DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 119 z 478
  • 1
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 478
 #1065122  autor: sylwekZolkusza
 13 lut 2019, 08:25
jovi123 pisze:
13 lut 2019, 07:44
Mam na dwa miesiące ustawiony no limit za 25 nazbiera się trochę GB w tym czasie, z uwagi na to że nie zależy mi na rozmowach tylko sporadycznie zależy mi aby nie przedłużać po tym czasie nolimt ale utrzymać tą ilość GB i wykorzystywać po woli przez np. rok
Te komentarze na forum mogą pomóc.
viewtopic.php?f=22&t=103408&p=1064889&s ... 2#p1064889
 #1065182  autor: grzegorzsad
 13 lut 2019, 19:44
koszalineo941268 pisze:
09 lut 2019, 17:32
Remington pisze:
06 lut 2019, 19:28
Jeśli nazwałeś coś reklamacją, to nią to jest. Oni nie mają przyznanego prawa do interpretacji co jest skargą, a co reklamacją i tym samym pod jakie przepisy podlega. Mogą jedynie uznać reklamację za zasadną lub nie.

Warto byś złożył skargę do UKE na dwie sprawy:
1. Kolejność rozliczania danych, przy czym musisz powołać się na konkretne zapisy regulaminów.
2. Traktowanie przez operatora reklamacji jako coś innego i umyślne niestosowanie ustawowych przepisów, na to wystarczy treść Twojej reklamacji i tej dziwnej odpowiedzi.

Daj znać jak poszło!
Wniosek o ADR do UKE zgłoszony. Gdyby ktoś chciał skorzystać z moich doświadczeń i czuje się pokrzywdzony odrzuceniem reklamacji na np. usługi telekomunikacyjne to:
- czym jest ADR dowiesz się tutaj -> https://cik.uke.gov.pl/uslugi-teleko/do ... -adr-tele/
- formularz zgłoszeniowy tutaj -> https://pue.uke.gov.pl/#/ConsumerForm
- co ciekawe trzeba pobrać formularz -> https://pue.uke.gov.pl/Content/files/wn ... cyjne.docx
go wydrukować, podpisać, zeskanować i dopiero wysłać jako załącznik, no chyba, że masz konto EPUAP, ale skoro czytasz ten poradnik, to pewnie go nie masz ;),
- mój wniosek jako wzór -> https://docs.google.com/document/d/e/2P ... CD8czh/pub
Mi też przyszła odpowiedz z Orange na reklamacje.
Droga przetarta przez koszalineo941268 więc zapewne złożę reklamację do UKE.

Dzień dobry,
otrzymaliśmy Pana zgłoszenie dotyczące kolejności wykorzystania pakietów danych.
Zgodnie z „Regulaminem usługi Rozmowy i SMS-y bez Limitu + GB” (pkt. 31) oraz Regulaminem promocji „Internet za darmo” (pkt. 4) środki z pakietów danych przyznane w ramach tych usług rozliczany jest w pierwszej kolejności przed środkami z konta promocyjnego i konta głównego (pkt 31).

Od lutego 2019 uległa zmianie kolejność wykorzystania posiadanych przez Pana pakietów danych. W przypadku korzystania z oferty Orange Free na kartę w pierwszej kolejności rozliczany jest przyznany bezpłatny bonus internetowy za doładowanie numeru, a w następnej kolejności pakiet danych z zakupionych dodatkowych usług z pakietem GB. Powyższe Regulaminy nie określają pierwszeństwa między środkami z bonusów i płatnych usług.

Dotychczasowe Regulaminy usług nie uległy zmianie, a uporządkowaniu uległa wyłącznie kolejność rozliczania posiadanych przez Pana pakietów danych – obecnie w pierwszej kolejności rozliczane są środki z przyznanych bezpłatnych bonusów, a następnie z zakupionych usług płatnych.

W związku z powyższym nie możemy uznać Pana reklamacji.
Pozdrawiamy,
Orange
Doradca ds. Klienta


Podstawa prawna: art. 106 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Powyższa odpowiedź wyczerpuje drogę postępowania reklamacyjnego. Jednocześnie informujemy o przysługującym prawie dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym, a w przypadku, gdy reklamującym jest konsument dodatkowo w postępowaniach, o których mowa w art. 109 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zgadzamy się na udział w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich prowadzonym przez Prezesa UKE.
 #1065189  autor: sylwekZolkusza
 14 lut 2019, 08:13
11 lutego mamy kolejnego pomocnika,
podczas pierwszych tygodni w usłudze , rozmowy i esemesy bez limitu plus gigabajty, wariant siedmiodniowy.
Szczegóły, viewtopic.php?f=76&t=128713
Wspomnieć trzeba również o usłudze, Elastyczny Pakiet internetowy, dobrze sprawdza się w roli pomocnika.
Oczywiście dotyczy to nowego klienta.
 #1065201  autor: tele2017
 14 lut 2019, 12:15
sylwekZolkusza pisze:
08 lut 2019, 16:44
Remington pisze:
08 lut 2019, 15:57
Co się zmieniło? Nie łapię tych zmian, jak wprowadzili wspólne skarbonki to też się chyba nie pochwalili.
Najważniejszą zmianą jest, sposób przedłużania ważności zgromadzonych środków, tylko i wyłącznie za pomocą doładowania, trzeba uciekać z kasą, chyba już działają nowe zasady.
A to tak nie było już od dawna?
bo z praktyki wydaje mi się że RWK i tak nie przedłużał skarbonki.
Dopiero po przedłużeniu RWK konta głównego, a potem jak się doładuje konto chyba dowolną kwotą to się licznik skarbonki za jakiś czas przestawi na pasywną ważność konta. i myślę że tak nadal będzie. Panikujesz chyba nieco z tym nowym regulaminem.
 #1065208  autor: sylwekZolkusza
 14 lut 2019, 14:00
tele2017 pisze:
14 lut 2019, 12:15
A to tak nie było już od dawna?
bo z praktyki wydaje mi się że RWK i tak nie przedłużał skarbonki.
Dopiero po przedłużeniu RWK konta głównego, a potem jak się doładuje konto chyba dowolną kwotą to się licznik skarbonki za jakiś czas przestawi na pasywną ważność konta. i myślę że tak nadal będzie. Panikujesz chyba nieco z tym nowym regulaminem.
Tak było i jest, RWK nie przedłuża skarbonki,

20. Ważność środków dostępnych w Skarbonce jest równa okresowi pasywnemu konta Abonenta (tj. do
końca okresu umożliwiającego odbieranie połączeń), po upływie tego terminu środki ze Skarbonki
bezzwrotnie przepadają, o czym Abonent zostanie poinformowany SMS-em zgodnie z pkt 24..
Aby przedłużyć ważność środków w Skarbonce należy dokonać doładowania konta głównego zgodnie z pkt
6. Przy czym promocja Konto ważne rok nie wydłuża ważności zgromadzonych środków na aktywnej
usłudze.
 #1065210  autor: tele2017
 14 lut 2019, 14:39
Za jakiś czas będę doładowywał to zobaczę jak to wyjdzie z tą skarbonką.

Taka ciekawostka od strony technicznej sieci orange:
Ciągnę sobie teraz downloaderem wielki plik i co widzę?
po 2 minutach zwalnia mi na 256KB/s czyli do 2Mbit. Tryb UMTS 3G (według TOP NetInfo) tak naprawde chyba modem chodzi w trybie HSPA, sygnał 16-19%, CSQ 5.
Trzeba ciągle coś przeładowywać jakąś stronę w przeglądarce by odnowić tryb maksymalnej prędkości dostępnej w danej chwili na moim urządzeniu i przekaźniku. A jest to okolica 6-7Mbit o tej godzinie czyli ponad 800KB/s
Nie pomaga tutaj włączenie radia internetowego.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2019, 14:47 przez tele2017, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1065212  autor: 24bis24
 14 lut 2019, 14:45
sylwekZolkusza pisze:
14 lut 2019, 14:00
Tak było i jest, RWK nie przedłuża skarbonki,
To nie jest prawdą, że tak było. Taryfa POP od blisko pięciu lat konto nie było doładowywane jedynie Start pod 8002 i środki ze Skarbonki jak do tej pory nie przepadały i do tego jeszcze procentowały. Nie wiem czy wiesz ale w Orange są jeszcze inne taryfy takie jak Smart i tam było podobnie. Więc nie piszcie, że tak było jeśli znacie tylko dwie taryfy :) .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1065214  autor: sylwekZolkusza
 14 lut 2019, 14:51
24bis24 pisze:
14 lut 2019, 14:45
sylwekZolkusza pisze:
14 lut 2019, 14:00
RWK nie przedłuża skarbonki,
To nie jest prawdą, że tak było. Taryfa POP od blisko pięciu lat konto nie było doładowywane jedynie Start pod 8002 i środki ze Skarbonki jak do tej pory nie przepadały i do tego jeszcze procentowały. Nie wiem czy wiesz ale w Orange są jeszcze inne taryfy takie jak Smart i tam było podobnie. Więc nie piszcie, że tak było jeśli znacie tylko dwie taryfy :) .
Piszę RWK nie przedłuża skarbonki. I pisało, czytasz co tobie pasuje.
 #1065223  autor: 24bis24
 14 lut 2019, 17:39
sylwekZolkusza pisze:
14 lut 2019, 14:51
Piszę RWK nie przedłuża skarbonki. I pisało, czytasz co tobie pasuje.
podobnie jak Ty, cytowałem to:
sylwekZolkusza pisze:
14 lut 2019, 14:51
Tak było i jest, RWK nie przedłuża skarbonki
i pisałem o ``Tak było`` , a tak nie było. :)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1065256  autor: konstantyno110
 15 lut 2019, 00:17
Witam jutro odnawia mi się pakiet 25 zł to drugi , od miesiąca jestem w Orange. Wczoraj doładowałem konto i mam pytanie odnośnie pakietów internetowych. Ten w środku to internet z pakietu za 25 zł. Ten na górze 1 to bonus za doładowanie i z niego teraz uciekają Mb. Ten na dole nie wiem też chyba z jakiejś promocji? Pytanie czy zawsze jest tak że internet zawsze pierwszy wykorzystywany jest ten z promocji jako pierwszy? W moim wypadku czemu 1 schodzi a nie 3 skoro ona ma ważność do jutra? Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

Link do zrzutu ekranu z aplikacji Orange.
https://drive.google.com/file/d/1zf9cNq ... p=drivesdk
 #1065258  autor: sylwekZolkusza
 15 lut 2019, 05:44
konstantyno110 pisze:
15 lut 2019, 00:17

Link do zrzutu ekranu z aplikacji Orange.
https://drive.google.com/file/d/1zf9cNq ... p=drivesdk
Według mojej wiedzy wszystko jest w porządku, internet z pozycji 1 będzie szedł pierwszy, potem z 2 na koniec z 3. Tak to umnie się dzieje.
Wszystkie zmiany już są uwzględniane z dnia 1 lutego i 11 lutego.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2019, 12:14 przez sylwekZolkusza, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1065259  autor: jovi123
 15 lut 2019, 05:45
konstantyno110 pisze:
15 lut 2019, 00:17
Witam jutro odnawia mi się pakiet 25 zł to drugi , od miesiąca jestem w Orange. Wczoraj doładowałem konto i mam pytanie odnośnie pakietów internetowych. Ten w środku to internet z pakietu za 25 zł. Ten na górze 1 to bonus za doładowanie i z niego teraz uciekają Mb. Ten na dole nie wiem też chyba z jakiejś promocji? Pytanie czy zawsze jest tak że internet zawsze pierwszy wykorzystywany jest ten z promocji jako pierwszy? W moim wypadku czemu 1 schodzi a nie 3 skoro ona ma ważność do jutra? Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

Link do zrzutu ekranu z aplikacji Orange.
https://drive.google.com/file/d/1zf9cNq ... p=drivesdk
Dlaczego? przeczytaj dwadzieścia ostatnich postów ze strony wcześniej
Ostatnio zmieniony 15 lut 2019, 06:00 przez jovi123, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1065331  autor: sylwekZolkusza
 16 lut 2019, 09:20
jovi123 pisze:
15 lut 2019, 05:59
Na co można wydać 15zł z konta promocyjnego do orange bo już kończą mi się pomysły?
Koniecznie trzeba coś na siłę wykorzystać, można ominąć promocję, może wreszcie coś zmienią, jak przestaniemy na siłę korzystać z byle jakiej promocji .
 #1065496  autor: kgracjank
 17 lut 2019, 21:32
Powitać
Mam pytanie. Przeniosłem numer pod koniec grudnia 2018 do orange. Karta ma siedzieć w routerze, internet ma być na całą chałupę. Skarbonka play kończy się w maju. Zużywam tak pomiędzy 100 a 150 GB miesięcznie. Podpowiedzcie no jak tu najlepiej w orange ustawić pakiet no limit i z doładowaniami jak tu najlepiej robić. Wiem, że nie opłaca się za 30 zł bo jest w bonusie 15 GB a lepiej 25 + 5 zł bo wychodzi bonusowe 17,5 GB. Sylwek widzę, że Ty masz już dłuższy czas doczynienia z orange free, może byś mi coś doradził, jak najlepiej robić. Zaznaczam, że usługę skarbonka uruchomiłem bo na forum dzięki wam wykukałem co i jak.

No i jeszcze dodam, że korzystałem z play bo było prawie darmo, ale teraz to najtaniej to 40 zł to jak czytam tu forum wychodzi że orange to się w 30 zł muszę zmieścić. Ale rozumie że tu w ofercie orange są różne sztuczki i kruczki, to prosiłbym aby kolega Sylwek jakoś to opisał bądź inna osoba chętna pomóc nie tylko mnie ale i potomnym.
Dzięki
 #1065510  autor: _aston_
 18 lut 2019, 07:37
kgracjank pisze:
17 lut 2019, 21:32
Zużywam tak pomiędzy 100 a 150 GB miesięcznie
Tak szybko licząc, zajmie bardzo dużo czasu zanim będziesz miał tyle transferu na miesiąc ... moim zdaniem ta taryfa nie opłaca się aby mieć tylko internet (jeżeli potrzebujesz takich transferów).

Polecam raczej Nju internetowy
tam za 29zł miesięcznie masz:
40GB - od razu
80GB - po pół roku
100GB - po roku
120GB - po 2 latach

Czyli po roku będzie miał już dolną granicę - w Orange na kartę zajmie to znacznie, znacznie dłużej.

Po wykorzystaniu limitu nadal masz prędkość 1Mbps, czyli strony internetowe da się przegadać, nawet YT w niższej rozdzielczości oglądać - jeśli nie robi to więcej niż jedna osoba na raz.
 #1065511  autor: sylwekZolkusza
 18 lut 2019, 07:38
kgracjank pisze:
17 lut 2019, 21:32
Powitać
Mam pytanie. Przeniosłem numer pod koniec grudnia 2018 do orange. Karta ma siedzieć w routerze, internet ma być na całą chałupę. Skarbonka play kończy się w maju. Zużywam tak pomiędzy 100 a 150 GB miesięcznie. Podpowiedzcie no jak tu najlepiej w orange ustawić pakiet no limit i z doładowaniami jak tu najlepiej robić. Wiem, że nie opłaca się za 30 zł bo jest w bonusie 15 GB a lepiej 25 + 5 zł bo wychodzi bonusowe 17,5 GB. Sylwek widzę, że Ty masz już dłuższy czas doczynienia z orange free, może byś mi coś doradził, jak najlepiej robić. Zaznaczam, że usługę skarbonka uruchomiłem bo na forum dzięki wam wykukałem co i jak.

No i jeszcze dodam, że korzystałem z play bo było prawie darmo, ale teraz to najtaniej to 40 zł to jak czytam tu forum wychodzi że orange to się w 30 zł muszę zmieścić. Ale rozumie że tu w ofercie orange są różne sztuczki i kruczki, to prosiłbym aby kolega Sylwek jakoś to opisał bądź inna osoba chętna pomóc nie tylko mnie ale i potomnym.
Dzięki
Twoja sytuacja jest w miarę prosta, powoli wykończ play dil, teraz włącz Orange free na kartę i usługę nolimit siedmiodniowy kodem, *115*2*7#
Doładowanie może być za 100 pln , co tydzień będzie rósł internet, w maju już będzie całkiem spory zapas i staż w odnowieniach usługi, dopiero wtedy staniesz przed wyborem jak najlepiej ładować kartę,
Ten wariant jest dobry pod warunkiem zachowania dużej cierpliwości, aż będzie dużo internetu, trzeba czekać ponad 3 miesiące 13 tygodni.
14 tydzień = 16 GB następny już 17 GB + GB z doładowań.

Zupełnie nowy klient ładuje kartę 25 pln co 3 tygodnie, przez pierwsze może 3 miesiące, potem według uznania, może być 100 lub 200 pln.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, 11:58 przez sylwekZolkusza, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 119 z 478
  • 1
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 478
  • 1
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 478