DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1071883  autor: KSI
 16 maja 2019, 10:38
Szukam smartfonu dla szefa, który dotychczas używał NOKIA N95-1. Przesiadka na Sony XA2 w trybie najbardziej prostym - chyba Super Ultra Stamina - zakończyła się niepowodzeniem, przez problemy z odebraniem rozmowy czyli brakiem wyczucia przy przesuwaniu zielonej słuchawki do góry.

Dlatego szukam czegoś innego, co pozwoli przerobić smartfon w super intuicyjny telefon tylko do rozmów (kontakty, historia kontaktów, nieodebrane połączenia) i odczytania sms. Dodam, że może to być smarfon klasy premium jeśli trzeba, czyli budżet jest nieograniczony, choć pewnie lepiej żeby był tańszy niż droższy. Najważniejsze, żeby był do ogarnięcia przez 80-latka.
 #1071888  autor: iphoneski
 16 maja 2019, 11:39
Pewnie znowu wyjdę na stronniczego ale łatwiejszego systemu w obsłudze niż iOS na iPhone jeszcze nie wymyślili. Znam sporo starszych osób, które nie mogły poradzić sobie z obsługą androidowych telefonów a z iPhone nawet z internetu zaczęli korzystać. A wcześniej było „całe życie nie miałem internetu to i teraz nie muszę go mieć”.
PS. Sprawdziłem u siebie i w ustawieniach jest trochę opcji wspomagających osoby mające problemy przy korzystaniu z ekranu dotykowego. Nie używałem tego nigdy także nie wiem co to dokładnie robi i w jaki sposób. Na pewno można ignorować kilka kliknięć, własne gesty sobie zrobić żeby były łatwiejsze itp.
 #1071902  autor: Pawrzes
 16 maja 2019, 16:56
Może zainstaluj jakiś prosty launcher np.
https://play.google.com/store/apps/deta ... demo&hl=pl
https://play.google.com/store/apps/deta ... cher&hl=pl
https://play.google.com/store/apps/deta ... cher&hl=pl
https://play.google.com/store/apps/deta ... hone&hl=pl

Bardzo łatwo odbiera obiera się połączenia w Xiaomi z MIUI 10 - delikatne muśnięcie dużej ikony na środku w dolnej części ekranu nad którą widać strzałkę.

W Sony to Ustawienia > Strona Główna > Prosty ekran główny, Super Ultra Stamina to tryb oszczędzania baterii, wyłącza wszystko oprócz połączeń i SMS.


iphoneski, daj spokój, nie ma nic prostszego niż Android który można dostosować na setki sposobów w tym duży wybór nakładek producentów różniących się obsługą telefonu...

Pozdrawiam
 #1071905  autor: iphoneski
 16 maja 2019, 17:18
Pawrzes pisze:
16 maja 2019, 16:56
iphoneski, daj spokój, nie ma nic prostszego niż Android który można dostosować na setki sposobów w tym duży wybór nakładek producentów różniących się obsługą telefonu...
No właśnie, dostosować i setki sposobów. Jak budżet jest nieograniczony to chyba lepiej kupić, wyjąć z kartonu i używać zamiast sprawdzać te setki sposobów i wybierać ten najbardziej optymalny? No i ktoś to będzie musiał temu Panu zrobić, ustawić, jak coś się wysypie po jakiejś aktualizacji to przyjść i naprawić itd. Gdyby trzeba było wybierać w jakimś określonym przedziale cenowym to wtedy miałbyś rację.
 #1071912  autor: Pawrzes
 16 maja 2019, 18:17
Tiaaa kupić iPhona w chorej cenie po to aby używać tylko do dzwonienia i SMS... :roll:

Lepiej coś znacznie tańszego np. seniorzy jakich znam są zadowoleni z nakładki Xiaomi, parę ustawień typu wielka czcionka i gotowe. Można ustawić np. automatyczne odbieranie po 10s.

Pozdrawiam
 #1071936  autor: kathumax
 16 maja 2019, 22:00
iphone wcale nie jest prosty w obsłudze, lepszy pomysłem będzie android + prosta nakładka. Tyle, że (tylko) do takich zastosować smartfon jest ogólnie średnim pomysłem...
Poszukaj klasycznej nokii z dawnych lat, na Allegro pojawiają się czasami nowe. Ceny z gatunku raczej chorych, ale skoro budżet jest nieograniczony?
 #1071942  autor: perxenat
 16 maja 2019, 23:13
Widzę, że pojawiają się telefony używane. Ja podam niepopularną opcję, ale te telefony były naprawdę banalnie proste w obsłudze. Mam na myśli coś z Windows Phone.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1071945  autor: Remington
 16 maja 2019, 23:36
Obsługa kontaktów w WP zawsze mnie przerastała (wybór możliwy z poziomu telefonu, ale edycja tylko przez aplikację kontakty), odbieranie też w dwóch krokach. To może być dobry wybór, ale niekoniecznie starsza osoba do takich mankamentów przywyknie.
 #1071957  autor: KSI
 17 maja 2019, 07:53
Sony i tryb Super Ultra Stamina już przerobiłem. NIE zdało egzaminu, bo był problem z odbieraniem połączeń tj. przesuwaniem w Sony (z powodu braku wyczucia - pierwszy smartfon/telefon dotykowy + wielgachne palce) ikony zielonej słuchawki do góry, żeby odebrać połączenia. Pewnie lepsze byłoby coś tylko do naciśnięcia albo przesuwania lewo/prawo.

Nie można kupić "NOWEJ" NOKI N 95-1 albo w bardzo zadbanym stanie a stara jest już w tragicznym. Coś podobnego wchodziło by w grę, tylko musi dać się kupić a nie odświeżona chińska jak ta, którą aktualnie używa, bo już wcześniej ktoś mu kupił.

iPhone czy dobry droższy telefon niż taki taniutki jest mniej obciachowy ale każdy nawet tani będzie mniej obciachowy niż ta stara rozpadająca i podrapana NOKIA.

Najważniejsze, żeby to obsłużył i nie było z tym problemów, bo senior woli zrezygnować ze smartfona jak z Sony niż wołać kogoś co chwilę, żeby mu pomagał, uczył itp.

Jeśli Xiaomi to jaki - żeby bateria długo wytrzymywała i był tylko do rozmów, historii nieodebranych (żeby sprawdzić kto dzwonił i oddzwonić), odczytania sms?
 #1072003  autor: kathumax
 17 maja 2019, 20:50
KSI pisze:
17 maja 2019, 07:53
Nie można kupić "NOWEJ" NOKI N 95-1 albo w bardzo zadbanym stanie
Można. Może akurat nie N95, ale 8800, E52 czy 6700. Każdy z nich nada się do samych tel/sms przy zachowaniu prostoty obsługi i to nie gorzej (a może nawet lepiej) niż N95.
Przy twoich założeniach to całkiem dobry wybór.
 #1072004  autor: Eragon
 17 maja 2019, 20:51
Myślę że jakiś Redmi powinien załatwić sprawę.
Ma ktoś Xiaomi na Globalu? Jest tryb prosty dalej?
Bo może on załatwi sprawę.

:smt006