DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1072307  autor: pablosensibio
 22 maja 2019, 09:36
Witam, jakoś od Sierpnia 2018 jestem użytkownikiem sieci Mobile Vikings. Wszystko jest generalnie spoko oprócz jednej rzeczy - mianowicie zauważyłem notoryczne problemy z internetem w dużych skupiskach ludzi tj. stoki narciarskie, zgromadzenia publiczne, dworzec centralny w Warszawie, imprezy masowe itp. Nie wiem czy tylko ja tak mam czy jest to ogólnie z powodu jakiegoś "kolejkowania" takiego , że MV<Play na kartę<Oferty abonamentowe? Prosiłbym o opinię co na ten temat sądzicie, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019, 09:41 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: uogólnienie tytułu
 #1072308  autor: Remington
 22 maja 2019, 09:40
Po prostu sieć ma swoją pojemność. Jak jest dużo użytkowników w jednym miejscu to musi ją podzielić pomiędzy nich - w zależności od operatora, odbywa się to wg znanych mu priorytetów, albo proporcjonalnie.

Ostatnio gdy byłem na takiej imprezie net w Plusie mi zupełnie nie działał, za to rozmowy i SMS-y bez problemu, natomiast w Orange nie działało nic.
 #1072321  autor: iphoneski
 22 maja 2019, 10:46
Abo zwykle ma większy priorytet także powinno być trochę lepiej ale to nie jest reguła. Żaden operator nie udostępnia danych jak ustawia priorytety.
 #1072332  autor: kozien70
 22 maja 2019, 11:25
W przypadku dużych imprez masowych, dużych skupisk ludzi nie liczyłbym na jakąkolwiek różnicę w kwestii ewentualnego wyższego priorytetu abo vs prepaid. Jeżeli na imprezie sieć leży, nie działa transmisja, połączenia to żaden wyższy priorytet abo (o ile sieć w ogóle go ma) nie pomoże. Sprawdzone empirycznie na T-mobile, który oferował w abonamencie opcję "dla VIPów" z rzekomo podwyższonym priorytetem.
Oprócz mnie pisało o tym parę innych osób.
 #1072345  autor: kozien70
 22 maja 2019, 12:30
Widocznie klientów T-mobile było tam akurat najmniej (co nie dziwi, bo ten operator ogólnie ma najmniej klientów) bądź T-mobile przygotował tam dodatkowe zasoby sieciowe.
A ja pisałem o różnicy w priorytetach u danego operatora. Na imprezie masowej, na której będzie tyle klientów Tm, że sieć padnie nie pomogą żadne ewentualne różnice w priorytetach prepaid vs abo vs abo vip. Sieć będzie leżeć u wszystkich. Priorytet może mieć znaczenie w przypadku średniego obciążenia stacji, takiego nie zabijającego ją na amen. Wówczas możesz mieć ciut lepsze prędkości transmisji, możesz być "nieco ważniejszy" w nawiązywaniu połączeń głosowych itp. Ale bez cudów.
 #1073034  autor: mkkot
 01 cze 2019, 22:55
pablosensibio pisze:
22 maja 2019, 09:36
Witam, jakoś od Sierpnia 2018 jestem użytkownikiem sieci Mobile Vikings. Wszystko jest generalnie spoko oprócz jednej rzeczy - mianowicie zauważyłem notoryczne problemy z internetem w dużych skupiskach ludzi tj. stoki narciarskie, zgromadzenia publiczne, dworzec centralny w Warszawie, imprezy masowe itp. Nie wiem czy tylko ja tak mam czy jest to ogólnie z powodu jakiegoś "kolejkowania" takiego , że MV<Play na kartę<Oferty abonamentowe? Prosiłbym o opinię co na ten temat sądzicie, pozdrawiam.
Akurat na Warszawie Centralnej w P4 jest słabo z zasięgiem. Od 10 lat prawie nic się w tym temacie nie zmieniło.