DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1071882  autor: teleman29
 16 maja 2019, 09:14
Panowie
Mam problem z wlaczeniem SD w play. Mialem odnowe, zlecenie wisialo mi kilka godzin (usluga w trakcie wlaczania), a gdzies czytalem ze w Odnowie sa problemy z wlaczeniem SD, wiec zmienilem na formule PNK , dalem kod 188 i...dalej wisi- usluga w trakcie wlaczania
cos wiecie? mam dzwonic do obslugi po reczne wlaczenie?
 #1071884  autor: vh
 16 maja 2019, 10:41
Najpierw doładuj 5 zł, potem włączaj SD.

Nie miałem problemów z włączeniem SD w Odnowie.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #1071899  autor: Johnny
 16 maja 2019, 15:36
Od paru dni zamulony jest system. Zmiana taryfy trwa 24 godz i nie zawsze z pozytywnym skutkiem. Jeśli numer masz w trakcie zmiany taryfy to SD nie uruchomisz.
 #1071903  autor: 24bis24
 16 maja 2019, 17:14
Dlatego opowieści w postaci
``Najpierw doładuj 5 zł, potem włączaj SD`` czy
``tam nie może być 0 na koncie bo nie da się go włączyć``
można potraktować jako niepomocne, ponieważ SD włącza się przy stanie 0 zł na koncie głównym.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2019, 19:53 przez 24bis24, łącznie zmieniany 1 raz.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1071907  autor: 24bis24
 16 maja 2019, 17:32
To Ci powiem, że nawet :`` 0 i pisał błąd``to próbujesz następny raz i już nie będzie :``pisał błąd``.
Jeśli będziesz robił to w tej chwili (grzebią w systemie) to będzie ``pisał``:
Przepraszamy Usługa jest chwilowo niedostępna. Sprobuj pozniej albo ``pisał``: Nie udało się włączyć usługi. Usługa w trakcie realizacji.
Może też ``pisał`` (ja bym napisał, było napisane :) ): Na Twoim koncie są inne oczekujące zlecenia.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1071983  autor: 24bis24
 17 maja 2019, 13:14
@pakierhakierxd , w każdej innej to nie idzie SD przy 0 zł na koncie głównym ponieważ nie wszystkie taryfy mają stan darmowy :D .
W OdNOWA SD aktywuje się przy 0 zł na koncie głównym więc nie wprowadzaj w błąd.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1077389  autor: Remington
 29 lip 2019, 23:02
Oksymoron to coś sprzecznego, jak sucha woda, ciepły śnieg czy płatny darmowy.

Stan Darmowy jest darmowy. Płatny ryczałt na połączenia do Play ma inną nazwę.
 #1077395  autor: jarekt
 30 lip 2019, 00:58
@Remington, prosiłeś się to masz :) (kilka osób pyta namiętnie od czasu do czasu o SD w tym wątku więc może ich zaciekawią te informacje):

W P4 jest kilka usług nazywających się "Stan Darmowy", np:

- usługa bezpłatna (darmowa) o nazwie "Stan Darmowy" (uruchomienie usługi kosztuje 0 zł) dająca bezpłatne rozmowy i SMSy na numery w sieci P4 - jest to darmowy "Stan Darmowy", bo zarówno uruchomienie usługi jest darmowe (bezpłatne) jak i same rozmowy i SMSy w jej ramach są darmowe (bezpłatne) - nazywany krótko "SD" bez przymiotnika "darmowy";

- usługa płatna (niedarmowa) "Stan Darmowy" (kosztująca 10zł miesięcznie) dająca bezpłatne rozmowy na numery w sieci P4 (gorsza od tego darmowego SD, bo nie ma SMSów) - usługa ta nazywana jest obecnie w Play24 "Pakiet Stan Darmowy", mimo że jest to usługa a nie pakiet (tak samo jak darmowy SD), ale chyba chodziło o sztuczne odróżnienie od darmowej usługi "Stan Darmowy" - jest to płatny "Stan Darmowy", bo uruchomienie usługi kosztuje 10zł i to miesięcznie, ale już rozmowy w jej ramach są bezpłatne.

Jest jeszcze fabryczny/cennikowy darmowy Stan Darmowy (nie trzeba go uruchamiać, sam się aktywuje - wszystkie pozostałe SD trzeba ręcznie uruchomić), jest Stan Darmowy nazywany "Darmowe minuty i SMS do PLAY" albo "Bezpłatne Rozmowy i SMSy w Play" w cenniku i/lub w Play24 i w dodatku taki SD (który - w zależności gdzie zajrzeć - nie jest nazywany SD) może być płatny lub darmowy :).

Poza tym sformułowanie płatny darmowy (gdzie oba wyrazy są zwykłymi wyrazami pisanymi z małej litery), to nie to samo co płatny "Darmowy" (gdzie "Darmowy" to nazwa usługi często pisana bez cudzysłowu) - pierwszy zwrot to faktycznie oksymoron, ale drugi na 100% nie, co wyjaśniłem powyżej.


Jeśli ktoś nie zrozumiał tego wszystkiego, to na koniec coś prostszego, życiowego :).

Taki np. obiad darmowy raczej nie może by płatny, bo wtedy byłby obiadem płatnym, a nie darmowym, nie ma więc płatnego obiadu darmowego - to taki oksymoron właśnie (choć mówią, że i tak nie ma darmowych obiadów).

Natomiast "Obiad Darmowy", czy już bez cudzysłowu, Obiad Darmowy, może być płatny i nie będzie to oksymoron.
Bo restauracja "Remington" w Warszawie sprzedaje po 100zł karnety nazywające się Obiad Darmowy, dające przez 1 miesiąc darmowe obiady.

Płatne Obiady Darmowe. Płatne 100zł. Ale obiady darmowe...
 #1077402  autor: Remington
 30 lip 2019, 08:05
Jeżeli coś ma wyraz "darmowy" czy jako przymiotnik, czy jako część nazwy, a nie jest darmowe (czyli jest płatnym ryczałtem), trąci to fałszem i nie zdziwiłbym się gdyby UOKiK się do tego przyczepił (gdyby mu ktoś doniósł, bo bez tego nie zwykli kiwnąć palcem). Wersje płatne znałem dotąd tylko jako coś w stylu "Nielimitowane połączenia i SMS do Play", bez słowa o darmowości.
jarekt pisze:
30 lip 2019, 00:58
- usługa płatna (niedarmowa) "Stan Darmowy" (kosztująca 10zł miesięcznie) dająca bezpłatne rozmowy na numery w sieci P4 (gorsza od tego darmowego SD, bo nie ma SMSów) - usługa ta nazywana jest obecnie w Play24 "Pakiet Stan Darmowy", mimo że jest to usługa a nie pakiet (tak samo jak darmowy SD), ale chyba chodziło o sztuczne odróżnienie od darmowej usługi "Stan Darmowy" - jest to płatny "Stan Darmowy", bo uruchomienie usługi kosztuje 10zł i to miesięcznie, ale już rozmowy w jej ramach są bezpłatne.
Używając skrótu SD mowa jest o nazwie własnej konkretnej usługi, jej wersję płatną mamy zatem tylko powyższą, pozostałe płatne nazywają się zupełnie inaczej, więc tamte nie są SD. Przyznam, że o tej wersji płatnej (PSD) nie słyszałem, a swoją wiedzę utwierdziłem informacjami ze strony https://www.play.pl/pomoc/na-karte/stan ... tania.html.

PS. Przenoszę OT do wątku nieco bardziej z nim związanego.
 #1077419  autor: 24bis24
 30 lip 2019, 10:47
marcz123456 pisze:
29 lip 2019, 21:02
Remington mylisz się. bisy i inne aparaty by ci wyjaśniły że płatny też jest
przecież niedawno wyjaśniałeś sam sobie zagadnienie płatnego Stan Darmowego.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1078718  autor: marokmon
 17 sie 2019, 17:44
Czy w taryfie odnowa zaobserwowaliście, że mimo skorzystania z pakietu danych nie odnowił się stan darmowy do play o kolejny miesiąc? Czy teraz już z pakietów tylko smsy przedłużają go?