DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1066011  autor: the4anoni
 22 lut 2019, 19:55
Witam
Szukam perfekcyjnej oferty na kartę.
Problem jest przede wszystkim w tym że operatorzy MVNO nie wiedzą (albo nie chcą wiedzieć, bo wiedzą że nie wydam u nich za dużo pieniędzy ;) ) że numer na kartę mogą zarejestrować osoby mające minimum 13 lat (w kwietniu stuknie 17 ;) ) i nie pozwalają przenieść numeru osobą poniżej 18 roku życia nawet do oferty na kartę.
Obecnie jestem w Plush, ale nie spełnia moich oczekiwać (pakiet rozmów bez limitu nie najtańszy, Plus Online to strona sprzed potopu, w dodatku sypie błędami 404).
Czego wymagam od mojego przyszłego operatora na kartę:
- Jak najtańszy internet cena za GB
- Tani Pakiet ze wszystkim
- Porządny serwis do zarządzania kontem online
- (Opcjonalnie) VoLTE na Xiaomi
Operatorzy którzy odpadają:
- a2mobile (Nie ma HD Voice)
- Lajt Mobile (nie chcą mnie, patrz początek postu)
- Nju Mobile (Jak wyżej)
- No i oczywiście Plush :P

Czekam na jakieś ciekawe propozycje :D
 #1066017  autor: ja.michal
 22 lut 2019, 21:33
Chyba tylko Orange Internet na kartę jeśli ma być dużo GB, sporo usług i działające VoLTE. Regulamin przeniesienia odnosi się do ustaw i rozporządzeń także formalnie jest taka możliwość. Musisz w takim razie walczyć, chodzić od punktu do punktu, a najlepiej iść do jakiegoś salonu firmowego Orange. Inna opcja to zmienić dane osobowe u obecnego operatora na jakąś osobę dorosłą, przenieść numer i potem znów zmienić dane na siebie u nowego operatora.

Napisz o całej sytuacji na forum nasz.orange.pl. Pewnie coś podpowiedzą lub chociaż skierują gdzie załatwić sprawę.
 #1066046  autor: the4anoni
 23 lut 2019, 10:50
A na forum nasz.orange.pl pomogą z problemem z nju mobile ?
Czy jeśli chodzi o nju mobile pisać tu ?
https://www.njumobile.pl/obsluga/forum

A gdyby odpuścić VoLTE jaką opcję polecasz ?
Rozważam to żeby numer przrejestrować, i po prostu przejdę do lajt na abonament na 6 miesięcy (oferta strzał w 10 - jak tu nie skorzystać) i potem z abo przejść na kartę.
Ale chciałbym jeszcze trochę się rozejrzeć.
 #1066049  autor: Remington
 23 lut 2019, 11:20
the4anoni pisze:
22 lut 2019, 19:55
nie pozwalają przenieść numeru osobą

Jaką ocenę masz z polskiego na półrocze?
the4anoni pisze:
22 lut 2019, 19:55
Czego wymagam od mojego przyszłego operatora na kartę:
- Jak najtańszy internet cena za GB
- Tani Pakiet ze wszystkim
- Porządny serwis do zarządzania kontem online
- (Opcjonalnie) VoLTE na Xiaomi
Operatorzy którzy odpadają:
- a2mobile (Nie ma HD Voice)
- Lajt Mobile (nie chcą mnie, patrz początek postu)
- Nju Mobile (Jak wyżej)
- No i oczywiście Plush :P

Bardzo konkretnie opisałeś swoje potrzeby. Podaj jednak ile GB, minut i SMS-ów potrzebujesz, to pozwoli dobrać oferty. Czy masz jakieś preferencje odnośnie zasięgu, tj. czy w miejscach gdzie bywasz najczęściej któraś sieć odpada ze względu na słabą jakość?

Jeśli któryś Cię nie chce, zawsze możesz poskarżyć się do UKE i wtedy może zachcą. Ale prosić się o to by zostać klientem, to nie powinno tak wyglądać.
 #1066055  autor: the4anoni
 23 lut 2019, 12:51
Remington pisze:
23 lut 2019, 11:20
Jaką ocenę masz z polskiego na półrocze?
2 na półrocze :P , uroki kierunku Technik Informatyk ;)
Remington pisze: Bardzo konkretnie opisałeś swoje potrzeby. Podaj jednak ile GB, minut i SMS-ów potrzebujesz, to pozwoli dobrać oferty. Czy masz jakieś preferencje odnośnie zasięgu, tj. czy w miejscach gdzie bywasz najczęściej któraś sieć odpada ze względu na słabą jakość?

Jeśli któryś Cię nie chce, zawsze możesz poskarżyć się do UKE i wtedy może zachcą. Ale prosić się o to by zostać klientem, to nie powinno tak wyglądać.
10 GB to będzie tak idealnie, a co do minut i sms-ów nie musi ich być dużo.
Jeśli chodzi o zasięg to są w szkole takie 2 miejsca, gdzie jest strasznie wytłumiony.
Nie wiem czy to ma związek, ale były to świeżo wybudowane obiekty (w październiku ubiegłego roku było otwarcie).
Jaki by to nie był operator zasięg 3G/LTE łapie bardzo ciężko. Z 2g nie ma problemu.
 #1066060  autor: the4anoni
 23 lut 2019, 14:54
A co do UKE to dzwonić do Krakowa, czy do Warszawy (Kraków to najbliższy oddział) ?
 #1066062  autor: Remington
 23 lut 2019, 15:41
Piszesz, że 25 zł w Plusie to drogo, jednak to normalna cena w W4.

Jedyne co mi przychodzi do głowy tańszego to Orange Free na kartę zasilane po 50 zł co 3 miesiące. Będziesz mieć 25 GB po każdym doładowaniu (czyli 8,3 GB na miesiąc, ale niewykorzystane dane zsumują się z kolejnymi), a te 50 zł (czyli niecałe 17 zł na miesiąc) masz do wykorzystania (Orange ma dużo pakietów usług obniżających koszty, np. za 9 zł obniżenie ceny minuty, SMS i MMS do 9 gr, albo pakiet 200 min + 200 SMS za 14 zł).

Do UKE i innych urzędów najlepiej pisać, bo to wymaga postępowania urzędowego by kontaktowali się z operatorem.
 #1066064  autor: ja.michal
 23 lut 2019, 16:36
Forum Orange jeśli chodzi o Orange, nie Nju.

Najlepiej wychodzi Orange na kartę. Poza tym co podał Remington jest jeszcze kilka opcji jak przedłużenie ważności konta GB, skarbonka czyli 5% od każdego doładowania, pakiety GB 1 GB za 1 dzień, itd. Jest dużo więcej i bardziej elastycznych opcji niż Nju.
 #1066619  autor: the4anoni
 02 mar 2019, 18:06
Podsumowując, postanowiłem że numer przerejestruję na osobę dorosłą, i przeniosę się do NJU Mobile
Temat do zamknięcia.
 #1066736  autor: Robin560
 03 mar 2019, 21:16
the4anoni pisze:
02 mar 2019, 18:06
Podsumowując, postanowiłem że numer przerejestruję na osobę dorosłą, i przeniosę się do NJU Mobile
Temat do zamknięcia.
możesz też przenieść numer do orange i przejść do nju przez sms :D

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1067805  autor: the4anoni
 18 mar 2019, 15:13
ja.michal pisze:
23 lut 2019, 16:36
Forum Orange jeśli chodzi o Orange, nie Nju.

Najlepiej wychodzi Orange na kartę. Poza tym co podał Remington jest jeszcze kilka opcji jak przedłużenie ważności konta GB, skarbonka czyli 5% od każdego doładowania, pakiety GB 1 GB za 1 dzień, itd. Jest dużo więcej i bardziej elastycznych opcji niż Nju.
A mógłbym prosić o te kody ? Chyba jednak przeniosę numer do orange i potem do nju, ale skoro będę w orange (Z powodu szkoły nie jestem zgrany z osobą na którą chciałem numer przerejestrować) to najpierw przetestuję Orange Free, a jak by mi nie odpowiadało przeniosę się kodem ;)
 #1067839  autor: Robin560
 18 mar 2019, 20:50
wszystko masz w aplikacji mój orange nie musisz żadnych kodów wbijać. i skarbonkę można aktywować po miesiącu w orange. nie musisz przerejestrować numeru jeżeli chcesz przejść do nju na kartę (sam to przerabiałem) chyba że myślisz o nju z rachunkiem.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1067848  autor: the4anoni
 18 mar 2019, 22:26
Robin560 pisze:
18 mar 2019, 20:50
wszystko masz w aplikacji mój orange nie musisz żadnych kodów wbijać. i skarbonkę można aktywować po miesiącu w orange. nie musisz przerejestrować numeru jeżeli chcesz przejść do nju na kartę (sam to przerabiałem) chyba że myślisz o nju z rachunkiem.
Cały czas mówię o nju na kartę.

Nie jestem fanem aplikacji, ale zrobię jak mówisz.

Ale kody też chętnie przygarnę :)
 #1067864  autor: sylwekZolkusza
 19 mar 2019, 08:46
the4anoni pisze:
18 mar 2019, 22:26
Cały czas mówię o nju na kartę.

Nie jestem fanem aplikacji, ale zrobię jak mówisz.

Ale kody też chętnie przygarnę :)
Temat o ofercie Orange na kartę - https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 6#p1067725
Temat o NJU - https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 6#p1067756
 #1068029  autor: the4anoni
 21 mar 2019, 17:56
Wczoraj byłem z dowodem w Orange i......
Po wpisaniu mojego PESEL system nie przepuścił (problem ten sam co NJU)......

Pan z Salonu powiedział że zrobi to ręcznie i że zadzwoni do mnie w Piątek.
Dla porównania w NJU mi powiedzieli że nie przyjmują osób poniżej 18 lat.
Kwestia podejścia do sprawy jak widać ;)
 #1068163  autor: Robin560
 23 mar 2019, 12:54
w orange ja też miałem problem z przeniesieniem jakoś pod koniec 2016r. ale spróbowałem przez internet i bez problemów się obeszło (wrzesień 2017) później bez problemów przeniesienia czy w salonie czy online chyba że chodzi o ilość kont ale to inna sprawa. niech zgadnę błąd o nazwie nie poprawny pesel. system systemem czasami pracownicy nie wiedzą o co chodzi i wielkie oczy "jak to pesel od 0? jak miesiąc 30?"

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1068644  autor: the4anoni
 29 mar 2019, 19:11
Na ten Orange to po prostu szkoda klepać w klawiaturę...
"Ale to trzeba zakończyć u tego Pana u którego się rozpoczęło procedurę...."
"Pan Piotr będzie dopiero w Czwartek"
i na koniec
"A nie może pan przerejestrować numeru na kogoś dorosłego ? Inaczej nie da rady"

Byłem u nich w sumie 3 razy.

Co polecacie zamiast Plusa i Orange (w tym ich MVNO i inne marki) ?
 #1068732  autor: Robin560
 30 mar 2019, 21:34
ja sam obecnie przechodzę do mobile vikings za 25zł masz to samo co w nju ale 15GB lub 20GB w zależności od oferty ale to tej z 20GB musisz podpiąć kartę płatniczą. 15GB kumuluje się. obsługa klienta jest świetna bez problemów przez mesangera lub mailem wszystko załatwisz. jedynie przeniesienie jest realizowane kurierem. żadnych problemów przy przeniesieniu nie maiłem (pierwsze moje przeniesienie) działają na zasięgu play. jak coś pisz priv.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1068796  autor: Robin560
 31 mar 2019, 16:38
wiem że autor wykluczył a2m ale na przyszłość. a2m dołączyło do operatorów którzy "nas nie chcą (mam na myśli osoby poniżej 18 lat)" wypełniam formularz a tu błąd. pewnie ma to związek z zmianą właściciela na premium mobile.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen: