DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1062034  autor: sloniklbn
 09 sty 2019, 09:45
Witajcie!

Przeszukałem czeluści internetu w poszukiwaniu gotowej rady dotyczącej zakupu nowego telefonu. Niestety, opinii jest tyle co użytkowników.
Dlatego przychodzę do Was, ekspertów.

Poszukuję telefonu z Androidem do 2200zł (jeśli coś będzie warte dołożenia to i ciut więcej).
Ważne: potrzebuję FV, więc Chiny odpadają.

Pożądane cechy:
1) Czas pracy na baterii
2) Pamięć RAM (minimum te 6GB)
3) Dobry aparat (na wakacje nie jeżdżę z aparatem i robienie zdjęć na pamiątke idzie tylko z telefonu)

Reszta wymagań nie jest aż tak istotna żeby o niej pisać.

Myślałem o 3 telefonach:
1) OnePlus 6T
2) Samsung Galaxy S9+ (musiałbym poczekać aż stanieje..)
3) Xiaomi Mi Mix 3 (jw.)

Czy ktoś mógłby napisać coś więcej, pomóc w wyborze?
Oczywiście inne modele też wchodzą w grę, więc czekam również na ciekawe propozycje.

Wielkie dzięki z góry za pomoc!
Paweł
 #1062101  autor: tattared
 09 sty 2019, 17:45
Do OP 6T tez będziesz musiał dołożyć i to sporo, w zasadzie niewiele tańszy jest od S9+, to byłyby najlepsze opcje jeżeli chodzi o aparat, nad płynnością nie ma się tutaj co rozpisywać bo to już ekstraklasa. Do tych modeli dorzuciłbym propozycję, która mieści się w wyznaczony, przez Ciebie budżecie - Lg G7 - robi naprawdę świetne zdjęcia, ma stabilizację optyczną, detekcję fazy, a dużym plusem jest bardzo dobre wykonanie i IP68. G7 co prawda ma 4GB RAM, a bateria nie powala (w powyższych modelach też nie powala :)), ale kosztuje ok. 1900 zł.
 #1062102  autor: Lawrence72
 09 sty 2019, 18:00
OP 6T cięzko będzie wyrwać w tej cenie, podobnie s9 plus. W kwocie którą wymieniłeś rozsądnym wyborem wydaje sie być Huawei P20 - aktualnie poniżej kwoty 2k świeci w sferisie. Na plus wysokiej jakości zdjęcia, dobry aparat Leica. Wyświetlacz to dobrej jakości IPS przy czym posiada wcięcie w ekranie (notch). Do wymagań o których wspomniałeś powinien spokojnie wystarczyć.
 #1062121  autor: FKS_91
 09 sty 2019, 23:28
Według mnie fajnym wyborem byłby Xiaomi Black Sharks. Swego czasu był dostępny w Polskim sklepie internetowym. Mega wydajny tzw smartfon gamingowy. Do tego przyzwoity aparat i mega ładny design.
 #1062156  autor: Sodarr
 10 sty 2019, 12:00
A p20 PRO? widziałem chyba za ~2400, pisałeś że jak coś możesz dołożyć.
 #1062161  autor: sloniklbn
 10 sty 2019, 12:35
Dzięki wszystkim za wypowiedzi.
A jak to jest z P20 Pro i ładowaniem indukcyjnym? Z tego co pamiętam - wiele osób wymieniało to jako jego jedyną wadę (tak - nie wspominałem o tym, że dla mnie ważne, ale pytam dla potwierdzenia).
Wychodzi na to że albo P20 Pro, albo poczekam, bo niestety nie przemawia do mnie marka LG (już 2 razy się na niej przejechałem, nie chciałbym kolejny).
 #1062168  autor: LuiN
 10 sty 2019, 14:16
sloniklbn pisze:
10 sty 2019, 12:35
A jak to jest z P20 Pro i ładowaniem indukcyjnym?
Mam w domu zarówno szybką ładowarkę bezprzewodową, jak i nawet powerbank z tą technologią, mimo to wolę użyć kabelka i ultra-szybkiej ładowarki Huaweia. Mate20Pro podpinałem do bezprzewodowych ładowarek tylko na potrzebę zdjęć, a w iPhone'ie 8 dla odmiany popsułem sobie sprawność akumulatora ładując indukcyjnie :-/

Oczywiście co osoba to inne zdanie, ale dla mnie to funkcja pomijalna. Jakoś nie czuję potrzeby 4-5h ładowania zamiast nieco ponad 1h po kabelku.
 #1062185  autor: Micho
 10 sty 2019, 17:32
P20 Pro nie ma ładowania indukcyjnego.
 #1062217  autor: aple4
 10 sty 2019, 21:58
Cześć,

Ja poleciłbym Tobie:
Huawei mate 10 pro - mocna strona to bateria (4000 mAh), super aparat, 6 gb ram
Xperia XZ2 - bateria na papierze nie robi wrażenia ale ma zaawansowane systemy oszczędzania energii i wydłużania życia ogniwa, dobry aparat, mocny wydajnościowo, ładowanie indukcyjne i głośniki stereo

P20 pro to ciekawa opcja ale poza aparatem ma te same bebechy co mate 10 pro. czy warte dorzucania kilku stów ? - nie sądzę.

LG bym Tobie nie polecał. Mam znajomego, który prowadzi serwis gsm i w większości do napraw przychodzą właśnie telefony tej marki.
 #1062278  autor: Sodarr
 11 sty 2019, 12:00
Mate 10 PRO ciężko dostać, sam chiałem kupić, brak dostępu w najpopularniejszych sklepach, a jeśli sa to modele powystawowe. W RTV była promka za 1800 ale tez powystawówki i tylko odbiór w sklepie, a jest bardzo mało sztuk i tak.
 #1062324  autor: aple4
 11 sty 2019, 19:22
Sodarr pisze:Mate 10 PRO ciężko dostać, sam chiałem kupić,
Trzeba polować. W Euro były tez zwykłe z magazynu na wysyłkę ale rozeszły się jak ciepłe bułki (praktycznie w 1 dzień). Zostały już tylko niedobitki z wystawy.
W tym tygodniu było tez promo w komputroniku. Tam egzemplarze były dostępne przez całe 3 dni zanim się wyprzedały.
No cóż, widać, że popularny model.