DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 67 z 91
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 91
 #1068308  autor: Majek7
 25 mar 2019, 07:16
Udało mi się przejść wczoraj w play24 z taryfy PINK1 na PINK9 i faktycznie ten pakiet Miesiąc bez limitu za 49zł stał się aktywny wówczas do wybrania z listy. Pakiety GB danych uzbierane w taryfie PINK1 nie przepadły. Dzięki za pomoc @jarekt

Nie mogłem edytować postu, moderator może połączyć z poprzednim jeśli uzna za istotne i potrzebne.
 #1068357  autor: jarekt
 25 mar 2019, 17:34
Startery PInK skończyły się już przed 20 marca na Allegro (były 3-4 aukcje tydzień temu). Systematycznie ich ubywało i jednocześnie nie przybywało, dodatkowo ciągle drożały. Obserwowałem sytuację codziennie więc wiem jak jest/było :).
 #1068427  autor: Adriaan02
 26 mar 2019, 19:32
Do tego nieudolnie napisany regulamin nowego pakietu
W ramach usługi otrzymujesz na 30 dni od dnia jej aktywacji, 100GB transmisji danych do wykorzystania na terenie
Rzeczypospolitej Polskiej za pośrednictwem własnej infrastrukturalnie sieci Telekomunikacyjnej P4 (bez możliwości
korzystania z sieci telekomunikacyjnych innych operatorów krajowych). Każde rozpoczęte 100kB pomniejsza pakiet
100 GB (taktowanie co 100kB).
2. Limit GB do wykorzystania w Strefie Euro wynosi 4,12 GB i rozliczany jest po stawce 7,32 zł za 1GB. Po wykorzystaniu
Limitu GB korzystasz z transmisji danych w Strefie Euro po stawce 23,07 zł za GB. Korzystanie z transmisji danych w Strefie
Euro pomniejsza pakiet krajowy.
3. Do końca aktywnej usługi szacunkowa maksymalna prędkość transmisji danych wynosi 1 Mb/s w przypadku danych
pobieranych, oraz 384 kb/s w przypadku danych wysyłanych.

Brzmi to tak, jakby te 100 GB miało być od początku realizowane z prędkością lejka, nie jest nawet wspomniane, że pakiet jest do wykorzystania z pełna prędkością

Wg. mnie powinno być tak:
3. W ramach usługi Miesiąc bez limitu GB, Operator obniża prędkość transmisji danych Użytkownikowi
po przekroczeniu 100 GB transmisji danych. W takim przypadku do końca aktywnej usługi szacunkowa maksymalna prędkość
transmisji danych wynosi 1 Mb/s w przypadku danych pobieranych, oraz 384 kb/s w przypadku danych wysyłanych.

Kompletny brak szacunku dla użytkowników prepaid, jakby mogli to by w ogóle regulaminów dla ofert na kartę nie pisali :) płacimy operatorowi w formie przepłaconej, co nie znaczy, że mamy być traktowani gorzej od klientów abonamentowych, w końcu też płacimy "pieniędzmi" :)

Niestety, Play w ostatnich latach zmienia się na gorsze, a Gruszka razem z nim.
 #1068449  autor: Dorotea
 26 mar 2019, 23:08
Mogli regulaminowo ogłosić zmiany, pozostałyby miłe wspomnienia jak po DIL-u, a tak jest niesmak. Jeśli liczą, że po takim numerze ktoś będzie płacił więcej za gorszą ofertę albo weźmie od nich abonament to się zdziwią. Pewnie PINK-i polecą do kosza, pula numerów uszczupli się, smród pozostanie.

Myślą, że ludzie pobiadolą i jakoś ucichnie, a guzik, UKE dowie się :)

PS. Mam jeszcze dwa nowe, fabrycznie zapakowane, niezarejestrowane startery PINK 19 zł (taka kwota jest na koncie głównym) ważność sim do maja, jak ktoś widzi jakieś zalety to mogę odsprzedać po 19 zł za sztukę. Nic mi po nich, ale może są chętni na "Dzień bez limitu" za 4 zł albo "Weekendy bez limitu za" 10 zł, bo tego jeszcze nie zlikwidowali.
 #1068455  autor: JFK2016
 27 mar 2019, 02:28
Wreszcie Play posprzątał ten bałagan w prepaid internet. Nie może być tak że klient abonamentu dostaje o wiele gorszą ofertę za wyższą cenę, jednocześnie dając operatorowi przewidywalność przychodów. :)
Dorotea pisze:
25 mar 2019, 17:50
Napisał ktoś do UKE? Osobiście nie puszczę płazem, już od dawna im się zbierało.
Mogli to zrobić lepiej-zasadami, jednakże efekt jest najważniejszy. Jeżeli którejś/któremuś z Was się wydaje że będziecie sobie bezpodstawnie kręcić wokół palca UKE, a Play będzie bezbronny, to jesteście w błędzie. Operator może przedstawić historie użycia danych dla każdej SIM oraz inne argumenty które UKE będzie brał pod uwagę przy podejmowaniu decyzji administracyjnych.
 #1068475  autor: Dorotea
 27 mar 2019, 12:52
JFK2016 pisze:
27 mar 2019, 02:28
Wreszcie Play posprzątał ten bałagan w prepaid internet. Nie może być tak że klient abonamentu dostaje o wiele gorszą ofertę za wyższą cenę, jednocześnie dając operatorowi przewidywalność przychodów. :)
Kto broni operatorowi dowolnie kształtować ofertę? Może nawet całkiem zlikwidować część usług jeśli tak zechce! Ale jakieś reguły prawne, zasady i przyzwoitość powinny obowiązywać. Play nie posprzątał, a nabałaganił w prepaid (bo to już któraś z kolei taka akcja), konkretnie w regulaminach, nie odwołał starszych, a po cichu wprowadził po fakcie nowe.

JFK2016 pisze:
27 mar 2019, 02:28
Mogli to zrobić lepiej-zasadami, jednakże efekt jest najważniejszy. Jeżeli którejś/któremuś z Was się wydaje że będziecie sobie bezpodstawnie kręcić wokół palca UKE, a Play będzie bezbronny, to jesteście w błędzie. Operator może przedstawić historie użycia danych dla każdej SIM oraz inne argumenty które UKE będzie brał pod uwagę przy podejmowaniu decyzji administracyjnych.
Nie o użycie sim chodzi, ale przestrzeganie własnego regulaminu przez Play, bo tak się składa, że obowiązuje on obydwie strony.
 #1068510  autor: Majek7
 27 mar 2019, 22:14
Cześć. Chciałbym zapytać Was o radę, jaki jest obecnie najlepszy i najrzetelniejszy sposób żeby bez wiązania się na smycz abonamentową z operatorami, mieć możliwość korzystania z neta mobilnego z simki w modemie +-100GB/msc? Po przejsciu z PiNK z IBL za 45zł na Miesiąc bez limitu za 49 po tym jak zmienić musiałem taryfę z PINK1 na PINK9, to nie widzi mi się to, skoro to jest to samo co z karty pierwszej lepszej play teraz kupionej i zarejestrowanej... człowiek wydał te 30 czy 40zł na starter pare miesięcy temu, a play teraz dyma użytkowników jawnie. Nie chcę już tam kasy zostawiać, więc szukam ciekawej alternatywy. Dzięki za opinie i podpowiedzi ;)
 #1068641  autor: Adriaan02
 29 mar 2019, 18:57
Teraz pewnie wiadomo, dlaczego zamienili pakiet IbL za 45 zł na MbL za 49 zł na w PInK , Wdrażanie E-SIM na pewno sporo kosztuje więc będą mogli z czegoś pokryć cześć kosztów , jak ktoś chce mieć 200 GB na pełnej prędkości tu musi aktywować na dwóch simkach czyli 98 zł a wcześniej mógł przetransferować tyle samo za 45 zł. Jak dla mnie e-simki mogły by nie istnieć, nie ma to jak tradycyjne karty, łatwo i szybko przełożyć do innego urządzenia :)
Play rozpoczyna masowe pogarszanie ofert, wystarczy przejrzeć archiwum blogplay, dawniej zmiany były przeważnie na lepsze.
 #1069203  autor: admundo
 07 kwie 2019, 15:22
Czyli mam rozumieć, że po pobraniu 100GB natychmiast włącza się lejek?

U mnie w Play 24 nadal widnieje włączona stara usługa Internet bez limitu przez 30 dni w Play Internet na Kartę za 45 zł. Czy po upływie zniknie ona z Play 24, czy można ją będzie włączyć starymi kodami?
  • Strona 67 z 91
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 91
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 91