DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1067901  autor: klaudia123
 19 mar 2019, 18:38
Patrząc z tematu wątku jaki terminal będzie używany, to raczej mały/dochodowy biznes, a nie sieciówka. Mając na uwadze bezosobowość i koszty: PlayOdNowa wygrywa, dalej Plus.
 #1067916  autor: JFK2016
 19 mar 2019, 21:34
Remington pisze:
18 mar 2019, 19:29
W cenę 9,90 zł wliczone utraty sygnału (niewskazane gdy karta ma obsługiwać terminal) i od czasu do czasu nieodnawiający się pakiet (choć to z nam tylko z relacji innych forumowiczów).
Nie rozumiem gdzie widzisz "komplikacje" z Play Odnowa. W dodatku taniej.
Ja akurat poleciłem pakiety Orange które można mieć z kosztem miesięcznym poniżej 5 zeta, może być Play Odnowa, ale nie twórzmy fikcji odnośnie działania A2 Mobile/Plusa które są wzorem stabilności sieci, rozliczeń również...
Remington pisze:
19 mar 2019, 15:03
Testowałem na 6 kartach i na wszystkich jest to samo, chwilowe utraty sygnału i szukanie sieci macierzystej. Zresztą w wątku o a2m pojawiają się wpisy o tym regularnie. Pozazdrościć braku problemów.
Kilku osobą w rodzinie poleciłem A2 już na samym starcie oferty-zero problemów do dziś, A2 BDI z darmowym dostępem i komercyjnymi pakietami uruchamiałem kilkukrotnie w przeciągu 10-lat, nigdy nie było problemów. Z technicznego punktu widzenia aby takie użytkowanie było komfortowe, modem powinien działać w LTE (nie znam sposobu podłączenia terminala-czy ma wbudowany własny modem 3G/LTE, czy podłączany do internetu poprzez WiFi/LAN?), w 3G będzie działać to fajnie z modemem podłączonym do routera z Open-WRT (z wymuszonym aktywnym połączeniem HSPA/HSDPA-ale już na ten cel musimy przeznaczyć około 0,5GB/m-c danych).
Remington pisze:
19 mar 2019, 15:03
Przyjmując już nawet te pół roku wychodzi 5 : 59,40 na korzyść Playa. IMO to jest taniej.
Patrząc tylko na cenę wygrywa Orange, Plus, Play Odnowa, A2... :wink:
 #1067919  autor: pakierhakierxd
 20 mar 2019, 06:59
Chyba Play odnowa najtaniej :)
kup 1gb za 5zł ,jak będzie za mało to dokupisz ,ale powinno starczyć na więcej niż mc -terminal dużo nie je ;) ,niektóre terminale są pewnie jeszcze w 2g :D

Pozdrawiam :)
 #1067921  autor: Remington
 20 mar 2019, 08:40
@JFK2016,
poczytaj relacje ludzi zanim nazwiesz coś fikcją. To, że Ty tego nie doświadczyłeś nie oznacza, że sprawy nie ma. Ja to widziałem na 6 kartach + wpisy innych osób. Problem jest i dotyczy tylko kart a2m, o Plusie nie było mowy, sam zresztą z niego korzystam.

W temacie wątku wybrałbym Odnowę, która powinna wynieść jakieś 10 zł rocznie, a jeśli zakładane ilości danych są niedoszacowane, to OFnK z 15GB za 30 zł na rok.
 #1067986  autor: maniek357
 21 mar 2019, 12:34
Jeśli terminal tylko 2G, to z ostrożnością podchodziłbym do wszystkiego, co działa na sieci Plus. Nie każda stacja ma GSM (głównie w miastach). Przykład - Ostróda. 3/6 stacji nie ma GSM-u i wewnątrz budynków są problemy z zasięgiem.
 #1067987  autor: Remington
 21 mar 2019, 12:37
GSM ma większy zasięg (promień komórki w szczerym polu bez zabudowań to nawet 35 km), więc mniejsza liczba nadajników niczego nie oznacza ("Według stanu na 31 grudnia 2018 roku, sieć dostępowa 2G Grupy Polsat składała się z 7.554 systemów BTS, natomiast sieć 3G z 10.419 systemów NodeB (UMTS/HSPA+)."). Sytuacja zależy od konkretnej lokalizacji.
 #1067990  autor: maniek357
 21 mar 2019, 12:49
Oznacza tyle, że są narzekania użytkowników na słaby zasięg / brak zasięgu GSM Plusa (szczególnie na poziomach poniżej parteru) w ścisłym centrum podanej jako przykład Ostródy. Networks! ma tam 7 stacji, Play 5 i wszystkie z GSM. To miasto, to oczywiście przykład (być może skrajny). Ale sprawdziłem kilka innych lokalizacji i praktycznie w każdym mieście zdarzają się stacje Plusa pozbawione GSM-u.
 #1068037  autor: JFK2016
 21 mar 2019, 19:54
Remington pisze:
20 mar 2019, 08:40
poczytaj relacje ludzi zanim nazwiesz coś fikcją. To, że Ty tego nie doświadczyłeś nie oznacza, że sprawy nie ma. Ja to widziałem na 6 kartach + wpisy innych osób. Problem jest i dotyczy tylko kart a2m
Z dalekim dystansem podchodzę do tego co ludzie wypisują w sieci. :wink: Jeżeli te terminale działają w 2G, to nie jest dobra informacja dla użytkowników , takie uszczęśliwianie na siłę-jeżeli to tak mało zużywa danych to zdecydowanie terminal powinien mieć modem CDMA.
 #1068046  autor: TomLee
 21 mar 2019, 20:45
W przypadku 2G kartę plusa w taryfie prosto na kartę jak najbardziej polecam. Odradzam Play, miałem w modemie gprs kartę Play i od początku tego roku duże problemy. Mam też od kilku dni tmobila i też jest ok.
 #1135423  autor: Danio02
 31 sie 2022, 18:14
Komunikat dotyczący zmian w cenniku Oferty Play na Kartę odNOWA:

"Dzień dobry,
mamy dla Ciebie ważne informacje dotyczące Twojej oferty – odNOWA w Play na kartę.

3 października 2022 r. wprowadzimy nową opłatę za utrzymanie numeru (5 zł). Zastąpi ona dotychczasową opłatę (3 zł) za brak aktywności na koncie.

Jak działa opłata za utrzymanie numeru?
To zależy od tego, czy w cyklu rozliczeniowym wydasz:
– co najmniej 5 zł (na doładowanie, zakup pakietu, rozmowy, SMS-y, internet lub inne dowolne płatne usługi w Play) – opłata dodatkowa Ciebie nie dotyczy, a Twoje konto będzie ważne bezterminowo,
– mniej niż 5 zł – opłata zależy od tego, ile wydasz w cyklu. Te wydatki odejmiemy od 5 zł. Przykład: jak wydasz 3 zł na rozmowy i SMS-y, z Pakietu Złotówek pobierzemy 2 zł. Opłatę 5 zł naliczymy tylko wtedy, gdy nie wydasz ani grosza.

Jak mogę sprawdzić swoje wydatki?
W każdej chwili możesz sprawdzić:
– historię wydatków i doładowań – w aplikacji Play 24,
– swój cykl rozliczeniowy – kodem *181#.

Ten list ma charakter informacyjny – nic nie musisz robić. Jeśli jednak nie akceptujesz powyższych zmian, to do 2 października 2022 r. możesz wypowiedzieć Umowę z tego powodu.

Dziękujemy, że korzystasz z naszych usług. Doceniamy to – już wkrótce oferta odNOWA wzbogaci się o nowe pakiety miesięczne, dzięki którym dokupisz m.in. znacznie więcej internetu. Przeczytasz więcej na: www.play.pl/odnowa


Pozdrawiamy,
Zespół Play"

Pierwsze doładowanie zrobiłem w 2019 roku i ciągle mam środki, terminal pobiera groszowe dane. Jest coś innego na rynku z bezterminową ważnością konta do terminala?