DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 96 z 179
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 179
 #1068123  autor: Kryniczanin
 22 mar 2019, 21:31
Już ci wyjaśniono po co powstało n tylko po to by oszczędzać. Oszczędzają jak się da i ile się da to fakt.
Kryniczanin
20 MHz, które pomimo "potworków" po 5 sektorów jest zapchane zapomniałeś dodać, a i jeszcze stacje bez LTE, które nie są żadnymi pikokomórkami.
N także ma stacje bez żadnego LTE, ba N ma stacje bez 3G i LTE które nie są pikomórkami a stacjami na masztach. W Plusie nie widziałem stacji GSM 900 na maszcie bez niczego więcej a w N są i to nie jedna.

Orange LTE 800 only stacja w tej chwili. Karta Nju Mobile.

https://www.speedtest.net/result/8132838703

Na T możliwe, że z tej stacji nie da się zrobić testu przez internet domowy - niestety nie mam przy sobie internetu domowego by sprawdzić.
 #1068125  autor: JFK2016
 22 mar 2019, 21:52
piotrzet pisze:
22 mar 2019, 21:19
Możliwości są i to wiadomo kto z nich korzysta to widać. Na pewno nie Plus
Krytykuję Plusa za braki w LTE2600 (zwłaszcza że wykonali olbrzymi wysiłek z L900-także przy "okazji" aż się prosiło żeby dodać na wielu nadajnikach L2600), ale to co zrobiło N przy okazji podziału L1800 u mnie w Łodzi tj. "dramat i żużel" (no bo przecież oni zrobili to najlepiej, są the-best), dodali tylko L2100, tam gdzie było L2600-od ok. 2 lat jest nadal i "bruździ" wrzucając telefony/modemy z automatu w to pasmo, gdzie w Play na każdej stacji w okół świeci z L2600 i takich problemów nie ma. Faktycznie powiększyli pojemność sieci, komfort użytkowania przez klientów w ogóle (LTE2100, jest najrzadziej agregowane przez modemy).
 #1068126  autor: Kryniczanin
 22 mar 2019, 21:56
Krytykuję Plusa za braki w LTE2600 (zwłaszcza że wykonali olbrzymi wysiłek z L900-także przy "okazji" aż się prosiło żeby dodać na wielu nadajnikach L2600
U mnie Plus odpalił L900 na trzech stacjach gdzie nie było L800. Sam się tym zdziwiłem - bo myślałem, że zostaną z połową siatki - tak było z L800 gdzie połowę olali.
 #1068127  autor: piotrzet
 22 mar 2019, 22:40
habish pisze:
22 mar 2019, 21:49
piotrzet pisze:
22 mar 2019, 20:37
refarming nie oznacza tylko przeznaczenie na L2100 10 MHz i zabranie tego z 3G 2100 ale i dołożenie innych częstotliwości.
Refarming to dokładanie innych częstotliwości :roll:
ziemia jest płaska :D
troll mieszka w Kielcach :mrgreen:
Jak zwykle manipulujesz, bo brak ci argumentów.
Jak coś czytujesz to rób to jak należy a nie wyciagasz zdania z kontekstu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1068177  autor: spotify
 23 mar 2019, 17:07
Kryniczanin pisze:
22 mar 2019, 20:33
Ja mówię o % udzile stacji z agregacją w ogólnej liczbie. Tutaj N oszczędza jak się da, ile się da i na czym się da.
To są fakty.
Chyba z gazety Fakt :mrgreen:
Play MUSI wyciskać wszystko (5G Ready) bo im stacje zaczęły puchnąc.
I która sieć przez wiele lat oszczędzała na budowie własnej sieci? Jak im się przestały słupki zgadzać przy opłacie za roaming, to zaczęli dopiero budować własną sieć.
N mogło też, nie oszczędzać kilku śmiesznych milionów i brać 20mhz w LTE 2600 a nie 15mhz.
Bzdury piszesz. Plus i Play wzięli po 20Mhz L2600 bo Orange i TMobile wzięli po 10Mhz LTE800. Dlatego. Weź sobie przypomnij tą aukcję i dlaczego tak zostało podzielone zanim zaczniesz wypisywać takie farmazony.
JFK2016 pisze:
22 mar 2019, 21:14
A ileż stacji ma N-podzielone przez 2 opów. :lol: Spółka stworzona do chytrzenia na wszystkim (to był kompromis między archaiczną siecią opartą na prowincji o GSM/GPRS only, w przypadku T-Mobile z nieistniejącą praktycznie siecią data, Orange był w nieco lepszej sytuacji-gdyż był dostępny w technologii CDMA, a przy 2 kanałach transmisji i ograniczonej liczbie terminali, klienci w wielu miejscach osiągali wyższe transfery niż obecnie na wielu nadajnikach z LTE800 only :lol: ).
Orange zarabia najwięcej na usługach łączonych, czyli na światełku TV itd.
Zobacz sobie ile zarabia Plus, dzięki właśnie SmartDom
Więc dlatego w Orange oczkiem w głowie jest światłowód a nie sieć mobilna.

Po co Orange i TMobile mieli inwestować w tamtych czasach jak zza kulisami dogadywali się w sprawie współpracy? Dogadanie się w sprawie sprzętu, siatki nadajników itd. Więc po inwestować w tamtym czasie a później to zmieniać lub demontować? Weź czasami pomyśl.
Solorz nie chciał, bo najpierw Orange zapukało do niego. A później narzekał.

Każda sieć oszczędza. W Plusie, gdyby nie zabrali im LTE800 (w sumie sami sobie winni) to L900 byśmy nie zobaczyli. Ile kasy włożył w Plusa Solorz po przejęciu? Przejął sieć, dołożył swoje spółeczki z LTE (ale to long historia cwaniactwa) i tyle.
Play MUSI robić 5G Ready bo ich sieć nie wyrabia. Dokładają wszędzie gdzie się da pełny asortyment LTE (wszystkie działa jakie mają), gdzie stacje "zdechłe" dostają drugie życie a te jeszcze nie zapchane - oddech.
To tylko w tej sieci full wypasy mają prędkości po 1-2Mb/s.
N! również oszczędza. Najtańszym kosztem pokryli Polskę LTE (only L800) a teraz muszą dokładać L1800/L2100.
Więc gadanie o tym, że N! oszczędza a Play inwestuje to pisanie bzdur. N! ma sieć ogólnokrajową i ma zapas oraz pojemność. Obecnie dokłada L2100. Robią to racjonalnie.
Play dopiero buduje swoją sieć a z tego co miało wcześniej musi wyciskać wszystkie soki bo pozapychane. Ilość danych przepychanym przez P4 również robi swoje. A ile promowana TV przez fioletowych też zrobi swoje. Roaming się nie opłacał , więc zaczęli budować własną sieć. Okazało się, że utrzymanie własnej sieci obecnie wyjdzie im taniej niż smarowanie innym za roaming. Również podejście racjonalne.

Najmniej inwestuje i najwięcej oszczędza Plus. Niestety.

Sieci komórkowe są po to by zarabiać. Każda firma inwestuje tyle ile musi i ile się jej to opłaca specjaliści kanapowi.

A dzisiaj wygląda tak, że Play dalej nie nadaje się do korzystania w dużych miastach na własnym zasięgu bez RK (brakuje pokrycia) oraz w jeździe po Polsce (z RK to bieda z nędzą a bez RK brak zasięgu). Teraz przez dwa tygodnie miałem karte Play i szkoda klawiatury.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2019, 21:36 przez Morvius, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Wymoderowano. Docinki personalne.
 #1068179  autor: matek451
 23 mar 2019, 17:48
No to Łódź jest "małym "miastem bo Play radzi sobie tutaj doskonale bez RK a sieć LTE działa najszybciej z całej 4 operatorów. Cieszę się że nie mieszkam w "dużym" mieście jak Gdynia bo tam nie miałbym na co dzień tych 200Mb/s w Play jak w mojej mieścinie Łódź.
 #1068185  autor: iphoneski
 23 mar 2019, 20:56
Trochę mnie śmieszą argumenty że N ma zapas a Play już nie.
Mieć zapas a korzystać z niego to dwie odrębne kwestie. N ostatnio zaczyna bardziej liczyć złotówki i to widać. Wcześniej dbali o wyniki i o komfort klientów w sieci a ostatnio coraz częściej widzę podejście „jak tragedii nie ma to niech będzie jak jest a jak tragedia będzie to się usiądzie i pomyśli”.
Gdy kupowałem kartę O to myślałem że sobie pośmigam po tej wypas sieci a udało mi się osiągnąć tylko kilka wyników w okolicach 100 mega podczas gdy na karcie Play to norma. Do tego O cały czas zamraża transmisję jak kilka lat wcześniej. Obecnie bronią się zasięgiem bo fakt, mają najlepszy. A co będzie jak Play się rozbuduje a Plus jakimś cudem zabierze się do roboty?
 #1068187  autor: piotrzet
 23 mar 2019, 21:06
Nikt nie będzie robił stacji po 200 Mb/s żeby sobie podnieść średnia no oczywiście oprócz Play. Jeśli stacja ma prędkości 20-30 Mb/s to nikt tego nie będzie rozbudowywal. Zresztą nie ma się co dziwić do komfortowego korzystania z telefonu to wystarczy

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1068194  autor: spotify
 23 mar 2019, 22:36
matek451 pisze:
23 mar 2019, 17:48
No to Łódź jest "małym "miastem bo Play radzi sobie tutaj doskonale bez RK a sieć LTE działa najszybciej z całej 4 operatorów.
To jest właśnie pisanie z wyznawcami sieci P4. Ile tych miast jest w Polsce, gdzie Play działa lepiej albo ma większe prędkości? Odpowiedź - garstka.
Pomijam fakt, że w mieście ma się dostęp do sieci kablowych, gdzie po kablu ma się stabilność łącza.
A do tego dochodzi pokrycie w miastach i w terenach ze strony Play. Brakuje im jeszcze dużo aby sie bez RK obyć. To dlatego nie wyłączą dzisiaj roamingu w każdym dużym mieście, bo wiedzą, że wielu ludzi straci łączność.
Jak pisałem wyżej, do jazdy po Polsce nadal się nie nadaje. Jest Play, nie ma Play. Tak wygląda jazda z kartą SIM w telefonie sieci fioletowej. Nawet na głównych szlakach. Nie wspomnę o jakiś drogach pobocznych.
Oczywiście w N! zdarzają się dziury zasięgowe ale to jest bardzo a to bardzo rzadkie i głownie na szlakach, gdzie asfalt kładł jeszcze Hitler gdy najeżdżał na Polskę.
Dla Twojej informacji, nie oceniam operatora jeśli chodzi o jedno miasto, bo ja w domu tylko nocuje a do tego mam stałe łącze kablowe, gdzie mi net mobilny nie jest potrzebny.
200Mb/s Ty masz jak się chwalisz. Ale ilu ludzi ma 1-2Mb/s albo nie ma wcale zasięgu macierzystego? Bardzo dużo. N! ze swoimi only L800 ma zadychę ale czasami to only L800 jest jedyną opcją, bo innych sieci brak w eterze. Akurat to Twój konik, gdzie narzekasz na only L800 w N! ale o całkowitym braku zasięgu Playa nie wspominasz. Lub też zapchanych stacjach na full wypasie w Play w dużym mieście. :roll:
Czasami mam wrażenie, że sprzedajesz usługi Play bo tylko o tej sieci piszesz w samych superlatywach.....
Play zaczął budować stacje i sieć, co wiąże się z tym, że ludzie dostają w końcu dostęp do ich zasięgu. RK zamienia się na komfortowe korzystanie. N! dokłada w całej Polsce L2100 i zaraz ich spuchnięte stacje only L800 dostaną drugie życie. Komfort też się zwiększy. Itd.
Najważniejsze, że zarówno N! jak i Play nie stoją w miejscu co jest dobre dla konsumenta.
PS W Łodzi nie radzi sobie Play bez RK. Mój kolega z pracy mieszka w Łodzi i właśnie przechodzi z Play do Nju głównie z powodu pokrycia Play (ogólne, głownie do voice, bo jeśli chodzi o LTE to jest dobrze w przypadku Play)
iphoneski pisze:
23 mar 2019, 20:56
Trochę mnie śmieszą argumenty że N ma zapas a Play już nie.
Mieć zapas a korzystać z niego to dwie odrębne kwestie. N ostatnio zaczyna bardziej liczyć złotówki i to widać. Wcześniej dbali o wyniki i o komfort klientów w sieci a ostatnio coraz częściej widzę podejście „jak tragedii nie ma to niech będzie jak jest a jak tragedia będzie to się usiądzie i pomyśli”.
A mnie śmieszy sytuacja, gdy ludzie od lat się meczą z RK w Play i udają, że jest dobrze. Gdzie sieć ma wiele wad od lat, tylko cenowo byli lepsi. Ale nadal w tej sieci siedzą. RK (ograniczenie prędkości neta, słaba jakość połączeń), brak pokrycia, odświeżanie karty, brak powrotu z RK do sieci macierzystej, komunikaty o tym ze ktoś próbował się z Tobą połączyć, zawieszanie sesji podczas przechodzenia z sieci macierzystej do RK, zrywane połączenia podczas przechodzenia w RK i wiele wiele innych, które mają do dzisiaj.
To napisz mi co Play ma teraz dołożyć do stacji, jeśli ma już komplet L800/L1800/L2100/L2600? Już tak ma obecnie najmniej pasma na voice.
Takie sytuacji w N! nie ma. W Plusie również, bo ten kisi od lat zasoby ale ich nie wykorzystuje. Gdy Plus zdechnie obciązeniem, to mogą z szafy wyjąc kolejne pasma.
Przed 5GReady w Play w/w wypasy nawet nie dawały rady. Prędkości przy full wypasie w Play 1-2Mb/s nie były rzadkością.
Zdarzają się stacje N! gdzie są takie prędkości słabe ale z reguły mają jedno lub dwa pasma na LTE (L800/L1800). A jeszcze w zapasie jest L2100 czy L2600.
Mnie cieszy, że Play zaczął budować własną sieć i bardzo dobrze. Mnie tylko irytuje pisanie przez wyznawców tej sieci, że Play jest taki super.
Nie jest niestety, ponieważ Play MUSI inwestować. Ich hot spoty się zapychały lub były już zapchane. Brakuje im już pasma do przeznaczenia na LTE, więc muszą wyciskać więcej ze stacji. Stąd jest 5GReady czyli wszystko co w LTE wymyślono. Jedne stacje dostają drugie życie. Inne dopiero co budowane śmigają i zamiatają konkurencję. Ale z reguły tam, gdzie Play postawi nową stację a cały ruch internetu mobilnego od lat ogarniał W3. Inne stacje jeszcze nie zapchane dostają również dodatkowego oddechu. To są inwestycje, które są koniecznością w tej sieci.
Macie również w odpowiednim wątku, gdzie Play na full wypasie z 5GReady osiąga prędkości jak N! czy Plus. A wyniki powyżej 300Mb/s są rzadkością jak zaćmienie księzyca (gdzie w teorii bez 4CA 5GReady powinno być grubo ponad 500Mb/s a cięzko jest nawet uzyskać połowę). To świadczy o tym, że musieli to zrobić. Dla porównania - gdyby N! miał full wypasy i 5GReady, Play nie miałby startu.
Zadajcie sobie pytanie - jak działała by sieć Play, gdyby ich stacje nie miały full wypasu LTE? Jakby działały zapchane stacje full wypasy, gdyby Play nie wdrożył 5GReady? Nie bierzecie tego pod uwagę w ogóle. Odpowiedź jest taka, że Plus nie byłby skansenem tylko operatorem z mega szybkim internetem. Nie tak dawno nawet Plus był szybszy od Play. W Play wystarczy, że brakuje L2600 na stacji i już stacja jest umarła, bo samo L800/L1800/L2100 nie daje rady. To w bardzo wielu przypadkach właśnie L2600 ratuje Play przysłowiowy zad (to aż 20Mhz) albo nawet i to jest za mało. Stąd kolejne życie dla stacji i 5GReady. Stąd w Play pierwsze było CA wdrożone bo musieli. L1800 im szybko spuchło. Dołożenie później L2100 ratowało sytuację, gdzie po czasie znowu kaput. CA pomogło im wyjść z opresji. Itd. Kolejne wyciskanie z sieci jest konieczne i to dotyczy każdego operatora. Jeśli nie musi, nie robi nic więcej, bo po co?
Sieć Play bez full wypasów byłaby po prostu zapchana na amen w wielu lokalizacjach. Nawet zrzucanie na RK obciążenia niewiele by pomogło. Niestety. To już nawet nie chodzi tylko o pokrycie czy mniej stacji ale o ilość danych przepychanych przez sieć P4. Tu jest ten największy pies pogrzebany.

RK w Play również póki się opłacał, to nic z tym nie robili. 90% stacji tej sieci to były większe miasta. Gdy RK okazał się obecnie dużym obciążeniem finansowym, zdecydowali się budować sieć w całej Polsce. Nie dlatego, że tak chcą ale dlatego że muszą. Gdyby nie musieli, to nadal klienci tej sieci latali po RK. A że budowa własnej sieci kosztuje miliony, więc trzeba to wykorzystać marketingowo. Im zależy obecnie na wynikach w speedteście jak żadnej innej sieci. Stacje poza dużymi miastami są stawiane również na "wypasie" bo Play nie ma sieci stacjonarnej a coś ich TV musi ogarnąć. Już nie wspomnę o necie mobilnym na takich terenach, gdzie ludzie mają teraz możliwość korzystania z sieci Play gdy w końcu postawili stację (przypomnę net mobilny nie działa w RK, poza taryfą voice).
Super, Play inwestuje, buduje teraz fajne stacje nawet na łąkach i polach. Ale nie dlatego, żeby tam wiatr wiał.
Teraz chcą aby inwestycja się zwróciła, więc marketing działa na 200%.
Wyznawców Play właśnie najbardziej boli N!, ponieważ ta sieć (jako TM i O) mają najlepsze pokrycie w Polsce i mają zapas. N! inwestuje gdzie musi. Stąd tylko uzupełnianie pojemności to główne zadanie N!. Gdy skończą się pasma w N! na LTE, to zaczną kolejne soki wyciskać takimi technologiami jakie ma obecnie Play. Bo będą musieli. Innego wyjścia nie będzie. Stąd N! ma jeszcze zapas. Stąd się ociągają, bo wyposażenie stacji we wszystko musi mieć uzasadnienie ekonomiczne. To samo pokrycie w sieci Play czy innego operatora. Wasz guru Witek na Twiterze też o tym pisał nie raz, że nie postawią wszędzie stacji i nie pokryją zasięgiem całej Polski, bo nie ma sensu stawiać stacji tam, gdzie operator nie widzi uzasadnienia ekonomicznego. Bo tak się robi biznes.
Play jechał po kosztach korzystając z RK. N! po kosztach pokrył Polskę only L800.
Play obecnie buduje własną sieć a N! dokłada L1800/L2100 do only L800.
Wszyscy inwestują. N! nawet dalej stacje buduje lub dowiesza się do Play aby zwiększać pojemność czy zasięg.
Gdy kupowałem kartę O to myślałem że sobie pośmigam po tej wypas sieci a udało mi się osiągnąć tylko kilka wyników w okolicach 100 mega podczas gdy na karcie Play to norma.
I co masz prędkości po 1Mb/s w Orange? Ostatnio Ci wystarczyło w Play, gdy tłumaczyłeś, że to do telefonu starczy. Obecnie Play przyspieszył (dużo stacji nowych w miejscach gdzie obciązenie jest znikome) to zmiana z Twojej strony podejścia.
W każdej sieci mydlą oczy, że nie muszą i jak zdechnie będą myśleć. Nie tylko w Orange. W Play od lat mieli to w D, bo RK wystarczy do przeglądania neta.

Więc proszę, przestańcie pisać takie bajki, jaki to Play jest super. Każdy operator inwestuje tyle ile musi bo on na tym zarabia. Nie buduje się sieci na pałę. Inwestycję są koniecznością. Wyciskanie z sieci jest koniecznością. Ta nowoczesność w sieci Play ma swoje uzasadnienie.
Mnie cieszy, że Play się buduje, bo to mi zwiększa szansę na wybór operatora z W3 na W4. Mam większe mozliwości.
A że jeszcze im brakuje do N! dość dużo, więc czekam na dogonienie z ich strony, bądź nie ;) Czas pokaże.
N! też idealne nie jest i ma swoje wady - mniejsze i większe (jest tylko 3G a nie ma LTE, zrywa połączenia od czasu do czasu itd). Ale jako całość nadal jest najlepsze.
 #1068195  autor: matek451
 23 mar 2019, 23:38
No Twój kolega to musi wiedzieć lepiej ode mnie jak działa Play w Łodzi, bo jest Twoim kolegą więc nie może się mylić, podobnie jak ty. A miast gdzie Play działa prawidłowo jest wiele a nie garstka. A co do wyłączania RK to po co mają wyłączać jak maja jeszcze umowy z operatorami na RK ? Podstawowa słabość Play to brak większych ilości pasma 900 MHz. Ocena operatora to nie tylko usługi voice ale tez data a te w wielu miastach działają OK. No i jak mantrę powtarzasz ze Play działa na BTS-ach z wszystkimi pasmami LTE 1-2Mb/s więc poproszę o przykłady a nie miejskie legendy. No i ten twój zachwyt ze N! nie musi uruchamiać wszystkich zasobów. Powiedz to klientom Orange i T-mobile korzystającym z BTS-ów only 800-900MHz, są setki km2 gdzie tylko takie stacje są w terenie, to kilka tysięcy lokalizacji. Pewnie ty w nich nie bywasz, tak się bowiem dziwnie składa ze przemieszczasz się tak gdzie Play nie ma zasięgu a w N! jest wszystko cacy. N! wg. ciebie nie musi nic robić to Play jest zmuszony do inwestycji. No i N! wg. ciebie jak zechce to pstryk i na kilku tysiącach odpali L1800/L2100 . N! na stacjach only 800-900MHz jest spóźniony z innymi pasmami i to o wiele m-cy. Ma kilka tysięcy stacji do natychmiastowej rozbudowy o wyższe pasma LTE, na wsiach lezy i kwiczy. To są realia, kto stoi w miejscu ten się cofa, uzasadnienie modernizacji wcale nie jest ekonomiczne bo klienci N! na wsiach są i płacą ale te 10MHz pasma na LTE przy ofertach T-Mobile i Orange to kpina z tych ludzi. Są miejsca gdzie T-Mobile odmawia sprzedaży ofert domowego bez limitu albo nawet rabatuje abonament do 1 zł. Przyznaje się sam ze jego internet jest nieużywalny i nie są w stanie świadczyć usługi nawet na minimalnych warunkach. Informują jednocześnie ze w najbliższych m-cach nie planują prac na zapchanych BTS-ach. Na jakiej podstawie piszesz ze dokładają L1800/L2100 na BTS-ach? To są działania przypominające pudrowanie syfa a nie sprawna i szybka modernizacja na stacjach z systemami radiowymi na 800-900MHz. Tego nie da się zrobić z dnia na dzień. Wiejscy klienci N! z only 800/900MHz poczekają jeszcze lata. Prędzej dotrze do nich Play na 25-30MHz pasma( L1800, L2100 i L800) co już ma miejsce w wielu rejonach Polski. Pytanie czy operator korzystający z takiej pojemności na LTE może działać gorzej od tych na 10MHz pasma? Wg. ciebie tak.
 #1068197  autor: spotify
 24 mar 2019, 00:21
Mój kolega pracuje na telefonie i jeździ po Łodzi i okolicach. Wystarczyło, że potestował nju i zmienił sieć. Chyba lepiej wie jak działa voice skoro to jego narzędzie pracy?
A co do wyłączania RK to po co mają wyłączać jak maja jeszcze umowy z operatorami na RK
:mrgreen:
Kto każe im wyłączać w całej Polsce, skoro nie mają pokrycia? Niech wyłączą w dużych miastach, nawet w Twojej Łodzi. Niech wyłączą tam, gdzie wyznawcy tej sieci twierdzą, że jest super z zasięgiem macierzystym. :-) (notabene od lat wyznawcy tej sieci bez pokrycia, bez 5gready itd uważają, że jest super w tej sieci i zawsze i wszędzie działa bo to najnowocześniejsza sieć)
Nie zrobią tego, bo wiedzą, że mają braki nawet w dużych miastach. Przynajmniej jeszcze.

O mantrze to mogę napisać o Tobie. Ile będziesz razy powtarzał, że L800 to bieda w N!?
Przecież to każdy wie. Jeśli ludziom przeszkadza lub Twoim klientom, to niech zmienia sieć. Pewnie jest problem bo nic innego nie ma w eterze albo akurat tam nie ma Play. :-)
Co ich tam trzyma?
, uzasadnienie modernizacji wcale nie jest ekonomiczne bo klienci N! na wsiach są i płacą
Spokojnie, dotrą i tam.
Sieć Play od ponad 10 lat się ociągała z budową i ludzie byli skazani tylko na RK. Ale wg wyznaców też było świetnie, bo było RK. Przycięcie prędkości do 1,5Mb/s też było super.
N! wg. ciebie nie musi nic robić to Play jest zmuszony do inwestycji
Nie napisałem, że nie musi. N! nie ma aż takiej konieczności, bo rzadko ma stacje pozapychane (w miastach). Play musiał wprowadzić 5Gready. Ich stacje niezapchane to głownie te, które postawili w ostatnim roku, góra dwóch lat (najczęsciej poza dużymi miastami). N! L2100 dokłada w całej Polsce. Najpierw zaczął od większych miast, teraz jedzie dalej w teren. Play potrzebuje jeszcze 3 lata (2019,2020 i 2021) na pokrycie Polski swoim zasięgiem, więc co Ty chcesz od N!? Że L2100 zrobią w całej Polsce w miesiąc? Oni maja ok 11tys stacji do obskoczenia w całej Polsce.
Play jest grubo ponad 10 lat na rynku i nadal brak zasięgu w całej Polsce.
U Ciebie stały argument only L800 w N! powtarzany jak mantra. Pewnie z tego powodu spać nawet nie możesz. O czym Ty będziesz pisał, jak stacje z U900/L800 doposażą o inne pasma?
Play musiał wprowadzić 5G ready bo najwięcej ludzi i klientów każdego operatora jest w miastach. A tam nie wyrabiali. N! też zaczął mieć większe obciążenie, więc zwiększyli pojemność przez L2100. Ale to skupienie się na miastach.
A nowe stacje Play budują (głównie w terenie) bo TV będzie po ich sieci latać. Wyobrażasz sobie TV 4K na Play 5Mhz L800? Albo L800/L1800 (łącznie 15Mhz)? Nie ma takiej opcji. A TV to główny target właśnie wiochy, gdzie ludzie nie mają dostępu do kablówek. Co najwyżej do CP. A CP ma 20Mhz L1800 (często jeszcze L900), czyli Play musi dawać co najmniej dwa pasma (L1800/L2100) by mieć 20Mhz (tyle ile Plus na samym L1800). I tak właśnie robi, bo najczęściej poza miastami Playa stacja to L800/l1800/l2100 (łącznie 25Mhz a z dynamicznym L1800 - maks 30Mhz). I poza TV to jeszcze target na net mobilny, bo budowa sieci się musi zwrócić.
N! dołozy do L800 (10Mhz) L2100 (10Mhz) i masz 20Mhz. Tylko na neta mobilnego, bez TV.
Wszystko ma swoje uzasadnienie.
No i ten twój zachwyt ze N! nie musi uruchamiać wszystkich zasobów
A musi? Czy dzisiaj ma zapchane stacje w mieście, nawet bez LTE2600, gdzie nie da sie korzystać z ich sieci? NIE. To Play bez L2600 jest zapchany lub ledwo działa. I często z L2600 nawet jest bardziej spuchniety niż N! bez L2600. Stąd 5Gready.
Na only L800 N! wystarczy, że coś dołozy i już bedzie lepiej. Ale wg Ciebie najlepiej niech da tam też wypasy, bo prędkość poniżej 200Mb/s to taka bieda i nie da się korzystać z neta.....

No ale , wg Ciebie N! olał wioski i do 2050r nie zrobi nic a Play taki super i uratuje ludzkość w Polsce, zwłaszcza z tych terenach, gdzie obecnie N! ma tylko i wyłącznie U900/L800.
Pamiętaj, że każdego operatora oczkiem w głowie jest miasto i gdzie jest największy ruch na stacji a nie stacja w Pacanowie gdzie kozy kują.
Pewnie ty w nich nie bywasz, tak się bowiem dziwnie składa ze przemieszczasz się tak gdzie Play nie ma zasięgu a w N! jest wszystko cacy
Przecież napisałem, że ma również dziury. Ale tylko w Play się zdarza, że nawet na głownych szlakach i krajowych drogach nie ma nawet własnej sieci . To jest normalne? W N! brakuje jakiegokolwiek zasięgu w totalnych dziurach (ale i tak rzadko), gdzie są tylko głownie lasy lub też nie dociera LTE (jest tylko u900)
Chociaż zakładam, że w tych terenach (dziurach) w budynkach może już byc kiepsko nawet z jakimkolwiek zasięgiem. Ale przynajmniej podczas jazdy autem lub w plenerze idzie korzystać co o Play tego powiedzieć nie można.
Nie ma idealnej sieci i od lat to powtarzam. N! ma tez do poprawy trochę terenów (tylko czy mu się opłaca to pokryć), o only u900/l800 nie wspominając.
Informują jednocześnie ze w najbliższych m-cach nie planują prac na zapchanych BTS-ach
Rozśmieszasz mnie. :mrgreen: A który student po drugiej stronie słuchawki ma o tym wiedzieć? Oni informacji o planach modernizacji nie dostają.
Podobnie u innych operatorów. Obecnie chyba tylko Play podaje głownie przez ćwierkacza Witek company informacje o planach ale też wybiórczo.

Jako konsument jestem cierpliwy. Do końca 2021r czekam na pokrycie Polski przez sieć Play. Oczekuje, że N! skończy do tego czasu (jak nie szybciej) w Polsce modernizacje sieci o co najmniej L2100, zwłaszcza tam, gdzie mają only L800. A wtedy się okaże, kto się spisał najlepiej.
 #1068199  autor: matek451
 24 mar 2019, 01:57
Do tych bzdur, które nawypisywałeś o N! nie warto w ogóle się odnosić ale zdaniem o studentach na słuchawce pojechałeś po całości. Widać że masz zerowa wiedzę i temacie modernizacji sieci N! i problemach jakie jego użytkownicy mają na stacjach z 800/900MHz. To nie jest żadna informacja od studenta na słuchawce tylko są to oficjalne odpowiedzi T-Mobile na składane reklamacje dotyczące internetu domowego działającego na poziomie BDI aero2. Operator oficjalnie na piśmie odpowiada że nie jest w stanie wywiązać się z umowy i świadczyć usługi na akceptowalnym poziomie i daje rabat i abonament za 1 zł do końca umowy na kilkanaście m-cy. Przy okazji informuje że nie przewiduje w tym czasie prac na stacji bazowej z której korzysta użytkownik lub wskazuje odległy termin w planach na prace na nim. To jest oficjalne stanowisko operatora na reklamację usługi telekomunikacyjnej. Nie prowadzi też na takich terenach sprzedazy internetu domowego bez limitu.Nie napalaj się na L2100 z wiejskich BTS-ów bo po pierwsze to na kilu tysiącach nie ma takiej fizycznej możliwości uruchomienia go w szybkim czasie a po drugie to jeśli jest tam U2100 to ma się dobrze i na DC jest jedynym ratunkiem dla użytkownika Orange czy T-Mobile. Wobec priorytetu LTE to pasmo jako jedyne zapewnia internet w N! na przyzwoitym poziomie. Z automatu wszystkich loguje do L800 czy wspólnego L1800N! a na U2100 jest u każdego luźno. Często sam operator proponuje wymusić to pasmo i nie korzystać z LTE. Reasumując, N! to nie tylko miasta ale ogromne obszary Polski gdzie popełniono kardynalny błąd przy budowie sieci LTE uruchamiając gołe LTE800 które od początku nie było w stanie obsłużyć ruchu data obydwu operatorów i ich ofert internetu domowego w technologii mobilnej.,. Dotyczy to tysięcy stacji bazowych N! na tysiącach km2.To nie jest moja mantra tylko fakt. No i ta pogarda bijąca z twoich postów dla ludzi mieszkających na wsiach jak przykład z tym Pacanowem, czy zwroty typu wiochy. Typowa nowo mowa przemądrzałego pracownika korpo, z wypranym mózgiem który często żyje z tych pogardzanych ludzi z prowincji. PS. Jeśli chodzi o operatorów N! to obydwaj bardzo chętnie udzielają informacji na temat modernizacji BTS-ów i planów w tym temacie i nie przez studentów BOK ale pracowników działu technicznego. Niestety ale dla wielu obszarów Polski są one na najbliższy rok bardzo ubogie. Do tego dochodzą problemy wewnątrz N! i fakt że oficjalnie pozwolenia radiowe są wydawane dla konkretnego operatora a interesy każdego z nich często różnią się i i nie jest tak różowo jak piszesz. Często to główna przeszkoda w szybkiej modernizacji BTS-a . A jeśli chodzi o Play to widać ze masz niewielką wiedzę o jego TV. Oferta sprzed m-ca z 6 tys. NetBOX do testów na 6m-cy za darmo nie wzbudziła większego zainteresowania, są jeszcze do wzięcia w salonach Play. Na wsiach to ludzie maja gdzieś taką TV , tam króluje Zygmunt z Sat TV CP lub DVB-T.
 #1068200  autor: spotify
 24 mar 2019, 04:10
Na zakończenie, bo nie mam czasu na pierdoły.

Nie pogrążaj się chłopie, bo nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.
Tmobile BOK to jest jedna wielka pomyłka jeśli chodzi o dział techniczny. Na Twoje reklamacje nie odpisują ludzie bezpośrednio związani z siecią i jej budową i modernizacją. Dostajesz odpowiedzi od zwykłego szaraka/pracownika, który dostaje informacje lub nie od działu technicznego tego prawdziwego. Odpowiedzi które Ci udzielają nie ma się nic do faktów. Udzielają Ci głównie odpowiedzi, jakie mają wyćwiczone na szkoleniach lub jeśli dostaną od tego prawdziwego działu technicznego. To już dział Orange jest bardziej ogarnięty.
Opierasz się na takich wypowiedziach a potem to rozsiewasz bez myślenia. Lub dodajesz swoje na domysłach.
Ten dział techniczny to u operatora osoby odpowiedzialne za odpowiedzi, pomoc itd dotyczące spraw technicznych lub na tyle ogarnięci, że jak Kowalski zgłasza jakiś problem wiedzieli o czym mówić z klientem oraz go rozumieć.

Tak, 3/4 Polski ma only LTE800 :mrgreen: Kilka tysięcy stacji? Ty wiesz co znaczy słowo kilka ? :mrgreen:
Chyba normalne, że jak masz włączone LTE lub wymuszasz LTE to się logujesz do LTE. Co w tym dziwnego? Jak nei chce się łączyć do LTE, to nie właczam LTE, tylko 3G.
N! przez najbliższych kilka lat wg Twoich wpisów będzie patrzył jak im stacje z only L800 na wioskach się palą z obciązenia i jak im Play będzie klientów zabierał? Dobre sobie :mrgreen:
No i ta pogarda bijąca z twoich postów dla ludzi mieszkających na wsiach jak przykład z tym Pacanowem, czy zwroty typu wiochy.
Jaka znowu pogarda? To jest fakt. Każdy operator się skupia na tym obszarze, gdzie jest ruch i stacja ma obciązenia i zarabia na siebie. Dlatego najważniejsze są miasta. To dlatego Play budował sieć swoją tylko w miastach bo tam mógł zarabiać.
Jak czasami takich jak Ty czytam to mi się śmiać chce.
Skup się! Operator nie postawi stacji lub nie wyposaży jej w wypas, jeśli będzie na niej wiatr latał. Stacja ma jakieś zadanie - pokrycie zasięgiem lub uzupełnienie pojemności. Nie pracuje w korpo, nie mam wypranego mózgu. A skoro znasz takie objawy to może sam masz takie doświadczenie?
Jeśli chodzi o operatorów N! to obydwaj bardzo chętnie udzielają informacji na temat modernizacji BTS-ów i planów w tym temacie i nie przez studentów BOK ale pracowników działu technicznego.
Nie bajdurz. Żaden pracownik w zadnej sieci komórkowej z działu technicznego nie współpracuje bezpośrednio z kowalskim. Mylisz pojęcia. To całkowicie inna komórka i dział. Ci techniczni (jak napisałem wyżej) dla powtórzenia - udzielają Ci odpowiedzi, jeśli dostaną bezpośrednio z działu technicznego od ludzi bezpośrednio związanych z budową/modernizacją sieci. Jeśli znają informacje to Ci przekażą. Jesli nie mają takich informacji, to dostaniesz informację że nie wiadomo/ nie ma planów itd. Plany operatorów to informacja tajne. Dotyczy to modernizacji, wprowadzenia nowych technologii, rozwiązań itd. My dostajemy takie informacje, jakie mogą nam udzielić.

Więc skup się na sprzedazy usług Play którymi się zajmujesz (głównie neta mobilnego), jechania po Plusie (skansenie) i pisanie o słabym necie w Tmobile na wioskach. W tym przynajmniej masz jakieś pojęcie o czym piszesz.

Na wsi jest też Orange. Nie tylko CP.
Dwa - Play stawia na TV. To co jest teraz to jest dopiero początek. Już wiele razy w swoich raportach twierdził, że nie potrzebuje usług stacjonarnych i chce wszystko ciągnąć po sieci. Dwa - ich NetBox ma się dobrze. Na razie to są testy. Zaraz będzie wykorzystywał to marketingowo, bo jak na razie jest słabo to rozreklamowane. Jakoś ludzie więcej mówią o 5Gready niż o TV z Play.
Trzy - oferta kanałów będzie dalej poszerzana. To dopiero start.
Cztery - Play TV widzi właśnie tam gdzie jest CP. W miastach są sieci kablowe i bez sensu się bić z duzymi graczami. Strzela w target CP, gdzie nie ma innej infrastruktury i ludzie są skazani na taką TV.
Pięc -do TV Play można podpiąć TV naziemną i dzięki TV Play można poszerzyć sobie kanały poza kanałami z naziemnej.
To nie jest talerz jak w CP i ogrom kanałów ale jakaś alternatywa. Dodatkowo wszystko po sieci mobilnej.
A jak masz za mało informacji to dla przykładu pierwszy lepszy link
https://antyweb.pl/play-now-tv-dla-kogo ... luga-play/

Myślisz, że zadłuzony po szyje Play na wioskach buduje stacje prawie na full wypasie (bo bez LTE2600), po to żeby po nich wiatr latał? :mrgreen:
Właśnie po to te stacje tam są tak wyposażone, aby ogarnąć neta mobilnego łacznie z TV.
Ty i @Kryniczanin swoimi wypowiedziami się tylko ośmieszacie. Gdybyście byli właścicielami dużej firmy to dawno byście ich z torbami puścili. Żaden operator to nie jest dobry samarytanin ale firma, która ma zarabiać.
 #1068201  autor: Kryniczanin
 24 mar 2019, 06:19
Tak, 3/4 Polski ma only LTE800 :mrgreen: Kilka tysięcy stacji? Ty wiesz co znaczy słowo kilka
Boli tyłek oj boli - T-Mobile samo twierdzi, że mają tyle bez agregacji.

https://gsmonline.pl/artykuly/tmobile-z ... acja-pasma

6002 stacje w październiku bez agregacji na około 11000 czyli blisko połowa sieci nie miała żadnej agregacji. Były to stacje only LTE 1800 lub 800 ba stacje bez LTE i nawet bez 3G których jest trochę. Teraz troszkę lepiej pewnie jest - kilkaset stacji więcej z jakąś agregacją, ale i tak liczba jest śmieszna.

To jasno pokazuje jak wygląda rzeczywistość a nie bajeczki o rezerwie w N ha ha ha/

Poczytaj trochę co samo n mówi o swojej sieci a potem kompromituj się.
 #1068204  autor: piotrzet
 24 mar 2019, 08:08
A to mamy październik? Mamy już prawie kwiecień 2019 czyli bagatela 6 miesięcy od tej informacji. Naprawdę w przypadku refarmingu są one tak aktualne że nie wiem. W marcu Orange podał że ma 7000 stacji z agregacja pasma. I te dane są aktualne podobnie jest w T-Mobile jak nie trochę więcej. Czyli 60% stacji z CA. Po za tym wystarczy spojrzeć na samą Warszawe i widać ile piko ma N! a ile konkurencja. Ponad połowa z tych 7000 jest 3CA lub 4CA

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1068205  autor: Kryniczanin
 24 mar 2019, 08:15
Podaj aktualne oficjalne dane to pogadamy. Ja zaznaczyłem, że mogą się o kilkaset pozycji różnić.

Jedno nie podlega dyskusji - potężna część sieci jedzie na jednym paśmie LTE lub całkowitym jego brak. % największa ze wszystkich operatorów To nie podlega dyskusji.
 #1068207  autor: piotrzet
 24 mar 2019, 08:18
https://biuroprasowe.orange.pl/blog/700 ... ow-orange/
Co ty podajesz udział %? Trudno żeby % był największy skoro mają najwięcej stacji. Po za tym w niektórych lokalizacjach to jedno pasmo jest wystarczające i nigdy taka stacja niedostanie więcej pasm.
Przypomnij może aktualne dane ile stacji ogólnie ma Plus a ile Play?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1068209  autor: Kryniczanin
 24 mar 2019, 08:40
Play około 7000 z czego pewnie 95% lub nawet więcej stacji z agregacją.

Plusa masz tutaj.https://gsmonline.pl/artykuly/siec-cyfr ... ieg-opinie

Plus zamazuje dane - ale można podejrzewać, że 90% stacji ma agregację - najczęściej w wersji 900+1800.

No i N weźmy dane Orange bo są najbardziej aktualne około 63% stacji z agregacją
 #1068210  autor: piotrzet
 24 mar 2019, 08:44
Czyli Orange 7000 stacji z agregacja Play nawet jak ma 100% to również ma 7000 z agregacja a Plus około w dobrym wypadku 6700 to ja się pytam gdzie jest ta przewaga konkurencji? Ja jej w żadnym wypadku nie widzę. Tylko nie pisz, ze procentowo lepiej to wypada bo się tylko osmieszysz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 96 z 179
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 179
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 179