DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 99 z 179
  • 1
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 179
 #1068386  autor: matek451
 25 mar 2019, 21:24
@spotify a jak z tym L2100 po refarmingu na Pomorzu, tylko na stacjach z U2100 czy też jak ty sadzisz też na tych only 800/900MHz? I czy stacje z tylko tym pasmem są w stanie zapewnić normalny internet dla klientów T-Mobile i Orange na ogromnych obszarach wiejskich, ile lat klienci tych sieci poczekają na modernizację tych stacji i przestana być klientami gorszego sortu?
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:47 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068387  autor: Kryniczanin
 25 mar 2019, 21:28
Play ma ponad 90% swojej infrastruktury w miastach
Dobrze, że nie 190%. W ostatnim roku 1300 stacji, ale Play ma 90% stacji w miastach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Policzmy 90% *7000 = 6300 stacji - tyle stacji według Play ma w miastach, a na wsiach w całym kraju 700. Jesteś w błędzie.

Tu też dedykacja z Play na temat niewiedzy, którą nam tutaj prezentujesz.
Operator dotrzymał słowa, pod koniec 2018 roku działały 7003 stacje bazowe, w ciągu roku uruchomiono ich 1316. 820 stacji bazowych znajduje się na wysokich masztach, problem z zasięgiem dotyczył głównie terenów wiejskich, w związku z czym konieczne było umieszczanie ich na takich masztach.
https://android.com.pl/telekomunikacja/ ... -bazowych/

W tamtym roku 820 stacji a ile było ich wcześniej - coś około 1000 na wsiach - duża ich liczba była na masztach Emitela, ale było też trochę stacji własnych, trochę odkupionych od N.

No i znalazłem w 2017 play miał tysiąc masztów
Dzisiaj Play operuje na sieci nieco ponad 5 tys. nadajników, z czego większość, to urządzenia dachowe w miastach. Własnych wież operator ma nieco ponad tysiąc
https://www.telko.in/play-buduje-wlasna-siec

Jak widać potrzeba tylko chwili by odszukać odpowiedzi.

Play ma blisko 2000 stacji na wsiach i w małych miasteczkach czyli blisko 30%.

Ty chociaż kiedyś testowałeś Play na samym L800Mhz?
Cofnij się do wczoraj i poczytaj. Prędkości 2,5x wyższe od orange LTE 800 z tej samej stacji.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:23 przez Morvius, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068388  autor: spotify
 25 mar 2019, 21:41
Kryniczanin pisze:
25 mar 2019, 21:28
W ostatnim roku 1300 stacji
Jesteś pewny że 1300 stacji? Chyba coś Cię ominęło?
Może to jest dokładnie 91% i ilościowo przy 7002 stacjach - 630.
Masz pełne dane?
W Wawie nie dostawili nowych stacji? Na obrzeżach Łodzi nie postawili nowych stacji? Wioski to prowincje.
Cofnij się do wczoraj i poczytaj. Prędkości 2,5x wyższe od orange LTE 800 z tej samej stacji.
Nie na stacji only L800 tylko na stacji z innym pasmami. Wymuś pasmo L800 na stacji Play i zobacz jak działa. Nie działa :)

Co za różnica czy napiszę 9/10 przypadków czy 90%. Jaskółki tylko mają prędkości dobre. Wystarczy przejechać się głównymi drogami w Polsce, gdzie Play nie ma pokrycia albo łapiesz tylko L800 (bo inne pasma już wyżyłowane nie docierają).
Hel ma prawa miejskie ale to jedna ulica i jedna stacja Play. Wiele wiosek jest od niego większych, stąd żartobliwie ją nazwałem wioską.

@matek
A Ty jak myślisz, Play zdąży ogarnać teren Polski do 2021r czy będziesz musiał zwinąć swój biznes?
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:19 przez Morvius, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068389  autor: iphoneski
 25 mar 2019, 21:42
@piotrzet żaden tylko nigdy nie robiłem tak i nie chce czegoś zrobić źle, no i gdy te testy robiłem nie ogarnąłem, że jak zrobię ten na Netflix to nie będę go miał w historii także i tak byś mi musiał na słowo uwierzyć. Będę tam w czerwcu znowu ;) XR nie ma tylko 4X4 poza tym reszta jest. No ale nawet gdybym to miał to po prostu wyniki by były inne ale skala by została.
@spotify Jak znajdę to chętnie wstawię. Ta karta jest u mnie krótko, no i jadę tylko na bonusach także nie miałem jeszcze wystarczających możliwości żeby sprawdzić dogłębnie. I nie chodzi mi by udowodnić na siłę, tylko uświadomić, że nic nie jest czarne albo białe. Wg tego co piszesz Play może mieć zapchane stacje, N nie. Play może nie działać a N nie. Play może mieć 1 mega a N nie. A to wszystko mija się z prawdą.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:17 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068390  autor: Kryniczanin
 25 mar 2019, 21:48
Play w 2017 miał około 1000 stacji na wsiach/małych miastach w 2018 doszło 820 wież na wioskach razem masz +- 2000 stacji w małych miastach/wsiach/ przy drogach/masztach emitela i tak dalej.

2000/7000 = w przybliżeniu 29%
Play ma około 70% infry w miastach, a 30% poza nimi i w maleńkich miastach jak Hel który sam nazwałeś wioską.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:15 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068392  autor: spotify
 25 mar 2019, 22:02
iphoneski pisze:
25 mar 2019, 21:42
Wg tego co piszesz Play może mieć zapchane stacje, N nie. Play może nie działać a N nie. Play może mieć 1 mega a N nie. A to wszystko mija się z prawdą.
Wprowadzili 5Gready więc na razie stacje odżyły i przez jakiś czas będzie ciężko taką stację znaleźć w Play. Mieli zadyszki więc musieli to zrobić. Teraz czas na 5G oficjalne albo Play będzie zmuszony budować kolejne nowe stacje.
Play ma mniej stacji i przewala danych tyle co O i TM razem?
Przecież pasma z gumy nie są i nawet hotspoty mają swoją wydajność.

@Kryniczanin - z tego linku co podałeś wynika, że 820 to wysokie wieże. Co do pozostałych 1000 nie jestem pewny. Ale niech Ci będzie. :mrgreen:
Biorę to klatę że się machnąłem.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:12 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1068393  autor: Kryniczanin
 25 mar 2019, 22:10
- z tego linku co podałeś wynika, że 820 to wysokie wierze. Co do pozostałych 1000 nie jestem pewny. Ale niech Ci będzie. :mrgreen:
Oczywiście na wsiach nie ma żadnych lokalizacji na budynkach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Są takie, sprawdź sobie choćby stację Play w miejscowości Bilsko - adres Bilsko 212.
nadajnik na domu przy drodze krajowej 75. Dlatego dla urelanienia danych należało dodać Playowi trochę stacji bo nie zawsze wieś/mini miasto = maszt.

Cieszę się, że w końcu zrozumiałeś. :)
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 22:14 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja treści by zachować sens wypowiedzi.
 #1068400  autor: JFK2016
 26 mar 2019, 02:28
spotify pisze:
23 mar 2019, 17:07
Orange zarabia najwięcej na usługach łączonych, czyli na światełku TV itd.
Zobacz sobie ile zarabia Plus, dzięki właśnie SmartDom
Orange zarabia najwięcej na lanserach który kupują telefony x razy droższe, oraz abonamenty 5+...razy droższe od podstawowych oferowanych przez opa, Plus/CP prawie takich nie ma (w ogóle nie ma takich ofert), a porównywanie przychodów łączonych Orange do Plusa/CP "to śmiech na sali" (to raczej pewna/zabetonowana grupa abonentów), co innego Plus/CP-gdyż spółki Z.S sprzedają między sobą własne treści (TV,IPTV, Internet, telefonie...).
spotify pisze:
23 mar 2019, 17:07
Więc dlatego w Orange oczkiem w głowie jest światłowód a nie sieć mobilna.
Orange zabiło telefonię stacjonarną ("śrubując" ceny abonamentu i nie dając nic w zamian-nawet usług dodatkowych aby ludzi przyzwyczaić i zatrzymać...), a o sieci światłowodowej przypomniało sobie 10 lat za późno (w dużych miastach wypadają słabo, w mniejszych dawno mają już konkurencję małych firm które nie odpuszczą-chyba że ich wykupią, także te światłowody to będą podłączać chyba żubrom :), poczytaj sobie jaki jest udział w rynku ISP operatorów tzw. mobilnych w Polsce, na tle średniej europejskiej i jakie są prognozy na kolejne 5 lat ).
spotify pisze:
23 mar 2019, 17:07
Po co Orange i TMobile mieli inwestować w tamtych czasach jak zza kulisami dogadywali się w sprawie współpracy? Dogadanie się w sprawie sprzętu, siatki nadajników itd. Więc po inwestować w tamtym czasie a później to zmieniać lub demontować?
Może wyjaśnijmy-bo piszesz tak ogólnikowo że wychodzi z tego masło maślane-do 2015 N nie dysponowało siecią data na prowincji (jedynie Orange w ograniczonym stopniu ze względu na dostępność terminali w technologii CDMA), HSPA900 to nie jest sieć na której można sprzedawać abonamenty data. Po 2015 zmiany następowały bardzo szybko i LTE800 zostało szybko wdrożone. Niestety później dostali takiej zadyszki, że zrezygnowali z koncesji na CDMA450 za śmieszną kasę (mając określoną bazę abonentów na prowincji, wszyscy zostali zmuszeni do szybkiej migracji na LTE800, porównywalny przykład do LTE800 Plusa, z tym że Solorz jednak potrafił się zaasekurować LTE900, Orange równolegle powinno szybko monitorować obciążenie sieci i dokładać kolejne pasma LTE na nadajnikach, ale to olało, to nie łaska, teraz się "gotujesz" jak taki Play wchodzi w takie miejsca z 25MHz pasma i wmawiasz ludziom że sieć tak dobrze działa, bo jeszcze jej nikt nie używa: 25 nie jest równe 10 ). Sieć Plusa bardzo odstaje w miastach, ale na prowincji nie, ba w wielu miejscach obok L1800 z 20MHz pasma jest też L2600 (tak tam gdzie są klienci internetu/SD i nie robią im łaski bo za to płacą, mimo takiego "trzepania piany" na wielu forach jaki ten Plus jest zły, to baza abonentów [1.8mln] zmniejszyła się o 0,3%). Pochwal się jakie były wskaźniki odejść klientów ADSL Orange w poprzednich latach. :D
spotify pisze:
23 mar 2019, 17:07
Każda sieć oszczędza.
Nie opowiadaj mi że każda sieć oszczędza-bo mogę to odwrócić, w każdej sieci są kwiatki z durnymi instalacjami nadajników-a T-Mobile i Orange są nr 1 pod tym względem (mam wrażenie że niektóre lokalizacje to wręcz celowe działanie...)
spotify pisze:
23 mar 2019, 17:07
To tylko w tej sieci full wypasy mają prędkości po 1-2Mb/s.
Nie wierzę w coś takiego (owszem kiedyś gdy internet był za free i bez limitu u tego operatora, to zdarzały się takie przypadki, teraz to musieliby mieć 50% udziałów abonamentów data lub 3/4 voice), na gołym L800 mam dużo więcej, ale pewnie Ty używasz jakiejś wirtualnej sieci Play.
spotify pisze:
23 mar 2019, 17:07
Więc gadanie o tym, że N! oszczędza a Play inwestuje to pisanie bzdur. N! ma sieć ogólnokrajową i ma zapas oraz pojemność. Obecnie dokłada L2100. Robią to racjonalnie.
Strasznie oderwany jesteś od rzeczywistości, tak będziemy pisać o wirtualnych zapasach-zdaje się że liderem tutaj jest Plus. Pisałem to już wiele razy wcześniej i jeszcze raz powtórzę: Play najbardziej spójnie i najlepiej rozbudowuje sieć, tutaj całe W3 musi się uczyć. O tej "świetnej" rozbudowie Orange w Łodzi pisałem już wcześniej-"dramat".
spotify pisze:
23 mar 2019, 22:36
Pomijam fakt, że w mieście ma się dostęp do sieci kablowych, gdzie po kablu ma się stabilność łącza.
Tia, to po co N zaczyna od miast?! W dodatku robiąc to tak niechlujnie.
spotify pisze:
23 mar 2019, 22:36
W Play wystarczy, że brakuje L2600 na stacji i już stacja jest umarła, bo samo L800/L1800/L2100 nie daje rady. To w bardzo wielu przypadkach właśnie L2600 ratuje Play przysłowiowy zad (to aż 20Mhz) albo nawet i to jest za mało.
Ja mam to dawno już za sobą, gdy był DIL w RBM, nie jedna stacja padała-co robił Play? Dokładał L2100/L2600 na nadajniku, bez szumnych zapowiedzi o modernizacji jak w N, z których wyszła para w gwizdek. :)
spotify pisze:
23 mar 2019, 22:36
Wyznawców Play właśnie najbardziej boli N!, ponieważ ta sieć (jako TM i O) mają najlepsze pokrycie w Polsce i mają zapas. N! inwestuje gdzie musi. Stąd tylko uzupełnianie pojemności to główne zadanie N!. Gdy skończą się pasma w N! na LTE, to zaczną kolejne soki wyciskać takimi technologiami jakie ma obecnie Play. Bo będą musieli. Innego wyjścia nie będzie. Stąd N! ma jeszcze zapas. Stąd się ociągają, bo wyposażenie stacji we wszystko musi mieć uzasadnienie ekonomiczne.
OT wyznawca N napisał, także wiadomo o co chodzi, używam prywatnego telefonu w Orange, służbowego w Plusie, różnicy w zasięgu żadnej (centralna Polska), w miastach Orange data dużo szybciej, na prowincji z L800 only , zdecydowana przewaga Plusa.
spotify pisze:
24 mar 2019, 04:10
Myślisz, że zadłuzony po szyje Play na wioskach buduje stacje prawie na full wypasie (bo bez LTE2600), po to żeby po nich wiatr latał? :mrgreen:
Właśnie po to te stacje tam są tak wyposażone, aby ogarnąć neta mobilnego łacznie z TV.
Gdybyście byli właścicielami dużej firmy to dawno byście ich z torbami puścili. Żaden operator to nie jest dobry samarytanin ale firma, która ma zarabiać.
Play ma bardzo dużo klientów data, będzie walczył o kolejnych na prowincji (nie uda mu się tego zrobić bez budowy wydajnej sieci), coś ci się pomieszało-klienta dziś nie da nabrać się "na siano" (najlepszym przykładem jest T-Mobile, że musi odmawiać sprzedaży kolejnych aktywacji, pozwalać na skracanie umów, obniżanie abonamentu do 1 zeta-"za 20 stopień zasilania", net w nocy, po godzinach...).
piotrzet pisze:
24 mar 2019, 09:27
Tylko różnica jest taka że po pierwsze tam gdzie ma Play i Plus jedna stacje N! ma dwie lub trzy.
Ba z 5 będzie N, dobry towar bierzesz (nie wiedziałem że N już ma conajmniej 18tys. stacji). :mrgreen:
Kryniczanin pisze:
24 mar 2019, 15:32
W 2011 drastycznie spowolnili budowę sieci
Uważam to za największy błąd, niestety w decyzji zarządów utwierdzali Play jego "klakierzy" na forach.
 #1068402  autor: macc
 26 mar 2019, 07:20
@spotify
spójrz na mapę w btsearch i większość L2100 po refarmingu na Pomorzu poszło na teren trójmiasta,
od Łeby do Mielna nie ma L2100 a większość to L800 to nie wiem o czym mówi Jabczyński?
Jak zwykle jako użytkownicy sieci Orange od Łeby do Mielna jesteśmy traktowani jako drugi sort (pieniądze płacimy Im te same-polskie pln) i niby też Pomorze?.
Mam wrażenie, że dla Orange -Pomorze to tylko Trójmiasto i okolice.

ps. dlaczego Orange nie stosuje GSM1800 a T-Mobile wszędzie GSM 900-1800?
 #1068441  autor: piotrzet
 26 mar 2019, 22:07
macc
To, że nie ma tego w mapie BTSearch to nie znaczy, że faktycznie tam L2100 nie ma. Mapę aktualizują użytkownicy, którzy złapią na swoim telefonie nowe pasma. No chyba, ze byłeś w tamtych lokalizacjach i sprawdziłeś że nie ma L2100?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1068447  autor: spotify
 26 mar 2019, 22:53
Postaram się napisać najspokojniej, bo znowu się @admin wkurzy ;)

@Kryniczanin
Niestety ale jesteś w błędzie.
Dzisiaj Play operuje na sieci nieco ponad 5 tys. nadajników, z czego większość, to urządzenia dachowe w miastach. Własnych wież operator ma nieco ponad tysiąc
https://www.telko.in/play-buduje-wlasna-siec
Kryniczanin pisze:
25 mar 2019, 22:10
W tamtym roku 820 stacji a ile było ich wcześniej - coś około 1000 na wsiach - duża ich liczba była na masztach Emitela, ale było też trochę stacji własnych, trochę odkupionych od N.
Twoje równanie ma złe założenia a tym samym masz zły wynik.
1000 masztów własnych jako wież + 820 wybudowanych ostatnio + maszty Emitela, dachy budynków i wyszło Ci około 2000.
A w miastach to oni nie mają masztów własnych - wież? U mnie jest co najmniej 3, które od razu mi do głowy przychodzą. A ile jest miast (tych nawet co Play podawał co chwile <100tys <50tys <10tys itd. ) w których wisi na własnych wieżach? Np. w Wawie nie ma żadnych masztów własnych w postaci wież? Nie ma ich w innych dużych miastach?
Niech ma góra 1500 stacji obecnie poza miastami czyli na prowincjach (łącznie z antenami na samych budynkach i z Emitelem) to i tak napisane z zapasem
(bo 1000 masztów własnych jako wież poza miastami na pewno nie miał wg Twojego linka w 2017r)
Poza tym jak Ty z tych dwóch zdań prostych mogłeś w ogóle wyciągnąć taki wniosek, że 1000 wież to dotyczy tylko terenów poza miastami?
N! pewnie ma góra 3000 - 4000 stacji na prowincji (i tak pewnie grubo przeginam w górę) przy około 11tys daje ok. 7- 8 tys w miastach mniejszych bądź większych. To N! ma około 30% infrastruktury na wiochach a nie Play jak napisałeś
Kryniczanin pisze:
25 mar 2019, 22:10
Play ma blisko 2000 stacji na wsiach i w małych miasteczkach czyli blisko 30%.
Więc nie pisz mi, że ja piszę głupoty a tego próbujesz udowodnić, że się mylę.
Nie wspomnę o Twoim rozrzucie, jak kiedyś pisałeś o 1/3 Polski bez UMTS900 w sieci N!.

Dwa. Pisałem w kontekście modernizacji sieci. Skoro ma maksymalnie teraz ok. 1500 stacji na wsiach a wybudował ostatnio 820 stacji na wsiach, to ile miał do czasu modernizowania przed budową? Około 700 sztuk! (1500 – 800) Dużo się pomyliłem? W ogóle!
Racja, teraz ich posiada więcej – ok. 1500stacji (wg Twoich linków dodatkowe 820 w zeszłym czyli 2018r) ale stacje buduje (nowe stacje), więc ich liczba wzrasta. Co innego budowa a co innego modernizacja (dowieszanie anten). Jest dużo łatwiej zmodernizować ok. 700 masztów o kolejne pasma niż 1/3 infry, którą musi zrobić N!. Co też nie jest to żadnym wytłumaczeniem dla N! ale chodzi o skalę i ilość.
Czytaj ze zrozumieniem a nie wyciągaj zdań z kontekstu. Odpowiedziałem wprost na Twoje dwa zdania j.n. a później odwracasz kota ogonem.
Kryniczanin pisze:
25 mar 2019, 22:10
Play wiesza nowe pasma wszędzie - to nie N gdzie nie robi się nic poza miastami. U mnie od początku roku L2600 pojawiło się w co najmniej dziewięciu wsiach gdzie Play ma stacje.
@JFK2016
Ręce mi opadają, bo już naprawdę nie wiem jak z Wami pisać. Czy dla Was złożone polskie zdania są aż tak skomplikowane? Czy jest jakiś problem z wyciąganiem jakiś wniosków ze zdań?
JFK2016 pisze:
26 mar 2019, 02:28
a porównywanie przychodów łączonych Orange do Plusa/CP "to śmiech na sali"
Napisz mi gdzie porównywałem przychody grupy CP do Orange? Przecież wiadomo, że CP na tym najwięcej zarabia. Orange również idzie w tym kierunku czyli w usługi konwergentne. Skupia się na światełku, gdzie może świadczyć usługi Internetu, TV itd. Jednocześnie oferować resztę usług w pakiecie. To jest ich teraz oczko w głowie. Mi chodziło o analogię.
JFK2016 pisze:
26 mar 2019, 02:28
teraz się "gotujesz" jak taki Play wchodzi w takie miejsca z 25MHz pasma i wmawiasz ludziom że sieć tak dobrze działa, bo jeszcze jej nikt nie używa: 25 nie jest równe 10 )
Gdzie niby się gotuje? Stonuje tylko podniecania się. Pisałem wiele razy powody działania Play i tylko powtarzasz, to co napisałem kilka razy na swój sposób. Poczytaj dobrze ze zrozumieniem, bo nie mam zamiaru pisać po raz kolejny. Tu nie chodziło o jakąś krytykę sieci Play ale o stonowanie nastrojów.
JFK2016 pisze:
26 mar 2019, 02:28
Nie opowiadaj mi że każda sieć oszczędza
A która nie oszczędza? Plus coś robi w Polsce na większą skalę? Play budował sieć?
Play stawia głównie na (najważniejsze dla każdego operatora) gęsto zaludnione obszary, które generują najwięcej ruchu telekomunikacyjnego. Tutaj inwestycje dają najszybszy zwrot. Słabiej zaludnione obszary kraju operator obsługuje głównie dzięki sieciom roamingowych partnerów.
Polityka Playa była zawsze bardzo pragmatyczna: nie przedsiębrał rozbudowy sieci, dopóki roaming krajowy w ekonomiczny sposób zabezpieczał jego potrzeby. Dzisiaj koniunktura, jeżeli chodzi o współpracę roamingową z konkurentami, zdaje się jednak zmieniać na niekorzyść Playa.
https://www.telko.in/play-buduje-wlasna-siec
Każdy ma zrywy, inwestuje a później oszczędza. Normalne. Nie wyróżniam tutaj żadną sieć ponad inną, poza Plusem, który niestety od lat oszczędza najwięcej.

Jesteś kolejnym i kolejny raz piszesz tylko o swoim rejonie. Wychyl się w inne rejony. Tak jak z zasięgiem voice Plusa. Miałem prawie 4 lata służbowy telefon w Plusie i wybacz – lata świetlne z tyłu w tym operatorze, jeśli chodzi o pokrycie kraju w stosunku do N!. Teraz przy ilości stacji Play, to pewnie nawet ich Play przeskakuje.
Jakie L2600 w Plusie? Przecież tego pasma na ilość stacji jakie mają, to w ogólnie nie używają (już Ci o tym pisali). Pod tym względem to nawet N! ich zjada ilością L2600 na swoich stacjach. Na dzień dzisiejszy Plus ma 644 pozwoleń na L2600 + 126 na TDD2600 Aero2. Dla odmiany w Plusie L2100 – 219 pozwoleń. Jeśli N! oszczędza, to co robi zatem Plus?

I tak dalej co napisałeś, to napisałem już wiele razu. Nie musisz powtarzać tego samego własnymi słowami, głównie jeśli chodzi o Play.

W mieście to się używa głównie neta po kablu. To on zapewnia stabilność łącza. Jeśli ktoś oszczędza (przysłowiowy Janusz) lub zmienia co chwile miejsce zamieszkania, to wybiera net mobilny. Nigdy net mobilny nie zastąpi łącza kablowego z wielu powodów (oczywiście Ty masz swoje teorie i jakieś tłumaczenie ale kiedyś może do tego dojrzysz) W miastach jest największy ruch, najwięcej słuchawek w jednym miejscu, więc z tego powodu N! czy Play się na tym głównie skupiali/skupiają (Play zaczął budowę od miast, N! teraz modernizuje o L2100)
JFK2016 pisze:
26 mar 2019, 02:28
Play najbardziej spójnie i najlepiej rozbudowuje sieć, tutaj całe W3 musi się uczyć
Na koniec.
Gdybyście poczytali moje wypowiedzi w róznych tematach (@iphoneski może Wam potwierdzić) to wiele razy właśnie chwaliłem Play za wyciskanie siódmych potów z własnej sieci. Jak nikt inny z tego co ma, jest w stanie wyciskać maks i może się N! czy Plus od nich uczyć. Pisałem to wiele razy. To jest coś, za co można chwalić Play a ganić konkurencję. Gdyby N! tak wyciskał z sieci co robi Play, to by pozamiatali rynek. Gdyby Plus w końcu zaczął inwestować, to również mógłby pozamykać wszystkim usta.
Problemem tutaj jest na forum jedna podstawowa rzecz - nie mozna tknąć Play, bo zaraz ktoś uważa, że to hejt na sieć Play.......

N! na razie ratuje pokrycie kraju, ilość stacji w miastach itd. ale nie potrafią wyciskać tyle ile Play. Z jednej strony jest Play wzorem pod tym względem (poza spełnieniem aukcji związanej z L800) ale z drugiej strony – co piszę wiele razy nie jako wadę – musi tak wyciskać maks z racji mniejszej ilości stacji i większej np. od N! ilości przepychanych danych (mniej więcej Orange i TM razem tyle co sam Play). Play musi sobie jakoś z tym radzić ale jednocześnie pokazuje, ile można z tego co się ma wyciskać i zamyka usta konkurencji. Z tego też względu wyciska kolejne soki w postaci 5GReady. Z tego też względu musiał to wprowadzić.

Problemem Play jest nadal pokrycie kraju i grzeszki (RK, wiadomości o nieodebranym połączeniu mimo że jesteś w zasięgu i wiele innych). Są pewne sprawy do dopieszczenia. Największa zakała to pokrycie i RK (co wiąże się z mała ilością stacji, nawet w miastach). Żadna sieć w Polsce nie pokonała jeszcze N! w tym zakresie (mówię o całości a nie jakimś małym regionie, gdzie i Play zdarza się nawet być lepszy). Praktycznie wszędzie zasięg i do tego net na tyle stabilny, ze spokojnie możesz sobie nawet na wiosce YT włączyć na telefonie. Oczywiście nie nadaje się wszędzie jako Internet mobilny z wiadomych względów (głównie przez only L800). Oczywiście znajdą się miejsca (ale głównie to totalna pustynia) gdzie i N! nie ma. Ale to jedyna sieć (N!), która pozwala na pracę w całej Polsce i praktycznie na użytkowanie w całej Polsce z lepszym bądź gorszym skutkiem czy też komfortem pracy.

Pisałem kilka razy – jak Play wybuduje własną sieć. to będę mógł o nich pomyśleć. Jeśli N! odpuści wiochy, to na samo życzenie Play będzie siecią nr1. I do tego chyba zmierza. Olali Play jak wszedł na rynek a dzisiaj jest największą siecią. Chyba znowu popełniają karygodny błąd lekceważąc go, zarówno przez N! jak i Plusa. Zamiast wziąć się za modernizację only L800, to Orange z rzecznikiem się zajmują „obalaniem” 5GReady w Play.
https://biuroprasowe.orange.pl/blog/cel ... -5g-ready/
Plus wystrzelił chociaż działo nową usługą (od wczoraj) i póki może, chce kolejnych klientów zdobyć i utrudnić życie rozpędzonej sieci P4.
https://gsmonline.pl/artykuly/iptv-cyfr ... gramy-cena

Ale tak czy siak – to cerowanie sieci i to na mizernym poziomie (Plus L900 ale z konieczności, na tle innych to praktycznie zero rozbudowy) (N! L2100 tylko!!! a L1800 nadal nie na wszystkich stacjach, nie wspominając o L2600 czy L800, czy stacje only u900/l800. Chociaż TM w tym przypadku jest mniej skąpy). Play za to buduje się dalej (troszkę odpuścił miasta ale mam nadzieję, że to też nadrobi o czym więcej niżej) i zaraz się okaże, że takiemu N! zaraz nawet nie pomoże pokrycie kraju. Grasz tak jak Ci przeciwnik pozwala i jak widać Play dobrze zna tą maksymę.

Play ma braki zasięgowe zarówno w terenie jak i w miastach. Wiele ludzi od nich ucieka do W3, głównie w miastach (oczywiście są miasta gdzie rządzą) ze względu na pokrycie i jakość voice (brak zasięgu, trzymanie się RK, przeskakiwanie z macierzystej do RK i odwrotnie, zrywanie połączeń, przede wszystkim jakość połączeń w RK , net też od mega szybkiego do mega zamulonego, chociaż teraz przez technologię 5Gready trochę odżyje). Co innego jest używanie sieci w telefonie a co innego jako Internet mobilny „domowy”.

Natomiast co do prędkości 1-2Mb/s w Play. Zdarzyły się takie sytuacje i to nie raz. W żadnej innej sieci nie słyszałem i nie widziałem poza Play, aby tekst (zwykłe zdanie) wysyłany po komunikatorze (Messenger, WhatsApp itp.) nie chciał wyjść albo przyjść. Już nie wspomnę o zdjęciach czy innych rzeczach.
(nie wspomnę o tym, że ludzie korzystający z sieci Play od lat z uporem maniaka twierdzili, że jakość w RK jest/była świetna)

Ale są ludzie, gdzie kręcą się w terenie mniejszym (przysłowiowe wokół komina ) i Play na tyle ma pokrycie, że nie potrzebują zmiany na innego operatora i pokrycie ma na tyle, że nawet są bardzo zadowoleni (bo w tych terenach Play działa nawet lepiej niż pozostałe W3)
I dlatego też dla człowieka, który używa tylko telefonu komórkowego (przede wszystkim jak podróżuje po Polsce) , Play dzisiaj nie jest jeszcze konkurencją dla N!. JESZCZE. W dużych miastach może nie zawsze dociera LTE z sieci N! ale rzadko się zdarza, aby nie można było dzwonić lub nie mieć 3G. Tego o Play nie można powiedzieć, bo często brakuje własnego zasięgu czyli wszystkiego i jedynym ratunkiem jest RK.

Na początku 2022r po wybudowaniu przez Play własnej sieci może się okazać, że będzie najlepszym wyborem. Może. Ale to też nie przesądzone. Jeśli będą budować taką sieć, jak to robią teraz (z takim wyposażeniem i rozmachem) i pokryją nasz ukochany kraj oraz dopieszczą swoje grzeszki, to bez zastanowienia się do nich przeniosę. Wszystko też zależy od konkurencji i jak to na zareaguje. O czym pisałem już kilka razy (niektórzy użytkownicy forum mogą Wam potwierdzić).
BUT NOT YET i wybór jest jasny w tym momencie – po zsumowaniu wad i zalet - nadal rządzą Tmobile albo Orange. Niestety czy też stety.

Kończąc, zróbcie sobie kawę (Kryniczanin czy Ty) i na spokojnie poczytajcie o czym pisałem. Tu nie ma żadnego hejtu na sieć Play. To tylko konstruktywne wytykanie ich braków z perspektywy używania ich tylko i wyłącznie na telefonie, jak również stonowanie nastrojów. Pewne rzeczy Play musi robić, bo nie ma innego wyjścia a że wychodzi mu zazwyczaj lepiej od nich, to już inna para kaloszy.

N! idealny nie jest, mają wieeeele wad (jeśli nie zmodernizuje only L800 to wstyd na całej linii, tym bardziej że koszta dzielą na pół) ale jeśli chodzi o wykorzystanie ich sieci w telefonie – nadal są najlepsi. Play im pokazał, co można wycisnąć z sieci ale Play nie ma pokrycia, czytaj – jeszcze za mało stacji bazowych. Dlatego czekam na koniec 2021r. I dlatego wypisuje się tej przepychanki dalszej bo szkoda czasu.

EDIT
@jarekt
Nie będę reagował na niskich lotów zaczepki
Mogę tylko żartobliwie napisać - Spokojnie, nie zapomnimy o Tobie i Ciebie też zabierzemy :) Weźmiemy również @iphoneski @Kryniczanina @matek451 i @JFK2016. Będzie wesoło :)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2019, 23:42 przez spotify, łącznie zmieniany 4 razy.
 #1068454  autor: JFK2016
 27 mar 2019, 02:08
spotify pisze:
26 mar 2019, 22:53
Skupia się na światełku, gdzie może świadczyć usługi Internetu, TV itd. Jednocześnie oferować resztę usług w pakiecie. To jest ich teraz oczko w głowie. Mi chodziło o analogię.
Za chwilę skończą się dotacje EU i skończą się definitywnie inwestycje Orange w sieć światłowodową na prowincji the-end, pozostaną szczątkowe inwestycje w miastach, jedynym polem rozwoju i transferu technologii na prowincję będą sieci "mobilne" (ofertę będą sobie zmieniać w ramach istniejącej już sieci).
spotify pisze:
26 mar 2019, 22:53
A która nie oszczędza? Plus coś robi w Polsce na większą skalę?
A LTE900 to nie było na dużą skalę? Może i dobrze dla konkurencji że nie wykonał większej modernizacji, bo przy tak zorganizowanej ofercie z FUP byłby nie do pokonania. :mrgreen:
spotify pisze:
26 mar 2019, 22:53
Jakie L2600 w Plusie? Przecież tego pasma na ilość stacji jakie mają, to w ogólnie nie używają (już Ci o tym pisali). Pod tym względem to nawet N! ich zjada ilością L2600 na swoich stacjach. Na dzień dzisiejszy Plus ma 644 pozwoleń na L2600 + 126 na TDD2600 Aero2. Dla odmiany w Plusie L2100 – 219 pozwoleń. Jeśli N! oszczędza, to co robi zatem Plus?
Nie pisz mi o pozwoleniach, lecz o aktywnych pasmach, Plus ma
Kod: Zaznacz cały
 LTE 2600 TDD	31	
LTE 2600 FDD	595 
, uruchomione wg całkiem innej zasady niż w N (czyli nie przede wszystkim duże miasta i lansowanie się, lecz tam gdzie wymaga w pierwszej kolejności sieć i gdzie sypie się kasa od klientów...). L2100 to na dziś w Plusie trzeba z lupą szukać lub jechać do Białegostoku. :mrgreen:
spotify pisze:
26 mar 2019, 22:53
W mieście to się używa głównie neta po kablu. To on zapewnia stabilność łącza. Jeśli ktoś oszczędza (przysłowiowy Janusz) lub zmienia co chwile miejsce zamieszkania, to wybiera net mobilny. Nigdy net mobilny nie zastąpi łącza kablowego z wielu powodów (oczywiście Ty masz swoje teorie i jakieś tłumaczenie ale kiedyś może do tego dojrzysz)
Powtarzasz to jak mantrę, niestety po raz kolejny nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością i faktami takimi iż w wielu miejscach od dawna ten dostęp spełnia rolę łącza stałego (10 lat temu w miejscu którym mieszkam dostęp do internetu poprzez tzw. sieć mobilną Play/Plus miałem tylko ja- czytając dane z ssid sieci WiFi, neostrada/netia/ADSL-taki mam jedyny dostęp kablowy w tym mieszkaniu, dziś nie ma żadnego ssid tych dostawców, jest głównie Play/Orange/Plus i nikogo tutaj nie agitowałem, nie uświadamiałem, po prostu życie nie będę tego rozwijał...). I nie pisz mi jak to super fajny jest ten internet kablowy, bo w innej lokalizacji mam stałe łącze światłowodowe
Kod: Zaznacz cały
 root@Gargoyle:~# ping telepolis.pl
PING telepolis.pl (94.152.187.172): 56 data bytes
64 bytes from 94.152.187.172: seq=0 ttl=58 time=9.098 ms
64 bytes from 94.152.187.172: seq=1 ttl=58 time=9.561 ms
64 bytes from 94.152.187.172: seq=2 ttl=58 time=9.352 ms
64 bytes from 94.152.187.172: seq=3 ttl=58 time=9.127 ms
64 bytes from 94.152.187.172: seq=4 ttl=58 time=8.884 ms
64 bytes from 94.152.187.172: seq=5 ttl=58 time=8.682 ms
64 bytes from 94.152.187.172: seq=6 ttl=58 time=9.440 ms
64 bytes from 94.152.187.172: seq=7 ttl=58 time=9.249 ms 
, dobrze działający internet mobilny jest bardziej stabilny od niejednego dostawcy kablowego
Kod: Zaznacz cały
 
Model:WD My Net N600
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:53.1MB / 123MB (43.1%)
Połączenia:140/4096
Średnie obciążenie CPU:0.30 / 0.08 / 0.07  (1/5/15 min.)
Czas pracy:163 dni, 4 godz., 36 min.
Bieżąca data i czas:2019-03-27 01:36 CET
Adres IP WAN:192.168.0.101
Maska podsieci WAN:255.255.255.0
Adres MAC WAN:00:90:A9:AF...
Adres bramy WAN:192.168.0.1
Serwer(y) DNS WAN:208.67.220.220 
208.67.222.222 
spotify pisze:
26 mar 2019, 22:53
Żadna sieć w Polsce nie pokonała jeszcze N! w tym zakresie (mówię o całości a nie jakimś małym regionie, gdzie i Play zdarza się nawet być lepszy). Praktycznie wszędzie zasięg i do tego net na tyle stabilny, ze spokojnie możesz sobie nawet na wiosce YT włączyć na telefonie. Oczywiście nie nadaje się wszędzie jako Internet mobilny z wiadomych względów (głównie przez only L800). Oczywiście znajdą się miejsca (ale głównie to totalna pustynia) gdzie i N! nie ma. Ale to jedyna sieć (N!), która pozwala na pracę w całej Polsce i praktycznie na użytkowanie w całej Polsce z lepszym bądź gorszym skutkiem czy też komfortem pracy.
:lol: Niezły ubaw miałem z tego, N jest lepsze w miastach, ma przewagę nad Play na prowincji o wiele lepszym pokryciem (to się będzie dynamicznie zmieniać), ale wszędzie tam gdzie ma tylko L800 przegrywa z Plusem (25MHz pasma LTE lub nawet 45MHz ), a nowe stacje Play w takich rejonach, jeszcze bez abonentów data to po prostu miażdżą N. Co do RK, gdyby nie aukcja L800 do której Play musiał się przyłączyć, to korzystaliby z niego do dziś i nie rozbudowywali sieci (tj. chyba jedyny + rozdziału tego pasma po tak chorych cenach, może nie do końca bo N było skazane na to wpuszczenie się w maliny :mrgreen: ).
 #1068456  autor: Kryniczanin
 27 mar 2019, 03:06
Twoje równanie ma złe założenia a tym samym masz zły wynik.
1000 masztów własnych jako wież + 820 wybudowanych ostatnio + maszty Emitela, dachy budynków i wyszło Ci około 2000.
Na siłę próbujesz kolejny raz udowodnić - że się mylisz. Play ma na pewno kilkaset stacji na wsiach/mini miastach które nie są masztami. Przyjmij to do wiadomości - wiem, że moje równanie ma margines błędu, ale tak już jest - zrozum małe miasto i wieś nie musi mieć masztu a ma stację Play.

Masz przykłady z mojej okolicy trzy wsie gdzie masz stację Play bez masztu:
Bilsko 212 - dach domu,
Sromowce Niżne - pylon kładki rowerowej,
Nowy Wiśnicz - wieża ratuszowa.

Przemyśl to i przestań szukać dziury w całym.

Play ma około 2000 lokalizacji w małych miastach i na wsiach. To jest o około 1000 mniej niż N. Różnica jeszcze jest znacząca w lokalizacjach bo 2:1, ale z każdym dniem się zmniejsza.

W temacie pojemności sieci na wsiach i małych miastach najpewniej już dziś Play jest daleko przed N. Bo mamy najczęściej 25 do 10 w mhz a czasem 45 do 10 w mhz.
 #1068468  autor: spotify
 27 mar 2019, 10:25
Kryniczanin pisze:
27 mar 2019, 03:06
Na siłę próbujesz kolejny raz udowodnić - że się mylisz. Play ma na pewno kilkaset stacji na wsiach/mini miastach które nie są masztami. Przyjmij to do wiadomości - wiem, że moje równanie ma margines błędu, ale tak już jest - zrozum małe miasto i wieś nie musi mieć masztu a ma stację Play.
I to działa w drugą stronę. Ani Ty ani ja nie mamy dokładnych danych.
Wg mnie jestem bliższy wyniku i dzisiaj Play ma około 1500 stacji na prowincjach.
Do wybudowanie ma jeszcze około 2500 stacji (żeby mieć około 9,5tys) z czego ok 1,5k wybuduje na prowincjach i ok 1k dostawi w miastach dla uzupełnienia zasięgu i pojemności.
I na koniec będzie miał ok 3tys stacji na prowincjach (ok 30%) a reszta czyli ok 70% (6,5tys) będzie w miastach. Czyli mniej więcej proporcje procentowe ilości stacji podobne jak w N!, z tym że Play będzie miał nowszą siatkę nadajników (większe wieże, więcej systemów na stacjach i stacje najbardziej dopasowane do dzisiejszego krajobrazu budowli, dróg, zalesienie itd). Takie jest moje zdanie
JFK2016 pisze:
27 mar 2019, 02:08
Za chwilę skończą się dotacje EU i skończą się definitywnie inwestycje Orange w sieć światłowodową na prowincji the-end, pozostaną szczątkowe inwestycje w miastach, jedynym polem rozwoju i transferu technologii na prowincję będą sieci "mobilne" (ofertę będą sobie zmieniać w ramach istniejącej już sieci).
Masz jakąś dziwną manie pisania. Gdy piszę o obecnej sytuacji Ty się odnosisz do przyszłości. Gdy piszę o przyszłości, Ty piszesz o przeszłości. Masakra....
Napisalem w kontekście tu i teraz. W tym momencie. Rozbudowują światełko w Polsce więc chcą na tym zarobić przez usługi łączone. A co będzie w przyszłości?
W przyszłości znając życie to O znowu strzeli sobie w kolano. L1800 nie chcieli, z 3600-3800Mhz się śmiali jak kupował to Tmobile a dzisiaj jako jedyni nie mają pasma na 5G. Itd. Mają wiele błędów strategicznych w swojej historii. Może być jak napisałeś albo i nie. Może już bez dotacji będą inwestować w dalsze rejony? Tego nikt nie wie.
JFK2016 pisze:
27 mar 2019, 02:08
A LTE900 to nie było na dużą skalę?
Przecież napisałem
Plus L900 ale z konieczności, na tle innych to praktycznie zero rozbudowy
Gdyby im "nie zabrali" L800 to by L900 nawet nie ruszyli. O tym również pisałem w innych postach i rozwijałem tą myśl. I gdzie reszta w tej sieci? Gdzie nowe stacje? Tam gdzie mają dziury od momentu przejęcia przez Zygmunta, tam są dalej.
Już nie wspomnę w Twoim stylu (o przeszłości), że nie tak dawno mieli straszny misz masz na swoich stacjach typu only G900 albo only U900.
JFK2016 pisze:
27 mar 2019, 02:08
I nie pisz mi jak to super fajny jest ten internet kablowy, bo w innej lokalizacji mam stałe łącze
Tak samo jak są lepsi i gorsi dostawcy internetu mobilnego, tak i są lepsi i gorsi w kablu. Jeśli się ma dostęp do porządnego kabla to zawsze będzie lepszym rozwiązaniem niż mobilny. Przynajmniej nie jest podatny na ilość użytkowników na antenie, na działania zewnętrzne typu pogoda itd. Jak sama nazwa wskazuje - radiówka nigdy nie będzie miała stabilności jak kabel. Więc proszę Cię - nie ciągnij już tego wątku bo jesteś w błędzie.
JFK2016 pisze:
27 mar 2019, 02:08
N jest lepsze w miastach, ma przewagę nad Play na prowincji o wiele lepszym pokryciem (to się będzie dynamicznie zmieniać), ale wszędzie tam gdzie ma tylko L800 przegrywa z Plusem (25MHz pasma LTE lub nawet 45MHz ), a nowe stacje Play w takich rejonach, jeszcze bez abonentów data to po prostu miażdżą N
Napisałem na ten moment. Kilka razy to powtarzałem. W skali kraju a nie regionalnie.
Ale to jedyna sieć (N!), która pozwala na pracę w całej Polsce i praktycznie na użytkowanie w całej Polsce z lepszym bądź gorszym skutkiem czy też komfortem pracy.
Napisałem również że Play się buduje i dzisiaj jest jak jest ale w 2021 może być inaczej. Nie wiem czy masz po prostu jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem czy - już sam nie wiem jak to nazwać :roll:
JFK2016 pisze:
27 mar 2019, 02:08
Co do RK, gdyby nie aukcja L800 do której Play musiał się przyłączyć, to korzystaliby z niego do dziś i nie rozbudowywali sieci (tj. chyba jedyny + rozdziału tego pasma po tak chorych cenach, może nie do końca bo N było skazane na to wpuszczenie się w maliny :mrgreen: )
Zyga jak zwykle sprytny lis (ale tak cenę wywindował, że L800 stracił a w tym momencie może to kupić ktoś inny - np Play). Za działania Zygmunta to my na tym najwięcej tracimy bo jego działania przeszkadzają konkurencji,co odbija się rykoszetem w klientów. A sam ze swoją siecią z takimi zasobami na tle konkurencji nie robi praktycznie nic i NAJWIĘCEJ oszczędza (L900 łatany na miejsce L800, kilka stacji na rok, praktycznie zero wykorzystania L2600, L2100 itd. Wymieniać można wiele)
 #1068497  autor: iphoneski
 27 mar 2019, 19:12
JFK2016 pisze:
27 mar 2019, 02:08
Co do RK, gdyby nie aukcja L800 do której Play musiał się przyłączyć, to korzystaliby z niego do dziś i nie rozbudowywali sieci
Nie jestem pewien czy można tak wyrokować. Wg mnie rozbudowa jest ze względu na rosnący ruch Data. Jak w abonamentach telefonicznych było 1 albo 2 giga to RK się opłacał bo po pierwsze wychodziło taniej niż budowa a po drugie i tak żaden nadajnik by nie został wysycony bo niby jak z takimi pakiecikami. Teraz 10GB to minimum a potem możesz korzystać dalej na ograniczeniu także nawet 20GB to nie problem. A po drugie można to odwrócić - Play mógł czekać na pasmo zasięgowe bo bez niego nie było większego sensu budować ogólnokrajowej sieci bo i tak nic by z tego nie wyszło.
 #1068522  autor: JFK2016
 28 mar 2019, 00:12
spotify pisze:
27 mar 2019, 10:25
Masz jakąś dziwną manie pisania. Gdy piszę o obecnej sytuacji Ty się odnosisz do przyszłości. Gdy piszę o przyszłości, Ty piszesz o przeszłości. Masakra....
Napisalem w kontekście tu i teraz. W tym momencie. Rozbudowują światełko w Polsce więc chcą na tym zarobić przez usługi łączone. A co będzie w przyszłości?
Skoro brniesz dalej w tą "grecką tragedię" Orange Światłowód, to niestety muszę brutalnie podać fakty i liczby tego dramatu :!:
Kod: Zaznacz cały
 W drugim kwartale 2018 roku aż 39 tys. klientów zdecydowało się na Orange Światłowód. Z superszybkiego internetu korzysta niemal 300 tys. użytkowników 
-dane z połowy 2018r, ogólnopolski operator mający na przełomie XX/XXIw. ponad 10mln przyłączy stacjonarnych, gdzie tu można postawić znak równości między przychodami z abonamentu "internetu mobilnego" których jest kilka razy więcej, przy średniej cenie usługi 60zł/m-c (porostu trzeba się lansować, Plus/CP kupił sobie do tego celu Netię).
spotify pisze:
27 mar 2019, 10:25
Jak sama nazwa wskazuje - radiówka nigdy nie będzie miała stabilności jak kabel. Więc proszę Cię - nie ciągnij już tego wątku bo jesteś w błędzie.
To raczej Ty tego nie ciągnij tego dalej, bo nie korzystałeś i nie wiesz o czym piszesz (tam gdzie mam światłowód przez poprzednie 12 lat korzystałem z radia, 10-WiFi 2,4GHz/5GHz, 2 lata Orange internet domowy LTE).
iphoneski pisze:
27 mar 2019, 19:12
Jak w abonamentach telefonicznych było 1 albo 2 giga to RK się opłacał bo po pierwsze wychodziło taniej niż budowa a po drugie i tak żaden nadajnik by nie został wysycony bo niby jak z takimi pakiecikami. Teraz 10GB to minimum a potem możesz korzystać dalej na ograniczeniu także nawet 20GB to nie problem. A po drugie można to odwrócić - Play mógł czekać na pasmo zasięgowe bo bez niego nie było większego sensu budować ogólnokrajowej sieci bo i tak nic by z tego nie wyszło.
Nie abonamenty voice zabijają nadajniki ale data (przykład u mnie Play-do listopada bez agregacji było używalne tylko pasmo LTE2100, po wyłączeniu darmowego internetu LTE bez limitu, z internetu można korzystać nawet w L800). To że pakiety data w voice mają 10-30GB nie oznacza że klienci je wykorzystują, są tacy co w ogóle nie korzystają z internetu w telefonach, mimo aktywnych pakietów. Sam mam 15GB a później lejek 1Mbps, zużywam średnio ok. 5GB, pełny pakiet wykorzystam może raz w roku (podczas wakacji).
Co do strategi pasma zasięgowego, nic takiego nie miało miejsca (ja głośno krytykowałem na forach w 2011/2012 Play za zaprzestanie rozbudowy sieci. Słyszałem wówczas od lanserów sieci że OT taki mają model biznesowy :) . Oczywiście fora nie przekładają się na bezpośrednie decyzje zarządów, ale mają jednak wpływ na działania operatora (obecny przykład T-Mobile, sieć źle oceniana na forach aby zmienić swój wizerunek stosuje ostatnio niestandardowe działania wobec użytkowników internetu domowego LTE którzy zgłaszają duże problemy z siecią-pozwala na rozwiązanie umów, ostro rabatuje abonament...).
 #1068595  autor: myslak12
 29 mar 2019, 06:14
Play nie jest konkurencją dla N!.
W dużych miastach może nie zawsze dociera LTE z sieci N! ale rzadko się zdarza, aby nie można było dzwonić, lub nie mieć 3G.
 #1068654  autor: iphoneski
 29 mar 2019, 20:19
myslak12 pisze:
29 mar 2019, 06:14
Play nie jest konkurencją dla N!.
W dużych miastach może nie zawsze dociera LTE z sieci N! ale rzadko się zdarza, aby nie można było dzwonić, lub nie mieć 3G.
W sumie obecna Polska to żadna konkurencja dla PRL. Czasem w sklepach wielu rzeczy brakowało ale ostatecznie nikt na ulicach z głodu nie umierał, no i prace każdy mial...
  • Strona 99 z 179
  • 1
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 179
  • 1
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 179