DAJ CYNK
  • :?: Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?: Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1066630  autor: elthrai
 02 mar 2019, 19:43
Witam,

potrzebujemy w firmie kupić dla projekt managerów dwa telefon. Próbowaliśmy sami rozpoznać temat ale ile ludzi tyle opinii a sporo też niestety w internecie opinii kupowanych. Zdecydowaliśmy się więc zapytać szerzej na forum.
Telefony nowe i zakup na FV.

Telefony przeznaczone głównie do:
    1. rozmów (tel oraz skype)
    2. wysyłania maili i smsów
    3. przeglądania www
Jeśli chodzi o ważne cechy to:
    Zależy nam na wytrzymałej baterii - minimum 3000 a najlepiej pewnie 4000 i szybko się ładować.
    Miło gdyby telefony były względnie szybkie.
    Powinny być odpowiednio trwałe (fajnie gdyby były choć bryzgoszczelne)
    Fajnie gdyby było to czysty android (Android One)
    Dual SIM - zdecydowanie się przyda
Aktualnie szukając samemu w temacie zidentyfikowaliśmy jako kandydatów (nawet nie wiemy czy sensowych):
    Motorola Moto G6 Play 3
    Motorola Moto G6 Dual
    Xiaomi Mi A2 Lite
    XIAOMI REDMI 6 4
Wybaczcie jeśli jestem zabawny z pewnymi wymaganiami. Nie jestem na bieżąco z rynkiem smartfonów.
 #1066684  autor: gramacz
 03 mar 2019, 14:30
Ja bym postawił na A2 Lite, czysty android One, dosyć szybki i niezła bateria.
 #1066700  autor: macc
 03 mar 2019, 16:57
A2 Lite
 #1066756  autor: FKS_91
 04 mar 2019, 12:01
Mi też się wydaje, że A2 lite będzie najlepszym wyborem. Bateria 4000mAh, czysty android. W sferis będziesz go miał za ok 650 zł.
 #1066771  autor: Lawrence72
 04 mar 2019, 18:29
Z modeli które wymieniłeś zdecydowanie A2Lite. Wydajny z dobrą baterią 4000 mAh wiec nada się do rozmów czy dłuższych wideokonferencji. Z alternatyw zostaje zawsze starszy Redmi note 5.
 #1067320  autor: tattared
 11 mar 2019, 18:09
Jeżeli najważniejsza jest żywotność to proponowałbym jeszcze przyglądnąć się modelowi - Motorola Moto E5 Plus. Można go zakupić za 559 zł, a posiada imponującą baterię bo liczącą sobie aż 5000 mAh . Podzespoły do surfowania po necie zdecydowanie wystarczą, będzie to z reszta bardzo wygodne przy 6". E5 Plus to czysty android, bardzo dobre, estetyczne wykonanie.
 #1068072  autor: greenrs
 22 mar 2019, 09:04
A moim zdaniem wszystkie tanie Xiaomi dyskwalifikuje brak NFC co uniemożliwia płatności zbliżeniowe telefonem.
 #1068080  autor: robbo2k
 22 mar 2019, 11:21
Płacenie wielkim telefonem zamiast "bryloczkiem, zegarkiem" to jest dopiero level hard. Redmi 7 za 599zł jest tu bezkonkurencyjny

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić