DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #1065480  autor: mnicho
 17 lut 2019, 19:05
Witam. Do tej pory korzystałem z Windows Phona. Przesiadłem się teraz na Sony Xperie Z3 compakt na androidzie. W recenzjach telefon był przedstawiany jako chodzący płynnie. Uważam jednak że działa słabo, rwie obraz podczas przeglądania internetu, dotyk działa mało precyzyjnie. Mam podstawowe pytanie w związku z tym :

1.Czy wystarczy zresetowanie telefonu do ustawień fabrycznych, czy jednak lepiej jest wgrać androida on nowa ?

2.Na starcie na telefonie był Android 4.4.4 KitKat został zaktualizowany do androida 6.0.1 Czy ta aktualizacja mogła pogorszyć działanie telefonu ?

3. Ostatnia poprawka zabezpieczeń była 1 maja 2016. Co to w praktyce oznacza ? To ze telefon może złapać wirusa, jeśli nowych poprawek niema ? I to np. moze pogorszyć działanie telefonu ?

4. Czy powinno się używać antywirusa ?
 #1065491  autor: forum_tg
 17 lut 2019, 20:57
mnicho pisze:
17 lut 2019, 19:05
1.Czy wystarczy zresetowanie telefonu do ustawień fabrycznych, czy jednak lepiej jest wgrać androida on nowa ?
Hard reset pomaga na wiele dolegliwości telefonu. Przede wszystkim na śmieci niepotrzebne aplikacje ;)
2.Na starcie na telefonie był Android 4.4.4 KitKat został zaktualizowany do androida 6.0.1 Czy ta aktualizacja mogła pogorszyć działanie telefonu ?
Nie powinien, ale niektóre poprawki miały zły oddźwięk na starsze telefony.
3. Ostatnia poprawka zabezpieczeń była 1 maja 2016. Co to w praktyce oznacza ? To ze telefon może złapać wirusa, jeśli nowych poprawek niema ? I to np. moze pogorszyć działanie telefonu ?
Zawsze warto mieć możliwie najnowszą wersję oprogramowania + antywirus (Twoje pytanie nr 4). A co do wirusa czy inne robactwo to można nawet z antywirusem złapać. Analogicznie do komputera.
4. Czy powinno się używać antywirusa ?
ilu użytkowników tyle opinii. Ja uważam, że warto zainstalować.