DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 5 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 #1071359  autor: jarekt
 09 maja 2019, 09:50
marcz123456 pisze:
08 maja 2019, 19:23
jarekt pisze:
08 maja 2019, 12:19
Nie ma opłaty za migrację z Heyah do TM (migracja jest bezpłatna). Jest opłata za migrację z TM do Heyah (3zł).
Czemu bezpłatna? Tam w pdf jest że do odwołania, więc sobie po prostu odwołali i święto.
Mówisz, że już pierwszego dnia obowiązywania ostatniej wersji regulaminu migracji z Heyah do TM, czyli 22 kwietnia 2014 roku, kiedy migracja miała kosztować 0zł, od razu ten regulamin odwołano?
Bo od pierwszego dnia (a nawet jeszcze wcześniej) system (błędnie) pobierał 3zł.
OD SAMEGO POCZĄTKU.

Napisałem osobiście w tej sprawie dziesiątki reklamacji (uwzględnionych) z obietnicą poprawy błędu i że sytuacja już się nie powtórzy.
Znajomi napisali kolejne kilkadziesiąt lub kilkaset reklamacji w tej konkretnej sprawie.

Znasz powiedzenie "nie znam się ale się wypowiem"?
Jak nie znałeś to już znasz (i mówi ono o Tobie).

I jeszcze jedno: jeśli nawet regulamin migracji z Heyah do TM, w którym jest mowa o opłacie 0zł, odwołano by tego pierwszego dnia jego obowiązywania w kwietniu 2014 roku, to gdzie jest regulamin migracji do TM, w którym jest wskazana opłata 3zł? No gdzie?
Podpowiem Ci - nigdzie, bo takiego regulaminu nigdy nie było.
 #1071362  autor: abrams
 09 maja 2019, 10:15
@asdaf
Po rejestracji nr jest aktywny. Nie trzeba nigdzie dzwonić. Takie są moje doświadczenia.
@biala1991
To ja mam inne doświadczenia
Swoje doświadczenia (pierwszy raz) opisałem tutaj viewtopic.php?f=76&t=128785&start=30#p1070366 bez aktywacji ogóle nie przyjmował kodów na uruchomienie 15GB każąc zrobić aktywację, przed tym chyba tylko moglem sprawdzić stan konta *101# i było na moim starterze 5.01 zł. Krótkie połączenie nie jest złe tylko, że mi się pomyliły klawisze :(
Gadasz 1s i zjada Ci 1gr, masz 5 zł i za 4,99zł aktywujesz 100dni i jeszcze masz 1 gr na koncie :wink:
Ktoś wspomniał o aktywacji pingowaniem czy chodzi o wysyłanie komendy "ping" pod konkretny adres www czy o krótkie włączenie modemu (1.wkładam modem w USB 2. modem loguje się do sieci 3.uruchamiam połączenie i od razu rozłączam) ?
ps. jednak wg mnie lepszą kontrolę ma się przy "rozmowie"

edit: jeszcze odnośnie aktywacji ale przy przenoszeniu numeru do Play (Play Na Kartę Starter) to tam już ważenie simki do fona aktywuje kartę i od tego dnia liczy się 30dni na uruchomienie bonusa 200GB/200zł/60d więc jak planujemy później go wykorzystać, to nie spieszyć się z wkładaniem karty do fona
Ostatnio zmieniony 09 maja 2019, 10:29 przez abrams, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1071364  autor: jarekt
 09 maja 2019, 10:21
Aby aktywować numer w T-Mobile/Heyah (po rejestracji numer NIE JEST aktywny!) i nie wydać ani grosza:
- dzwonimy z nowego numeru np. na inny swój numer;
- po zestawieniu połączenia ("swój" numer dzwoni) NIE ODBIERAMY go (nic nie robimy);
- rozłączamy się (na nowym numerze) - nie dopuszczając np. do włączenia się poczty na "swoim" numerze;
- procedurę wykonania połączenia (zestawienia go i nie odbierania go) zazwyczaj trzeba wykonać 2 (DWA) RAZY - szczególnie wtedy gdy za pierwszym razem połączenie nie zostanie zestawione (nastąpi automatyczne jego zakończenie);
- numer zostaje aktywowany.

Oczywiście po takiej procedurze aktywacji, sam proces właściwej aktywacji w systemach może czasami trochę trwać, ale zazwyczaj to jest kilka sekund.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2019, 11:05 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1071370  autor: abrams
 09 maja 2019, 10:56
jarekt pisze:
09 maja 2019, 10:21
Aby aktywować numer w T-Mobile/Heyah (po rejestracji numer NIE JEST aktywny!) i nie wydać ani grosza:
- dzwonimy z nowego numeru np. na inny swój numer;
- po zestawieniu połączenia ("swój" numer dzwoni) NIE ODBIERAMY go (nic nie robimy);
No to teraz wiem za co zapłaciłem frycowe, gdzie zrobiłem błąd :oops:
 #1071371  autor: jarekt
 09 maja 2019, 11:02
Uwaga! Procedurę wykonania połączenia (zestawienia go i nie odbierania go) zazwyczaj trzeba wykonać 2 (DWA) RAZY (zapomniałem o tym wyżej napisać - zaraz tam dopiszę).
 #1071377  autor: asdaf
 09 maja 2019, 12:51
@jarekt dobrze radzisz z aktywacją nowego numeru. Ja dodałbym jeszcze oddzwonienie ze "swojego" numeru na nowy - tak dla pewności.
 #1071380  autor: jarekt
 09 maja 2019, 13:05
@asdaf, dla pewności jest właśnie to 2. połączenie - po 1. połączeniu (po 1. próbie) następuje automatyczne rozłączenie (system nie przetwarza dalej połączenia) i wtedy właśnie numer jest aktywowany (próbę zestawienia połączenia gdy numer jest nieaktywny ale zarejestrowany, system uznaje właśnie za chęć aktywacji numeru).

Po 2. skutecznym zestawieniu połączenia - jeśli do niego dojdzie - numer jest już z reguły w pełni aktywny (można dzwonić i SMSować), choć w systemie może jeszcze dochodzić do różnych konfiguracji i ustawień w tle i w tym momencie gdyby się zalogować, to MiBOA/MójTMobile może pokazywać dziwne wartości/komunikaty, choć w sumie dziwactwa w systemach TM są i po pełnej aktywacji numeru.
 #1071388  autor: asdaf
 09 maja 2019, 14:22
jarekt pisze:choć w sumie dziwactwa w systemach TM są i po pełnej aktywacji numeru.
:D lepiej bym tego nie wyraził.
 #1071411  autor: biala1991
 09 maja 2019, 19:06
asdaf pisze: Teraz lepszą promo ma Plush - trochę drożej ale o ile więcej GB (50 + 5 + 6)
Nie jestem zachłanna :D

jarekt pisze: Aby aktywować numer w T-Mobile/Heyah (po rejestracji numer NIE JEST aktywny!) i nie wydać ani grosza:
- dzwonimy z nowego numeru np. na inny swój numer;
- po zestawieniu połączenia ("swój" numer dzwoni) NIE ODBIERAMY go (nic nie robimy)


Dzięki za wskazówki Jarek, myślałam że połączenie aktywujące "musi" być odebrane i skończy się jak u kolegi abramsa, z 4.98zł na koncie :)
 #1071415  autor: marcz123456
 09 maja 2019, 19:25
Ja za każdym razem za pierwszym razem aktywowałem. Czekałem na jeden sygnał i rozłączenie.
 #1071436  autor: asdaf
 09 maja 2019, 21:08
biala1991 pisze: Nie jestem zachłanna :D
Minimalistką też nie musisz być ;-) Ale każdy sam najlepiej wie co mu odpowiada. Ja wróciłem do Plusa po ok. dwóch latach i jestem pozytywnie zaskoczony prędkością.
 #1071616  autor: areksz
 12 maja 2019, 06:45
czy w heyah jest też limit w tej promocji do 15Mbps?
ile można maksymalnie kart sim uruchomić na jeden pesel by z tego korzystać?
 #1071618  autor: biala1991
 12 maja 2019, 09:09
Regulamin nic nie wspomina o ograniczeniach prędkości

asdaf pisze:
09 maja 2019, 21:08
Minimalistką też nie musisz być ;-) Ale każdy sam najlepiej wie co mu odpowiada. Ja wróciłem do Plusa po ok. dwóch latach i jestem pozytywnie zaskoczony prędkością.
Z Plusa chętnie korzystam ale jest taki przewidywalny, kody działają, usługi bez problemu się aktywują.. jest TM jest zabawa :D
Asdaf, a może Ty miałbyś ochotę zmigrować do Heyah? :D Wydaje mi się, że jest sposób żeby uniknąć opłaty za 100dni ważności konta (wtedy koszt operacji zamknąłby się w kwocie 3zł za migrację) ale to wymaga potwierdzenia.
Ponieważ jak na razie to tylko teoria a jeden numer już przyniosłam, obawiam się zmigrować drugi i nie chodzi tu o wydanie/niewydanie tych 5zł tylko o ryzyko bezpowrotnej utraty Darmowych rozmów w sieci, które wg regulaminu są niedostępne dla "nowych" (jeśli to błędna teoria wtedy, po powrocie do TM, oba numery miałabym uziemione) Gdybyś był zainteresowany to szczegóły napiszę na priv :)
 #1071672  autor: abrams
 13 maja 2019, 11:00
areksz pisze: czy w heyah jest też limit w tej promocji do 15Mbps?
Nie ma w regulaminie i faktycznie też nie ma. Jak już wcześniej napisałem w tym wątku: "Play w mojej lokalizacji ma mocno obciążone nadajniki i w efekcie mocno przycina w testach nawet do 2-1Mbs/0.5-0.3Mb/s gdy w TM-Heyah 50-30Mbs/10-5Mbs więc dzięki TM mogę choć na krótko zasmakować w LTE"
areksz pisze: ile można maksymalnie kart sim uruchomić na jeden pesel by z tego korzystać?
W regulaminie nic nie ma o takim ograniczeniu, za to na tą samą kartę, tylko raz.
"2.17.Skorzystanie z Oferty jest możliwe tylko raz dla danego Numeru Telefonu. "
https://www.heyah.pl/regulaminy/smart-a ... edf1d65bd8
Sam zamierzam jeszcze skorzystać w regulaminowym czasie :wink:

ps. ale przy korzystaniu pilnuj aby nie ściągać do końca bo włączy ci się "bezpieczny internet" i zje 3 zł z konta
https://www.heyah.pl/regulaminy/na-kart ... 8599f1bbe1
 #1071684  autor: areksz
 13 maja 2019, 14:45
spokojnie :) 20kart tbombaj kupionych na portalu alleg/*o coś koło 15PLN czeka na aktywację, jedna po drugiej a później idą do p4/fakt odebrać 200zł/20GB
 #1071685  autor: macqmacq
 13 maja 2019, 15:44
"...Wydaje mi się, że jest sposób żeby uniknąć opłaty za 100dni ważności konta (wtedy koszt operacji zamknąłby się w kwocie 3zł za migrację) ale to wymaga potwierdzenia."...

Możesz to potwierdzić? Jakim sposobem??? :smt004
 #1071691  autor: biala1991
 13 maja 2019, 17:53
Po konsultacji z kolegą Asdaf dochodzę do wniosku, że to nie wypali. Sposób opierał się na karkołomnym założeniu, że system pamięta historię numeru sprzed migracji :)
Pamięć jednak okazała się wybiórcza, system rozpoznaje np. że karta dawno temu była aktywowana w TM i dlatego obciąża mnie za połączenia z BOK :)
 #1072263  autor: areksz
 21 maja 2019, 17:30
no cóż pierwszy kontakt Tmobile od lat i syf:
aktywacja 15GB na 15 lat trwa już 29h i dla jej końca nie widać, dwa telefony do BOA.
Pierwszy za 1h będzie aktywna , drugi ma być konsultacja z kierownikiem- NIC , jeszcze nie spotkałem tak amatorskiej sieci jak ww , to padaka do potęgi 100 .
U innego opa jest zapis 24h aktywacja a po 4 minutach wszystko śmiga, tu nie!
Może zamiast marnować kasę na slogany i propagandę o najlepszej sieci, warto zacząć coś z tym robić, bo ja mam odczucie , ze to najgorszy operator na starcie jaki miałem w użyciu tu nic nie wiadomo i nic nie działa! logowanie do iboa czy jak to się zwie , numer i login błędne, ma niby upłynąć 24 jest 30h i nic .Skansen .
 #1072270  autor: jarekt
 21 maja 2019, 18:04
Tak jest w tej "sieci" NIEPRZERWANIE od ponad 5 lat, kiedy coś tam w systemach mocno powymieniali (o soft chodzi).
Przy czym dotyczy to przede wszystkim prepaida, ale to się czasami przenosi na abo i inne aspekty tej "sieci", choćby z tego względu że wspólnym mianownikiem tego wszystkiego są ludzie (pracownicy T-Mobile), konsultanci, itp., którzy czasami mają dość tego wszystkiego (sam jestem wielokrotnie świadkiem jak znajomy/znajoma wyżywa się do słuchawki czy w zgłoszeniu/mailu - pomagam pisać ale zawsze coś emocjonalnego dorzucą od siebie) i obrywa się potem abonamenciarzom w różny sposób.

Ale konsule też są sobie winni, bo obiecują poprawę systemu (jakiegoś konkretnego aspektu jego błędnego działania) setny raz z rzędu (czy tysięczny) w tej samej sprawie (więc wiedzą co i jak), mimo że już od dawna (od kilku lat) wiedzą, że to są kłamstwa i nikt niczego nigdy nie poprawił, nie poprawia i na 99% nie poprawi.
Być może mają na okrągło pistolet do głowy przystawiony i musza kłamać, być może co tydzień wymienia się pracowników w T-Mobile i zawsze to jest dla nich pierwszy raz - odpisują w dobrej wierze, zwłaszcza że przełożony powiedział, że znają problem i lada moment go naprawią. Można by to wszystko jeszcze tłumaczyć na kilka innych dziwnych sposobów, ale wszystkie one bardzo źle świadczą lub świadczyłyby o T-Mobile.

Przez lata (nie dni, miesięcy czy kwartałów tylko właśnie przez 5-6 lat) tych zaniedbań i nic nierobienia z tym, to jest dla mnie sieć czwartej kategorii, po wszystkich z W3 (Orange, Play, Plus) ich submarkach, po MVNO i po innych nowościach i wynalazkach, dlatego nazywam ich powyżej "siecią" a nie siecią.
Jeśli ktoś ma abo w T-Mobile i sobie akurat chwali, to niech nie bierze tych powyższych uwag do siebie - to nie jest nic osobistego :).
 #1072276  autor: marcz123456
 21 maja 2019, 19:03
Na nowym starterze ten pakiet włącza się prosto. Wysyłasz jakieś 20 sms jeden po drugim z naprzemienną treścią i pakiet włączony.
A do boa w apce loguje się kodem z sms.
  • Strona 5 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7