DAJ CYNK
  • Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.
Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.
4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1065409  autor: Adam82
 17 lut 2019, 09:08
Witam,

Obecnie używam LG G5 SE dual sim, telefon zakupiony głównie do dual sim jednak w tym momencie ta opcja nie jest już mi potrzebna.

W nowym smartfonie zależy mi na:
- dobry GPS, który szybko złapie fixa (G5 zajmuje to wieczność)
- aparat (G5 całkiem fajnie, nie chciałbym gorszego)
- bateria z możliwie jak największą pojemnością + szybkie ładowanie
- wyświetlacz 5,5 cala myślę za 6 to już za duży jednak do rozważenia
- gry typu subway surf
- dobra wydajność
- nowy
- wsparcie android

Telefon używanie głównie do internetu, GPS: nawigacja Sygic, google maps sprawdzanie korków oraz wyszukiwanie hotelów w okolicy aktualnej pozycji, stąd duży nacisk na szybkie łapanie fixa. Dobry aparat potrzebny do robienia zdjęć podczas rodzinnych podróży, ważna ogólna wydajność i płynne działanie.

Jeżeli chodzi o markę to rozważę wszystko co będzie spełniać moje kryteria.
Bardzo proszę o pomoc, sporo czytałem jednak teraz chciałbym usłyszeć opinie użytkowników.
 #1065500  autor: Adam82
 17 lut 2019, 22:34
Ciekawy model, szczególnie gps dwuzakresowy i wsparcie galileo. Tylko wyświetlacz duży.. Jakoś nie jestem przekonany do chińskich telefonów, chociaż nigdy nie miałem w rękach. Muszę zobaczyć czy u mnie w mieście jest możliwość obejrzenia.
Nie miałem okazji obejrzeć na żywo żadnego z nowszych modeli. Mógłbym dołożyć do 2000zl do jakiegoś sprawdzonego modelu.
 #1065576  autor: Lawrence72
 18 lut 2019, 18:27
Do GPS szukałbym bardziej czegoś z ekranem IPS niż Amoled, które maja dłuższą żywotność i aż tak szybkie się nie wypalają. Poszedłbym w kierunku Mi Mix 2S: myślę że spełniłby w/w wymagania.
Wydajny: Snapdragon 835 oraz 8GB pamięci RAM, ekran 5,99" IPS a sam aparat tez nie odstaje.
 #1065586  autor: Adam82
 18 lut 2019, 20:39
S8 odpada - Amoled oraz słabe wsparcie Android.
G7 Thinq nie chcę LG, z G5 SE nie jestem zbytnio zadowolony..
Ale Mi Mix 2S to jest coś co mnie bardzo zainteresowało, spełnia praktycznie wszystkie wymagania, recenzje są ok, tylko gdzie go można zobaczyć life? Nie chciałbym kupować beż obejrzenia w rece..
 #1065608  autor: Eragon
 18 lut 2019, 22:48
Adam82 pisze:
18 lut 2019, 20:39
S8 odpada - Amoled oraz słabe wsparcie Android.
G7 Thinq nie chcę LG, z G5 SE nie jestem zbytnio zadowolony..
Ale Mi Mix 2S to jest coś co mnie bardzo zainteresowało, spełnia praktycznie wszystkie wymagania, recenzje są ok, tylko gdzie go można zobaczyć life? Nie chciałbym kupować beż obejrzenia w rece..
Albo sklepy elektroniczne...
A na pewno znajdziesz go w niewielu bo niewielu, ale Mi Spotach ;)

:smt006

:arrow: https://zrzutka.pl/n24sce