DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 274 z 308
  • 1
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • 308
 #1072144  autor: alek837996
 20 maja 2019, 00:05
Motorola G6 w sieci PLAY, nie działa ani wifi calling ani volte. :(
Telefon niebrandowany RETEU, na początku był na androidzie 8.1, w menu była opcja połączenie przez wifi ale nie działała. SMS aktywacyjny - usługa niedostępna dla twojego telefonu.
Po aktualizacji do androida 9.0 nawet ta opcja znikła.

Wcześniej w marcu kolega @bujok raportował że mu działało w Play, zwróciłem się do niego z prośbą o jakieś info.

Próbowałem w jakichś ukrytych menu motoroli coś włączyć, ale wszystko szare - nic nie mogę zrobić. Kartę SIM testowałem w samsung J5 2017, obie usługi działały.
Będę próbował wgrać DTEU (T-mobile?), może tam zawarte są ustawienia dla Playa.
Spróbuję użyć karty z T-mobile.
Z jakichś powodów telefon nie pozwala ręcznie dodać APN typu IMS.

Jakieś porady co mogę jeszcze sprawdzić?
Pozdrawiam :D
 #1072187  autor: loker
 20 maja 2019, 16:29
Kolega ma Sony Xperia XZ3 Dual SIM kupiony na wolnym rynku. Sieć Play. Dotychczas nie miał VoLTE, a dziś się pojawiło. Dzwoniąc do niego z S8+ wyświetliła się ikoną HD+, czyli rozmowa była z EVS.
 #1072303  autor: loker
 22 maja 2019, 08:27
Sprawdziłem dziś Wi-Fi Calling też u niego działa. Czyli Xperia XZ3 Dual SIM z VoLTE i Wi-Fi Calling w Play również na niebrandowanym oprogramowaniu.
 #1072304  autor: kozien70
 22 maja 2019, 08:43
Fajnie byłoby, gdybyś miał możliwość zweryfikowania również z kartami O/Tm.
 #1072312  autor: piotrzet
 22 maja 2019, 10:00
Mam XZ3 ale niestety brandowany, a nie chce mi się wgrywać czystego softu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1072388  autor: Pijo
 22 maja 2019, 21:34
Pijo pisze:
25 lut 2019, 19:43
Vowifi Play działa out of the box na HTC U12 Life - wersja niebrandowana, sprzedawana w Orange. Volte niestety nie.
W ostatniej aktualizacji do wersji 1.55.401.1 HTC zablokowalo obsługę WiFi Calling w Play na HTC U12 Life :twisted:. Firma umiera i na koniec swojej egzystencji puszcza siedzące bąki. Burn in hell HTC!
 #1072623  autor: klaudia123
 26 maja 2019, 15:27
Dziękuję za porady, wgrałam XEO-J415FNXXU2ASC1-20190412162730, chwila przerażenia iż domyślny jest język rosyjski... ale polski się znalazł :D Następnie telefon znalazł aktualizacje do Android 9 :mrgreen:
I oto efekt:
Play natychmiast VoLte/VoWifi
Orange nic... instalacja ich aplikacji skutkuje informacją o wgraniu najnowszego oprogramowania układowego, tylko nowszego nie ma :D
 #1072627  autor: kozien70
 26 maja 2019, 16:29
Ten telefon z tym oprogramowaniem poprawnie obsługuje VoLTE i VoWiFi w Orange. Wiem, bo miałem go do testów. Albo coś zrobiłaś krzywo z debrandowaniem albo na Twojej karcie Orange trzeba ponownie aktywować obydwie usługi przez BOK.
A przede wszystkim sprawdzić kartę SIM Orange w innym telefonie z potwierdzonym działającym VoLTE VoWiFI pomarańczy.
 #1072656  autor: 3G
 27 maja 2019, 11:01
Zleć ponowną aktywację usług.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1072657  autor: kozien70
 27 maja 2019, 11:49
SEK/SEK, XEO/PLS - coś nie do końca ten debrand poszedł jak powinien (widzę, że telefon pierwotnie z brandem Plusa). Powinno być XEO/XEO, XEO/PLS
Tak jak napisał 3G - zleć ponowną aktywację obydwu usług u operatora. Po tym zrób restart telefonu i sprawdź, czy przy karcie Orange pojawiły się suwaki VoLTE/VoWiFi.
A masz jakąś kartę z brandem Orange a nie nju? Zdarzało się czasem, że krzywo debrandowane telefony nie chciały zastosować ustawień Orange, gdy wsadzona była karta nju.
 #1072658  autor: majkelloo
 27 maja 2019, 12:05
Patrząc na zdjęcie to wydaje mi się, że jest to soft dedykowany ukraińskiej sieci Kyivstar (to by wyjaśniało cyrylicę podczas wstępnej konfiguracji)
 #1072666  autor: klaudia123
 27 maja 2019, 14:22
Nju odp. iż odświeżyło już konfigurację i nadal nic... Więc wychodzi iż telefon ma "nie to" oprogramowanie, choć jak pisze majkelloo, podejrzewamy jego wschodnie pochodzenie, mimo iż po instalacji zaraz znalazł Android 9... więc ma najnowsze :D
To co telefon sam znalazł, jest tu: https://samfrew.com/pl/model/SM-J415FN/region/XEO/
Więc pozostaje czekać, aż wyjdzie coś nowszego, gdzie konfiguracja Orange będzie zawarta.
A obecnie karta Play zachowuje się bardzo fajnie, nie muszę zarzynać baterii ich LTE, tylko GSM+WiFi i pięknie po kilu sekundach VoWifi, natomiast w automacie wyboru sieci przejście VoWifi/Volte jest płynne 2-3 sekundy.
I tak technicznie, zamiana kart w slotach sim nic nie da, aktywna karta Play/obie pojawia się guzik VoWifi, samo Nju znika.
Jakoś szczególnie ta opcja w Nju nie jest mi potrzeba, głownie i tak siedzę na WiFi, ale fajnie gdyby się udało to aktywować... Mogę chyba tylko podać wersję oprogramowania do BOK Nju i zobaczyć co odp.?

I pytanie do znawców. Skoro po wywaleniu oprogramowania Plusa (knox jest nadal) mam XEO i dalej aktualizacja do Android 9, to telefon sam wyszuka nowsze oprogramowanie? W sensie jest szansa iż kolejna aktualizacja przyniesie obsługę Orange. Czy nie i muszę szukać paczki oprogramowania Android 9 typowo na PL rynek?

"Dzień dobry,
sprawdziliśmy ponownie zgłoszenie odnośnie usługi VoLte/VoWiFi. Usługa została odświeżona w systemie po pierwszym zgłoszeniu. Prosimy o restart telefonu i sprawdzenie działania. W przypadku niepowodzenia prosimy o więcej szczegółów celem przekazania zgłoszenia do działu technicznego.
Jeśli problem dotyczy VoLte prosimy o wskazanie lokalizacji, siły sygnału LTE i komunikatu błędy jeśli się pojawi.
Pozdrawiamy,
Nju mobile"
 #1072681  autor: Wosiu96
 27 maja 2019, 21:29
klaudia123 pisze:
27 maja 2019, 14:22
Nju odp. iż odświeżyło już konfigurację i nadal nic... Więc wychodzi iż telefon ma "nie to" oprogramowanie, choć jak pisze majkelloo, podejrzewamy jego wschodnie pochodzenie, mimo iż po instalacji zaraz znalazł Android 9... więc ma najnowsze :D
To co telefon sam znalazł, jest tu: https://samfrew.com/pl/model/SM-J415FN/region/XEO/
Więc pozostaje czekać, aż wyjdzie coś nowszego, gdzie konfiguracja Orange będzie zawarta.
A obecnie karta Play zachowuje się bardzo fajnie, nie muszę zarzynać baterii ich LTE, tylko GSM+WiFi i pięknie po kilu sekundach VoWifi, natomiast w automacie wyboru sieci przejście VoWifi/Volte jest płynne 2-3 sekundy.
I tak technicznie, zamiana kart w slotach sim nic nie da, aktywna karta Play/obie pojawia się guzik VoWifi, samo Nju znika.
Jakoś szczególnie ta opcja w Nju nie jest mi potrzeba, głownie i tak siedzę na WiFi, ale fajnie gdyby się udało to aktywować... Mogę chyba tylko podać wersję oprogramowania do BOK Nju i zobaczyć co odp.?

I pytanie do znawców. Skoro po wywaleniu oprogramowania Plusa (knox jest nadal) mam XEO i dalej aktualizacja do Android 9, to telefon sam wyszuka nowsze oprogramowanie? W sensie jest szansa iż kolejna aktualizacja przyniesie obsługę Orange. Czy nie i muszę szukać paczki oprogramowania Android 9 typowo na PL rynek?

"Dzień dobry,
sprawdziliśmy ponownie zgłoszenie odnośnie usługi VoLte/VoWiFi. Usługa została odświeżona w systemie po pierwszym zgłoszeniu. Prosimy o restart telefonu i sprawdzenie działania. W przypadku niepowodzenia prosimy o więcej szczegółów celem przekazania zgłoszenia do działu technicznego.
Jeśli problem dotyczy VoLte prosimy o wskazanie lokalizacji, siły sygnału LTE i komunikatu błędy jeśli się pojawi.
Pozdrawiamy,
Nju mobile"

Debrand jest źle przeprowadzony. Co to za telefon wgl? Ja mam s10e i miałe dbt/xeo/xeo/pls i vowifi nie działało np. Zrobiłem debrand i mam xeo/xeo/xeo a vowifi działa. Karty nju podobno nie działają, musi być karta orange.
  • Strona 274 z 308
  • 1
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • 308
  • 1
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • 308