DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 52 z 53
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
 #1061299  autor: Remington
 03 sty 2019, 10:09
Dwa razy (nie jestem pewien czy nie w pierwszą i drugą rocznicę zawarcia umowy) już mi się zdarzyło, że karta przestała działać. Nie logowała się do sieci, a na lajt-online był komunikat, że numer nie należy do Lajta. Interwencja w BOK od razu rozwiązała problem. Tylko słabo by było, gdyby taka niespodzianka zdarzyła się w weekend, gdy BOK nie pracuje...

Dla zainteresowanych potwierdzone w BOK ciekawostki o roamingu danych:
- przed wyjazdem za granicę trzeba go włączać przez BOK
- działa 30 dni od włączenia, po tym czasie automatycznie się dezaktywuje
- LTE w roamingu brak
 #1061739  autor: Remington
 06 sty 2019, 15:14
Dobrze wiedzieć, dzięki. Z jednej strony mam jakiś pozytywny sentyment do tego operatora, z drugiej z każdym razem włączając router (mam net mobilny od nich) mam tę chwilę niepewności czy SIMka zadziała...

Nowa strona ma sporo dziur i brakuje archiwalnych dokumentów, które były na starej. Ale jest za to lista partnerów roamingowych, z której wynika, że LTE jest dostępne. Zatem powinienem sprostować co pisałem wcześniej, jednak podczas pobytu w Niemczech, w żadnej z wymienionych sieci LTE nie uświadczyłem.
 #1061744  autor: macc
 06 sty 2019, 15:28
Remington pisze:
06 sty 2019, 15:14
DZobrze wiedzieć, dzięki. Z jednej strony mam jakiś pozytywny sentyment do tego operatora, z drugiej z każdym razem włączając router (mam net mobilny od nich) mam tę chwilę niepewności czy SIMka zadziała...

Nowa strona ma sporo dziur i brakuje archiwalnych dokumentów, które były na starej.

Też mam jakiś sentyment do tego operatora. Tym bardziej, że ostatnio wygrałem u Nich słuchawki a inni operatorzy brali ode mnie większe pieniądze i nigdy nic nie wygrałem czy za darmo nie otrzymałem. Jak zadzwonię do BOK to traktują mnie osobowo a nie jak u innych operatorów podmiotowo- "podpisałeś umowę to płać gnido przypomnimy sobie o tobie 6 m-cy przed końcem, żebyś jełopie jeden z drugim podpisał znów cyrograf na następne 2 lata."

W kluczu BOK też jest ok..

W lajcie internet w 3G chodzi dobrze bez problemu. Problem mają z LTE. Nie potrafią tego z konfigurować. Może to zasługa sieci Plus i ich sprzętu i zasięgu?.

Stara strona była fajniejsza i posiadała więcej przydatnych informacji.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2019, 15:56 przez macc, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1061750  autor: Remington
 06 sty 2019, 15:55
Ja nie mam u nich problemu z LTE (w Polsce). Z tego co się orientuję, to zarówno Klucz jak i Lajt są taryfami na platformie prepaidowej Plusa. IP mają też Plusa, więc ruch internetowy raczej w ogóle nie przechodzi przez sieci tych MVNO.
 #1061751  autor: macc
 06 sty 2019, 15:59
Remington pisze:
06 sty 2019, 15:55
Ja nie mam u nich problemu z LTE (w Polsce). Z tego co się orientuję, to zarówno Klucz jak i Lajt są taryfami na platformie prepaidowej Plusa.

Tak
Przed chwila miałem w 4G w downloadzie ponad 30Mb/s, w i uploadzie ponad 15Mb/s.
Jakościowo rozmowy są lepsze w lajcie w porównaniu np. z a2. Są mniej w słuchawce stłumione.


IP mają też Plusa, więc ruch internetowy raczej w ogóle nie przechodzi przez sieci tych MVNO.

Tak
 #1063430  autor: coleslaw7
 25 sty 2019, 14:51
pavesi pisze:
23 paź 2018, 14:51
Złożyłem tej firmie wypowiedzenie i dostałem ofertę zachęcającą
za 12,99 nielimitowane do wszystkich rozmowy nielimitowane smsy, mmsy, i 10 giga jeżeli umowa na okres 24 miesiące to pierwsze 5 miesięcy za połowę ceny , jeżeli na rok umowa to 2 miesiące za połowę ceny
druga oferta rozmowy bez limitu do wszystkich za 9,99 umowa na okres 24 miesiące albo bezterminowa nie ma tutaj bonusów więcej .
Rezygnację składała firma A2Mobile może to ma jakieś znaczenie ...
Nie skuszą mnie żadną ofertą ponieważ na początku miałem z nimi problemy w zasadzie z fakturami i im zapowiedziałem składając kilka reklamacji że z niecierpliwością czekam na koniec umowy .
Mając tylko bez limitu rozmowy co miesiąc doliczali jakieś smsy każdy sms to koszt 1 zł ... oj nawalczyłem się z nimi ..
Umowa kończy mi się na początku kwietnia. Zrobiłem tak jak Ty i dostałem niestety o wiele gorszą ofertę. Wklejam co dostałem od nich:
OFERTA SPECJALNA: "ZYSKAJ NAJWIĘCEJ ZA 18,49/MC" - z opłatą abonamentową 18,49 zł(opłata z Bonusem Krajowym):
- nielimitowane połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych,
- nielimitowane smsy i mmsy do wszystkich krajowych sieci komórkowych,
- krajowy transfer danych 10 GB LTE,
- umowa na okres bezterminowy, 12 miesięcy, 24 miesiące - do Państwa wyboru.
Dodatkowo proponujemy specjalną zniżkę w abonamencie przy zawarciu umowy terminowej:
- obniżony abonament za 10 zł/mc przez okres pierwszych 5 miesięcy - z umową na 24 miesiące
lub
- obniżony abonament za 10 zł/mc przez okres pierwszych 2 miesięcy - z umową na 12 miesięcy.

Ogólnie jak bym dostał to co Ty, to pewnie bez wahania bym u nich został, bo u mnie akurat z nimi nigdy nie było kłopotów, ani z prawidłowym naliczaniem faktur, ani z zasięgiem i działaniem sieci. A tak to się pewnie przeniosę do a2, bo różnica w cenie niewielka, a mamy tutaj dodatkowo internet w UE w cenie pakietu, co jednak czasami się przydaje;)
 #1068629  autor: perdos1
 29 mar 2019, 16:25
Mam pytanie bo w regulaminie jak dla mnie nie jest to jednoznacznie opisane. Czy w ofercie lajt duet przy 3 numerach pakiet na stacjonarne za 2 zł kupuję raz czy muszę wykupić 3 pakiety na każdy numer osobno?
 #1068756  autor: perdos1
 31 mar 2019, 04:19
martin87 pisze:
30 mar 2019, 09:01
Uważaj na zbyt dosłowne korzystanie z tych no limitów;)
Tzn? 1000 min miesięcznie i z 3 tys smsów to zbyt dosłownie?
 #1069141  autor: martin87
 06 kwie 2019, 07:16
perdos1 pisze:
31 mar 2019, 04:19
Tzn? 1000 min miesięcznie i z 3 tys smsów to zbyt dosłownie?
[/quote]
Mnie ostatnio blokowali numer na 2-3 dni pod pretekstem podejrzenia nadużyć, po 72 godzin numer był odblokowywany, bo nie potwierdzono nadużycia i tak co miesiąc kilka godzin po doładowaniu konta numer był blokowany. A u mnie dużo wychodziło smsów, ale ostatnio to były okolice tysiąca miesięcznie, rozmów nie był wogóle, a pakiet był wykorzystywany w połowie. Przez te blokady po prostu przeniosłem numer do innej sieci, bo to bez sensu mieć blokowany numer co miesiąc na 3 doby i pisać reklamacje i otrzymywać zwrot za te dni blokady.
 #1074190  autor: marson
 15 cze 2019, 13:57
Witajcie

zastanawiam się nad przeniesieniem numeru z nju do lajtmobile do oferty
lajtBIZNES M czy ktoś ma jakieś doświadczenia, czy warto przenosić tam nr
 #1074842  autor: JacekKrajza
 25 cze 2019, 12:58
Cześć,

chciałbym Was wszystkich zapytać o kwestię poruszaną dość często w kontekście lajt mobile - blokowania usług wychodzących na 72 godziny. Czy zdarzyło się Wam coś takiego? Jeśli tak - jakie były Wasze statystyki? Ile minut/SMS wychodzących? Jeśli nie do świadczyliście takich niedogodności - ile miesięcznie korzystaliście?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 #1080147  autor: muchakk
 10 wrz 2019, 13:33
Przenoszę właśnie dwa numery do nich do oferty lajtDUET. Aż jestem ciekaw czy będę miał takie problemy z fakturami jak niektórzy tutaj.

Przenoszenie trochę długo trwa. Tydzień temu odjechał kurier z dokumentami, a dopiero dzisiaj dostałem info od obecnego operatora, że TELESTRADA wystąpiła z wnioskiem o przeniesienie.
 #1081364  autor: Wulo
 02 paź 2019, 10:34
Moja mama ma numer w ofercie na abonament, nigdy nic nie zablokowali, faktury zawsze poprawnie rozliczone, od samego początku żadnych problemów (od 3 lat już w tej sieci), natomiast ciotka też ma numer w Lajt Mobile ale w ofercie na kartę, rozmawia po kilka godzin dziennie... w sieci jest od 2 lat i też ani razu nie dostała żadnej blokady.
  • Strona 52 z 53
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53