DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1065977  autor: Monika1982
 22 lut 2019, 11:39
Witam wszystkich,
aktualnie posiadam Huawei P8. Służył mi 3 lata i byłam z niego w pełni zadowolona.
Co polecacie na jego następcę?
Telefon służy mi do pracy tzn: do dzwonienia, przegladania internetu i poczty, robienia zdjeć. Nie korzystam z FB, nie gram, nie oglądam filmów itp.
Cenię solidną budowę i w miarę wydajną baterię.
Co polecacie z modeli do 1000-1200pln?
Zwróciłam uwagę np. na Huawei P Smart 2019 i Huawei P20 lite...
 #1065999  autor: Kozik_7X
 22 lut 2019, 17:17
A jaki max rozmiar? W tym budżecie kupisz Honora 8X, mega smartfon, tylko bardzo duży (6,5"), to już bardziej Phablet. Bateria jest nieco większa niż w proponowanych przez Ciebie modelach.
Lub jeśli chiałabyś odmiany od Huawei to tańszy nawet jest Xiaomi Mi 8 Lite (Kolor Twilight, piękny). Wykonany jest bardzo ładnie, pokryty szkłem.
Huawei P Smart w starszej wersji był dobrym urządzeniem, 2019 nie miałem przyjemności testować, ale wygląda dobrze - tyle że ma mniej pamięci od pozostałych, co przekłada się na wydajność całego urządzenia.
 #1066000  autor: kathumax
 22 lut 2019, 18:15
Za 1200 dostaniesz bez problemu Samsunga A8, a do takich zastosowań będzie zdecydowanie najlepszy. Do tego ma rozsądne rozmiary, co zapewne dla Ciebie też będzie istotne.
 #1066006  autor: Lawrence72
 22 lut 2019, 18:57
A może Mi Mix 2? Udało bo się wyrwać w okolicach tej ceny a jest to dosyć wydajny sprzęt z solidnym wykonaniem (np. ceraminczy tył). Aparat jest ok tylny z nagrywaniem w 4K, posiada NFC co nie jest częste w przypadku Xiaomi jak i również dualsim.
 #1066027  autor: Monika1982
 22 lut 2019, 22:47
Nie zalezy mi na dużym ekranie. Duży wyświetlacz jest raczej wadą. Niestety na rynku dominuje rozmial XL. Smartfon 6' i więcej dla mnie jest nieporozumieniem.
 #1066202  autor: Monika1982
 25 lut 2019, 19:16
Wygląda, że wybór padnie na Huawei p20 lite. P20 jest fajny ale jest ponad mój budżet i nie ma tam nic co byłoby dla mnie warte tej dopłaty
 #1066252  autor: FKS_91
 26 lut 2019, 14:12
Nie lepszą opcją byłby Xiaomi Mi Mix 2 ?? Koszt tego telefonu to między 1200 a 1300 zł i zdecydowanie jest lepszym wyborem niż P20 lite. Lepszy aparat ze stabilizacją, wydajny snapdragon 835 oraz 6GB RAM oraz pojemna bateria.
 #1066283  autor: kathumax
 26 lut 2019, 20:53
Mi Mix 2 ma słaby aparat mimo ois-a, do tego co najwyżej przeciętny ekran, bateria raczej też z tych słabszych. To jeden z tych telefonów, które na papierze wyglądają dużo lepiej niż w rzeczywistości - P20 lite będzie dużo przyjemniejszym telefonem w używaniu. Do tego będzie tańszy, bo spokojnie da się go kupić za ok. 1000 pln.
A jak już dorzucać trochę kasy to raczej do Samsunga A8.
 #1066287  autor: Monika1982
 26 lut 2019, 21:41
Trzeba liczyć bliżej 1100zł brutto. Wszystkie niższe oferty to albo jakieś pootwierane pudełka (powystawowe?) lub bez faktury VAT co dla mnie ma akurat znaczenie.
W sumie złożyłam propozycję T-mobile, że przy przedłużeniu umowy wezwę ten telefon za 1050zł brutto. Jutro mam mieć odpowiedź od konsultanta. :wink:

BTW. W rozmowie wyszło, że aktualna P8 ma 3-letnią gwarancję na baterię. Huawei wymieni mi ją za darmo. :mrgreen: tylko musze się śpieszyć, bo gwarancja mija mi pod koniec marca
 #1066291  autor: antonio7
 26 lut 2019, 22:12
Jak już tak uparłaś się na Huawei'a to dlaczego nie bierzesz pod uwagę Mate 20 lite, a chcesz brać p20 lite, którego cena spada już teraz na łeb i szyję? Zresztą, nic dziwnego, skoro ma on dziesięcioletni procesor, taki sam jak w p9 lite (17) albo p10 lite.

A jak chcesz brać od opa, to chyba nawet mają albo niedawno mieli promocję na niego u różowych.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1066292  autor: kathumax
 26 lut 2019, 22:47
antonio7 pisze:
26 lut 2019, 22:12
Jak już tak uparłaś się na Huawei'a to dlaczego nie bierzesz pod uwagę Mate 20 lite, a chcesz brać p20 lite, którego cena spada już teraz na łeb i szyję? Zresztą, nic dziwnego, skoro ma on dziesięcioletni procesor, taki sam jak w p9 lite (17) albo p10 lite.
Albo wręcz dwudziestoletni, lol.
Może dlatego, że spokojnie wystarcza do normalnych zastosowań, a nie każdy się branzluje cyferkami w benchmarkach? Za to sam telefon jest poręczny i wygodny w używaniu w przeciwieństwie do patelni jaką jest Mate 20 lite?
I żeby to było jasne - oczywiście, Mate jest lepszym telefonem w sensie technicznym od P20, ale sam procesor to nie wszystko i wiele osób wybierze mniejszy telefon bo - po prostu - jest WYGODNIEJSZY w użyciu. A różnicy w podzespołach po prostu nie zauważy.....

A ceny wszystkich telefonów spadają po blisko roku na rynku - więc tym bardziej warto go kupić PO TYM jak cena już spadła....

P20 lite jest obecnie w OleOle za 1050 pln - to internetowa odnoga Euro, więc nie będziesz miała problemu z fakturą.
 #1066360  autor: Monika1982
 28 lut 2019, 15:06
kathumax pisze:
26 lut 2019, 22:47
P20 lite jest obecnie w OleOle za 1050 pln - to internetowa odnoga Euro, więc nie będziesz miała problemu z fakturą.
dziś w media już za 999zł :wink: