DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 461 z 533
  • 1
  • 459
  • 460
  • 461
  • 462
  • 463
  • 533
 #1069479  autor: p2225
 12 kwie 2019, 23:47
Jedna z firm badających opinię publiczną zrobiła dzisiaj ze mną ankietę na temat kampanii "5G Ready". Pojawiły się pytania o to jaki jest główny cel kampanii i co chciano w niej przekazać, co jest w niej reklamowane? Potem miałem ocenić wyrażenia w skali jeden do pięć przy czym 5 to zdecydowanie tak, a jeden to zdecydowanie nie i padły pytania, np. czy kampania przedstawia dobre powody do rozważenia marki, czy wyróżnia się na tle innych reklam, czy poprawia opinię na temat operatora, czy jest denerwująca, kontrowersyjna, wiarygodna, czy w sposób zrozumiały komunikuje ofertę, czy pasuje do operatora, czy sprawia, że lubię tę markę, czy jest nudna, czy jest zabawna, czy sprawia, że chcę kupić ofertę, czy pogarsza opinię na temat operatora itp.

Pytanie czy potrzebują tego do sprawdzenia odzewu kampanii marketingowej czy podkładki do sądu w boju o obronę hasła? :roll:

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1069480  autor: Athantor
 13 kwie 2019, 06:53
Mattia Ferrari pisze:
12 kwie 2019, 19:05
Stacja Brańsk BIS4430 od poniedziałku do czwartku była wyłączona i trwały na niej prace. Wymieniono anteny i osprzęt sektora skierowanego na miasto. Stacja ma 7 miesięcy. Dziś została uruchomiona, ciągle brak nowych pasm, za to zasięg jest nieco lepszy. Czekam na rekonfigurację i nowe pasma.
Nu niepodumali. :roll:
Ciekawe co stoi za przyczyną takiego rozwoju stacji, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że ten sposób generuje mniejsze koszty, niż postawienie od razu normalnej stacji (nawet w wersji chudej L1/3/20 U9/21), choć z wyłączonymi pasmami.
Podwykonawca popsuł?

:-)
 #1069484  autor: Mattia Ferrari
 13 kwie 2019, 09:05
Athantor pisze:
13 kwie 2019, 06:53
Nu niepodumali. :roll:
Ciekawe co stoi za przyczyną takiego rozwoju stacji, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że ten sposób generuje mniejsze koszty, niż postawienie od razu normalnej stacji (nawet w wersji chudej L1/3/20 U9/21), choć z wyłączonymi pasmami.
Podwykonawca popsuł?
Według mnie koszty są większe, bo jednak ekipa tutaj musi wrócić i robić wszystko na nowo. Teraz byli 4 dni. Na miasto był najsłabszy sektor, tylko dwie anteny i do tego wyglądały nie najlepiej. Teraz są 3 i nowy osprzęt, a dalej nic nowego. To już się robi śmieszne, bo pobliskie stacje na wsi, gdzie jest niewiele użytkowników i las dookoła mają komplet a tu obciążenie pełne i tylko zasięgowe pasma. Pozwolenia są, więc nie rozumiem.

Witek informował, że stacja ma dostać komplet pasm i resztę technologii jakie są, póki co nie da się z tego korzystać, bo za duże obciążenie.
 #1069491  autor: spotify
 13 kwie 2019, 13:13
Kilka razy tutaj kilku z Was zaprzeczało, że LTE w Play sieje dalej niż 3G. To w takim razie wyjaśnijcie jak to jest, że kolega w mieszkaniu bez włączonego LTE w Play (czyli bez VoLTE) nie może rozmawiać przez telefon? Połączenie jest szarpane, sylaby w słowach zjadane i nie raz przerywa połączenie i Play się wbija w RK. A następnie z niewiadomych przyczyn chce od razu wrócić do macierzystego. Gdy włączy się VoLTE to nie ma problemów z połączeniami (chociaż tylko L800 sięga u niego w mieszkaniu i net praktycznie nieużywalny)
 #1069501  autor: bed
 13 kwie 2019, 14:17
A jakie ma EcIo? Sporo będzie zależało od jego wartości. Nieraz wskazywano jak U900 mające lepszy zasięg działało mniej sprawnie niż L800 w różnych sieciach właśnie przez kiepski wskaźnik EcIo.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1069509  autor: spotify
 13 kwie 2019, 18:13
Nie sprawdzałem. Mnie zastanawia, że na LTE trzyma się zasięgu własnego i można dzwonić. Na wymuszony 3G nie trzyma, nie można rozmawiać i ucieka do RK

Natomiast
Proszę sobie zobaczyć jakie braki Play ma w Sopocie (5 lokalizacji). Masakra jakaś. Jak Play można wziąć na ten moment pod uwagę, jak W3 posiada co najmniej 2,5-3razy więcej stacji !
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 38&zoom=16

Ile stacji ma Plus z N! a ile Play. Przecież to jest pogrom ze strony W3!!!

Podobnie centrum Gdyni czy Gdańska
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 03&zoom=15
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 02&zoom=15

I w Wawie również pogrom.
W Warszawie to Play wychodzi wg mapy o połowę mniej lokalizacji niż N!. (ok 400stacji Play, ponad 900 N!). W Łodzi również ok 100 lokalizacji więcej w przypadku N! niż Play.

Dla odmiany można wziąć np Bydgoszcz i taki podobny sobie obszar zaznaczyć (centrum). To Play ma tyle prawie stacji co N! (mnie wyszło 28 Play, 31 N!). Nie dziwię się, że @iphoneski nie narzeka na działanie sieci P4 w swoim miescie.
Podobnie Toruń (ale cały) - N! i Play po ok 60 lokalizacji czyli w łeb łeb

Czyli są lokalizacje, gdzie Play daje radę w większym miastach ale w tych największych ma dużo do poprawy, jak i również zasięg na prowincjach. Liczę, że duże miasta również pójdą w ruch, co chłopaki przynajmniej zwiastują po Wawie.
 #1069515  autor: lordbyd
 13 kwie 2019, 19:16
Ciekawe co stoi za przyczyną takiego rozwoju stacji, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że ten sposób generuje mniejsze koszty, niż postawienie od razu normalnej stacji (nawet w wersji chudej L1/3/20 U9/21), choć z wyłączonymi pasmami.
Projekt stacji powstał pewnie dość dawno, przy innych założeniach technicznych i posiadanych przez Play pasmach.
Aby stacja uzyskała wszelkie niezbędne odbiory musi być wybudowana zgodnie z projektem pierwotnym.
Lepiej więc wybudować "okrojoną" stację, uruchomić ją i dopiero później wystąpić z wnioskiem o jej rozbudowę.
Wymaga to mniej formalności i przede wszystkim czasu.
Dla odmiany można wziąć np Bydgoszcz i taki podobny sobie obszar zaznaczyć (centrum). To Play ma tyle prawie stacji co N! (mnie wyszło 28 Play, 31 N!). Nie dziwię się, że @iphoneski nie narzeka na działanie sieci P4 w swoim mieście.
To prawda - Play ma w Bydgoszczy porównywalną ilość stacji. Ostatnią stację bardzo potrzebną (na ulicy Zapolskiej) oddano z dwa lata temu (do tej pory wewnątrz budynków w okolicy ulicy Zapolskiej zasięg pasm pojemnościowych był tragiczny).
Niestety są i miejsca gdzie BTSa zlikwidowano i są trudności z jego odbudową (ulica Nowa - budynek biurowy przebudowany na mieszkalny) oraz miejsca gdzie stacje zostanie niedługo zlikwidowana (ul. Grudziądzka - sklep meblowy ma zostać nadbudowany o kolejną kondygnację).
 #1069517  autor: iphoneski
 13 kwie 2019, 19:27
W Bydgoszczy to jeszcze coś w okolicach ul. Śniadeckich by się przydało. Nie wiem czy ktoś kojarzy pizzerię Roma, jak się tam usiądzie to łapiemy szczątki L800 ze stacji na biedronce przy Dworcowej chyba. A przynajmniej tak było kilka miesięcy temu ale raczej nic się nie zmieniło.
 #1069519  autor: spotify
 13 kwie 2019, 19:36
lordbyd pisze:
13 kwie 2019, 19:16
Niestety są i miejsca gdzie BTSa zlikwidowano i są trudności z jego odbudową
Niestety to w każdym mieście się dzieje i w przypadku każdej sieci....

Spojrzałem jeszcze na Kraków - około 50% więcej stacji N! niż Play. W Poznaniu prawie dwa razy więcej stacji N! niż Play.
W dużych miastach Play ma co robić. Już nie twierdzę, że 1:1 w stosunku do N! bo zazwyczaj Play odpala na swoim hotspocie wszystko co ma ale mają co do roboty. Nie tylko by pokryć dziury i pozbyć się RK ale głownie by zwiększyć pojemność.
Dobrze też wiemy, że nie zawsze przewaga ilości stacji w przypadku N! jest lepsza od Play (patrz Łódź po udzielających się tutaj z tych okolic), ponieważ N! też nie potrafi przez nieumiejętną optymalizację tego wykorzystać.
 #1069565  autor: Barciur
 14 kwie 2019, 17:55
spotify pisze:
13 kwie 2019, 18:13

Dla odmiany można wziąć np Bydgoszcz i taki podobny sobie obszar zaznaczyć (centrum). To Play ma tyle prawie stacji co N! (mnie wyszło 28 Play, 31 N!). Nie dziwię się, że @iphoneski nie narzeka na działanie sieci P4 w swoim miescie.
Podobnie Toruń (ale cały) - N! i Play po ok 60 lokalizacji czyli w łeb łeb

Czyli są lokalizacje, gdzie Play daje radę w większym miastach ale w tych największych ma dużo do poprawy, jak i również zasięg na prowincjach. Liczę, że duże miasta również pójdą w ruch, co chłopaki przynajmniej zwiastują po Wawie.
To samo co w Bydgoszczy mam w Lublinie i pewnie to tłumaczy, dlaczego tak dobrze mi się P4 używa w Lublinie ;) Play ma 54 na tym samym obszarze co N! 59 (z czego kilka pikokomórek), Plus 49.
 #1069572  autor: Mixiorek
 14 kwie 2019, 20:54
Młody.. pisze:
12 kwie 2019, 21:54
W miejscowości Wiosna pewnie nic nie zauważyłeś, bo prawdopodobnie nic z tej miejscówki nie wyjdzie. Tutaj wrzucę mapkę od Witka, chyba nikt się nie obrazi, że to zrobię
Zamiennikiem powinna być stacja po drugiej stronie drogi, w okolicy miejscowości Podlesie.

Dzięki za mapkę!
Taki średni ten zamiennik. Nic to nie zmieni np: w Sielpi. Jak oni zamierzają zapewnić tam zasięg po 2022r? N! postawiło ładny temp i nadal tam stoi i działa. Przynajmniej w piątek jeszcze stał i działał ;-)
Jak widać po tej mapce to w tym regionie póki co jest bieda w Play. A Żarnów i Paradyż to w ogóle czarne dziury.
3G pisze:
12 kwie 2019, 21:57
Wydaje mi się, że anteny były już w poniedziałek. Dziś. ok. 19 stacja była offline

Uuu, Panie! Masz wysokie wymagania dla nadzoru z powiatu piaseczyńskiego. Stacja w Cieciszewie czeka już ponad 3,5 miesiąca na odpalenie. A Ty byś chciał by w Tarczynie zrobili już "pstryk"? :-)

Miałem okazję przetestować pikokomórki w Jankach (Ikea). W końcu jest tam normalny zasięg! N! też dołączyło ale nie dostrzegłem na szybko instalacji by wyczaić czy są oddzielne czy wspólne.
Jedyną siecią bez piko w Ikei jest... Plus.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1069577  autor: Młody..
 14 kwie 2019, 21:36
@Mixiorek - No póki co jest jak jest. W Wiośnie już dawno Play chciał postawić maszt , ale kończyło się to odmową. Obecnie ptaszki ćwierkają, że też będzie ciężko, więc jak widać na mapie, plan B jakiś jest. No chyba, że dowieszą się do konkurencji.
Z samej Wiosny, zasięg na Sielpi nie powala, więc Play i tak jeżeli chce mieć zasięg własny, to musi kombinować dalej.
A co do części łódzkiej, to duża zgoda - stacji zero, zasięg jak jest, to z bardzo odległego terenu.
 #1069584  autor: p2225
 15 kwie 2019, 07:58
Aktualizacja mapy zasięgu Playa:
LTE+LTE ULTRA na zewnątrz budynków:
Obrazek
Widzicie znikającą dużą plamę na północnym wschodzie między Białystokiem a Augustowem?
i wewnątrz:
Obrazek
Dla warstwy 5G Ready nic się nie zmieniło.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1069590  autor: Mixiorek
 15 kwie 2019, 10:11
Dzięki za porównanie. Prośba by w przyszłości też takie cuda robić.

Tymczasem we Wrocławiu:

"Witold Tomaszewski
‏@WitekT

we Wrocławiu bardzo chętnie stawialibyśmy kolejne stacje, ale mamy tam mało przychylną administrację w kwestiach inwestycyjnych..."

https://twitter.com/WitekT/status/1117700997030326272

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1069611  autor: iphoneski
 15 kwie 2019, 14:14
Mixiorek pisze:
15 kwie 2019, 10:11


Tymczasem we Wrocławiu:

"Witold Tomaszewski
‏@WitekT

we Wrocławiu bardzo chętnie stawialibyśmy kolejne stacje, ale mamy tam mało przychylną administrację w kwestiach inwestycyjnych..."

https://twitter.com/WitekT/status/1117700997030326272
Coś tam chyba zrobić można, dzisiaj pokazało się info o nowej stacji play przy ulicy Mińskiej 41 (maszt Orange). Musi być tam spore zapotrzebowanie bo N ma tam 800+1800+2600 (stan na 2017). Ciekawe czy była to dziura w zasięgu Play czy poprawa pojemności w okolicy.
 #1069630  autor: Athantor
 15 kwie 2019, 17:52
p2225 pisze:
15 kwie 2019, 07:58
Widzicie znikającą dużą plamę na północnym wschodzie między Białystokiem a Augustowem?
Dąbrowa Białostocka, SKL4420 . Pewnie błąd na mapie; w sobotę jeszcze działało. Dość ważna stacja.
Obrazek

A tym czasem...

:!: ( kliknięcie prawym myszy → "pokaż obraz" na stronie ibb po wczytaniu pełnej jakości wyświetla w jeszcze wyższej jakości)

:arrow: Horczaki dz. nr 227, gm. Szudziałowo, podlaskie, SKL4431 {Foto 1, foto2}

▸ L1800+L2100+L800
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
Obrazek ObrazekObrazek

Zasięg w sektorach na W i S kiepacha.
Brak G1800. U2100– nie wiem.

:arrow: Bagno dz. nr 119/6, gm. Jaświły, podlaskie, MON4450 ; nie działa
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wygląda na brak przyłącza prądu.

:arrow: Jaziewo dz. nr 163/1 , gm. Sztabin, podlaskie, AUG4403
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

▸ L2100+L1800+L800
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U2100
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
Obrazek Obrazek

▸ G1800
Obrazek ObrazekObrazek

:arrow: Nowy Lipsk dz. nr 176/1, gm. Lipsk, podlaskie, AUG4430; ZMIANA, NOWE PASMA :!: {nieaktualne foto, aktualne foto}

▸ L1800+L2100+L800
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U2100
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
Pewnie jest, ale nie udało mi się złapać/wymusic.

▸ G1800
Obrazek ObrazekObrazek

:arrow: Nowy Dwór dz. nr 171/6, gm. Nowy Dwór, podlaskie, SKL4465
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: Kopciówka dz. nr 52/2, gm. Suchowola, podlaskie, SKL4402

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: Niezidentyfikowane 1
Podejrzewam nową numerację dla Jaświły/Stożnowo – MON4411 ; złapana w Jasionowie Dębowskim.
Tylko ciekawe po co, skoro działało ok?

▸ L1800
Obrazek

▸ U900
Obrazek

No i jak zawsze, @Pawrzes bardzo bym prosił o pomoc w identyfikacji jak i o uzupełnienie i wprowadzenie zmian w bazie. Bardzo gorąco też Ci dziękuję za uprzednią pomoc! :smt006

:-)
 #1069640  autor: Mattia Ferrari
 15 kwie 2019, 19:43
Stacja Brańsk BIS4430 została ponownie odpalona w piątek, dziś znowu prawie cały dzień coś grzebali, bo nie było zasięgu. Czasem można złapać L1800 lub L2100 na sekundę i przeskakuje do L800, nawet to samo jest w niewielkiej odległości od stacji. Czekam aż coś się zmieni.

P.S. Wiem, że lamię, ale gdzie mogę na bieżąco podglądać pozwolenia na budowę stacji, pozwolenia radiowe, itp.? Jakoś nie mogę znaleźć źródeł. Z góry przepraszam i dziękuję.
 #1069648  autor: Flash999
 15 kwie 2019, 21:09
Athantor pisze:
15 kwie 2019, 17:52
p2225 pisze:
15 kwie 2019, 07:58
Widzicie znikającą dużą plamę na północnym wschodzie między Białystokiem a Augustowem?
Dąbrowa Białostocka, SKL4420 . Pewnie błąd na mapie; w sobotę jeszcze działało. Dość ważna stacja.
Działa nieustannie od bodajże 2012 :mrgreen: .
W Nowym Lipsku też jest oczywiście U900.
Nowy Dwór obserwuję, niedawno pojawiła się tylko wieża Straży Granicznej, dzięki za info że już graty czekają na montaż :smt006 .
W Kopciówce widać świeża sprawa ;-) .
W Makowlanach wieża już stoi, gotowa do pracy, ale jest problem z dojazdem by zrobić zdjęcia, bo remontowana jest droga Dąbrowa B. - Sokółka.
Dzięki za kolejną świetną relację ;-)

@Mattia Ferrari
Szukaj w GUNBie oraz BIPie miejscowości.

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #1069651  autor: spotify
 15 kwie 2019, 22:51
Przejrzałem sobie GUNB i Play w Trójmieście walczy o 1 stacje!!! Aż jedna złożoną 2 tygodnie temu w Gdyni. Ani jednego rozpatrywania w Gdańsku czy w Sopocie.....
Nie wiem jak oni chcą w ciągu najbliższy dwóch lat dobudować w tym rejonie stacje skoro ich brakuje jak wody na pustyni
  • Strona 461 z 533
  • 1
  • 459
  • 460
  • 461
  • 462
  • 463
  • 533
  • 1
  • 459
  • 460
  • 461
  • 462
  • 463
  • 533