DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1065678  autor: piotrzet
 19 lut 2019, 13:24
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... 6-miesiecy
Co sądzicie o tej ofercie? Moim zdaniem jest zdecydowanie za droga. Tutaj w pakiecie za 20zł lub 35 dla nowych jest tylko 28 kanałów. Wp Pilot w tej cenie ma 54 kanały czyli prawie 2 razy więcej, a porównując ofertę dla nowych klientów w cenie 32,9 aż 84. To samo jest z operatorami kablowymi czy satelitarnymi. Bardzo nie wiem dla kogo to ma być konkurencja przy takiej cenie?
Plusem jest dekoder za 0zł ale wybierając ofertę kablową albo satelitarną jest dokładnie to samo plus większa ilość kanałów.
No i też zdecydowanie zaletą jest okres testowy 6 miesięcy za 0zł nie trzeba być nawet klientem Play aby z tego skorzystać.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1065683  autor: iphoneski
 19 lut 2019, 14:16
U innych masz więcej kanałów bo tam w ofertach są kanały naziemne a tu musisz je sobie dodać anteną. Czyli 28+25=53.
 #1065684  autor: piotrzet
 19 lut 2019, 14:20
To nie lepiej było dodać je od razu w pakiecie? Tak to jeszcze dodatkowy koszt zakupu anteny i wyjdzie jeszcze drożej. Nie wspominając jeszcze o dodatkowej robocie. Po za tym z tym DVB-T różnie bywa już lepiej oglądać to za pomocą internetu.
Czyli kolejny argument za konkurencją.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1065689  autor: iphoneski
 19 lut 2019, 14:39
Nie można było ich dodać do pakietu z uwagi na licencje. Po prostu nadawcy nie chcą się godzić na udostępnianie kanałów w sieci. WP pilot, wtedy Videostar też miał ogromne problemy z dodaniem podstawowych kanałów do oferty. Nawet jak był Mundjal to musieli wyłączyć kanały TVP żeby ludzie mecze oglądali w oficjalnej apce TVP i nabijali kase z reklam. Także ta kwestia nie jest taka prosta i z tych względów jest ta antena.
 #1065690  autor: piotrzet
 19 lut 2019, 14:42
Ale co to obchodzi konsumenta? Porównując ofertę do konkurencji czyli dostawców kablowych, satelitarnych jest drogo. Tym bardziej jeśli ktoś ma jeszcze do tego oferty internetu czy inne. Tutaj za to również nie ma dodatkowych rabatów.
Proste porównanie NC+ 19,99 pół roku 9,99 w tym jest 79 kanałów. Lub za 39,99 przez pół roku 19,99 kanałów 114. Przecież wybór jest prosty i oczywisty.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1065692  autor: iphoneski
 19 lut 2019, 14:52
Ale mi też się nie specjalnie podoba ta oferta, tłumaczyłem tylko skąd wynika taka ilość kanałów. Raczej nikt im tego nie kupi, może gdyby ten dekoder był na zawsze a nie na czas umowy to byłyby jakieś szanse.
Chociaż z drugiej strony w tych wszystkich platformach gdzie jest 200 kanałów zwykle nie ma co oglądać, także może lepiej 20 porządnych zamiast 200 tandetnych.
 #1065693  autor: piotrzet
 19 lut 2019, 15:09
Lepiej mieć wybór z 200 niż z 20

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1065695  autor: iphoneski
 19 lut 2019, 15:24
Tu bym polemizował, te 200 kanałów służy tylko do klikania pilotem i tyle. Tam nie ma żadnego wyboru bo albo powtórki albo reklamy.
 #1065707  autor: Remington
 19 lut 2019, 17:46
piotrzet pisze:
19 lut 2019, 13:24
Plusem jest dekoder za 0zł ale wybierając ofertę kablową albo satelitarną jest dokładnie to samo plus większa ilość kanałów.

Oferta kablowa ani satelitarna nie daje pół roku gratis bez zobowiązań, a jedynie z cyrografem.
 #1065708  autor: piotrzet
 19 lut 2019, 17:55
I dlatego piszę, że jak na razie to jedyna zaleta tej oferty niestety. Ale promocja się skończy i co wtedy?
Po za tym te 6 miesięcy za darmo nie jest tylko przewidziane na te kilka tysięcy tych urządzeń?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1065752  autor: pakierhakierxd
 20 lut 2019, 09:27
Jeszcze gdyby dodali podstawowe kanały to może być ale bez podstawowych słabo to widze ;)
ale zawsze można doinstalować na ten dekoder z Androidem Wp Tv ;)
ja mam tv boxa z chin i używałem na nim póki nie miałem tv kablowej Wp Tv,Kodi-Weeb tv ;)
ale jak dostałem z Orange za 20zł tv 100 kanałów 47 HD to już go nie potrzebuje ;)

Pozdrawiam :)
 #1065869  autor: iphoneski
 21 lut 2019, 12:02
Ktoś wziął może na testy i chciałby się podzielić uwagami? Ja dopiero jutro mam czas żeby skoczyć po to ale czarno to widzę, ludzie się rzucili jak na pomarańcze przed świętami, w kilku salonach wszystkie z rana poszły.
 #1066002  autor: iphoneski
 22 lut 2019, 18:22
Udało mi się zdobyć ten dekoder. Jeśli autor wątku nie ma nic przeciwko opiszę swoje pierwsze wrażenia, potem może będę pisać więcej o ile coś się zmieni.
1: konfiguracja
Tu nie ma co wiele pisać, najpierw musimy sparować pilota, potem logowanie do wifi, do google, akceptujemy zgody i gotowe.
2: kanały
Na start jest te 28 co w prezentacji. Na duży plus trzeba zaliczyć to, że podczas przełączania kanałów są ukrywane te, których nie posiadamy co bardzo ułatwia przechodzenie pomiędzy stacjami. Drugi plus to fakt, że kanały z kabla i te internetowe są na jednej liście, na początku listy są te od Play a na końcu te z kabla.
3: aplikacje.
Wyglądają po prostu jak aplikacje, nie rozumiem tylko dlaczego w menu głównym gdy otwieramy aplikację o nazwie telewizja otwiera się aplikacja Play i tam trzeba znowu kliknąć telewizja żeby zobaczyć kanały. Jest guzik, który miał służyć chyba do Showmax a teraz jest bezużyteczny, nie ma chyba nigdzie opcji do zmiany działania przycisków.

4: działanie
Tu niestety można mówić albo źle albo wcale. Sprzęt jest po prostu wolny. Przełączanie kanałów trwa długo, gdy chcemy na pamięć przewinąć opcje szybko wszystko się na moment zamraża. Aplikacje też startują dość wolno.
5: kanały z kabla:Gdy wejdziemy do opcji wyszukiwania kanałów tv kablowej możemy wyszukać kanały UPC, Vectry albo wybrać „inne”. Sam mam UPC ale po wybraniu tej opcji wyskakuje błąd i tyle. Po wybraniu „inne” skanuje całe pasmo i to działa ale trwa ok 20 minut co moim zdaniem jest mega długo. Po pierwszym wyszukiwaniu EPG jest, ale kanały nie startują, powtarzam właśnie wyszukiwanie i zobaczymy co to da. Nie posiadam Vectry, a antenę naziemną będę musiał zrobić samemu i sprawdzić czy z nią zadziała.
Podsumowując widać, że to są testy i szczerze nie dziwie się, że jest pół roku za darmo, bo gdybym miał za to płacić to już bym jechał oddać. Gdy jechałem po to myślałem nawet, że 20 zł miesięcznie za Android TV to nie jest zła opcja i może bym to sobie zostawił w domu, ale jeśli szybkość działania i błędy nie zostaną usunięte to nie ma mowy.
PS. Nie mam ekranu 4K, więc nie jestem w stanie sprawdzić jak działa odtwarzanie w tej rozdzielczości.