DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 275 z 308
  • 1
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • 277
  • 308
 #1072695  autor: kozien70
 28 maja 2019, 08:53
Owszem, na kartach nju zarówno VoLTE jak i VoWiFi działa bez problemu, ale chodzi o co innego. Software na niektórych telefonach zwłaszcza tych źle zdebrandowanych ma problem z wykryciem, że karta nju to tak naprawdę Orange. Wskutek tego nie włączają się w telefonie ustawienia VoLTE/VoWiFi dla tej sieci. Stąd była moja sugestia, by jeszcze sprawdzić telefon z oryginalną kartą Orange. Gdyby zadziałało, można dokonać podmiany karty z brandem nju na brandowaną Orange za pomocą metody SMSowo-starterowej.
https://www.orange.pl/omnibook/samodzie ... -karty-sim
 #1072703  autor: kwistas
 28 maja 2019, 13:12
Podmiana karty SIM z nju na Orange kodem SMS nie działa, próbowałem jaki czas temu ten sposób. 5zł za starter do kosza poszło :)
 #1072709  autor: kozien70
 28 maja 2019, 13:46
Czyli działa to tylko SIM Orange -> SIM Orange lub SIM nju -> SIM nju?
 #1072712  autor: muddy
 28 maja 2019, 14:10
kwistas pisze:
28 maja 2019, 13:12
Podmiana karty SIM z nju na Orange kodem SMS nie działa, próbowałem jaki czas temu ten sposób. 5zł za starter do kosza poszło :)
Robiłem tak z kilkoma kartami (karta nju podmieniana na starter Orange) - nie było problemu. Jesteś pewien że postąpiłeś zgodnie z procedurą? Za pierwszym razem zrobiłem błąd: nową kartę SIM wsadziłem wcześniej do telefonu, mimo iż nie była zarejestrowana to aktywowała się w sieci i nie mogła zostać użyta w procesie wymiany.

MM
 #1072718  autor: klaudia123
 28 maja 2019, 15:17
Odp. BOK NJU - wgraj Pani oprogramowanie odpłatnie w serwisie Samsung Polska... Czyli nic mi nie da posiadanie Android 9 + jego późniejsze aktualizacje, bo "ta" wersja XEO nie ma wsparcia dla VoLte/Wifi Orange?
Ewentualnie proszę o wskazanie "tego" XEO dla J4+ z Android 9 który działa z PL sieciami.
 #1072732  autor: muddy
 28 maja 2019, 18:12
Odpowiedź BOK to odpowiedź standardowa - tam nikt nie będzie sugerował samodzielnego wgrywania oprogramowania ani dywagował czy wersja ogólna będzie działać.
Poprawne wgranie oprogramowania XEO w serwisie Samsunga też pewnie rozwiązałoby problem.
Właśnie sprawdziłem: telefon J4+, czyli SM-J415FN, oprogramowanie J415FNXXU2BSDL XEO Android 9 zawiera poprawne ustawienia VoLTE i VoWiFi dla wszystkich polskich sieci - także Orange.

MM
 #1072733  autor: kwistas
 28 maja 2019, 18:23
muddy pisze:
kwistas pisze:
28 maja 2019, 13:12
Podmiana karty SIM z nju na Orange kodem SMS nie działa, próbowałem jaki czas temu ten sposób. 5zł za starter do kosza poszło :)
Robiłem tak z kilkoma kartami (karta nju podmieniana na starter Orange) - nie było problemu. Jesteś pewien że postąpiłeś zgodnie z procedurą? Za pierwszym razem zrobiłem błąd: nową kartę SIM wsadziłem wcześniej do telefonu, mimo iż nie była zarejestrowana to aktywowała się w sieci i nie mogła zostać użyta w procesie wymiany.
U mnie niestety nie dało rady, kupiłem starter Orange i nie zaskoczyło, robiłem wszystko wg. instrukcji na ich stronie, po długiej przerwie dostawałem SMS o nieprawidłowym numerze karty SIM, upewniałem się po kilka razy, ale bez skutku. Starter nie był nigdy aktywowany na starterze nju spokojnie zaskoczyło.
Oferta abonamentowa.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 18:27 przez kwistas, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1072734  autor: klaudia123
 28 maja 2019, 18:25
czyli co niby poszło nie tak? odin nie zgłaszał błędów...

spróbuję tego:
PDA/AP Version J415FNXXU2BSDL
CSC Version J415FNOXM2BSDL
MODEM/CP Version J415FNXXU2BSDL
Region XEO — Poland
Build Date 2019-04-24
Changelist 15820665
 #1072741  autor: kozien70
 28 maja 2019, 19:30
Nie wiem, z jakiego źródła korzystasz, wgraj najlepiej stąd:
https://www.sammobile.com/firmwares/gal ... DL/271423/

Zrób tak: przed wgraniem zresetuj telefon z menu ustawień do ustawień fabrycznych.
Wyjmij kartę SIM.
Wgraj powyższy firmware koniecznie z plikiem PIT wyciągniętym z tego firmware no i z zaznaczoną opcją Re-partition.
Po wgraniu nie startuj od razu kreatora konfiguracji telefonu, tylko wyłącz telefon, następnie włącz z wejściem w menu bootloadera i wybierz Wipe Cache.
Potem na wyłączonym telefonie wsadź kartę SIM. Uruchom telefon. Jeśli na początku będzie Cię pytać o restart telefonu celem zastosowania nowych ustawień operatora, to go wykonaj.
Tyle. Robiłem ileś razy zawsze z sukcesem.
 #1072764  autor: kozien70
 29 maja 2019, 06:25
No to zajrzyj jeszcze w Odinie do pozostałych zakładek...
Tu jest dokladna instrukcja poprawnego debrandowania:
https://forum.android.com.pl/topic/2905 ... 7-s7-edge/

Nieważne, że instrukcja dla S7. Procedura Jest zawsze taka sama, różni się tylko tym, że w innych modelach inaczej wchodzi się do bootmenu no i oczywiście firmware trzeba pobrać dla konkretnego modelu i z tego firmware wygrzebywać PIT.
Pamiętaj też o operacji z kartami SIM, o czym wcześniej pisałem.
Nie znam tego serwera, który wskazujesz. Mam nadzieję, że soft na nim jest poprawny, bez backdoorów i innych "dodatków".
Ja korzystam zawsze z sammobile, to pewne i polecane źródło.
 #1072769  autor: muddy
 29 maja 2019, 08:46
Jeszcze jedna uwaga: w większości nowych Samsungów oprogramowanie niebrandowane jest IDENTYCZNE na wiele rynków - tzw. multi csc. W przypadku J4+ oprogramowanie XEO, SEK, XEU, XEZ, XEH i dla wielu innych jest DOKŁADNIE takie samo, a regionem domyślnym akurat w tym modelu jest SEK - czyli Ukraina. Wybór kraju następuje przy pierwszym uruchomieniu telefonu na podstawie włożonej karty SIM. Stąd KONIECZNIE po debrandowaniu i przy pierwszym uruchomieniu musimy mieć włożoną kartę SIM polskiego operatora. Telefon może zapytać, czy zgadzamy się na wyczyszczenie danych żeby zastosować ustawienia innego kraju (nie pamiętam dokładnie komunikatu) - musimy się też na to zgodzić. Inaczej - w J4+ pozostanie SEK i VoLTE/VoWiFi nie będzie działać dla polskich operatorów!

MM
 #1072785  autor: klaudia123
 29 maja 2019, 11:38
Ok to jeszcze raz...
SamFirm na hasła sm-j415fn xeo
zaproponował:
J415FNXXU2BSDL/J415FNOXM2BSDL/J415FNXXU2BSDL/J415FNXXU2BSDL
plik: SM-J415FN_1_20190424215940_5rxep31rfh_fac.zip.enc4

Wgrywałam dwa razy, raz tylko kartą NJU drugi raz PLAY i nic...
Plik PIT, odin ładnie wgrał.. a telefon wita się po ukraińsku :D W tym momencie zastosowane Full Wipe i uruchamiamy.
Przy karcie PLAY zapytał o wybór sim - wszystko było po ukraińsku - po tym zresetował się i przez ok 5min podziwiałam napis Samsung, nastąpiło uruchomienie z PL menu. Przy karcie NJU w tym monecie mamy tu nadal ukraiński... Dalej już co się działo z karta PLAY.
Przy pierwszej konfiguracji, "nieautoryzowana próba przywrócenia ustawień fabrycznych" i wymuszenie WiFi - Knox? Już podczas sprawdzania aktualizacji, logowania do konta Google, mam u góry VoLte... dla Play :D

Czyli Orange robi pod górkę... Dostaję nawet informacje w telefonie o VoLte Orange, kiedy połączył się z LTE, klikam OK i ukazuje się guzik w menu nieaktywny.... Widocznie Play nie ma problemu z udostępnianiem konfiguracji.

Oprogramowanie: XEO/XEO,SEK/PLS..... Android 9

Wszytko jak z instrukcją wyżej, wiec ja już nie wiem co robię nie tak/oprogramowanie nie zawiera VoLte Orange/karty NJU utrudniają/wsadzić kartę Orange i może ruszy????? ewentualnie kupić jabłko....
 #1072801  autor: kozien70
 29 maja 2019, 14:21
Wiesz co, wyślij mi ten telefon, zrobię to poprawnie w kwadrans ;)
Nie wiem, co Ty tam robisz, straszny chaos w Twych informacjach.
Wyślij screen z Ustawienia->Połączenia->Sieci komórkowe gdy masz wsadzoną kartę nju. To po pierwsze.
Po drugie: masz dostęp do jakiegoś telefonu z działającym VoLTE Orange?
 #1072827  autor: klaudia123
 30 maja 2019, 00:15
Dziękuję wszystkim za uwagi, linki i tłumaczenia.
Aktualnie mam Android 9 i poprawki zabezpieczeń z 1/4/19.
Wgrałam oprogramowanie zgodnie z instrukcją jak wyżej, wszystkie podpunkty wykonałam poprawnie. Po wgraniu z kartą Nju, telefon zgłaszał się w języku Ukraińskim, z kartą Play polskim. Nie ma VoLte/VoWifi dla NJU, trudno jest tylko dla PLAY. Nie mam dostępu do kart abonamentowych T/Orange, a dla kart pre-paid usługa działa tylko z PLAY. Wiem iż w Plusie nie ma jej wcale, a w T jest tylko dla abonamentu. Może kolejny telefon zakupię z dystrybucji Orange.. albo dozbieram do jaPka :mrgreen: no trochę łudzę się iż kolejna aktualizacja odblokuje/włączy usługę dla Nju. Polityka jest jaka jest, winę upatruję w głupotę Google i tylko w nim. Podobno 5G, zawiera w sobie VoLte/WifiCalling, pożyjemy zobaczymy, obecnie przeżyję z tym co mam.
Niżej linki do zdjęć, telefon na karcie NJU wyświetlił informajcę o VoLte Orange, podał nawet link do strony WWW z dalszymi wyjaśnieniami, mogłam tylko OK kliknąć i owy magiczny guzik jest nieaktywny....
Play:
https://zapodaj.net/a9fe517e02014.jpg.html
Nju:
https://zapodaj.net/526e33a5a6d4c.jpg.html

Ciekawostka, mogę mieć kartę Play w 2G, dostanie WiFi załapie WifiCalling... Czyli będać zagranicą, np. w drogiej Ukrainie/Kazachstanie, bezwarunkowe przekierowanie Nju>Play i ewentualnie oddzwanianie :D
 #1072830  autor: kozien70
 30 maja 2019, 06:25
Z telefonem wszystko OK . Masz poprawnie wgrany soft XEO, bo pojawił się suwak VoLTE czyli ustawienia operatorskie zostały właściwie wykryte. Suwak jest wyszarzony, bo usługa jednak nie została poprawnie aktywowana na karcie, po stronie operatora. Miałem raz podobny przypadek: VoLTE aktywowało się dopiero po odbyciu kilku rozmów na 3G i restarcie telefonu. Spróbuj tak zrobić. Oczywiście, gdy karta nju będzie w trybie LTE no i będziesz miała zasięg LTE.
 #1072862  autor: klaudia123
 30 maja 2019, 17:13
Działa na 50% :mrgreen:
Jak tego dokonałam? Wyjęłam z szuflady wszystkie sim karty jakie mam, akceptowałam ustawienia z sieci itd... Przy innej karcie NJU (tu bok nju nic nie zmieniał/zgłoszeń nie robiłam), pojawił się regulamin usługi i klik OK, działa...

ALE

Tylko dla Nju VoWifi jest ikona na wyświetlaczu, dla VoLte nie, ale wnioskując po szybkości łączenia ono działa. Łopatologicznie patrząc, przy telefonowaniu, zasięg się nie zmienia, a zawsze telefon schodził do niższej technologii. NIE działają SMS w Nju VoWifi.

Dla karty Play, są ikony VoLte/VoWifi, działają SMS po WiFi.

Uwaga telefon Samsung j4+ NIE obsługuje dwóch kart sim w LTE jednocześnie, dowolny inny mix tak, czy pary 2-2G, 3-3G. I bajer!!! Przy włączeniu trybu wifi/samolotowego, tylko karta która miała ustawioną wyższą technologię złapie VoWifi np. Nju była w 2G, a Play 3G = VoWiFi łapie Play.

Czy jestem zadowolona? Przeprosić się muszę z Play, jednak ich platforma jest najbardziej dopracowana. Widać Orange, nie pisząc już o polityce T, dają ochłapy technologi i reklamę. O skansenie Plusa nie wspomnę. Widocznie tylko Apple ma jaja, aby nie było takiego rozwarstwienia jak w systemie Google, a wystarczyło przy wersji 8/9 zmienić sposób dostarczania ustawień. Ale kto by wtedy kupił nowe urządzenie, ekologia ekologia, ale kasa misiu kasa...
Osiągnęłam co chciałam, docelowo i tak używam w pracy tylko Nju + SIP po Wifi, więc poza niedziałającymi SMS po VoWifi w Nju jest ok. Na wyjazdach tryb samolot+wifi będzie ratował sytuację. Bo pomyki przy połączeniu z Kalimigradu do PL są dość kosztowne :-)

Dziękuję ponownie za porady i wskazówki :D
 #1072863  autor: kozien70
 30 maja 2019, 17:18
W Orange/nju nie ma ikony dla VoLTE. Brak jej zażyczył sobie ten operator. Połączenie VoLTE rozpoznasz po tym, ze w trakcie rozmowy masz zasięg LTE a nie H czy E.
W T-mobile czy Play pojawia się ikona VoLTE.
VoWiFi w Orange od początku obsługuje tylko rozmowy. Cały czas piszą, że pracują nad SMSami... Już trzeci rok :?
Zgadzam się - najlepszą platformę VoLTE/VoWiFi obecnie ma Play. A korzystam z tych usług u wszystkich (oprócz Plusa rzecz jasna).
Czyli problem był tak jak sugerowałem z aktywacją usługi na tamtej karcie nju . Cieszę się, że w końcu zadziałało :-)
  • Strona 275 z 308
  • 1
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • 277
  • 308
  • 1
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • 277
  • 308