DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 264 z 308
  • 1
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 266
  • 308
 #1067613  autor: kozien70
 15 mar 2019, 05:43
Flash999 pisze:
14 mar 2019, 23:33
Identyczna sytuacja na Mi A2. Numer przeniesiony z Orange do VM i komunikat "Przepraszamy, nie ma takiego numeru". Oczywiście zaczyna działać po wyłączeniu VoLTE. Problem dotyczy tylko połączeń wychodzących, przychodzące z tego numeru działają bez problemu.
I tyle w temacie działania VoLTE Orange na Xiaomi. Powłączają usługę kodem serwisowym na telefonie z jakimś chińskim konfigiem niewspieranym przez sieć, a potem czekać jak zaczną się narzekania, jak to Orange do d... działa i nie da się dodzwonić.
@Pabloz słusznie robi, opisując na swej stronie wsparcie VoLTE/VoWiFi tylko dla modeli z "out of the box". Zabawa z VoLTE/VoWiFi w taki sposób, jak na rzeczonym Xiaomi nadaje się póki co tylko dla hobbystów/dłubaczy, którym nie będzie przeszkadzać, jak co któraś rozmowa nie dojdzie do skutku itp.
 #1067632  autor: majkelloo
 15 mar 2019, 10:19
kozien70 pisze:
15 mar 2019, 05:43
I tyle w temacie działania VoLTE Orange na Xiaomi. Powłączają usługę kodem serwisowym na telefonie z jakimś chińskim konfigiem niewspieranym przez sieć, a potem czekać jak zaczną się narzekania, jak to Orange do d... działa i nie da się dodzwonić.
@Pabloz słusznie robi, opisując na swej stronie wsparcie VoLTE/VoWiFi tylko dla modeli z "out of the box". Zabawa z VoLTE/VoWiFi w taki sposób, jak na rzeczonym Xiaomi nadaje się póki co tylko dla hobbystów/dłubaczy, którym nie będzie przeszkadzać, jak co któraś rozmowa nie dojdzie do skutku itp.
Mądre słowa :-) Informacje na stronach operatorów prezentujące listę modeli oficjalnie wspierających ims nie biorą się z tzw. d. Wymienione są modele, których konfiguracja została przygotowana przez producenta we współpracy z opem (pod kątem specyfikacji właściwej dla danej sieci), a następnie te modele są sprawdzane pod kątem poprawnego działania. Dlatego żaden z usługodawców nie poda informacji o modelu, w którym producent sam coś wg własnego widzimisię wprowadził. Oprócz tego, że użytkownik takiego telefonu może mieć problemy to takie słuchawki mogą też negatywnie wpływać na "sieć"
 #1067638  autor: muddy
 15 mar 2019, 10:55
Rozumiem Wasze stanowisko, ale w takim razie co na liście @Pabloz robi Maze ALPHA 4G ? To też "chińczyk" z konfiguracją wziętą nie wiadomo skąd, różnica względem Xiaomi tylko taka, że nie trzeba w nim wcześniej wpisać kodu ;-)

MM
 #1067646  autor: p2225
 15 mar 2019, 11:21
Obrazek
W końcu jakieś potwierdzenie, że pracują nad EVS w Orange.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1067649  autor: playmax
 15 mar 2019, 11:44
Mam do was małe pytanko. Zakupiłem ostatnio telefon Samsung Galaxy A9 2018 z oprogramowaniem XEO, mam Play Na Kartę, grzebałem w ustawieniach połączeń, znalazłem suwak funkcji WiFi Calling, domyślnie w pozycji wyłączonej, natomiast w ustawieniach sieci komórkowych suwaka VoLTE nie ma w ogóle. Interesuje mnie właśnie funkcja VoLTE, czytałem w tym temacie, że podobno Samsung wrzuca funkcję VoLTE do praktycznie każdego Samsunga z softem XEO, mimo szczupłej oficjalnej listy wspieranych urządzeń VoLTE na stronie operatora Play.

Czy któraś z tych opcji sprawi, że ruszy mi VoLTE:
-sms włączający WiFi Calling w PLAY, podobno on włącza również VoLTE (chyba dostanę zwrotkę, że model niewspierany)?
-prośba o włączenie na infolinii Play funkcji WiFi Calling czy samego VoLTE?
-aktualizacja oprogramowania Samsung (właśnie wisi mi na telefonie aktualizacja do Androida Pie, której jeszcze nie wykonałem).

Jest jedna rzecz, która mnie zastanawia, na stronie Play piszą, że w przypadku wspieranego modelu, VoLTE po prostu ruszy automatycznie, natomiast na forum czytam, że trzeba aktywować w tym celu najpierw WiFi Calling, to jak to w końcu jest?
 #1067655  autor: piotrzet
 15 mar 2019, 12:12
A9 2018 w Play nie wspiera ani VoLTE ani VoWiFi czy to na XEO czy na sofcie z brandem. Wsparcie tylko w T-Mobile i Orange na brandzie i XEO obu usług.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1067660  autor: playmax
 15 mar 2019, 13:08
Właśnie zaktualizowałem Samsunga A9 2018 do Androida Pie, soft XEO, teraz oprócz WiFi Calling pojawiło się w ustawieniach VoLTE i jest od razu w pozycji włączonej, wykonanie połączenia kończy się zrzutem z LTE do H+.

Aktywacja smsem funkcji WiFi Calling (VoLTE przy okazji) kończy się negatywnie, przychodzi sms zwrotny, że usługa niedostępna dla twojej taryfy/telefonu.

To teraz nie wiem, czy mimo to mam próbować włączyć na infolinii Play funkcję WiFi Calling (i przy okazji załączy się VoLTE?), czy prosić o włączenie samego VoLTE? bo w końcu nie wiem.
 #1067662  autor: piotrzet
 15 mar 2019, 13:28
Spróbuj włączyć ale to, że pojawiły się tam te ikony nie oznacza, że dla tego operatora funkcja jest dostępna.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1067664  autor: Mixiorek
 15 mar 2019, 14:07
playmax pisze:
15 mar 2019, 13:08
To teraz nie wiem, czy mimo to mam próbować włączyć na infolinii Play funkcję WiFi Calling (i przy okazji załączy się VoLTE?), czy prosić o włączenie samego VoLTE? bo w końcu nie wiem.

Poproś o włączenie obu usług. Bez tego nic Ci nie zadziała. Potem restart telefonu i zobaczy czy działa. Jeżeli nie to musisz czekać na kolejne aktualizacje terminala od Samsunga i liczyć, że dołoży ustawienia dla Play do XEO.
Wymuś aktualizację softu i zobacz czy masz zainstalowane wszystko co jest obecnie dostępne.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1067665  autor: playmax
 15 mar 2019, 14:28
Ups, wysłałem zgłoszenie do PLAY24, żeby mi włączyli usługę WiFi Calling (o VoLTE nie wspominałem), bo pisaliście tu na forum, że automatycznie z tym się załącza VoLTE, mam nadzieję, że to wystarczy.
 #1067679  autor: Pabloz
 15 mar 2019, 18:48
muddy pisze:
15 mar 2019, 10:55
Rozumiem Wasze stanowisko, ale w takim razie co na liście @Pabloz robi Maze ALPHA 4G ? To też "chińczyk" z konfiguracją wziętą nie wiadomo skąd, różnica względem Xiaomi tylko taka, że nie trzeba w nim wcześniej wpisać kodu ;-)
Sam sobie odpowiedziałeś - wkładasz kartę i działa.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1067682  autor: munio
 15 mar 2019, 20:35
Czyżby szykowało się wsparcie VoLTE i Wifi Calling przez Orange w Nokiach? Dzisiaj u mojego znajomego zobaczyłem na telefonie Nokia 7 Plus poniższe ustawienia serwera IMS. Fajnie by było gdyby Orange wziął się za Nokie. Sam posiadam Samsunga S8 i zastanawiam się nad przesiadką na nadchodzącą Nokię 9. Niestety rodzi się dylemat ze względu na brak wsparcia dla tych usług w Nokiach.

Obrazek
 #1067685  autor: Wosiu96
 15 mar 2019, 21:30
Cześć wszystkim ;) Trochę mnie tu nie było a po ostatnich live'ach na kanale Marcina zastanawiam się znów nad spróbowaniem/przejściem do play. Jak wygląda sytuacja z volte/vowifi? Można przez vowifi wysyłać sms? Po volte jest EVS? Jak wygląda sprawa zasięgu, robi ktoś testy porównawcze z N/Plusem?
 #1067686  autor: iphoneski
 15 mar 2019, 21:42
Wosiu96 pisze:
15 mar 2019, 21:30
Cześć wszystkim ;) Trochę mnie tu nie było a po ostatnich live'ach na kanale Marcina zastanawiam się znów nad spróbowaniem/przejściem do play. Jak wygląda sytuacja z volte/vowifi? Można przez vowifi wysyłać sms? Po volte jest EVS? Jak wygląda sprawa zasięgu, robi ktoś testy porównawcze z N/Plusem?
1: można wysyłać SMS, mms nawet.
2: o ile telefon wspiera to jest ten kodek.
3: Z zasięgiem jak zawsze zależy od miejsca. Problemem jest cały czas wpadanie w RK i siedzenie tam mimo mijania stacji własnych, trzeba przez tryb samolot przechodzić żeby wróciło. Teraz mam kartę Play i Orange także mam porównanie. Generalnie gdy nie działa Play nie działa też N na trasie.
 #1067688  autor: Flash999
 15 mar 2019, 22:09
kozien70 pisze:
15 mar 2019, 05:43
I tyle w temacie działania VoLTE Orange na Xiaomi. Powłączają usługę kodem serwisowym na telefonie z jakimś chińskim konfigiem niewspieranym przez sieć, a potem czekać jak zaczną się narzekania, jak to Orange do d... działa i nie da się dodzwonić.
Niepotrzebnie się unosisz. Rozumiem, że jak config jest chiński to jest źle, a jak jest koreański to jest wszystko w porządku :lol: . Nie wiem też gdzie widzisz tu narzekania, wymieniamy się po prostu opiniami. To, że coś nie jest odpalone out-of-the-box nie oznacza od razu, że musi działać źle, są ku temu różne powody, na przykład finansowe albo marketingowe.
Skoro tak potępiasz wymuszanie VoLTE, to dlaczego wymuszasz ręcznie pasma? Przecież sieć i telefon wiedzą lepiej... ;-)

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #1067690  autor: marcin19883
 15 mar 2019, 23:21
kozien70 pisze:
15 mar 2019, 05:43
I tyle w temacie działania VoLTE Orange na Xiaomi. Powłączają usługę kodem serwisowym na telefonie z jakimś chińskim konfigiem niewspieranym przez sieć, a potem czekać jak zaczną się narzekania, jak to Orange do d... działa i nie da się dodzwonić.
To nie jest żaden chiński config, tylko pewnie jakiś uniwersalny, wyciągnięty z jakiejś bazy. Gdy bawiłem sie telefonem z MTK, to w hidden menu widziałem rózne sieci europejskie. A tak a propo mi na Redmi 6 z kartą Orange, rozmowy działały idealnie w dwie strony. :-) Nikt nie jest jasnowidzem i nie wie jaki jest na tych niedziałających telefonach soft i firmware modemu. Może będzie kiedyś zaktualizowany i wszystko wróci do normy. Każdy telefon jest inny, bo ma różny SoC. Na jednym procku działa ok a na innym są problemy.
 #1067692  autor: kozien70
 16 mar 2019, 02:52
I kto tu się unosi... :-) Napisałem zwykły wniosek na podstawie problemów z Xiaomi, które opisano na forum.
Niestety napisanie czegokolwiek niepozytywnego o Xiaomi wywołuje
jak zwykle takie święte oburzenie fanbojów chińskich marek, jakby ktoś ich rodziny obrażał. Jedna z bardziej rozemocjonowanych grup userów na forach, ciężko z nimi gadać.
Panowie, dajcie na luz, to tylko telefon :)

@Flash999 - nie wymuszam pasm. Nie wiem, skąd ten tekst przyszedł Ci do głowy.
Mój "codzienny" telefon nie pozwala na wymuszanie, nie jest tak fajny :lol:
Ma też inne wady, ale przynajmniej jego konfig pozwala bez problemu dodzwonić się w VoLTE na numery przeniesione do a2, VM czy innych operatorów :mrgreen:

@marcin- uniwersalny konfig z jakiejś bazy...Tia. Niewspierany przez operatora i powodujący problemy, o których tu pisano. W telefonach wspieranych przez Orange typu iPhone, Samsung, Sony, LG operator współpracuje z producentem przy tworzeniu konfiguracji VoLTE i VoWiFi, by uniknąć takich baboli.
W Xiaomi ktoś coś wrzucił wygrzebane z softów wspieranych producentów i działa to jak widać nie najlepiej. Nie twórz mitów o bazie uniwersalnych konfiguracji.
Chińskie marki typu Xiaomi mają sporo innych zalet, ale akurat oprogramowanie modemu mają słabe. Problemy z zaawansowanymi technologiami typu VoLTE, VoWIFI, brak CA lub kulawe CA bez większości kombinacji mimo teoretycznego wsparcia przez SoC. Takie są fakty i nie ma co się emocjonować.
 #1067703  autor: playmax
 16 mar 2019, 13:42
No i jest sukces z moim Samsungiem A9 2018 w temacie WiFi Calling i VoLTE, wychodzi na to, że ten telefon wspiera te funkcje w sofcie XEO po zaktualizowaniu do Androida Pie i włączeniu WiFi Calling na infolinii Play. Załączam zrzuty, na których widać aktywne ikony tych funkcji na górnym pasku. Oczywiście sprawdziłem faktyczne działanie, przy włączonym trybie samolotowym, po włączeniu WiFi i WiFi Calling w telefonie, normalnie się dodzwoniłem na dowolny numer, w przypadku VoLTE to samo, nie zrzuca do H+, cały czas widnieje LTE w trakcie połączenia.

Obrazek

Obrazek
 #1067707  autor: Benjamin Linus
 16 mar 2019, 15:04
Szkoda że Play zapomniał o Samsungu J6+ DS.
Ostatnie zabezpieczenia z 1.09.2018.
Dobrze że Wi-Fi Call działa.
Szkoda bo liczyłem na VoLTE
 #1067721  autor: WellDone
 16 mar 2019, 20:31
Przecież w lutym był update playa do J6+?
https://www.sammobile.com/firmwares/SM- ... A2/258372/

W przypadku Samsunga i tak najlepiej albo wgrać XEO (Polska), albo jeszcze lepiej DBT (Niemcy). Oni mają zawsze pierwsi nowy firmware.
Do Galaxy S9 wgrywam co miesiąc ręcznie DBT. 15 minut zabawy i mam najnowszy soft bez utraty danych. Po wgraniu DBT z polską kartą Sim i tak ustawia się XEO.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
  • Strona 264 z 308
  • 1
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 266
  • 308
  • 1
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 266
  • 308