DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 89 z 179
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 179
 #1061414  autor: spotify
 03 sty 2019, 23:05
iphoneski pisze:
03 sty 2019, 19:47
@spotify Z tym że ja nie opierałem się na znajomych ale na raportach przenoszeń i tych publikowanych przez Play a tam wyraźnie jest napisane, że kart ubywa a abo rośnie i zysk z karty też w średniej jest większy
@iphoneski
W każdej sieci przybywa abo na rzecz prepaid. Zobacz, że ludzie w MVNO też z reguły umowy bezterminowe podpisują.
Po ustawie, każda sieć wiele kart SIM straciła, głownie na prepaid.
W każdej sieci obecnie to głownie abo migrują z sieci do sieci.
 #1061416  autor: iphoneski
 03 sty 2019, 23:13
Nie będę się kłócił, bo nie mam żadnych dowodów na potwierdzenie swojej teorii, podobnie jak ty. Opieram się wyłącznie na danych oficjalnie dostępnych, w raportach przenoszenia numerów by musieli wyszczególniać ile kart a ile abo się przenosi.
 #1061424  autor: JFK2016
 04 sty 2019, 03:24
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 14:54
Plus wyłączył LTE 800 pozostawiając ludzi bez zasięgu nie mówiąc o tym a tu wyskakują z propagandowym tekstem o rozpoczęciu budowy sieci o LTE 2600 Aero 2. ...
Masz rację choćby u mnie brak LTE 1800, ale jestem pewny, że za jakiś czas dojdzie. To nie Plus gdzie od 2006 mamy setki stacji GSM 900 + U2100 nic z tym nie robimy, nie mamy planów - ogólnie ciesz się Plusiaku, że to jeszcze działa. U mnie w mieście Plus ma 3 takie stacje...Miasto koło 12000 mieszkańców...
O jej się narobiło-wyłączyli 800-tkę a włączyli 900-tkę, też tak płakałeś gdy Orange wyłączyło CDMA450?! Zostawiając wielu klientów z niczym. A co do pisania o takich bzdurach że od 2006 roku jest tylko U2100 i G900 to poza szczególnymi przypadkami (z reguły w górach i miejscach przygranicznych, nie ma to miejsca jako tendencja w terenie, stacji miejskich z oczywistych względów nie biorę pod uwagę).
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 16:36
Powtórzę kolejny raz może do Was dotrze. Typowa stacja Play na wsi ma 10 w przyszłości do 15mhz LTE 1800 (z opcją dynamicznego podziału z DCS), 10mhz LTE 2100 i 5mhz LTE 800.
Typowa stacja N ma 10mhz LTE 800 i nic więcej.
Także o pojemność nie ma co się martwić.
Zgadza się, poza tym rynek jest nasycony i tak łatwo nie da się zdobyć klientów data (bo to oni j.w @OmnibusTelko generują ruch).
Mixiorek pisze:
29 gru 2018, 17:56
Zapraszam do Warszawy i inne aglomeracje po refarmingu. Biorąc pod uwagę to co napisałeś to N! to ma. Do tego lepsze kodowanie niż Play, który ponoć ma je mieć w lutym. Także na teraz, w aglomeracjach po zmianach N! oferuje więcej niż Play.
Play testuje agregację z różnych stacji i to może być nowość. Play nadal jest na etapie budowania sieci o zasięgu ogólnokrajowym. W jednym miejscu może ma już nawet więcej stacji niż N! A w drugim może nie ma jeszcze ani jednej. Dla osoby, która porusza się tylko "wokół komina" wystarczy zasięg punktowy. Dla osoby/ firmy o zasięgu krajowym RK to parodia. Choć osobiście znam firmy, które używają Play. Cierpię na tym strasznie jako strona rozmowy :/
Równie dobrze mogę napisać zapraszam do Łodzi i porównamy Play do N. :) Skończcie wreszcie z tym lansowaniem na siłę N, które ma się bdb w miastach, a na prowincji jest dramat (sorry jest zasięg U900/LTE800, ten "skansen" Plusa bije na takich terenach ich na głowę, bo w wielu miejscach oprócz L1800 z 20MHz pasma jest L2600 z którym jest nawet cienko u tego operatora w miastach, ale na danych zarabia się kasę i oni o tym wiedzą...). Też proponuję się przyzwyczaić do tego że Play na własnej sieci z wynikami transferu będzie nr 1, gdyż mają najbardziej spójną sieć.
Mixiorek pisze:
29 gru 2018, 17:56
Niestety nadal kuleją u nas sieci stacjonarne a w zasadzie rozbudowa co przekłada się na to, że ludzie traktują net mobilny jako stacjonarny.
Wyjaśniam-usługa jest mobilna, nadajniki są stacjonarne, cały ten postęp i wyścig zmierzający do standardu 5G ma na celu przejęcie klientów części łącz stacjonarnych (u nas już to w znacznej części mamy za sobą, bo sieci LTE zabiły kiepskie łącza ADSL).
spotify pisze:
30 gru 2018, 23:15
A jaki jest problem powiesić anteny? Skoro chcą zwiększać pojemność i nawet BOK (mam informacje od Orange) podaje modernizację stacji o L2100 to mają jakiś plan na stacjach only L800/U900/G900. Nie jestem technikiem i nie planuje sieci. Jestem takim samym specjalistą kanapowym jak 99% userów na tym forum.
Koszta, koszta..., w Orange wszystko było fajnie do póki T-Mobile się motał z barkiem oferty data (gdyby tak było dziś, to z tym wspólnym L1800 zostaliby "do końca świata"). Prawda jest taka że Zygi zrobił szach mat z licytacją L800, wykrwawił konkurencję (gdyby nie te chore ceny za pasmo, może nie straciliby 2 lat i może teraz mogliby prowadzić równorzędny wyścig z P4 :) )
spotify pisze:
03 sty 2019, 23:05
W każdej sieci przybywa abo na rzecz prepaid. Zobacz, że ludzie w MVNO też z reguły umowy bezterminowe podpisują.
Po ustawie, każda sieć wiele kart SIM straciła, głownie na prepaid.
W każdej sieci obecnie to głownie abo migrują z sieci do sieci.
Przecież tj. normalne, zdrowe zachowanie- nie dogaduję się z obecnym opem, przechodzę do konkurencji gdzie ma 6m-cy free (mnie gdyby Orange nie wyszedł na przeciw z ofertą, dziś byłbym z voice w Play lub w Plusie).
 #1061425  autor: spotify
 04 sty 2019, 03:56
JFK2016 pisze:
04 sty 2019, 03:24
Też proponuję się przyzwyczaić do tego że Play na własnej sieci z wynikami transferu będzie nr 1, gdyż mają najbardziej spójną sieć.
Ty już nie dziel skóry na niedźwiedziu. Jak zaczęły się rankingi speedstów, to Play również był nr 1. Co miesiąc się tym chwalił. Potem jak zleciał na ostatnie miejsce, była cisza a Grucha nabrał wody w usta.
Poczekaj jeszcze. Sami jesteśmy ciekawi wszyscy, jak zakończy się modernizacja N! na prowincji. Jeśli dołożą do swoich stacji L1800 i L2100 to będzie już bardzo dobrze.
Gdy nie dołożą, to będą sami sobie winni. Wtedy jak Play wejdzie na nr 1 w speedtestach, to zrzucić go będzie bardzo ciężko. Co najwyżej jak go użytkownicy zapchają, których nowych na pewno przybędzie.

O koszty się nie martw. Orange i TMobile to jedne z największych telekomów w Europie jak nie najwięksi (pomijam Vodafone ale ich w Polsce nie ma). Konkurecja czyli P4 na nich to wymusza. Inaczej ich cały obecny marketing o jakości N! legnie jak domek z kart.
Play również na kredycie gruuuuubym leci. Więcej jest zadłużony niż wartość spółki, a do tego wyniki na giełdzie to raczej straty (już nie wspomnę o zaległościach w wypłacie dywidenty. Może już wypłacili :?: :?: ale jakoś cisza o tym jak na razie)
Solorz natomiast raczej szkodzi rynkowi. Gdyby po "wykrwawieniu" konkurencji przynajmniej coś ze swoją siecią zrobił....Nie zrobił nic a tylko traci na tym Polski konsument.
Koszta, koszta..., w Orange wszystko było fajnie do póki T-Mobile się motał z barkiem oferty data (gdyby tak było dziś, to z tym wspólnym L1800 zostaliby "do końca świata")
Nie wiem czy Orange czy TMobile zaszedł Ci za skórę albo wkurza Cię to, że Plus został w tyle ale nie pisz bzdur. L800 i tak musieli dołożyć aby spełnić wymogi licytacji. Play z powodu braku lokalizacji miał nawet z tym problem (teraz nie wiem bo temat ucichł ale niewiadomo czy dali radę)
w wielu miejscach oprócz L1800 z 20MHz pasma jest L2600
Jakich wielu miejscach? :mrgreen: Już Ci @matek pisał ile mają tych stacji w Polsce z L2600. Śmiech na sali.
 #1061441  autor: piotrzet
 04 sty 2019, 09:35
spotify
Najlepsze warunki, aby mieć najlepszą sieć ma Plus, bo ma najwięcej pasma tym czasem obecnie jest na szrym końcu. Gdyby modernizowali sieć jak konkurencja już dawno wyprzedziliby ich o kilka lat.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061475  autor: iphoneski
 04 sty 2019, 13:52
@spotify Temat o wypełnianiu zobowiązań nie ucichł, po prostu UKE kontroluje to raz na jakiś czas i dlatego teraz nic o tym nie ma. Sprawdzali to chyba do końca czerwca a od tego czasu Play uruchomił ponad 800 stacji także te brakujące 10% pewnie już wyrobili.
Play był kiedyś pierwszy w tych rankingach? Szczerze nie pamiętam ale to by dziwne było, wiem jak ta sieć działała a raczej jak nie działała kiedyś.
 #1061488  autor: spotify
 04 sty 2019, 15:46
iphoneski pisze:
04 sty 2019, 13:52
Temat o wypełnianiu zobowiązań nie ucichł, po prostu UKE kontroluje to raz na jakiś czas i dlatego teraz nic o tym nie ma. Sprawdzali to chyba do końca czerwca a od tego czasu Play uruchomił ponad 800 stacji także te brakujące 10% pewnie już wyrobili.
To nie był zarzut tylko fakt. Więc napisałem jak było. Albo wypełnili te braki albo dostali jakiś dodatkowy termin do realizacji. Na razie cisza.
Play był kiedyś pierwszy w tych rankingach? Szczerze nie pamiętam ale to by dziwne było, wiem jak ta sieć działała a raczej jak nie działała kiedyś.
No jasne, że był. Nawet bardzo długo. Cofnij się do historii jakieś 3-4 lat w tył.
A jak działała wcześniej? To przecież wiadome, że więcej w RK, więcej wysp zasięgowych, mniejszy zasięg macierzysty itd.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2019, 17:24 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1061490  autor: umcusumc
 04 sty 2019, 15:47
piotrzet pisze:
03 sty 2019, 21:50
Czyli te 5 Mb/s musi być tylko czy tak jest cały czas? Bo wachlarz postów czy to na forach czy fb właśnie z tamtej lokalizacji nie raz zdarzy się 5 Mb/s ale najczęściej to okolice 3 Mb/s. Masz możliwość tam sprawdzenia jak dokładnie to wygląda?
Play z przed chwili z Pl Defilad:

L2600:
Obrazek

L2100:
Obrazek

L1800:
Obrazek

L800:
Obrazek

Dla porównania w tym samym miejscu Orange z 4CA:
Obrazek
 #1061492  autor: piotrzet
 04 sty 2019, 15:50
Dzięki bardzo, a niektórzy twierdzili, że tak w tej lokalizacji jest rewelacyjnie w Play i to co piszę w ogóle nie ma pokrycia w rzeczywistości. Właśnie widać ;) Czyli wieczorem jeszcze gorzej. Ciekawe jak Orange daje radę w szczycie wieczornym.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061495  autor: jarekt
 04 sty 2019, 16:00
Magiczne miejsce ten Plac Defilad :).
Jest takich miejsc więcej z takimi dużymi różnicami (oczywiście pomijając peryferia stolicy)?
A może w całej Warszawie są takie dziwne (mocno różniące się) wyniki wśród operatorów?
 #1061496  autor: spotify
 04 sty 2019, 16:03
umcusumc pisze:
04 sty 2019, 15:47
Play z przed chwili z Pl Defilad:
Strasznie słabo w Play. Ale czy myslicie, że ludzie na telefonach zwrócą na to uwagę? To są prędkości podobne jak w roamingu. FB działa, strony się otwierają, komunikatory działają. Czy Kowalskiemu więcej coś do szczęścia potrzebne? I tak otrzymasz informację, że jest zadowolony z sieci.
 #1061499  autor: umcusumc
 04 sty 2019, 16:24
jarekt pisze:
04 sty 2019, 16:00
Magiczne miejsce ten Plac Defilad :).
Jest takich miejsc więcej z takimi dużymi różnicami (oczywiście pomijając peryferia stolicy)?
A może w całej Warszawie są takie dziwne (mocno różniące się) wyniki wśród operatorów?
Różnie to bywa. Uśredniając Play ma gorsze wyniki, choć nie aż tak drastycznie jak na Pl Defilad. Powiedzmy, że tam gdzie w N! mamy 100 Mbps, w Play będzie 30-70 Mbps. Na pewno na Ursynowie Play odstaje od N!, choć również nie aż tak bardzo jak w centrum.

I w tym momencie zacząłem się zastanawiać, jak bardzo musiałby być wysycony nadajnik, żeby VoLTE zaczęło szwankować. Ktoś coś? Chyba spytam we właściwym wątku ;)
 #1061723  autor: iphoneski
 06 sty 2019, 14:15
spotify pisze:
04 sty 2019, 16:03
umcusumc pisze:
04 sty 2019, 15:47
Play z przed chwili z Pl Defilad:
Strasznie słabo w Play. Ale czy myslicie, że ludzie na telefonach zwrócą na to uwagę? To są prędkości podobne jak w roamingu. FB działa, strony się otwierają, komunikatory działają. Czy Kowalskiemu więcej coś do szczęścia potrzebne? I tak otrzymasz informację, że jest zadowolony z sieci.
No tak, bo internet ma działać i tyle. Użytkownik, który te testy robił pisał, że nawet Netflix działa. To po co więcej? Żeby speedtesty pstrykać i chwalić się nimi na forum? Jak chcesz spory plik pobrać to wtedy to widzisz ale do zwykłego użytku te prędkości nie są straszne.
 #1061724  autor: piotrzet
 06 sty 2019, 14:22
iphoneski
Jak chcesz pobrać spory plik to po pierwsze nie robisz tego przy tych śmiesznych limitach, po drugie jak ktoś pobiera 100-200 GB to nie wiem czy 1 Gb/s go zaspokoi.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061835  autor: iphoneski
 07 sty 2019, 09:52
Wiesz, ja czasem muszę pobrać 1 albo 1,5 GB z danych z karty głosowej także tu prędkości są potrzebne żebym godzinami nie czekał. Ale to są wyjątkowe sytuacje a odkąd kupiłem router żeby nie marnować baterii w telefonie na udostępnianie neta do komputera takich sytuacji jest jeszcze mniej. Ogólnie jeśli prędkości pozwalają na bezproblemowe oglądanie video to nie ma jakiejś strasznej tragedii, chociaż jak chcą w tamtej okolicy konkurować ofertami Data to powinni coś z tymi prędkościami zrobić.
 #1062012  autor: iphoneski
 08 sty 2019, 22:51
Ale pamiętajmy, że oni głównie reklamują się w kanałach Polsatu. Czyli to tak jakbym płacił sam sobie gdy wyciągam swoje własne piwo ze swojej własnej lodówki.
 #1062031  autor: piotrzet
 09 sty 2019, 09:36
iphoneski
Owszem jednak ja pisałem o czymś innym, a nie, że płacą sami sobie.


https://twitter.com/RzecznikOrange/stat ... 4300088320
Żenada. Lepiej niech pochwalą się lokalizacjami, które w ogóle nie mają dostępu do internetu albo mają zapchaną sieć, a nie takimi niewiarygodnymi testami. Jeszcze jakby jedna sieć wygrała w obu testach, a tak to tylko dla tych co mają pojęcie pokazują ile są te testy warte.
Po za tym, żeby Witek się nie zdziwił, bo wiadomo jak to jest w tych wynikach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 89 z 179
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 179
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 179