DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 21 z 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
 #1003768  autor: RafRafRaf
 15 lip 2018, 12:58
Pytałem konsultantki BOA w T-Mobile jak to teraz jest z tym pakietem danych w roamingu dla przedłużających kontrakt. Dostałem odpowiedź, że w takim przypadku będzie bezpłatny 1GB, potem przed końcem jego wykorzystania SMS z informacją o kończącym się pakiecie i z zapytaniem czy chcesz dokupić kolejny pakiet. O cenę już nie pytałem, bo trochę mnie to zirytowało.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 #1003771  autor: piotrzet
 15 lip 2018, 13:29
Cena to 14 coś do iluś danych zależnie od taryfy, a później 31 zł

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1003815  autor: RafRafRaf
 15 lip 2018, 17:49
Dobrze że przedłużenie mam z 28 czerwca i jeszcze dwa lata z 5GB w unii. Skasowano mi tylko 1GB w strefie T-Mobile.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 #1019351  autor: aster
 25 wrz 2018, 07:27
Jak wygląda roaming w Plush, kiedy ma się u nich abonament? Czy nadal stosują dopłaty tak jak w ofercie prepaid?
 #1019601  autor: Karlos20
 25 wrz 2018, 21:08
aster pisze:Jak wygląda roaming w Plush, kiedy ma się u nich abonament? Czy nadal stosują dopłaty tak jak w ofercie prepaid?
Jeśli masz umowę na starych warunkach (podpisaną przed końcem stycznia 2018), muszą mieć od Ciebie zgodę, żebyś do RLAH dopłacał.
Masz stare, lepsze warunki. Proste :)

U mnie w wypadku Play też mam stare warunki, 1,57 GB darmowego neta w UE co miesiąc (bo kwota abonamentu u mnie to 25 zł) i max 4 miesiące no-limitów minut/SMS/MMS bez dopłat.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1025219  autor: reboot
 11 paź 2018, 18:51
Naprawdę w Plush dopłaca się do roamingu? Przeglądałem w ciągu roku regulaminy i w Plush Abo nie było dopłat. Na pewno mowa o abo, a nie o prepaid?

WKS
 #1025789  autor: Karlos20
 14 paź 2018, 12:52
reboot pisze:Naprawdę w Plush dopłaca się do roamingu?
Dopłaca się za połączenia jeżeli ktoś korzysta z telefonu w roamingu w UE dłużej niż 30 dni.
IV. OPŁATY ZA USŁUGI ROAMINGU REGULOWANEGO STOSOWANE NA PODSTAWIE DECYZJI ADMINISTRACYJNEJ PREZESA URZĘDU
KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ
1. W związku z decyzją administracyjną Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej zezwalającą Polkomtel na stosowanie dodatkowych opłat w Roamingu Regulowanym,
niezależnie od uprawnień opisanych w Części III , Polkomtel jest uprawniony do naliczania dodatkowych opłat za usługę wykonania połączenia głosowego, odebrania
połączenia głosowego oraz transmisji danych w Roamingu Regulowanym („Dodatkowa opłata roamingowa”).
2. Dodatkowe opłaty roamingowe, o których mowa w ust. 1, będą doliczane w przypadku przeważającego korzystania przez Abonenta z Roamingu Regulowanego lub obecności
Abonenta w państwach objętych Roamingiem Regulowanym przez więcej niż połowę 30 dniowego okresu obserwacji.
3. Dodatkowe opłaty roamingowe wynikające z ust. 1 wynoszą:
• 0,03zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,
• 0,03zł za minutę odebranego połączenia głosowego,
• 3,73zł za każdy GB transmisji danych.
4. Dodatkowe opłaty roamingowe określone w ust. 3 powyżej oraz dodatkowe opłaty określone w Części III ust. 7 nie są naliczane łącznie.
5. Polkomtel nie pobiera Dodatkowych opłat roamingowych, o których mowa w ust. 1, w przypadku:
a) stwierdzenia przeważającego korzystania przez Abonenta z usług krajowych i obecności Abonenta w kraju przez więcej niż połowę w 30-dniowym okresie obserwacji,
lub
b) rozpoczęcia naliczania opłaty dodatkowej, o której mowa w Części III ust. 7, za daną usługę – jeśli zajdą podstawy do rozpoczęcia naliczania dodatkowej opłaty, o
której mowa w Części III ust. 7, przy czym do 4-miesięcznego okresu obserwacji określonego w ust. 5 ppkt 1) w Części III wlicza się również 30-dniowy okres obserwacji
określony w ust. 2 powyżej, lub
c) gdy decyzja administracyjna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej zezwalająca Polkomtel na stosowanie dodatkowych opłat w Roamingu Regulowanym przestanie
obowiązywać.


Część III to dopłaty do roamingu w UE obowiązujące po 4 miesiącach od ostatniego użycia usługi w sposób ciągły w roamingu. Wówczas ww zapisy nie obowiązują, a dopłaty wzrastają do poziomu:
 0,16 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,
 0,04zł za minutę odebranego połączenia głosowego,
 0,05 zł za wysłaną wiadomość SMS,
 0,03zł za wysłaną wiadomość MMS,
 0,03 zł za każdy MB transmisji danych

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1028333  autor: piotrzet
 24 paź 2018, 20:25
T-Mobile "po cichu" zmienił pakiety internetu dostępne za kasę w UE. W cenie 49,99 był bez limitu do 256kb/s teraz jest 3 GB bez ograniczeń prędkości

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1034420  autor: Maciejos
 08 lis 2018, 20:28
Witam , właśnie potwierdzam i sam szukałem informacji o tym, t mobile usunęło pakiet 7dni 256kb/s UE - no limit. A szkoda - bynajmniej dla mnie !

Zamiast tego jest faktycznie 3GB 7 dni za 50zł , szybko działa (przetestowane w Belgii) aczkolwiek trzeba uważać bo jak się dużo korzysta gigabajty szybko uciekają, jednak w przypadku 256 kb/s było ślimakowo ale był "spokój ducha" z dbaniem o ilość transferu.

Jak czyta to ktoś z tmobile, to fajnie by było może wprowadzić jakieś pakiety na UE, przykładowo
no limit 515 kb/s - 7 dni lub 14 dni
no limit 1mbit /s - 7 dni lub 14 dni
j/w w opcji 1 miesiąc - jeden okres rozliczeniowy, też ciekawe dla kogoś kto dużo jeździ o UE, lub przebywa w delegacji cały miesiąc, mógłby więcej zapłacić za taki pakiet oczywiście w granicach rozsądku ale wtedy człowiek spokojniejszy.
Teraz te 3gb nie jest źle na tle konkurencji jednak trzeba się mocno kontrolować.

Do tego mam pytanie, może ktoś będzie wiedział - mam starą ofertę T3 no limit, niedługo kończy się umowa ale nie aneksowałem nowej bo mam dobre warunki.
80zł mieś 5 GB UE + 1 GB strefa T MOBILE po przekroczeniu lejek w krajach strefy 256 /s za friko plus oczywiście rozmowy i sms za fri cała eu.. do pl.
Nowa oferta nie była tak konkurencyjna dlatego nie przedłużałem umowy.
Zastanawiam się tylko czy SIEĆ T MOBILE zostawi mnie z moją starą umową czy po zakończeniu np. okroi jakąś opcję przykładowo zlikwiduje strefe t mobile czy coś, a może nawet ostatecznie wypowie umowe po zakończeniu - ale chyba tak brzydko nie robią? :-) STRACIĆ DOBREGO PŁATNIKA płacącego zawsze przed terminem - NUNU :)
 #1034431  autor: reboot
 08 lis 2018, 21:15
Abonament po zakończeniu umowy promocyjnej to niestety 100 zł, więc jeśli chcesz mieć T3 z MSTM, to będziesz musiał płacić za to 100 zł.

WKS
 #1034437  autor: Maciejos
 08 lis 2018, 21:57
Jak to się odbędzie, otrzymam jakiś list ? Będzie trzeba przedłużyć na nowych warunkach na dany okres czy po prostu zostanie kwota podniesiona na czas nieokreślony. MSTM nie likwidują obligatoryjnie w nowych umowach ?
 #1034570  autor: reboot
 09 lis 2018, 09:43
Abonament promocyjny T3 to 9,95 zł, a reszta to raty. Po prostu następny rachunek będzie na pełną kwotę 100 zł, a abonament z dwuletniej umowy zmieni się na czas nieokreślony. Warunki powinny zostać te same, ale...to T-M, po nich można się spodziewać wszystkiego.

WKS
 #1060971  autor: piotrzet
 31 gru 2018, 20:27
Nie wiem czy to błąd systemu jak to w T-Mobile czy tak jest ale jeśli ktoś większość korzysta z VoWiFi to po jakimś czasie pomimo przebywania za granicą FUP zostaje zdjęty. Będę sprawdzał dalej jak coś się zmieni dam znać.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1072005  autor: Kamil7878
 17 maja 2019, 21:52
@aster, wszystkim z nju abo przed wyjazdem, proponuję sprawdzić czy roaming jest aktywny, teraz to takie niby oczywiste zapewne jeszcze w abo, w rzeczywistości jest inaczej nju celowo nie włącza roamingu, konieczny kontakt z Bok, po przekroczeniu granicy brak zasięgu oraz info włóż kartę sim, sprawdzone 3 dni temu, na stronie nju oczywiście jest info przed wyjazdem sprawdź roaming.
 #1072012  autor: aster
 17 maja 2019, 23:36
Ciekawe, czyli "defaultowo" roaming w nju nie jest aktywny i pewnie sporo userów podczas pierwszego wyjazdu z niego mniej korzysta bo po przyjeździe dopiero muszą ogarnąć aktywację?

Jestem natomiast ciekaw czy roaming w nju naprawdę działa bez dopłat i jeśli tak to jakie są perspektywy by tak pozostało? Kusi mnie przejście z prepaida i cena 19zł/os w parze jest wręcz najlepszym dealem w ogóle na rynku chyba. Szczególnie jeśli do tego roaming nie powoduje dopłat.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2019, 23:39 przez aster, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1072030  autor: andx
 18 maja 2019, 11:26
Posiadam od 3mc abo nju 19 w parze. Roaming można włączyć w aplikacji. W trakcie górskich wędrówek znalazłem się w Słowacji i roaming działał, chociaż lte brak, może z powodu gór? Dopłat żadnych nie poniosłe, a przesył danych cały czas załączony. Nie wiem czy to norma [wymoderowano]
Ostatnio zmieniony 18 maja 2019, 13:00 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: usunięto off-top i odpowiedź na niego
 #1072040  autor: andx
 18 maja 2019, 12:06
Raczej rzadko korzystam, jak narazie z usług w roamingu, bo tylko przy okazji wycieczek w góry i tak się zastanawiamy, czy nie lepiej czasami dopłacić i mieć pewniejsza sieć (TM)?
 #1072097  autor: aster
 19 maja 2019, 10:41
andx pisze:
18 maja 2019, 11:26
W trakcie górskich wędrówek znalazłem się w Słowacji i roaming działał, chociaż lte brak, może z powodu gór?
Generalnie 3G ma lepszy zasięg, stąd może akurat w ten sposób sieć złapałeś w trudno dostępnym miejscu?

Generalnie nie sądzę by inna polska sieć dała Ci lepsze możliwości roamingowe, tym bardziej że na Słowacji działają chyba zarówno T-M jak i Orange tak więc wszystko powinno śmigać.
  • Strona 21 z 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22