszcze przed RLAH
Miałem przez jakiś miesiąc, więcej nie wytrzymałem. Wybiło mnie z sieci i tylko następnego dnia telefon połączył się z siecią. + do tego wolny LTE. Póki aż tak zdesperowany żeby tam wracać to nie jestem. Ale dziękuję za odpowiedź.

Są jakieś jeszcze opcję?
 #1073764  autor: bige93
 11 cze 2019, 10:37
Remington pisze:
11 cze 2019, 10:32
bige93 pisze:
11 cze 2019, 10:07
Rozumiem że jest koniec z prawdziwym RLAH w Orange na kartę za 25 zł? Teraz nawet jak korzystasz w ramach FUP wciąż pobierają dopłaty za min/sms/mb?

Jest? Za tydzień będzie rok jak wprowadzili dopłaty dla wszystkich.
Nie wiedziałem bo nie używałem, tylko czytałem na ich stronie że "2,09 Gb w UE"

Czyli już nikt nie oferuje prawdziwy RLAH do 25 zł/m na kartę czy w abo z umową na dowolny termin?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2019, 12:23 przez bige93, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1073766  autor: bige93
 11 cze 2019, 10:38
Czyli już nikt nie oferuje prawdziwy RLAH do 25 zł/m na kartę czy w abo z umową na dowolny termin?
 #1073768  autor: Remington
 11 cze 2019, 10:46
Edytuj post, zamiast wstawiać jeden pod drugim. Masz na to 12 godzin.

W prepaidzie bezpłatne minuty, smsy i net dają:
- Plus posiadaczom pakietów 3 w 1 (chyba w każdej taryfie są one za 25 zł)
- Play z pakietami Rodzina w Play na Kartę i SOLO L
 #1073796  autor: bige93
 11 cze 2019, 12:25
Remington pisze:
11 cze 2019, 10:46
Edytuj post, zamiast wstawiać jeden pod drugim. Masz na to 12 godzin.
zrobione
W prepaidzie bezpłatne minuty, smsy i net dają:
- Plus posiadaczom pakietów 3 w 1 (chyba w każdej taryfie są one za 25 zł)
- Play z pakietami Rodzina w Play na Kartę i SOLO L
Może jakieś MVNO też? nju w wersji abo?
 #1073800  autor: Karlos20
 11 cze 2019, 12:37
Tak naprawdę to Orange Flex daje prawdziwy no-limit na 30 dni jeśli chodzi o roaming w UE wraz z netem, a z tej racji, że za Flexa opłacamy z góry kartą płatniczą, możemy tą ofertę zaliczyć jako prepaid.

Dodatkowo, kto ma abonament, który nabył przed końcem stycznia 2018 roku, ma aż 4 miesiące RLAH z pełnym pakietem GB bez niższych dopłat (ja mam no-limit minut, SMS,MMS + 2,09 GB bez dopłat). Niestety, prepaid nie ma tak dobrze.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 57 z 77
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 77
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 77