DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 109 z 179
  • 1
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 179
 #1072404  autor: JFK2016
 23 maja 2019, 07:05
spotify pisze:
15 maja 2019, 21:47
Tak samo jak klapki na oczach i ciągle o tym DILu
Bo ja piszę o faktach opartych na twardych danych, a nie o Twoich nocnych fantazjach.DiL zżerał Play w rankingach speedtestów mimo olbrzymich inwestycji w sieć-proszę bardzo jakie były przyrosty w rankingach na 6 miesięcy przed wyłączeniem tej usługi https://www.speedtest.pl/wiadomosci/ran ... -maj-2018/ , https://www.speedtest.pl/wiadomosci/ran ... opad-2018/(nie no oczywiście w tym okresie nie uruchamiali nadajników, tylko w grudniu i na początku roku, prawda jest taka że spełniły się wszystkie moje prognozy i "szczena opadła"... ). Dodatkowo jeszcze operator uporządkował w marcu całą ofertę prepaid data-brawo. :)
spotify pisze:
15 maja 2019, 21:47
Napisałem, że Kowalski ma zakodowane.
Zakodowany to Ty jesteś przez T-Mobile, jedni szukają jak najniższej ceny i bogatej zawartości (dlatego tak duży sukces klonów Plusa) inni jakości i komfortu korzystania z usługi i chętnie wybiorą zamiast T-Mobile z L800 only o zawrotnych prędkościach kilku Mbps w godzinach szczytu P4, które raz wchodzi na nowe tereny nie mając jeszcze klientów, dwa uruchamia usługę data na znacznie większej szerokości pasma LTE.
 #1072813  autor: piotrzet
 29 maja 2019, 17:13
Najlepsza sieć pod względem ilości reklam? Plus. Dzisiaj podczas jednego bloku reklamowego w TVN 2x po 2 reklamy jedna po drugiej. Na bogato nie ma co. Ale efekt jak widać przynosi.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1072814  autor: iphoneski
 29 maja 2019, 17:18
TVN to jeszcze nic, włącz sobie jakiś mecz na Polsacie albo przerwę między połowami. Reklamy Plusa, CP i tak na zmianę. Nie wspominam już o opłacanych artykułach na portalach telko, wstawkach u youtuberów itp.
 #1072815  autor: piotrzet
 29 maja 2019, 17:24
Wstawki u youtuberów to już standard. Nie dobrze mi się robi jak widzę Plusa albo Plusha u nich. Nie spodziewałem się, że Playa pobiją.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1073534  autor: Karlos20
 08 cze 2019, 15:08
piotrzet pisze:
30 maja 2019, 14:20
Do oferty internetu domowego to jak jesteś tak dokładny to oferta weszła w połowie września, a z danych, które podałeś wynika, że w sierpniu. Routery będą takie same więc nie ma potrzebny przedłużać umowy ze sprzętem.
Skoro się reklamują, że nie chcą "nonsensów", to niech dadzą albo nowy sprzęt ze zniżką na start albo tańszy abonament minimum o 10 zł niż obecnie (przywrócenie cen z początku oferty, a dla pierwszych abonentów ze starymi cenami kolejne zniżki), tym bardziej, że jeśli nie ma innej alternatywy (z ofertami bez limitowania prędkości po kilkuset GB), a wieczorami prędkości spadają dramatycznie - usługa powinna być tańsza.
Ja jeszcze poczekam, ale jak do sierpnia nic się nie wydarzy, pójdzie wypowiedzenie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1073571  autor: piotrzet
 09 cze 2019, 09:28
Z tego co tutaj na forum ktoś napisał to w najbliższym czasie i tak będzie podwyżka cen tych ofert. Więc wcale im się nie ma co dziwić, że obecny klient dostaje taką samą ofertę jak ten nowy. Konkurencja w swoich ofertach jest daleko za tą więc nie ma się co dziwić, że nic nie zmieniają. I tak jeśli ktoś potrzebuje internet bez limitu i może być tylko mobilny to innego wyboru nie ma.
To, że wieczorami prędkość spada w niektórych lokalizacjach to norma tak się dzieje we wszystkich sieciach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1073581  autor: Karlos20
 09 cze 2019, 14:59
piotrzet pisze:
09 cze 2019, 09:28
To, że wieczorami prędkość spada w niektórych lokalizacjach to norma tak się dzieje we wszystkich sieciach.
Nie wszędzie tak jest i inne sieci mogą lepiej działać o tej porze. Trochę ludzi narzeka na T, bo odpowiednio nie przygotował infrastruktury do tejże usługi - taka jest prawda. A im chodziło, żeby nabić ludzi w butelkę, bo to "internet bez totalnego limitu". Co mi po tym, jak wieczorem nie da się z niego normalnie korzystać. Lepiej zapłacić 45/49 lub 55/69 zł i być zadowolonym z działania usługi, "bo działa"... byle jak, a operator zarobi i przeje kasę na bezsensowną kampanię "Bez Nonsensów" i ciągnąć się po sądach przeciwko P4 Play.
Rok czy dwa lata temu, kiedy to wprowadzali, wszystko działało jak należy (również konfiguracyjnie), nie licząc "pokazówek" z testów oferty z redakcji portali technologicznych.
Jednym słowem - koncertowo tą usługę spieprzyli. Nie polecam przedłużać umowy z nimi, jeśli chodzi o ich internet mobilny.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1073585  autor: piotrzet
 09 cze 2019, 15:13
Mogą działać i to zależy wszystko od lokalizacji. I tak samo jest tutaj. W jednych działa to dobrze w innych nie. Jeśli T-M nie przygotował odpowiednio infrastruktury do tej usługi to konkurencja oferując 200 GB również, bo też się zdarzają lokalizacje w których wieczorem jest problem.
Również 2 lata temu były lokalizacje, które były zapchane. To nie była żadna nowość.
A że poszli do sądu to Play się sam o to prosił w końcu wszyscy inni mają sieć LTE-A, nawet niektórzy mają już 5G a się 5G Ready nie nazywają.
Jak nie polecasz przedłużać umowy z nimi to co polecasz? Rozumiem, że FTTH? Tylko co jak ktoś nie ma dostępu? Bo innych sieci też nie powinieneś polecać, bo tak samo jak T-M mają zapchane lokalizacje.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1073589  autor: Karlos20
 09 cze 2019, 15:34
Konkurencja limituje lejkami do kilku mbps po kilkuset GB oferty, żeby w całym kraju nie było utrudnień w korzystaniu w sieci. Dodatkowo zarabiają na tym kasę, jak też za nabicie w butelkę "bezlimitową ofertą T-Mobile", która też działa na 1-2 mbps przy poważnym obciążeniu nadajników.
A jeśli chodzi o LTE-A - niech spojrzą na swoich pobratyńców z Austrii, tam też to nazywają 5G Ready i po sądach konkurenci Magenty nie ciągną. Komedia.

Co bym polecił? Łapać promocje w prepaidach (rozdają GB na prawo i lewo).
Orange Free na kartę też potrafi zaskoczyć i dać mnóstwo neta do wykorzystania (dziwne, że na forach milczysz o tym operatorze, jakby to był jakiś temat tabu [bo dzielą się nadajnikami z T-Mobile]). Po drugie: Kto ma usługi, które nie zjadają wielu GB na usługi muzyki czy wideo na żądanie, warto z tego skorzystać (tylko nie beznadziejne SuperNet Video w T, są lepsze alternatywy w Orange Flex czy w Play ze swoim Play Now). Sprytna osoba może ogarnąć porządnego neta, dopasowanego do swoich potrzeb.
A jeśli są możliwości techniczne - to FTTH lub porządne HFC.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1073591  autor: piotrzet
 09 cze 2019, 15:50
Limituje to lejkami, a i tak są lokalizacje w których sieć nie wyrabia.
Jeśli już tak się czepiasz tej Austrii to po pierwsze T-M ma już tam sieć 5G tak jak i w Polsce w kilku lokalizacjach, a po drugie nie nazywa tak LTE-A tylko ofertę. Także jest zasadnicza różnica co robi T-Mobile w Austrii, a tym co robi Play w Polsce. Nikt w Austrii sieci LTE-A nie nazywa 5G Ready. Jeśli serio nie widzisz różnicy to tylko pozostaje pogratulować.
Jeśli ktoś ma dostęp do FTTH to wiadomo, że to jest najlepszy wybór. Ja się pytam o osoby, które mają tylko LTE lub śmieszny kabel do 10 Mb/s, który nawet w rzeczywistości tak nie działa. Co mi po supernet video czy Play now czy innych usługach do streaminigu jak w domu internetu po pierwsze używa się na komputerze czyli nie w aplikacjach mobilnych, a po za tym internet w domu służ nie tylko do filmów ale takich rzeczy jak np pobieranie gier z Steam czy innych serwisów.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1073602  autor: WellDone
 09 cze 2019, 17:52
Ja swój numer główny przenoszę na pół roku na testy do Playa.
T-Mobile ma obecnie beznadziejną i ograniczoną ofertę. Co z tego, że za full wypas zapłacę tylko 40zł jak muszę podpisać umowę na 2 lata i jak w tym czasie będę potrzebował więcej niż te 20GB to nie ma takiej opcji i muszę kisnąć do końca okresu rozliczeniowego z 1mb/s. To jest głupota, że chcę dokupić więcej transferu, a nie mogę. Darmowy spotify czy pakiet "social" to dla mnie oszczędność max 2-3GB. Ja potrzebuję neta do hostspotu dla lapka i speed testów. A z lejkiem to żadna robota...
I to jest dla mnie największy nonsensem tej sieci. Czekam na te podwyżki, jak wprowadzą odpowiedź na Flexa to wracam ;-)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1073618  autor: matek451
 09 cze 2019, 23:21
Na moim łódzkim "zadupiu" , BTS-y wszystkich cirka 400m. Networks z kompletem 4 pasm LTE i ich agregacją. Właśnie kolega, sąsiad wziął Domowy z T-Mobile i już żałuje, oferta do 60Mb/s z B525, agregacja B7+B3 wieczorami DL 10-20Mb/s ale dochodzą ogromne problemy z ping do serwerów w grach.
Ma też stary B593 s-22i pre-paid w Play i tu na LTE2600 sztywne ponad 100Mb/s a w grach żadnych problemów.
Ja sam wiadomo , też Play pre-paid i 4 CC CA z BTS-a MIMO2x2 w QAM256 na WF860 właściwie stałe 200-300Mb/s a na 2 CC CA LTE2600+2100 na WF830 150-200Mb/s. Do tego Orange z ich pre-paid z 72GB za 5 zł na 3 tygodnie( kart w zapasie cały plik), agregacja LTE2600+1800+800 na MF980 100-150Mb/s, brak problemów z ping.
Na koniec Plus abonament, agregacja LTE1800+900 na E5186, prędkości 10-40Mb/s w zależności od pory dnia. ale to już jego ostatnie dni, juz mi się znudził taki internet ostatniego wyboru 200GB za 30 zł.
Pytanie , który operator jest numerem jeden w Łodzi i jak widać T-Mobile skutecznie nie daje rady nawet z BTS-a z 4 CC CA, jego partner z tego BTS-a działa kilka razy szybciej. Reasumując po co mi domowy z T-Mobile?. W Orange za 20 zł na m-c mam około 300GB(4x 72GB) na co dzień wystarcza, duże pliki i tak zawsze pobierałem i pobieram w nocy bo szanuję sieć Play i ich użytkowników , kosztuje mnie to około 8 zł na m-c za kilka TB pobieranych na InK50, oszczędzam prąd bo pobieram z DL 30-35MB/s.
Sprzęt mam od lat najnowszy i własny, nie mam żadnych cyrografów z tymi operatorami na 2 lata, z Plusem pora się pożegnać,.
Tak jak pisze Karlos, sam znalazłem to co dla mnie najlepsze. Żałoba po 5 latach z DIL-em była krótka. Dla mnie Play nadal nr1 a DIL-a zastąpił Orange i jego Free . Na T-Mobile nie ma już miejsca, nie zamierzam mieć drugiego Plusa, nawet za cenę flaszki wódki. 10-20Mb/s mnie nie kręci a może być jeszcze gorzej. Oby nie tak jak na wsiach z tych kilku tysięcy BTS-ów only 800/900MHz ,bez nadziei na szybką poprawę. Tam cieszy nawet te kilka Mb/s. Ale z reguły jest tylko marzeniem.
 #1073628  autor: piotrzet
 10 cze 2019, 09:46
I to kolejny przykład, że najpierw się testuje, a później wybiera. Ty pokazałeś przykład Łodzi jak świetnie działa Play, a jak źle T-M. A inni tutaj pokazują jak dobrze działa sieć w Warszawie w centrum Play leży, N! daje radę. Dlatego wszystko przed zakupem trzeba testować i nie ma innego wyjścia. Po za tym mając dostęp do FTTH nie wiem kto wybierze jakąkolwiek ofertę po LTE do korzystania w domu. No chyba, że ktoś często jeździ i potrzebuje mobilnego internetu to wtedy co innego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1073647  autor: iphoneski
 10 cze 2019, 11:58
@piotrzet
Są ludzie którzy mając możliwość podłączenia światłowodu kupują mobilny. Po pierwsze ludzie wynajmujący mieszkania gdzie właściciel nie zgadza się na instalowanie kabli bo nie i już a po drugie jak ktoś nie ogląda dużo video w sieci może dokupić ze 100 giga do abonamentu komórkowego i wyjdzie mu taniej niż kupowanie kabla a i tak tego nie wykorzysta. Praktycznie w każdym bloku gdzie jest pełno operatorów stacjonarnych znajdziesz kilka sieci wifi z mobilnych routerów. Ja chyba przez rok też tak miałem bo częściej byłem na wyjazdach niż w domu i nie opłacało się utrzymywać łącza.
 #1073705  autor: spotify
 10 cze 2019, 20:25
piotrzet pisze:
09 cze 2019, 15:50
Limituje to lejkami, a i tak są lokalizacje w których sieć nie wyrabia.
Jeśli już tak się czepiasz tej Austrii to po pierwsze T-M ma już tam sieć 5G tak jak i w Polsce w kilku lokalizacjach, a po drugie nie nazywa tak LTE-A tylko ofertę. Także jest zasadnicza różnica co robi T-Mobile w Austrii, a tym co robi Play w Polsce. Nikt w Austrii sieci LTE-A nie nazywa 5G Ready. Jeśli serio nie widzisz różnicy to tylko pozostaje pogratulować.
Niestety.....niektórzy żyją w świecie alternatywnym i nic nie zmienisz.
WellDone pisze:
09 cze 2019, 17:52
Ja swój numer główny przenoszę na pół roku na testy do Playa.
I to jest dla mnie największy nonsensem tej sieci.
Niestety....oferty i polityka TMobile to jakaś wielka pomyłka. Są jacyś oderwani od rzeczywistości. Sam mam abo w TM, mnie starcza neta z zapasem i nie mam takich problemów ale rozumiem tych co potrzebują dodatkowy pakiet.
Nie rozumiem tego za cholerę......jak nie można kurna dokupić jakiegokolwiek pakietu!!!!
Mam nadzieję, że nie będziesz wkurzony bo ostatnio pisałeś, że Play na Andku to pomyłka.
A nju na jakiś czas nie wchodzi w rachubę? Czy aż taka różnica w działaniu u Ciebie między O a TM? (chyba masz jakiś numer w O, więc może faktycznie mieć drugi numer w innej sieci ;) )

W sumie sam się zastanawiam co po abo w TM. Chyba, że do tego czasu coś zmienią.
Play nadal u mnie to porażka. W Polsce już trochę lepiej ale nadal trochę stacji brakuje. Czekam jak na zbawienie na koniec ich budowy i poprawienie sytuacji w Gdyni. Wtedy będzie ciekawa alternatywa....
Zawsze z racji tego że mi neta starcza, pozostaje mi zostać po umowie TM na czas nieokreślony...do czasu aż poprawi się u mnie w domu Orange lub - w końcu Play się ZBUDUJE.
Chyba, że TM zrobi w końcu jakieś ludzkie abo bo oni ciągle za konkurencją - cenowo, ofertowo itd. Taka fajna Heyah kiedyś była a dzisiaj to szkoda klawiatury co z tą marką zrobili. Brak jakiejkolwiek alternatywy z ich strony i opłacalności nawet do RBM a co dopiero do Plush czy NJU
matek451 pisze:
09 cze 2019, 23:21
Na koniec Plus abonament, agregacja LTE1800+900 na E5186, prędkości 10-40Mb/s w zależności od pory dnia. ale to już jego ostatnie dni, juz mi się znudził taki internet ostatniego wyboru 200GB za 30 zł.
Coś ściemniasz :mrgreen: Przecież jeden tutaj już pisał, która sieć rządzi w Łodzi a jest lepsza od N!. A Orange to największe zło :D A Ty nawet chwalisz Orange ;)

Niestety. Tak jest z netem mobilnym i tak się rozkładają obciążenia. W jednym mieście jedna sieć puchnie, w innym inna. Albo w jednej części miasta jedna sieć wymiata a inna ledwo zipie. Itd
U mnie Play jest słaby jak barszcz bo za mało stacji a TM wygląda najlepiej. Trochę niestety też Orange ostatnio dostaje obciążeniem, bo wielu właśnie przez ułomność fioletowych u mnie traci klientów głównie na rzecz nju.
 #1073714  autor: WellDone
 10 cze 2019, 20:59
Orange mam w drugim slocie (służbowy z netem bez limitu). A bez sensu jest używać na raz Timo i Orange, więc wybór padł na Play z odblokowanym roamingiem tylko Plusa. Testuje tak od 2 tygodni i działa dobrze, w miarę szybko szybko wraca do sieci macierzystej. (Problem z trzymającym RK zdaje się występować z odblokowanymi wszystkimi opami w roamingu). Opcja w Samsungu symulacji Dual Sim Dual Active (przekierowania + połączenia oczekujące) pozwala na odebranie telefonu czy prywatnego czy służbowego praktycznie wszędzie dzięki zasięgowi 3 opów :)
Plus jako numer główny odpada, bo bez Volte i Vowifi to jakbym cofnął się w czasie o 10 lat. Jakość rozmów często jest fatalna. Orange w 2G i czasami 3G też jest problem, ale przynajmniej Volte naprawili - działa nawet lepiej niż w Timo (wificalling łączy się od razu, bez żadnych wyjątków, a Volte w końcu nie ma już drop-ów i do tego w tym miesiącu z czerwcową aktualizacją Samsungów ma wskoczyć EVS). Orange ma często sporo mniejsze transfery niż T, ale za to trzyma i agreguje o wiele częściej w górę, nawet czasami pomimo obecności L2600 agreguje L800+L1800+L2100. Dla mnie od transferów ważniejszy jest stabilny zasięg i niski ping z racji rozmów facetime / whatsup.

I jeszcze jedna rzecz jaką zauważyłem w porównaniu O vs T. 3G w timo działa o wiele lepiej, wyższe transfery i bardzo często spora różnica w zasięgu. Mam wrażenie, że ze względu na znaczną różnicę w liczbie użytkowników w O występuje zjawisko oddychania komórek czego efektem jest właśnie różnica w pokryciu.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2019, 21:55 przez WellDone, łącznie zmieniany 1 raz.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1073717  autor: spotify
 10 cze 2019, 21:14
Sprytnie przemyślane :) z tymi trzema opami :mrgreen:
Nie używam dual sima bo nie chce. Nauczyłem się, że jest czas na pracę i na odpoczynek, więc nie zawsze noszę telefon przy sobie słuzbowy ;) Wolę jak lezy na półce i czeka na swoje.
Chociaż wcześniej myslałem o prywatnym w Plusie albo w Play, skoro słuzbowy w O.

Co miejsce to inaczej. U mnie w miescie lepiej trzyma VoLTE TM ale na trasie lepiej Orange.
EVS? A Orange ma kodek EVS? Czy chodzi Ci, że będziesz mógł w Play gadać w tym kodeku?
Czyli jak widać w Twoim opisie, Orange też się trochę poprawiło głownie w LTE (np agregacja w górę) i nie masz już zastrzeżeń?
W O ja tylko widzę różnice na niekorzyść w 2G. Często nie idzie gadać (nadal bez poprawy) a jak jest już słaby zasięg w lesie (dociera np tylko szczątkowe 2G) to na TM pogadasz a w O niestety nie. No i 3G w TM dłużej trzyma niż O.

Orange ma więcej ludzi, większe obciążenia a przede wszystkim mniej zasobów radiowych (mniej Mhz) od TMobile. I to się głównie nakłada za jakość połączeń .

Zatem powodzenia z fioletowymi ;)
PS Jaka oferta na pół roku w P4?
  • Strona 109 z 179
  • 1
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 179
  • 1
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 179