DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 2 z 123
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 123
 #1071412  autor: Remington
 09 maja 2019, 19:07
marcz123456 pisze:
09 maja 2019, 17:40
Tak, tylko wszyscy tzw. fani abonamentu uzasadniają wyższość postpaid nad prepaid tym że jest bezobsługowy, nie trzeba pamiętać o doładowaniu i takie tam bzdety. Tutaj już jest aplikacja, trzeba sprawdzać, uruchamiać, włączać, wyłączać. Jeszcze bardziej uciążliwe niż zwykła prosta oferta na kartę. Sami sobie strzelili w stopę pakietem rocznym za 3 stówki. Jak tu jest z umową? Skoro można przejść z abo pół roku przed końcem umowy, to chyba jakaś jest.

I właśnie ta oferta ma te zalety postpaida: odnawialność usług, ale i możliwość elastycznego nimi zarządzania, a także brak konieczności pamiętania o doładowaniach. Co do umowy, to jeśli jest jak u konkurencji, to jest to formalnie prepaid.
 #1071413  autor: Robin560
 09 maja 2019, 19:21
jestem w trakcie przenoszenia do orange więc pewnie przejdę testowo .fajnie że można mieć drugą kartę. nie przewiduję długiego użytkowania tej oferty.zobaczymy co będzie po pół roku.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1071417  autor: Window
 09 maja 2019, 19:42
A jeżeli się jest w Orange na kartę i chce się przejść na Orange Flex to nie trzeba zmienić kartę w porównaniu do Play Next gdzie jak się przechodzi z Play na kartę do PN trzeba zmienić kartę
 #1071419  autor: iphoneski
 09 maja 2019, 19:49
Dla mnie jedyne zalety tej oferty w porównaniu do karty to wifi calling które podobno ma działać poza krajem i połączenia oczekujące, no i jeszcze Roaming. Sama oferta pod względem zawartości już nie prezentuje się tak kolorowo.
 #1071432  autor: iphoneski
 09 maja 2019, 21:00
@Remington Nie jestem przekonany czy ludzie, którzy korzystają z abonamentu wybiorą tą ofertę. Część ludzi, którzy kupują abo robią to z przyzwyczajenia, inni bo wychodzi taniej z np tv i internetem, inni bo się nie znają itd. Ci, którzy kupują z przyzwyczajenia nie będą nic zmieniać bo się Przyzwyczaili, ci którzy się nie znają też, ci którzy wzięli abonament dla zniżek też nie zmienią bo im zniżki przepadną. Więc dla jakiej grupy klientów abonamentu ta Oferta miałaby być? Ewentualnie ludzie dla których ważne jest to co wymieniłem w poprzednim poście ale ile takich ludzi jest?
 #1071439  autor: Remington
 09 maja 2019, 21:17
To alternatywa dla tych, co wystarczy im samo abo w ofercie "tylko SIM". Choć kto wie, może będą to szeroko udostępniać. Kwestią decydującą okaże się przekaz marketingowy - jaki on będzie i na jaką skalę.
 #1071453  autor: iphoneski
 09 maja 2019, 22:49
Ja to wiem, chodziło mi tylko żeby pokazać, że to raczej nie jest alternatywa dla większości klientów abo. Np ja mam abonament żeby nie martwić się gdy mam jakieś dodatkowe wydatki. Muszę zadzwonić do Francji to dzwonię. A że trzeba zapłacić rachunek to trudno, dzwoniłem, kosztowało, trzeba to opłacić.
 #1071477  autor: fwitkowski17
 10 maja 2019, 08:36
Usług premium od pewnego czasu nie ma w Orange. Ponadstandardowe użycie jest blokowane (połączenia międzynarodowe, roaming poza FUP). Aby móc znich korzystać trzeba wykupić odpowiedni pakiet w aplikacji
 #1071490  autor: pakierhakierxd
 10 maja 2019, 10:47
Nie jest zła ale wolę swoją ofertę w Orange Love
10zł za no limit rozmów sms mms i 5 gb a potem normalnie by był lejek 64 kb/s ale wolę kolejne 5gb za 10 i kolejne 5gb + no limit lte za 10 więc max 30 ;)
no limit lte to chyba 100 gb ,gdyby nie ta oferta wziąłbym flexa lub rok za 300 lub Nju ;)
a co do neta wykorzystuje 5-10 gb.

Pozdrawiam :)
 #1071501  autor: Blank
 10 maja 2019, 13:12
Podsumowanie najważniejszych informacji o Orange Flex w jednym poście:

1. Pakiety główne
Klient musi posiadać pakiet główny, tj. wskazany poniżej.
Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + Social Pass (Tiktok, Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, Whatsapp & Viber - zgodnie z regulaminem włącznie z rozmowami głosowymi i wideo, treściami wideo i dźwięku) + pakiet GB:
6 GB - 31 zł
8 GB - 33 zł
10 GB - 35 zł
12 GB - 37 zł
14 GB - 39 zł
20 GB - 40 zł
50 GB - 50 zł
60 GB - 60 zł
70 GB - 70 zł
100 GB - 80 zł
Po wykorzystaniu pakietu, lejek do 64 kb/s

2. A co gdy nie ma środków na odnowienie pakietu głównego?
W przypadku braku środków na odnowienie pakietu głównego, pakiet główny zostanie wyłączony, a ty nie będziesz mógł korzystać ani z połączeń wychodzących, ani przychodzących.
W ciągu 6 miesięcy, będziesz mógł włączyć ponownie Pakiet główny. Jeśli tego nie zrobisz, numer zostanie usunięty.

3. Pakiety dodatkowe

Ponizej pakiety dodatkowe - opłaty za pakiety dodatkowe pobierane są z góry na zasadzie jak za opłatę miesięczną. Nie ma możliwości wykonywania połączeń międzynarodowych czy w roamingu poza UE bez zakupienia pakietów. Tak samo po wykorzystaniu limitu w UE, transfer danych jest blokowany (aplikacja będzie działać nadal, więc możliwe będzie dokupienie pakietu internetowego).

a. Music Pass (Spotify, Tidal, Apple Music, Deezer, Polskie Radio & Amazon music)
5 zł miesięcznie (do sierpnia bez opłat)

b. Video Pass (HBO GO, Netflix, YouTube, Orange TV Go & vod.pl)
5 zł za 1 dzień
10 zł za 7 dni
20 zł za 30 dni

c. Usługi dodatkowe
Zmiana numeru 20 zł
Wymiana karty 0 zł
Rachunek szczegółowy 5 zł
Przekierowanie połączeń - jak za połączenie z danym numerem (bezpłatnie w przypadku przekierowania z Polski na PL oraz z UE na UE jeśli brak FUP)
Połączenie z infolinią - brak, tylko czat.
Wifi Calling - w Polsce i za granicą
VoLTE - działa
Połączenie oczekujące i zawieszenie połączenia - dostępne
Połączenie konferencyjne - niedostępne

d. Dodatkowe pakiety internetu w Polsce - te pakiety nie dają limitu w UE
1 GB - 3 zł
5 GB - 10 zł
10 GB - 15 zł

e. Dodatkowe pakiety internetu w UE (po wykorzystaniu limitu)
0,5 GB - 8 zł
1 GB - 15 zł

f. Połączenia, SMS-y i MMS-y międzynarodowe (dalej "Usługi")
Usługi międzynarodowe dzielą się na 3 strefy:
UE Plus (+Kanada, USA, Ukraina, Szwajcaria) - 10 minut za 5 zł lub 100 minut za 15 zł
Standard - 10 minut za 15 zł lub 100 minut za 100 zł
Egzotyczna - 10 minut za 50 zł lub 50 minut za 175 zł

g. Połączenia, SMS-y i MMS-y w roamingu (dalej "Usługi")
Usługi roamingowe dzielą się na 3 strefy:
UE - bez dodatkowych opłat (wymagany dodatkowy pakiet internetu po wykorzystaniu limitu; opłaty pobierane z skarbonki w przypadku FUP)
Standard (dotyczy usług realizowanych z UE do Strefy Standard lub ze Strefy Standard do UE lub strefy Standard) - 10 minut za 10 zł, 100 minut za 75 zł, 0.5 GB za 125 zł, 1 GB za 225 zł, 0.5 GB + 100 minut za 175 zł
Egzotyczna (dotyczy usług realizowanych z Strefy UE lub Standard do strefy Egzotycznej lub ze strefy Egzotyczej do dowolnej strefy) - 10 minut za 40 zł lub 50 minut za 150 zł, 0.5 GB za 500 zł

Usługi międzynarodowe i roamingowe - pakiety wymienne 1:1 na SMS-y i MMS-y. Połączenia rozliczane sekundowo.
Wifi Calling działa za granicą.

4. Migracje

Migracja z postpaid możliwa na 6 miesięcy przed końcem umowy
Migracja z nju mobile i prepaid możliwa w dowolnym momencie.
W każdym wypadku, wymagana weryfikacja poprzez dowód osobisty i selfie w aplikacji, nawet przy odbiorze karty w salonie lub migracji z ofert Orange (!)

Migracja z Orange Flex do Orange na kartę na tę chwilę niemożliwa. Ma zostać utworzona procedura, brak szczegółów.

5. Rabaty, promocje i kontakt z obsługą

Brak rabatów ani promocji na start czy za przeniesienie numeru.
Aplikacja w tym czat działa za darmo na całym świecie 24/7.
Brak infolinii.

6. Usługi premium

Skarbonka - możliwość doładowania Skarbonki celem pobrania opłat za dopłaty FUP w UE i usługi premium.

I to chyba wszystko :)
Ostatnio zmieniony 10 maja 2019, 15:48 przez Blank, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1071514  autor: iphoneski
 10 maja 2019, 15:16
A mi się urodziło takie pytanie
Można kupić pakiet dodatkowy bez kupowania pakietu głównego? Np wyjeżdżam i chciałbym kupić ten video na tydzień.
 #1071515  autor: Remington
 10 maja 2019, 15:26
Blank pisze:
10 maja 2019, 13:12
Przekierowanie połączeń - jak za połączenie z danym numerem (bezpłatnie w przypadku przekierowania z Polski na PL oraz z UE na UE jeśli brak FUP)

Post wart pochwały, ale są wyłączone. Ciekawa nowość to przekierowania, bezpłatnie w ramach no-limitów dawał tylko Play i jego MVNO.

Otwarte są wg mnie jeszcze kwestie co z płatnościami za Google Play (faktury nie ma, ale jest Skarbonka, więc mogłoby się dać), a także jakie są ceny i zasady działania lub zerwania umowy, gdy brak środków na pobranie opłaty miesięcznej.
 #1071516  autor: Blank
 10 maja 2019, 15:36
@iphoneski,
Nie, pakiet główny jest wymagany. Nie możesz korzystać z oferty Orange Flex bez pakietu.

@remington, W przypadku braku środków na odnowienie pakietu głównego, połączenia wychodzące i przychodzące są blokowane na okres 6 miesięcy, po czym numer jest usuwany.

Zmieniłem trochę format posta, aby zwiększyć czytelność.

PS.
Post wart pochwały, ale są wyłączone.
Co masz na myśli?
Ostatnio zmieniony 10 maja 2019, 15:49 przez Blank, łącznie zmieniany 1 raz.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
  • Strona 2 z 123
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 123
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 123