DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1065336  autor: Luks
 16 lut 2019, 10:13
Cześć!
Mam problem z Playem - nie przychodzą mi niektóre SMSy. Wczoraj jak chciałem przedłużyć profil zaufany nic nie dochodziło, sms z Play24 też nie dochodzi (siedziała w Nokii 216 DS). Przełożyłem do innego telefonu (Nokia 200 DS) i z początku nic. Dopiero po kilku wyłączeniach nagle doszły z kilku ostatnich dni i to z 3 różnych numerów.
Kiedyś już pisałem do Playa, ale nic z tym nie poradzili.
Zwalają na sprzęt, który zmieniłem, ale po 3 miesiącach znowu to samo.
Aktualnie zasięg macierzysty i nic. Zmieniam manualnym na inne i nic to nie daje.
Co ciekawe SMS z jeszcze innego numeru (też Play) dochodzą bez problemu.
SMS wysyłają się bez problemu.
Niestety teraz nic nie chce dojść - ani SMS z play24, ani nie mam jak przedłużyć profilu zaufanego. Masakra...
 #1065360  autor: Pawrzes
 16 lut 2019, 16:34
Jeśli w każdym telefonie są problemy na tym tylko jednym numerze to karta SIM wygląda na wadliwą. Wymień w salonie na nową i zobaczymy czy to pomoże.

Pozdrawiam
 #1065497  autor: Luks
 17 lut 2019, 22:00
Już kiedyś specjalnie wróciłem z tym numerem do macierzystego właściciela numeru - Orange - i z powrotem, ale nic to nie pomogło.
 #1065523  autor: Luks
 18 lut 2019, 10:54
W tym momencie przetestowałem, że przychodzą SMSy z trzech różnych numerów (wszystkie Playowskie).
Z Play24 wciąż nie dochodzą i z Profilu Zaufanego również.

Kartę przełożyłem do innego telefonu, zasięg Play w tym momencie też nic nie zmienił.
Dopiero jak wyłączyłem telefon, wyciągnąłem baterię na 15 minut to była lawina SMS.
W końcu przedłużyłem PZ, ale jak długo SMSy będą przychodziły to tego już nie wiem...
 #1065881  autor: Luks
 21 lut 2019, 13:32
Przedwczoraj to dopiero był komos z Play w Krakowie.
Klienci nie mogli się dodzwonić. Niektórzy nawet SMS nie mogli do mnie wysłać. Na 2 innych numerach też się tak działo.

Wczoraj konsultantka z Play powiadomiła mnie, że przez ostatnie 2 dni była awaria sieci Play w Krakowie.

Poważnie się zastanawiam czy nie przenieść numeru firmowego do T-mobile lub Orange. Plus odpada, bo a2 działało jeszcze gorzej.