DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 45 z 127
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 127
 #1062550  autor: nowy57
 14 sty 2019, 15:21
witam
rozmyslam nad przeniesieniem dwoch kart sim do plush duet (20zł/karta)
przeczytalem 4strony temu ze dodatkowy pakiet na social media i YT jest uzywany TYLKO I WYŁĄCZNIE przy ogladaniu filmow w apce YT przy rozdzielczosci 480p , czy to oznacza ze jesli bedzie ustawiona wyzsza rozdzielczosc to dane beda uzywane z pakietu podstawowego ?

punkt z regulaminu:
4. Pakiet Video na maxa obejmuje pakiet 10 GB na krajową transmisję danych w ramach serwisu YouTube. Pakiet Video na maxa przeznaczony jest na transmisję danych w ramach serwisu YouTube z wyłączeniem transmisji danych przez serwery proxy, aplikacji korzystających z mechanizmów kompresji danych (np.: przeglądarka Opera Mini), transmisji danych pochodzącej od reklamodawców zewnętrznych zamieszczających swoje filmy reklamowe w serwisie YouTube pochodzące z innych serwerów. Pakiet Video na maxa jest zoptymalizowany pod rozdzielczość ekranu 480 p. Polkomtel rekomenduje ustawienie automatycznego wyboru rozdzielczości.
Pakiet Video na maxa można wyłączyć kodem *121*00*02#. Ponowne włączenie nastąpi automatycznie po zasileniu, zgodnie z § 3 ust. 1.
 #1062560  autor: neotele
 14 sty 2019, 16:59
@nowy57
Z cytowanego przez Ciebie p.4 Regulaminu, nie wynika, aby było jakieś ograniczenie do "TYLKO I WYŁĄCZNIE przy ogladaniu filmow w apce YT przy rozdzielczosci 480p".
Jest tu jedynie mowa, że "Pakiet Video na maxa jest zoptymalizowany pod rozdzielczość ekranu 480 p.", co nie oznacza, że nie możesz korzystać z innej rozdzielczości.

O ile nie ma innych puntów jakiegoś Regulaminu, taryfy itp. mówiącego więcej na ten temat , to wg. p 4. Regulaminu, możesz oglądać w dowolny sposób, tylko bez kompresji danych i bez podmieniania reklam i dowolnej rozdzielczości (choć przy innej rozdzielczości niż 480p. nie będzie optymalnie - cokolwiek to oznacza).

Dla pewności możesz do nich napisać i zapytać. Potencjonalnemu klientowi powinni odpowiedzieć.
 #1062561  autor: nowy57
 14 sty 2019, 17:11
widzialem wypowiedz karlosa kilka stron wczesniej stad moje dopytanie .
dla mnie to dziwne ze ten pakiet dodatkowy mialby dzialac przy ogladaniu filmow do 480p to bylby haczyk i ściema roku od plusha !
przeciez z 80% telefonów juz wyswietla FH

ale chcialbym zeby ktos kto posiada plush potwierdzil

tu moja rozmowa z obsługa plush ale bez jednoznacznej odpowiedzi
https://www.dropbox.com/s/88k0x5rd3aevw ... 4.png?dl=0
 #1062591  autor: materacci
 14 sty 2019, 22:45
Podbijam pytanie, może ktoś ma doświadczenie w korzystaniu z Youtube na tym pakiecie 10GB dedykowanym na YT?
Czy można wyższej rozdzielczości używać i z jakiego pakiety wtedy ona schodzi?
nowy57 pisze:
14 sty 2019, 17:11
widzialem wypowiedz karlosa kilka stron wczesniej stad moje dopytanie .
dla mnie to dziwne ze ten pakiet dodatkowy mialby dzialac przy ogladaniu filmow do 480p to bylby haczyk i ściema roku od plusha !
przeciez z 80% telefonów juz wyswietla FH

ale chcialbym zeby ktos kto posiada plush potwierdzil

tu moja rozmowa z obsługa plush ale bez jednoznacznej odpowiedzi
https://www.dropbox.com/s/88k0x5rd3aevw ... 4.png?dl=0
 #1062606  autor: neotele
 15 sty 2019, 09:03
nowy57 pisze:
14 sty 2019, 17:11
tu moja rozmowa z obsługa plush ale bez jednoznacznej odpowiedzi
https://www.dropbox.com/s/88k0x5rd3aevw ... 4.png?dl=0
Dla mnie odpowiedzi konsula są jednoznaczne. Możesz korzystać z np. z 1080p z tym, że wtedy pakiet szybciej zejdzie.
Na stronie https://www.plushbezlimitu.pl/na-karte wyjaśniają, co mają na myśli, mówiąc o optymalizacji:
Optymalizacja pakietu video polega na dostosowaniu rozdzielczości do oglądania na smartfonie treści w serwisie YouTube. Rozdzielczość zostanie ustawiona na poziomie nie większym niż 480p, dzięki czemu obejrzysz do 3x więcej treści video niż w najwyższej rozdzielczości 1080p
Inaczej mówiąc, jeśli będziesz oglądać filmy w 480p, to 10GB wystarczy Ci np. na ok 10 filmów, a przy 1080p wystarczy na max 3 filmy (albo i tylko 2).
 #1062609  autor: nowy57
 15 sty 2019, 09:21
temat rozciąga sie na 60stron a szkoda ze nikt nie moze potwierdzic JEDNOZNACZNIE bądz zanegowac czy z dodatkowego pakietu schodzą dane przy ogladaniu w apce YT filmow w pelnej rozdzielczosci czyli najczesciej FH badz nawet 2k - to ze bedą szybciej schodzic dane, to kazdy z nas sobie zdaje sprawe ale czy z tego dodatkowego pakietu czy podstawowego ?
 #1062613  autor: neotele
 15 sty 2019, 09:50
nowy57 pisze:
15 sty 2019, 09:21
czy z tego dodatkowego pakietu czy podstawowego ?
Drugie zdanie (choć trochę niegramatyczne) udzielonej Ci odpowiedzi jest jednoznaczne: "z pakietu dedykowanemu na YT".
Czyli z Pakietu Video, czyli nie pakietu podstawowego.

Jeśli masz wątpliwości, to porozmawiaj raz jeszcze. I zadaj pytanie ponownie, gdy uzyskasz niejasną dla siebie odpowiedź. Może inny konsul będzie bardziej elokwentny :)
 #1062614  autor: Remington
 15 sty 2019, 09:56
nowy57 pisze:
15 sty 2019, 09:21
temat rozciąga sie na 60stron a szkoda ze nikt nie moze potwierdzic JEDNOZNACZNIE bądz zanegowac czy z dodatkowego pakietu schodzą dane przy ogladaniu w apce YT filmow w pelnej rozdzielczosci czyli najczesciej FH badz nawet 2k - to ze bedą szybciej schodzic dane, to kazdy z nas sobie zdaje sprawe ale czy z tego dodatkowego pakietu czy podstawowego ?

To może zapytaj na forum Plusa gdzie oficjalnie wypowiadają się konsultanci. I często są naprawdę kumaci. Daj nam potem znać czego się dowiedziałeś.
 #1062615  autor: nowy57
 15 sty 2019, 10:01
wlasnie kupilem starter za 5zł do testów
doladowalem za 25zł , po chwili otrzymalem komunikat ze dostalem 10GB extra na social media, moj telefon to pixel 2xl, uruchomilem YT włączylem film w 1080p i UWAGA co chwile buforowanie :)

SZOK

mysle ze dlatego napisali adnotacje ze do 480p jest optymalizacja bo przycięta jest predkosc strzelam do 512kps (tak zeby plynne bylo 480p tak jak w zapisie regulamiu) !

niech ktos u siebie jeszcze potwierdzi ale nie ma opcji by bylo inaczej niz mowie
dla mnie to ściema nad ściemami
 #1062619  autor: neotele
 15 sty 2019, 11:34
nowy57 pisze:
15 sty 2019, 10:01
uruchomilem YT włączylem film w 1080p i UWAGA co chwile buforowanie :)
..
mysle ze dlatego napisali adnotacje ze do 480p jest optymalizacja bo przycięta jest predkosc strzelam do 512kps (tak zeby plynne bylo 480p tak jak w zapisie regulamiu) !
Zgodnie z wytycznymi YT do płynnego streamu 480p potrzebny jest Internet 4 Mb/s, a do 1080p - 12Mb/s.
Jeśli masz takie parametry łącza do serwisu YT, a ograniczenie pochodzi od Plush'a, choć o tym nigdzie nie pisali, to pisz reklamację i domagaj się zwrotu kasy + rekompensaty za wprowadzenie konsumenta w błąd.
 #1062621  autor: nowy57
 15 sty 2019, 11:43
bylem/jestem od rana w ciągłem rozmowie z obsługą plush na FB messenger
po obfitej wymienie zdań , po tym jak poprosili mnie o wykonanie speedtestu i przeslanie wynikow , ostatniecznie potweirdzili ze plynnie bedzie smigac wideo na YT TYLKO do 480p .
no szkoda ! bo dla mnie w dobie wydajnych telefonow to ogladanie wideo w 480p to porazka jakas :(

ponizej rozmowa:
https://www.dropbox.com/s/dqej5nwk8r82z ... 6.png?dl=0
 #1062638  autor: materacci
 15 sty 2019, 16:07
Panowie, dziękuję bardzo za odpowiedzi i testy, dzięki Wam już jestem niemal pewien że transfer do Youtube jest cięty przez lejek, strzelam, że jest to ok. 2Mbit. Innymi słowy po włączeniu pakietu Youtube nie ma możliwości oglądania filmów w wyższej rozdzielczości niż 480, ponieważ będą się cięły (ew. będzie trzeba poczekać sporo czasu aż się zbuforuje taki materiał co może nie być wygodne co chwila czekać na buforowanie, bajek w HD dla dziecka nie puścimy w ten sposób).

Trochę detali:
Znalazłem wyliczenia w jednym wątoku na quora.com ile zużywa Youtube na godzinę.
4k: 7.4 GB per hour.
1080P: 1.85 GB per hour.
720P: 820MB per hour.
480P: 340MB per hour.
Żródło: https://www.quora.com/How-much-data-doe ... -consume-1

Z tych szacunków powyżej wychodzi, że średnie zużycie to 0,75Mbit dla 480p, jednak jest to średnia wartość i dla bardziej dynamicznych scen pewnie będzie potrzeba większa - dlatego Youtube zaleca 2,5Mbit dla materiałów w 24-30 klatek/s.
(https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=pl)

Jako ciekawostkę dodam też, że w T-mobile na kartę jest limit wpisany w regulaminie: 1.5Mbit i jest dodatkowo zdanie o jakości 480p.
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 016773.pdf
 #1062640  autor: SACZI
 15 sty 2019, 16:21
Czyli mówiąc wprost, Plus powoli ogranicza/pogarsza Plusha.
Było to do przewidzenia. Przynajmniej, ja bym tak robił.
 #1062645  autor: neotele
 15 sty 2019, 16:55
materacci pisze:
15 sty 2019, 16:07
Innymi słowy po włączeniu pakietu Youtube nie ma możliwości oglądania filmów w wyższej rozdzielczości niż 480, ponieważ będą się cięły..
W takiej sytuacji najlepiej jest ściągnąć film w pożądanej rozdzielczości i oglądnąć go off-line (wtedy nawet wiele razy, co jest niewątpliwą zaletą). A do tego nie jest koniecznie potrzebny pakiet specjalny do YT.
 #1062689  autor: materacci
 16 sty 2019, 09:38
SACZI pisze:
15 sty 2019, 16:21
Czyli mówiąc wprost, Plus powoli ogranicza/pogarsza Plusha.
Było to do przewidzenia. Przynajmniej, ja bym tak robił.
To daleko idące stwierdzenie, zauważ, że wcześniej tego Youtube nie było w ofercie w ogóle. Jedyne co mogę im zarzucić to brak wprost informacji o wartości lejka w regulaminie tak jak zrobił to t-mobile oraz niepodawanie tej informacji przez konsultantów.
Zakładam, że zapewnienie wszystkim użytkownikom nieograniczonego Youtube w Full HD zabiłoby po prostu nadajniki :)
Z drugiej strony można to też potraktować jako korzyść, w końcu można dać dziecku w podróży telefon i nie martwić się, że bajka w full HD zje cały transfer ;) Po prostu youtube automatycznie dostosuje 480p.
Jest oczywiście opcja niewłączania Youtuba off-limit i wtedy możesz oglądać w FULL HD bez cięcia jednak pakiet 15GB zniknie w oczach (1.8GB/h).
 #1062691  autor: materacci
 16 sty 2019, 09:45
Czy mógłbym mieć do Ciebie prośbę, dopóki masz ten starter? :)
Chciałbym się dowiedzieć jak szybko można wyłączyć i włączyć pakiet Video Extra (czyli Youtube z lejkiem).
Przykładowo mam włączony ten pakiet a chcę coś obejrzeć w FULL HD, jak szybko realizują zmiany zlecenia wyłączenia? W regulaminie jest napisane, że do 24h, ale realnie może być krócej.
I druga kwestia obejrzałem materiał w fullHD i chcę wrócić do lejka Youtuba z osobnym limitem, jak szybko to realizują?

Z góry dzięki!

nowy57 pisze:
15 sty 2019, 10:01
wlasnie kupilem starter za 5zł do testów
doladowalem za 25zł , po chwili otrzymalem komunikat ze dostalem 10GB extra na social media, moj telefon to pixel 2xl, uruchomilem YT włączylem film w 1080p i UWAGA co chwile buforowanie :)

SZOK

mysle ze dlatego napisali adnotacje ze do 480p jest optymalizacja bo przycięta jest predkosc strzelam do 512kps (tak zeby plynne bylo 480p tak jak w zapisie regulamiu) !

niech ktos u siebie jeszcze potwierdzi ale nie ma opcji by bylo inaczej niz mowie
dla mnie to ściema nad ściemami
 #1062699  autor: nowy57
 16 sty 2019, 10:53
nagralem 2min filmik (sorki za jakosc ale na spontanie)
gdzie pieknie widac jak na wifi smiga plynnie bez buforowania film fullHD , mozna przewijac bez czekania odtwarza sie dalsza część .
po wył wifi tylko na LTE (predkosci jakie osiągam w tej lokalizacji miasta to 35MB down/8Mb up) co 5s filmu buforowanie przez kilka senund - wniosek NIE DA SIE OGLADAC wideo w wiekszej rozdziałce niz regulaminowe 480p bo non stop bedzie przerywało na zaladowanie dalszej czesci .
trzeba zaznaczyc ze to bedzie mialo miejsce z DODATKOWEGO pakietu danych 10GB na social media + YT z PODSTAWOWEGO pakietu powinno leciec w pelnej predkosci czyli bez przyciętego transferu


https://www.dropbox.com/s/4yjm12vf3ke1l ... 8.mp4?dl=0


PS.
jak podasz kody to chetnie pomogę dla ciebie to sprawdzic
 #1062720  autor: blady_zl
 16 sty 2019, 15:30
Obrazek

Mam pare pytań ,
Przeprosiłem Plusa i wróciłem do nich z numerem (konkretnie do plusha )
1: Ponoć jest 3 miesiące za free , ale widzę że tylko rozmowy i smsy - bez neta ?
2: 5te doładowanie nie ma sensu gdyż i tak internet będzie ważny 1 miesiąc ? I nie będę sobie mógł pozwolić na jeden miesiąc bez doładowania ?
3: Jeżeli odpowiedź na moje pierwsze pytanie brzmi : TAK , to bym musiał i tak doładować konto co miesiąc żeby dostać bonus GB za doładowanie? I zrobi mi się na koncie np 75 zł i wtedy po 3 m-cach pobierać mi będą 25 zł na no limit i wtedy zostanę bez neta na 3 miesiące ?

EDIT : co do punktu pierwszego widzę że jest inny kod na no limit i na tą promocję za 0 zł (obrazek na stronie wprowadza trochę w błąd )
  • Strona 45 z 127
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 127
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 127