DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1066790  autor: Nikita_Bennet
 04 mar 2019, 20:23
Witajcie.
Mija dwa latka i pewnie zaraz telefon zacznie się sypać więc pytanie na co go wymienić. Budżet tak jak i wtedy - max 1000zł brutto z fakturą vat. Nie spieszy im się z zakupem.
VoLTE może się przydać (obecny tego nie ma a często jestem w zasięgu LTE a zrzucanie mocno wydłuża czas łaczenia), DSim także (play->LTE i plus-tutaj max 3G), najlepiej aby dało się jeszcze włożyć kartę pamięci (jedna karta sim to micro a druga większa ale nie ta duża). Dobra bateria (najlepiej polimer) to podstawa i tak żeby miał dobry zasięg. Wszystkie pasma LTE potrzebne bo mieszkam na wiosce ;)
Reszta rzeczy nie gorsza niż w tym co mam, bo jestem zadowolony z niego (BT w aucie chodzi, fotki niezłe, Dsim działa).
No i żeby nie mulił oczywiście. Jest jakiś asus, widzę jakieś LG, huawei ma tyle modeli że nie wiadomo co brać, obecnie xiaomi chyba jest trochę za drogie w stosunku do tego co oferuje.

Minus obecnego telefonu - za szeroki i za wysoki ale chyba mniejszego ciężko znaleźć z wymaganiami co są powyżej.


Może ktoś doradzi o czym poczytać??
 #1066871  autor: Lawrence72
 05 mar 2019, 20:47
Z nowszych Xiaomi z mocną baterią w tej cenie masz Note 6 Pro. Ekran 6,26 o prop. 19:9 z baterią 4000 mAh. Do tego DualSim czy LTE. Z tańszych pozostaje A2 Lite - bateria o tej samej pojemności, przy czym jest nieco mniejszy.
 #1066898  autor: Nikita_Bennet
 06 mar 2019, 10:13
miałem wczoraj w rękach A2 i jest stanowczo za duży.
Potrzebuję telefonu do dzwonienia i smsów, stabilnego itp.
Tabletu nie potrzebuję bo naprawdę rzadko korzystam z netu w telefonie. Natomiast GPS się przydaje, BT także no i dobra bateria przydatna.
 #1066925  autor: FKS_91
 06 mar 2019, 14:47
To możesz mieć problem żeby coś ciekawego znaleźć bo jednak teraz jest tendencja coraz to większych telefonów i standardem jest ok 6". Może samsung Galaxy J7 z wyświetlaczem 5.5" ?? np w sferis świeci poniżej 1k.
 #1067042  autor: Kozik_7X
 07 mar 2019, 17:20
Huawei Honor 6X - 3 GB Ram, 32 GB pamięci + można rozszerzyć MicroSD, ekran 5,5", wymiary prawie takie same jak Twój aktualny Redmi Note 3. Poniżej tych rozmiarów nie ma już co schodzić, bo zostają same stare jednostki, gdzie o jako-takiej wydajności nie ma mowy.

Jeszcze jest Huawei P Smart, myślę że ten by Ci spasował, ma nieco mniejsze ramki przez co nie jest tak szeroki - wymiary 150.10 x 72.50 x 7.45 mm (Honor 6X i Redmi Note 3 mają po ~76 mm szer).
 #1067912  autor: Nikita_Bennet
 19 mar 2019, 20:11
a co sądzicie o tym red mi 7???
Tak wiem, większe wymiary ale budżet mam okrojony a chcę nowy i 2 lata spokoju może będzie. S660 troche używam i o ile jest super w kieszeniu lub wybrać nr w trakcie jazdy to pisanie smsa utrudniają moje łapy. Xiaomi 3 ciut duży do wybierania rozmówców i nie mieści się w tylnej kieszeni (siedzieć w samochodzie się nie da a ciągłe wyjmowanie wk(*@$@a a nosić telefonu na wierzchu dla szpanu nie lubię).
 #1067954  autor: robbo2k
 20 mar 2019, 22:59
Redmi Note 7 to gigantyczny kloc, ale jego stosunek ceny do jakości bije na głowę wszystko w cenie do 1000zł.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić