DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1069522  autor: Venum7
 13 kwie 2019, 19:41
Witam,
Szukam smartfona który będzie mi służył długo, aktualnie posiadam Redmi 4X ale chcę coś lepszego. Cena 800zł ;)

Moje główne wymagania:

-przyzwoita bateria
-dobry aparat
-żeby nie zamulał ;)

Jakie inne modele możecie zaproponować w tej cenie ?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
 #1069533  autor: Lawrence72
 13 kwie 2019, 21:36
Do tej kwoty zwróciłbym uwagę na dwa modele.
Pozostając przy Xiaomi model A2 Lite: wydajny z czystym andkiem i pojemną baterią 4000 mAh. Można też sprawdzić zwykłą A2: ma lepszy aparat i procesor ale gorszą baterię. Pytanie na czym Ci bardziej zależy.
Warto sprawdzić też Moto G6Plus; cenowo trochę wyżej ale również dosyć udany model i ma NFC.
 #1069614  autor: FKS_91
 15 kwie 2019, 15:38
Do smartfonów które podsunąłeś ja bym dodał Redmi Note 6 Pro. Wersja 4/64GB kosztuje ok 880 zł, a wersja 3/32GB stówkę tańsza.
 #1070693  autor: bereal
 30 kwie 2019, 14:18
Witam wszystkich

Krótko zwięźle, co mi brakuje w redmi 4x

Główna bolączka, to zaczął po czasie juz mi nie wystarczać jego snap 4..

Chce coś sprawdzić zrobić muli, zawodzi w momentach kiedy potrzebuje szybko i pilnie coś zrobić,

Moze pasowałoby zrobić reset? Aplikacji troche usunalem ale za wiele to nie dało, jaki tel byście polecili wzamian ?

Spoko wyborem wydaje mi się a2 lite bo jest mały, ale nie jestem przekonany czy leciwy snap w nim 625 cokolwiek zmieni w tej materii choc uzywalem chwile note 4 i czuć było różnice w responsywności w stosunku do redmi 4x

Wracajac do a2 lite to nie pdooba mi sie w nim czysty andek

Czego bym oczekiwał od nowego tel, aby był jak najtanszy w stosunku do mozliwosci

Moze byc kilkumiesieczna uzywka,

Fajnie jakby miał szybkie ładowanie, był szybki, chodzi o czas dostepu, przejscie z aplikacji na aplikacje pulpitu na pulpit a nie osiagane cyfry w benchmarkachy ,

Dobry głosnik też ważny, aparat, dobrze trzymał na baterii, fajnie jakby miał nfc, był mały, mysle ze nic powyzej 5.2 cala ?

Znajdzie sie coś ? Czy tylko w erze :) Pozdro i dzieki
 #1070722  autor: mp107
 30 kwie 2019, 18:24
Sam jestem zwolennikiem niewielkich urządzeń i poszukując niedużego smartfona, szczególnie w dobie popularności wąskich ramek lub w ogóle "bezramkowości", polecam patrzeć nie na przekątną ekranu, a na rozmiar samego urządzenia, bo można trafić zarówno na sporych rozmiarów urządzenie z ekranem 5", jak i na takiego Samsunga S10e, który w rozmiarze zbliżonym do Redmi 4X ma ekran 5,8" (S10e ani nie polecam, ani nie zniechęcam, podaję tylko jako przykład).
 #1070892  autor: Eragon
 02 maja 2019, 23:12
Szkoda że Mi Note 3 ma 5,5" - bo bywają jego niedobitki w fajnych cenach.
A może Mi9 SE?

:smt006
 #1072135  autor: xiko123
 19 maja 2019, 22:07
Dla mnie p9 to syf, nie miałem drugiego tak mulącego telefonu w ręce. Czy przesiadka na snapa 625 ma sens? Zawsze ma sens, bo telefon będzie o wiele bardziej wydajny. Możesz popatrzeć na xperie, jednak one mają mniejsze ekrany, ale za to pasy startowe.
Sam przesiadłem się ze snapa 625 na 835, ale teraz wróciłem na 660, jakiejś wielkiej różnicy nie ma. Do nie wielkich urządzeń możesz zaliczyć xiaomi mi6, którego polecam, a używkę z gwarancję dostaniesz poniżej 1000zł. Co do baterii, ok5h w trybie SoT, NFC ma, aparat? W ciągu dnia zdjęcia spoko, wieczorem nie, ale tutaj pomocny jest Gcam i telefon radzi sobie wyśmienicie ( mogę pokazać próbki ).