DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1062202  autor: Xy
 10 sty 2019, 20:01
Mojej mamie kończy się umowa na abonament i będzie zmieniała telefon. Czy zastąpienie mojego Huawei P9 jej Samsungiem Galaxy S6 to dobre posunięcie czy jednak P9 jest "lepszy" niż Galaxy? Poza papierowymi danymi w czym lepszy jest Samsung, a w czym Hlałej? Bo nie wiem czy warto... ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1062248  autor: vonski
 11 sty 2019, 08:51
Nie warto, bo dostaniesz szału z baterią.
Samsung ma lepszy aparat, ekran i bezprzewodowe ładowanie. Ale bateria i pamięć psują zabawę.
 #1062328  autor: Xy
 11 sty 2019, 20:18
Nie interesuje mnie bateria. W robocie mam gniazdka, w samochodzie ładowarkę. Powerbank także gdzieś leży.
Vonski, a o co chodzi z pamięcią?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1062331  autor: Eragon
 11 sty 2019, 22:36
Xy pisze:
11 sty 2019, 20:18
Nie interesuje mnie bateria. W robocie mam gniazdka, w samochodzie ładowarkę. Powerbank także gdzieś leży.
Vonski, a o co chodzi z pamięcią?
Prawdopodobnie na myśli miał to że:
- 32GB pamięci
- Brak wejścia na dodatkowe karty

Także, ograniczenie pogania ograniczenie. Chmura Twym wielkim przyjacielem.

:smt006
 #1062386  autor: Xy
 12 sty 2019, 16:45
Ja wiem, czy takie ograniczenie? Nie pamiętam kiedy miałem na telefonie więcej niż 10 GB danych. Chyba jeszcze w czasach, kiedy muzyki słuchało się z plików mp3. 32 GB bez możliwości rozszerzenia może i mało ale w sumie a nuż styknie.
A jak wygląda sprawa wydajności? Widać, że te telefony dzieli kilka lat? Huawei ma kilka drobnych, acz mocno irytujących niedoróbek w oprogramowaniu.
- po odblokowaniu nie wraca do trybu poziomego tylko kurczowo trzyma się pionowego (dopiero przechylenie telefonu pomaga).
- po mniej więcej 200 godzinach ciągłej pracy ikony zegara, kalendarza i kilku innych aplikacji lądują na samym dole apek bez jakiegokolwiek podpisu.
- tapeta blokady ekranu sama lubi się zmienić z sobie tylko znaną częstotliwością
- czasem telefon po prostu zapomni się sam zablokować.

Odnoszę wrażenie, że Samsung jest "nieco" bardziej dopracowanym telefonem.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1062399  autor: Micho
 12 sty 2019, 20:03
Ja używam S6 od 3 lat i nie narzekam. Zdjęcia robi ładne, ekran też dobry, w miarę sprawnie śmiga a przynajmniej ja nie narzekam. Jedyne wady do słaba bateria i mało sprawny czytnik lini papilarnych i brak aktualizacji.
Chcę kupić nowy telefon ale ten S6 cały czas nie chce zdechnąć :)
 #1062437  autor: vonski
 13 sty 2019, 11:33
Xy pisze:
11 sty 2019, 20:18
Nie interesuje mnie bateria. W robocie mam gniazdka, w samochodzie ładowarkę. Powerbank także gdzieś leży.
Vonski, a o co chodzi z pamięcią?
Mało pamięci ROM, bez karty, RAMu też niewiele jak na dzisiejsze standardy (i puchnące aplikacje). Poza tym kupienie nowego to sztuka, te co są to złogi magazynowe, więc bateria nie dość że mała, to może być jeszcze padnięta.
Moim zdaniem nie warto.
 #1062644  autor: Xy
 15 sty 2019, 16:50
Zobaczymy. Z gier wyrosłem. Na P9 mam jakiegoś Tetrisa i wykreślankę. Jeżeli faktycznie będzie źle to wrócę do P9, a Galaxy pójdzie do szuflady. Co do baterii to w Huaweiu raz wytrzyma dwa dni, innym razem pół dnia. Cały czas telefon używany tak samo.
No bo chyba lepiej wziąć takiego S6 niż... nie wziąć ;-) A to, jakby nie było, flagowiec. Leciwy, ale jednak.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1069485  autor: Xy
 13 kwie 2019, 10:40
Zamieniłem!
Na szybko porównując, najpierw zalety Samsunga Galaxy S6 w stosunku do Huawei P9.
Wbrew pozorom, Samsung mimo mniejszej baterii trzyma dłużej niż Huawei (takie samo korzystanie z telefonu). Ogniwo ładuje się szybciej lecz to zapewne efekt mniejszej pojemności.
Po ponad roku z P9 nie mogłem przyzwyczaić się do samsungowego menu przesuwanego na boki (bardzo leżało mi to z P9). Teraz widzę, że jest całkiem fajne i przyjazne jest w S6. Na kolejny plus zaliczam kształt telefonu. Znacznie lepiej i pewniej leży w dłoni, wygodniej podnosi się go np. ze stołu. Nie jest tak śliski jak Huawei.
Dalej na plus zaliczam ekran i rozdzielczość. Możliwość ustawienia bardzo małych liter, większe możliwości personalizacji S6.

Teraz przewaga P9 nad S6:
Przede wszystkim czytnik linii papilarnych. Umiejscowienie, szybkość działania i sposób odblokowania zdecydowanie lepszy w P9 niż w S6. W P9 na plecach, dotknięcie odblokowuje ekran. W S6 trzeba uaktywnić telefon przyciskiem, przyłożyć palec i czekać.
Szybkość działania obydwu telefonów porównywalna.

Czy taka zamiana ma sens? Nie wiem :-) Podoba mi się Samsung, pozytywnie zaskoczył i raczej jakiś czas z nim zostanę.

Mama w zamian za S6 wzięła sobie Huawei P20. Fajny, ładny, ciężki ale silnie irytuje wcięcie. Dobrze, że można je programowo zamaskować.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71