DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1066212  autor: Luks
 25 lut 2019, 22:20
Od dłuższego czasu mam problem z Playem - nie docierają SMS, a nawet czasem klienci nie mogą się dodzwonić. Nie wspominając, że zdarza się, iż niewyraźnie słychać rozmówcę.
Coraz poważniej zastanawiam się nad zmianą sieci w numerze firmowym tylko nie wiem na jaką...?

Z osobistych doświadczeń miałem w KRK do czynienia z A2 i to była jeszcze większa masakra :wink: Dlatego obawiam się Plusa i wszelkiego rodzaju plusowskich klonów.

Na roamingu T-mobile działa sympatycznie, z Orange trochę gorzej, ale to w końcu tylko roaming.
PS Moje doświadczenia są w Nowej Hucie - tam najczęściej działam.

A jakie są Wasze doświadczenia?
 #1066213  autor: piotrzet
 25 lut 2019, 22:30
No to masz odpowiedź co wybrać. Play w Krakowie działa słabo to żadna nowość jeszcze jakoś bronią się właśnie Orange i T-Mobile

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066233  autor: Luks
 26 lut 2019, 10:45
@Surface123 - a w których rejonach się obracasz? Ja tylko miałem Plusa przez A2, więc nie skreślam ich ostatecznie, bo to jednak MVNO. Taka tragedia była w NH. W centrum jestem dużo rzadziej.
 #1066267  autor: Luks
 26 lut 2019, 17:56
Tak, ale nawet to czasami nie pomaga.
Np. pod Bielskiem-B Play działa super i tutaj nie brałbym pod uwagę zmiany sieci.
Za to w Krk lubi niemiło zaskakiwać co jakiś czas, a klient 10 razy dzwonił nie będzie.
Co z tego, że robię zgłoszenia i na jakiś czas jest lepiej jak ktoś raczy pogrzebać, lecz nie na długo...
 #1066273  autor: iphoneski
 26 lut 2019, 19:18
Ja tak się czasem zastanawiam czy te wszystkie niby zrywania połączeń, smsy które nie dochodzą itd to na pewno jest wina operatora. Bo dlaczego do mnie wszystkie smsy przychodzą, ktoś dzwoni to odbieram itd? Do dziś pamietam jak kolega marudził że Orange jest do niczego bo nigdzie nie działa a się okazało, Że coś na płycie głównej telefonu mu padło i dlatego nie działało.
 #1066279  autor: Remington
 26 lut 2019, 20:33
Skoro problem jest tylko w Play, to jednak przyczyna po stronie operatora.

Połączenia nie dochodzą do skutku gdy zapchana jest sieć (macierzysta lub jej styk z siecią roamingową), więc można mieć super zasięg i dostać SMS-a, że ktoś próbował się do nas dodzwonić.
 #1066284  autor: iphoneski
 26 lut 2019, 21:18
Remington pisze:
26 lut 2019, 20:33
Skoro problem jest tylko w Play, to jednak przyczyna po stronie operatora.

Połączenia nie dochodzą do skutku gdy zapchana jest sieć (macierzysta lub jej styk z siecią roamingową), więc można mieć super zasięg i dostać SMS-a, że ktoś próbował się do nas dodzwonić.
Autor napisał tylko, że obecnie jest w Play i ma takie problemy, w a2 też mu nie działało. Gdyby miał kartę np z T-M i tam byłoby ok to wtedy operator, ale w tym przypadku mam wątpliwości.
 #1066293  autor: Luks
 26 lut 2019, 23:10
Specjalnie zmieniłem telefon i nic to nie dało. Znajoma mieszkająca nieopodal ma taki sam problem.

W A2 byłem 1,5 roku temu, ale tam inne cyrki odstawiali - np. nagłe zaniki zasięgu. W Play na szczęście tak źle nie jest ;)
 #1066395  autor: WellDone
 01 mar 2019, 01:29
W Krakowie każda sieć oprócz Plusa. Najmniejsza ilość nadajników, systemów i takie są tego efekty, że często świeci EDGE :D Dziwią mnie tylko twoje problemy z Playem. Używałem ich przez rok jako główny numer i nie było większych problemów, może oprócz miejsc z słabym zasięgiem (garaże, piwnice itp.) gdzie niestety wskakiwał roaming krajowy i już nie było tak pięknie.
A jakiego telefonu używasz? Zauważyłem, że dzięki Volte mega poprawia się niezawodność połączeń głosowych. Bardzo rzadko zdarzają się dropy przy inicjowaniu, przerwane połączenia czy zniekształcenia jak przy 2G/3G. Plus niestety jako jedyny nie obsługuje VoLte, więc tu żaden sprzęt nie pomoże. Służbowy mam w Orange i tu niestety czasami się zdarza, że trzeba ręcznie przełączyć na 3G, bo nie zestawia połączeń po LTE. Takich problemów nie zauważyłem nigdy w T-Mobile, ani w Play-u.
Podsumowując: na 1 miejscu Timo, 2. Play, 3. Orange i ostatnie Plus.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1066430  autor: szyman12
 01 mar 2019, 10:31
Prawda jest taka, że każdy będzie wychwalał to z czym ma lepsze doświadczenie. Ja ostatnio byłem w Krakowie i Play mi dział super, a jak się przełączyłem na chyba Orange to mi Edge łapało :P

Ogólnie na logikę Networks! ma lepszą sieć w większości przypadków niż Play i Plus. Wybierasz opcję na kartę, to nawet jak stwierdzisz, że T-M to du#@ to na następny dzień przechodzisz do innej sieci. A oferta sieci w większości jest porównywalna.
 #1066748  autor: Luks
 04 mar 2019, 10:35
Telefony są 2G - Nokia 200 i 216 oraz mój prywatny stary Ace 2, czyli 3G.
Na smartfonie problemów z SMS nie ma, ale już zniekształcenia rozmów jak najbardziej bywają. Ostatnio jest trochę lepiej, ale pewnie jak zwykle do czasu.

@ WellDone - Dzięki za uświadomienie! Popatrzyłem na mapkę 2G Plusa w Krakowie i to przecież jakaś masakra. Poza starym miastem same dziury są, a tyle ludzi mieszka na obrzeżach.
Za 2 tyg zaczynam testować po kolei sieci. Możliwe, że zacznę testy od T-mobile/Heyah.
 #1066816  autor: Remington
 05 mar 2019, 09:09
Luks pisze:
04 mar 2019, 10:35
@ WellDone - Dzięki za uświadomienie! Popatrzyłem na mapkę 2G Plusa w Krakowie i to przecież jakaś masakra. Poza starym miastem same dziury są, a tyle ludzi mieszka na obrzeżach.

Gdzie widzisz te "same dziury"? Wchodzę na http://www.plus.pl/mapa-zasiegu zaznaczam tylko pierwszy od dołu (GSM), wyszukuję Kraków i widzę tylko dwie dziury (tzn. dostępność tylko na zewnątrz): okolice Kopca Kościuszki oraz ZOO.
 #1066817  autor: pakierhakierxd
 05 mar 2019, 10:04
Może trochę ponosi winę obciązone pasmo 2g,podobno Play gsm ma trochę obcięte ;) ,bardziej inwestuje w sieć 3g/lte niż gsm :P ,pokupuj karty różnych operatorów i potestuj .

Pozdrawiam :)
 #1066818  autor: Luks
 05 mar 2019, 10:50
Remington pisze:
05 mar 2019, 09:09
Luks pisze:
04 mar 2019, 10:35
@ WellDone - Dzięki za uświadomienie! Popatrzyłem na mapkę 2G Plusa w Krakowie i to przecież jakaś masakra. Poza starym miastem same dziury są, a tyle ludzi mieszka na obrzeżach.

Gdzie widzisz te "same dziury"? Wchodzę na http://www.plus.pl/mapa-zasiegu zaznaczam tylko pierwszy od dołu (GSM), wyszukuję Kraków i widzę tylko dwie dziury (tzn. dostępność tylko na zewnątrz): okolice Kopca Kościuszki oraz ZOO.
Dziury w sensie ilość stacji 2G, a przez to też może właśnie dlatego w A2 miałem problemy, bo stacje przez to są bardziej obciążone. Nie pisałem dosłownie o dziurach w zasięgu :wink:
 #1066823  autor: piotrzet
 05 mar 2019, 12:24
Remington
Serio mapka zasięgu, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066824  autor: Remington
 05 mar 2019, 12:29
Luks się na nią powołał, to i ja na niej sprawdziłem. Fakt, że BTSearch pokazuje więcej, jednak bez szacunkowego pokrycia (mikro i pikokomórki wprowadzają tam czasem w błąd).
 #1066829  autor: Luks
 05 mar 2019, 14:03
Ku ścisłości to powołałem się na mapkę z http://beta.btsearch.pl/
Na te zasięgowe na stronach głównych to ja z reguły nie wchodzę.
Choć przyznaję, że z ciekawości dziś sprawdziłem i Plus w jednym miejscu gdzie byłem ostatnio nie oszukał. Aktualnie dziura zasięgowa, a co ciekawe jeszcze ileś lat temu w tym rejonie tylko oni mieli zasięg (tuż pod górami) i to nawet głębiej w górach.