DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

#1065081  autor: Kukudor
 12 lut 2019, 18:02
Cześć, pewnie takie tematy już się kiedyś przewijały ale może zmieniły się co nieco oferty po nowym roku a ja nie jestem na bieżąco. Może zacznę od tego co w tej chwili posiadam razem z żoną i czego wymagamy.
Ja: od kilku lat w Mobile Vikings 25 zł nolimit, uzbierałem już ponad 160 GB, ogólnie jestem zadowolony z sieci ale co kilka dni mam problem z zasięgiem, problemy z połączeniem się. LTE raz mam raz H+ a nawet 3G.
Żona: niedawno przeniosła się do Virgin i od samego początku ma problemy z internetem i doładowaniem paczki internetu. Będąc w macierzystej sieci internet mimo tego, że jest ustawiony na LTE to ona posiada 2G! Dziś w ogóle się nie słyszeliśmy jak dzwoniłem, nie wiem po której stronie wina.
Czego oczekujemy: najlepiej oferty, która co miesiąc będzie nas kosztowała max 40 zł, nie muszą być no limity, żadne z nas nie wisi na telefonie i nie rozmawia po kilka h dziennie. Zależy nam na stabilnej sieci i cały czas zastanawiam się czy podziękować w końcu Play i sprawdzić Plusa, Orange lub Tmobile. Nadajniki w mojej miejscowości są od wszystkich operatorów. Jeśli chodzi o internet to minimum po 10GB.
 #1065106  autor: Kukudor
 12 lut 2019, 21:11
Nawet spoko oferta tylko nie bardzo chcę się związywać umową :( no i tylko 10 GB do podziału.
 #1065124  autor: sylwekZolkusza
 13 lut 2019, 09:22
Kukudor pisze:
12 lut 2019, 21:11
Nawet spoko oferta tylko nie bardzo chcę się związywać umową :( no i tylko 10 GB do podziału.
Nju, przez pierwsze pół roku włącz wyższy wariant za 39 zł plus 9 zł po pół roku możesz Samodzielnie zmienić na 29 zł plus 9 zł abonament na czas nieokreślony.
Szczegóły, 690 300 400
 #1065525  autor: neotele
 18 lut 2019, 11:15
Kluczowa sprawa, to stan zajętości nadajników w miejscu, w którym przebywasz.
Operatorzy co jakiś czas inwestują i modernizują nadajniki, jeśli w dany miejscu jego obciążenie jest za często zbyt duże. Może sprawdź, czy przypadkiem operator nie planuje zrobić modernizacji w twojej lokalizacji.

Jeśli chodzi o ofertę, to:
- jeśli w twojej lokalizacji nie ma problemów z a2mobile (nadającym na nadajnikach aero2, w drugiej kolejności - Plus) to rozważyłbym ofertę a2mobile za 19,90 zł (no limit + Internet z akceptowalnym lejkiem po 5/10/15GB) na głowę (lub taniej, jeśli np. nie wysyła się dużo SMSów, i weźmie się pakiet Rozmowy i Internet za 15,90 zł);
- jeśli masz dobry zasięg w Plus, to Pakiet Studencki w Lajtmobile (no limit + 10GB) za 19,99 zł na osobę.
 #1065531  autor: piotrzet
 18 lut 2019, 11:58
neotele
Z akceptowalnym lejkiem dla ciebie. Może jemu po 5 GB już 3 Mb/s nie będzie odpowiadać? Po za tym kolejny minus tej oferty to brak HDVoice. O tym również warto wspomnieć. Oczywiście mowa o a2.

https://www.speedtest.net/result/a/4751935806.png
 #1065594  autor: Kukudor
 18 lut 2019, 21:30
Zastanawiam się właśnie nad przeniesieniem 2 numerów do Lajtmobile. Z zasięgiem nie powinno być problemu. W pracy często gęsto przełączam się właśnie na Plusa, gdy internet w Play ledwo zipie. Z drugiej strony Nju ma fajną ofertę tylko szkoda, że ten internet jest współdzielony i może mi nie wystarczyć. Sam zużywam około 10GB miesięcznie, a dojdzie jeszcze zużycie od mojej połówki :) A2 niby fajnie ale ten spadek internetu trochę boli.