DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1062670  autor: maciex601
 15 sty 2019, 22:21
Witam.
Jakiś czas temu(około dwóch/trzech tygodni) kupiłem Samsunga galaxy S6 używanego na olx. Stan idealny i nie ma z nim żadnych problemów z wyjątkiem jednym. Gdy próbuję do kogoś zadzwonić czasami bardzo długo się łączy, lub połączy dopiero za drugim połączeniem działa to również w drugą stronę jeżeli ktoś próbuje zadzwonić do mnie włącza się automatyczna sekretarka bez żadnego sygnału, czasami ludzie dodzwaniają się do mnie dopiero po 2,3 albo nawet dalszym razie. Z czym może być problem? Dodam jeszcze, że jest cały zasięg w telefonie,internet z transmisji danych od operatora również bez problemu śmiga i bez problemu łączy z siecią i ciągle pokazuje "PLAY"(posiadam kartę właśnie z Playa). Dodam jeszcze,że robiłem Hard Reseta który nie rozwiązał problemu. Jak myślicie wina stoi po stronie telefonu? a może to karta sim jest do wymiany lub problem leży z winy operatora? Może macie jakiś inny pomysł aby to naprawić? Pozdrawiam.
 #1062695  autor: piotrzet
 16 sty 2019, 10:33
Sprawdź kartę w innym telefonie. Rozumiem, że brand Play? Czy XEO?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1063349  autor: Micho
 24 sty 2019, 09:53
Chodzi o to, czy telefon z wolnej sprzedaży czy był brany w abonamencie \.
Tak jak pisał Piotrzet, sprawdź z kartą innego operatora.
 #1063812  autor: maciex601
 30 sty 2019, 16:11
Byłem w sieci Play, koleś stamtąd skonfigurował telefon i twierdził, że jeżeli to nie pomoże to rzekomo telefon jest uszkodzony. Po tej konfiguracji telefon działał lecz tylko przez jakiś tydzień po czym znowu to samo.

Co do telefonu kupowałem go z olx a wcześniejszy właściciel kupował go w Anglii ze sklepu.

Skąd mogę pobrać czystego nowego androida do Samsunga Galaxy S6 i jakim programem go wgrać? Bo coś słyszałem, że czasami tak się dzieje jak ktoś grzebał w sofcie (wgrywał coś itp.) i coś poszło nie tak.

Niestety, aktualnie nie mam jak sprawdzić innej karty sim.
 #1064459  autor: maciex601
 04 lut 2019, 22:41
Udało mi się wgrać nowy soft lecz to nie rozwiązało problemu :(
Pobrałem Polski soft Xeo z SamMobile tylko,że tam był jeden plik "AP" wgrałem to i co dziwne na fonie zostały aplikacje które były przed zrobieniem tej operacji, czy to tak powinno być czy zrobiłem coś źle?
 #1064572  autor: Eragon
 06 lut 2019, 13:17
Raczej źle zrobiłeś.
Tam całkowite czyszczenie i wgranie od nowa by się przydało.

:smt006
 #1065504  autor: Micho
 17 lut 2019, 22:59
maciex601 pisze:
14 lut 2019, 20:53
Dziś zauważyłem dziwna rzecz,gdy wyciągnąłem sim z telefonu to pokazywalo,że jest zasięg. Uszkodzenie telefonu czy bardziej system?
Serio pytasz czy się zgrywasz? :)
Jeśli serio, to ci powiem, że to normalne że po wyjęciu sim pokazuje zasię a to dlatego, żebyś mógł bez simki pomoc wezwać :)